Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 29 1 2 3 4 5 6 28 29
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692

Bonus: Unibet
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
klimatyczna

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
akagi Twoje klimaty

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Z zasady unikam tzw. 3-minutowców, ale od wszystkiego są wyjątki. smile
A klimatów, to słucham różnych.

Ty widzę zrobiłeś się ostatnio nieco " militarny ",
co w jakimś stopniu rozumiem ze względu na bliskość granicy.

W takim razie w Twoim klimacie -


Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
wokal cienki, melodia średnia a nawet trochę irytująca

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Fish,
" cienki wokal " ? grin

Posłuchaj Marillion, ale tego wczesnego, bo później to wokalistą został Steve Hogarth, a on to jest " cienki ".

Fish i cienki...

Gdzie Ty masz uszy. grin

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Może akurat w tej piosence wypadł cienko, wyglądało to bardziej na poezje śpiewaną laugh. Podaj mi najlepszy kawałek tego zespołu to zdecyduje czy zawracać sobie tym głowę.

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Najlepszy...
To jest pojęcie względne.

Z Fishem wydali pierwsze 4 płyty :

" Script for a Jesters Tear ",
" Fugazi ",
" Misplaced Childhood ",
" Clutching at Straws ".

Mnie jak odpowiada klimat, to słucham całych płyt.
Oczywiście nie wszystkie utwory mi w równym stopniu odpowiadają,
ale generalnie pasuje mi ten klimat, choć nie jest jedynym.

Poza tym to nie jest muzyka na jedno, dwa przesłuchania.

Możesz słuchać jej " enty " raz i ciągle coś nowego w niej odkrywasz.

Ale to szersza dyskusja, a tu widzę przeważają prostsze schematy muzyczne. smile

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Mam Script for a Jesters Tear, potrzebuje czasu żeby przesłuchać go kilka razy(jak dam radę) i się wypowiem. Z początku brzmi to jak mix Turnała z Papa Dance

Dołączył: May 2005
Posty: 19,877
T
rzut rozny
rzut rozny
T Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 19,877

Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,400
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,400
Originally Posted by Sensei
Mam Script for a Jesters Tear, potrzebuje czasu żeby przesłuchać go kilka razy(jak dam radę) i się wypowiem. Z początku brzmi to jak mix Turnała z Papa Dance
Jak do tej pory nie natrafiłeś na na jedną z wyróżniających się grup neo-progresywnych lat 80', a głos Fisha brzmi Ci jak skrzyżowanie Turnała z Papa Dance - to odpuść Sobie scripta, odpuść Marillion.
Żeby Cię zupełnie zniechęcić to utwór z następnej płyty po Scripcie - tu pewnie brzmi jak Zdzisława Sośnicka


Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
grin

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Przesłuchałem 2 razy całą ich pierwszą płytę i jedna piosenka się wyróżnia, ich pierwsza na płycie. Brnę w to dalej. Nie skazuje ich od razu bo już nie raz miałem taki przypadek gdy na początku piosenka średnio mi się podobała a później uznawałem ją za genialną przykład Sultan of Swing Dire Straits. Gościu może ma głos ale do mnie nie trafia i już wiem że nie są to moje klimaty.
Lubie porównywać sobie piosenki w taki sposób że wyobrażam sobie ową piosenką śpiewaną na żywo na koncercie przy 100 tysięcznej widowni a następną śpiewa od razu po tej pierwszej drugi wykonawca i wyobrażam sobie co robi większy aplauz i furore laugh

Bo Marillionie wchodzi Judas i gra to:



To jest nokaut w 1 rundzie

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
albo to laugh to jest zmiażdżenie Marilliona w pierwszych sekundach, Gitarka 3:15 to jest majstersztyk

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Dla Ciebie nokaut. smile

To jest inny rodzaj muzyki.

Heavy Metal a muzyka progresywna to zupełnie różne gatunki.

Nie ma się zatem co spierać, czy ładniejszy jest kolor zielony czy niebieski.

Każdy słucha tego, czego potrzebuje jego " dusza ".

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
No to w zupełnie drugą stronę, oto mój diamencik:


Wszyscy się podniecają ich nową płytą ale gdyby usłyszeli album Discovery to dowiedzieliby się dlaczego jestem zawiedziony nową

Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,400
veteran
veteran
Dołączył: Mar 2004
Posty: 1,400
Originally Posted by Sensei
No to w zupełnie drugą stronę, oto mój diamencik:


Wszyscy się podniecają ich nową płytą ale gdyby usłyszeli album Discovery to dowiedzieliby się dlaczego jestem zawiedziony nową
Nie słuchałem płyty "Discovery" z ciekawości sprawdziłem, że jest z 2001 roku, ale skoro Ci się nie podoba "Random Access Memories" z 2013 - to Powinienneś wkleić inny kawałek - bo ten moim zdaniem jest akurat w identycznym klimacie jak płyta z 2013 - połączenie muzy dyskotekowej i elektronicznej z lat 70'

ale bez agresji - bardzo fajny kawałek "Something About Us" Zapuszczę sobie całą płytę smile

Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 69,655
Likes: 10
przesłuchaj całą płytę Discovery to się dowiesz dlaczego jestem zawiedzony RAM'em

Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
L
antimadrista
antimadrista
L Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258

Strona 4 z 29 1 2 3 4 5 6 28 29

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, aker, Sensei, latajaca_holenderka, burbon, betowiec), 583 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,588
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1