|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Raikkonen K. - Fisichella G. 2 1,95
Co wy na to? Fisi powinien być tu lekkim faworytem i u większości bukmacherów tak właśnie jest. Raikonen pojedzie na mniejszą ilość pit stopów, Fisi jest też gorszym kierowcą ale ma lepszy bolid - tak w skrócie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Wszystko wskazuje na to że wyścig odbędzie się na suchym torze. Ciągle mam nadzieję na deszcz ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/raincloud.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/raincloud.gif" alt="" /> ... a gdyby spadł w środku wyścigu, byłoby ciekawie że tak powiem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Rubens Barichello - Nick Heidfeld @1.909 (Sportingbet)
Kierowcy porównywalni, bolidy także, na starcie Barichello tuż przed Heidfeldem. Co zatem zadecyduje o zwycięstwie Nicka w tej parze? Przede wszystkim atomowy start Saubera i nędzny start Hondy - już w pierwszym zakręcie Nick powinien być przynajmniej 1-2 pozycje przed Rubensem, a to będzie procentowało przez kolejne minuty wyścigu, w trakcie których dystans między oboma kierowcami będzie systematycznie (aczkolwiek wolno) wzrastał. Jeśli do tego dorzucimy lepszą strategię Saubera - czyli tak jak to jest niemnal w każdym wyścigu i tak jak wszstkie znaki wskazują będzie też jutro - co będzie oznaczało późniejszy zjazd do boksów Nicka (po przeanalizowaniu wyników CAŁYCH kwalifikacji wydaje się być to logiczny rozwój wydarzeń na Suzuce) to na mecie Heidfeld powinien zameldować się przynajmniej kilka(naście) sekund przed Barichello.
Mam jeszcze pare przemyśleń i kilka typów na oku, ale to zostawiam na jutrzejszy poranek gdyż pogoda tradycyjnie w ostatnim czasie jest bardzo niepewna.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
To nie tak miało być <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
Do końca oczekiwałem walki i chciałem aby wszystko wyjaśniło się na Interlagos, niestety. Alonso został już w tej chwili MS (wiem wiem jeszcze jest iskierka nadziei) być może po raz ostatni w dłuższym okresie czasu.
Dużo bardziej boli uciekająca szansa na wygraną Ferrari w MS konstruktorów, ale za rok będą całkowicie dominować - pewniak.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/boxing.gif" alt="" /> Massa tracę zaufanie i wiarę w możliwości tego leszcza. Ktoś powie drugie miejsce to sukces - w jego przypadku z takimi możliwościami (pole position i Ferrari) to nie najlepszy wynik. Gdyby Schumi nie miał defektu, Kimi nie jechał szafą na kołach a Renault nie miało podobnego leszcza jak Ferrari nie byłoby drugiego miejsca.
Kubica nieźle panuje nad bolidem, szkoda że nie na optymalnej, asfaltowej linii jazdy. Drift w kwalifikacjach poboczem prawie tak dobry jak ten Hakkinena z 2000 na Spa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
ps. Toyota i podium - tiaaa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Jiro typ z Kubicą siadł, Tomo typ z Heidfeldem też, mój zaproponowany też to czego chcieć więcej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474 |
T
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/boxing.gif" alt="" /> Massa tracę zaufanie i wiarę w możliwości tego leszcza. Ktoś powie drugie miejsce to sukces - w jego przypadku z takimi możliwościami (pole position i Ferrari) to nie najlepszy wynik. Gdyby Schumi nie miał defektu, Kimi nie jechał szafą na kołach a Renault nie miało podobnego leszcza jak Ferrari nie byłoby drugiego miejsca. a czego się po nim spodziewałeś? prawda jest taka, że Schumi i Alonso to kierowcy z zupełnie innej półki niż ich koledzy z zespołu dawniej ( ja tych czasów nie pamiętam ) bywały takie sytuacje ze 2 zawodników z 1 zespołu biło się o mistrza teraz w lepszych zespołach jest ten sam schemat: dobry kierowca + leszcz
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Ogólnie niezbyt ciekawy wyścig (mało walki na torze + bardzo kiepska realizacja transmisji) z jednym jakże wymownym wydarzeniem...
To była pierwsza awaria silnika w bolidzie Michaela Schumachera od ponad 5-ciu lat... coś czego koleś nie uświadczył przez tyle czasy nagle dało o sobie znać w tak newralgicznym momencie... po prostu dramat...
I choć nie jestem kibicem ani Schumachera ani Alonso (ani Ferrari, ani Renault - nie ma dla mnie żadnego znaczenia kto z nich będzie lepszy) to jednak na dobrych parenaście sekund zamarłem... bardzo mi żal Michaela i czuję po tym wyścigu ogromny niesmak...
Z drugiej jendak strony możnaby powiedzieć, że los oddał to co odebrał we Włoszech... oddał to co usilnie stara się odebrać FIA...
Tylko teraz rodzi się kolejne pytanie - co takiego się wydarzy co spowoduje, że Michael Schumacher będzie w Brazylii świętował 8 tytuł Mistrza Świata?
Kara przesunięcia Ferdka na koniec stawki przed wyścigiem za 'blokowanie' nic nie da, a dyskwalifikacja po wyścigu w takiej sytuacji byłaby zbyt oczywistm przegięciem... W tej sytuacji do akcji muszą wkroczyć sami kierowcy... czyli albo Massa poświęci swoje 3 miejsce w klasyfikacji kierowców na rzecz bliskiego spotkania 3-go stopnia z niebieską strzałą (przypadkowego rzecz jasna)... albo (wersja zasłyszana) jakiś Super Ogórek czy inny Spyker podczas dublowania przez Ferdiego 'straci kontrolę nad bolidem'...
Będzie ciekawie... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
a czego się po nim spodziewałeś? Wiem wiem, nie ma teraz sytuacji takiej jak w poprzednich latach gdzie np Senna i Prost jeździli razem - generalnie taka para kierowców nie powtórzy się już nigdy w jednym zespole. Sądziłem, tak jak wspominał Tomo, że Massa 'wyrobi się' w Ferrari - niestety tak nie będzie. Już z niecierpliwością czekam aż Kimi zasiądzie w Ferrari i zobaczymy jak naprawdę dobry lub słaby jest Massa. Będzie to pojedynek kierowców z tego samego pokolenia a nie trochę zafałszowane porównanie z 'boskim' i legenradnym Schumacherem. ---- Wraz z upływem czasu od zakończenia wyścigu coraz bardziej szkoda mi Schumachera <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474 |
jakiś Super Ogórek czy inny Spyker podczas dublowania przez Ferdiego 'straci kontrolę nad bolidem'...
Będzie ciekawie... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> hehe gorzej jak tym ogórkiem okaże się Robert <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> oczywiście żart prawdziwe jaja to by były gdyby z nim zderzył sie Kimi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> w sumie to myslę, że słabsi kierowcy będą się raczej pilnowali... koleś, który nawet przypadkowo wywalił by Alonso z toru miał by chyba przej... do końca kariery może raczej jakiś mechanik nie dokręci śrubki... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
prawdziwe jaja to by były gdyby z nim zderzył sie Kimi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Kimi już wyjątkowo dużo napsuł ale niestety dla Ferrari. Myślicie że te awarie silników Ferrari czyli silnik FM przed GP Chin i silnik MS w czasie GP Japonii to przypadek ? Kimi przechodząc do Ferrari przenosi również swój pech na ten zespół <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> może raczej jakiś mechanik nie dokręci śrubki... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Niestety wytropili konia trojańskiego na dwa wyścigi przed końcem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> Cała nadzieja w FIA*, pozostały jej dwa tygodnie. Myślicie że jest to nierealne i śmieszne ? Zobaczcie za co FIA spuściła Alonso o 10 pozycji na stracie na Monzie - pomogę, za nic. Strach się bać co będzie jeśli Alonso coś zrobi np źle się spojrzy. *Ferrari International Assistance
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Może jakiś mechanik rodem z Ferrari wkupi się przez te 2 tygodnie w łaski Renault...? A może Samoobrona wysypie zboże na wyjkazd z Pit Lane w chwili gdy tankował będzie Alonso...? A może Ferdkowi zamachają tak dawno nieużywaną czarną flagą... ? Massa crashes with Alonso and M.Schumacher wins the title @11.0
Raikkonen crashes with Alonso and M.Schumacher wins the title @11.0 A tak swoją drogą to Raikkonen wczoraj po raz n-ty pokazał jak fantastycznym jest kierowcą pokonując w tej wspomnianej "szafie na kołach" swojego zespołowego kolegę o przeszło minutę. Sezon 2007 w Ferrari będzie należał do niego i co do tego nie mam najmniejszych wątpliwości... P.S. Właśnie dotarło do mnie, że wczoraj na starcie Button wyprzedził Renault <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Nie wiem czy Button naszego Żubra pije, ale ostatnio publicznie się wypowiadał, że w przyszłym roku chce sięgnąć po tytuł. Nie wiem skąd taka wypowiedź bo nawet jeśli menedżer mu to podsunął to takie klepanie i tak dużo nie da.
Źle się dzieje natomiast w team BMW gdyż Robert zbyt szybko awansował można powiedzieć na lidera zespołu. Najpierw Villenueve nie wytrzymał chyba psychicznie i odszedł, a teraz Niemiec nie może się pogodzić, że kierowca testowy sprzed kilkunastu tygodni jest najlepszym kierowcą teamu.
Co do Ferrari i Schumiego to szkoda mi go, nie tak się miał zakończyć ten sezon. Też nie kibicuje ani jemu ani Alonso, ale dla samego sportu F1 ostatni wyśnig ma wręcz KATASTROFALNE skutki. To tak jak by ktoś wygrał w półfinale Wimbledonu a schodząc z kortu poślizgnął się i złamał kostkę.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Button jest teoretycznie czwarty w kolejce. Kimi i Alonso zmieniają samochody, Massa słabo ogarnia Ferrari więc wszystko jest możliwe.
Co by nie mówić ten rok był przełomowy w karierze Buttona - wygrał wreszcie wyścig <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
W BMW nie dzieje się źle, przynajmniej pod względem technicznym, zespół robi postępy. W przyszłym roku zespół BMW będzie mógł rywalizować bez problemu o podium w każdym wyścigu, może nawet powalczą o pierwszą wygraną.
Nick czuje zagrożenie, odczuwa deja vu. Spoglądając na jego historię w F1 widać że ma czego się bać. Na początku jeździł w parze z Raikonnen był od niego lepszy a McLaren wybrał Kimiego . Później jeździł w parze z Massą, był lepszy - wiadomo gdzie jest teraz Massa.
Mówi się że Kimi, jako debiutant zachwiał karierą Nicka, a Kubica dokończy dzieło zniszczenia.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474 |
Hieidfeld to najnudniejszy kierowca w F1 , wsiada i jedzie i przy odrobinie farta dojedzie nawet na 3 miejscu jak goscie przed nim wylecą z trasy
ale jakiś fighter to z niego nie jest
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Może i ja jestem naiwny (a w tym przypadku raczej jestem) ale ja za dużo już w swoim życiu widziałem - w tym również na torach F1 - i nie wierzę w 'czysty' wyścig o GP Brazylii.
Nie wiem czemu, ale mam wielkie przekonanie że ten wyścig to będzie swego rodzaju polowanie na Fernando Alonso...
W związku z tym zagrałem w Unibecie zakład na to, że Massa zrobi kuku Ferdkowi i Szumi zgarnie całą pulę po kursie @30 za 0.5/10. Kurs na pewno poleci...
W ogóle ten wyścig będzie strasznie trudny do typowania właśnie ze względu na te 'szachy' w czołówce...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
Robert Kubica będzie kierowcą wyścigowym teamu BMW-Sauber w Sezonie 2007.
Wiadomość oficjalna.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Gratulacje Panie Robercie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
W przyszłym sezonie trzeba bedzie wybrać się na jakiś tor,chyba najtaniej -> Węgry. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
Szok, nie wiem co napisać, ta wiadomość spadła jak grom z jasnego nieba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" />
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2004
Posty: 8,416 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189
1
|
|
1
Dołączył: May 2003
Posty: 5,189 |
nie wierzę w 'czysty' wyścig o GP Brazylii. FIA podobno przygotowała taki plan że wszystkim kopary opadną, akcja dekady <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ornament.gif" alt="" /> Nie wiem czemu, ale mam wielkie przekonanie że ten wyścig to będzie swego rodzaju polowanie na Fernando Alonso... Polowanie to nie najlepsze określenie. Zdecydowanie lepsze to egzekucja, zdecydowanie ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> A tak naprawdę to bardzo ciekawy będzie pierwszy zakręt a właściwie dwa - w tym miejscu Interlagos prezentuje się naprawdę fajnie.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|