Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
Skoro Joe pytasz co sądzimy o tych meczach, to ja wypowiem się na temat jednego z nich... na które notabene (ciekawe czy tak się pisze) sam się wybieram. Może się przez przypadek spotkamy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Unia Oświęcim - GKS Tychy

Czekałem na ten mecz, bo byłem ciekaw kursów jakie zostaną wystawione na to spotkanie. BAW daje nam 1.9 na Tyszan i ja biorę to z pocałowaniem ręki, gdyż spodziewałem się czegoś niższego.
Nie jest tajemnicą, że Unia borykała przed tym sezonem z problemami. Nastąpiło wiele zmian zaczynając od sponsora, prezesa..., a na strojach kończąc. Z drużyny odeszło wielu czołowych zawodników Jaworski, Puzio, Jakubik... O osłabieniach niech świadczy fakt, że Jaros stał się czołowym zawodnikiem, a zarazem jednym z kapitanów drużyny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />. Skład Unii wygląda teraz tak jak ich śpiewający, małoletni kibice, czyli młodo i skromnie.
A Tyszanie? Dość, że nie zostali osłabieni, to w dodatku wzmocnili się m. in. Jakubikiem i Wołkowiczem. Ich siłę ognia mogliśmy ostatnio podziwiać... no może za duże słowa... mogliśmy ostatnio oglądać (ooo od razu lepiej brzmi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ) dzięki transmisjii meczu GKS Tychy - Podhale w TVP 3. Jak pamiętamy Tyszanie potrafili wyciągnąć mecz ze stanu 0-5 na 5-5. Można spytać, gdzie w tym meczu była obrona GKS-u? Przyznaję, że ta formacja nie zaprezentowała się zbyt dobrze. Ale po pierwsze w meczu z Unią zapewne nie popełnią już tylu błędów, a po drugie Unia te błędy będzie musiała umieć wykorzystać, a z tym może być już trochę gorzej.
Podsumowywując: z ciężkim sercem, ale...
Typ: 2

Bonus: Unibet
Dołączył: Jan 2006
Posty: 18
S
stranger
stranger
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 18
Unia Oświęcim - GKS TYCHY
Mecze pomiędzy Unią a GKS-em zawsze były bardzo zacięte i pełne emocji. Niestety w tym sezonie już tak nie będzie. Unia nie jest tą drużyną co jeszcze choćby sezon lub dwa sezony temu. GKS jako jeden z kandydatów do Mistrza wg mnie jest pewnym typem w tym spotkaniu. W ostatnim meczu (transmitowanym w tv) GKS pokazał że jest wielką drużyną - przegrywając 0-5 doprowadzili do remisu 5-5 i po stracie bramki na 5-6 szybko odrobili strate doprowadzając do remisu którego nie oddali grając nawet 3 na 5. Mecz na pewno mógł się podobać - a atmosfera na lodowisku była krótko mówiąc ZAJEBISTA !!!. Po takim meczu morale drużyny na pewno poszły w góre. Inny wynik niż zwycięstwo Tychów wydaje mi się niespodzianką. Możliwe że zagram za grubszą kasę - ale to dopiero jutro jak będę wiedział że nic niepowołanego nie wkradnie się do drużyny Tychów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
typ: GKS TYCHY


Podhale Nowy Targ - Naprzód Janów
Drugi z pewnych meczy. Podhale oraz GKS TYCHY to dwie najlepsze drużyny w lidze. Tychy pewnie wygrali z Janowem 7-0 i Podhale również nie będzie mieć problemów. Doświadczona i silna druzyna jaką jest Podhale na dodatek grająca na własnym lodzie nie może mieć problemów z "dziećmi" z Janowa.
typ: Podhale


TKH Toruń - Cracovia
Toruń ostatnie dwa mecz to totalna kompromitacja. Remis z KTH Krynica oraz porażka z Sanokiem :shock: :shock: :shock: W drużynie na pewno po tych meczach były ostre wymiany zdań i pewnie nie obejdą się bez echa. Dlatego do meczu z Cracovią przystąpią bardzo zmotywowani. Cracovia mimo że wygrała ostatni mecz z Unią jeszcze narazie nie może być stawiana w roli faworyta. Mecz wg mnie będzie przebiegał RACZEJ na korzyść TKH - choć najbardziej "pachnie" mi tu remisem. Ogólnie zdarzenie NO BET


Zagłębie Sosnowiec - KH Sanok
Sanok niespodziewanie wygrał z TKH. I chyba jak narazie wystarczy tego dobrego. Teraz znowu będzie trzeba trochę poczekać na kolejną niespodziankę. Zagłębie wkońcu zaczyna grać tak jak się spodziewałem na początku sezonu. 2 ostatanie mecze - 2 zwycięstwa. Tym razem zwycięska passa będzie nadal trwała.
typ: Zagłębie


Stoczniowiec Gdańsk - KTH Krynica
Chyba najmniej interesujący mecz tej kolejki. 2 dryżyny z dolnej półki. W roli faworyta niby Stoczniowiec ale meczu raczej bym nie polecał bo w takich meczach każdy wynik może być możliwy.

Dołączył: Jan 2006
Posty: 18
S
stranger
stranger
S Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 18
GKS TYCHY + Podhale
ako 2.16
stawka 100zł
EWK 216zł

licze że wejdzie

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
U
old hand
old hand
U Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
Ja sam wstrzymalbym sie narazie z obstawianiem na Zaglebie, mozliwe, ze w Sanoku w piatek wystapi kolejnych 2 nowych obcokrajowcow. A tak jak pisalem juz wczesniej Sanok potrafi dostac szybko pare bramek i kompletnie stanac, oraz walczyc jak rowny z rownym - czesto zalezy to od dyspozycji bramkarza. A co do obcokrajowcow kazdy widzial jak ostatnio na druzyne podzialalo wzmocnienie w postaci Lubosa Zetika (w meczu z Toruniem zaliczyl 2 gole i 1 asyste a dzieki temu Sanok wygral 4:3)

Dołączył: May 2005
Posty: 829
old hand
old hand
Dołączył: May 2005
Posty: 829
w baw gospodarzem meczu jest Naprzod , na Podhale jako gosci placa 1.5 <szok> tylko zeby nie porobili zwrotow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Z tego co sie orientuje to Podhale też ma jakieś problemy z halą, remont sie im chyba przedłuża, oficjalnie mieli być gospodarzami ale widocznie dogadali sie z janowem, zeby zagrać na ich terenie.

W meczu z Kth była podobna sytuacja grali w Krynice(choć mecz miał być w New Market <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> tylko że tam chyba byli gospodarzami i grali bez publik(?) tak mi sie coś obiło o uszy, albo raczej oczy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Moze ktoś zna więcej szcegółów??

Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
Za gazeta.pl :"Cieszy się za to Nowy Targ. Co prawda dzisiejszy mecz "Szarotek" został przeniesiony do Janowa, ale wycieczki górali na treningi do Krynicy mają się ku końcowi. - U nas mrożą taflę, więc w poniedziałek powinniśmy zacząć treningi - mówi wiceprezes Podhala Wiktor Pysz"

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
U
old hand
old hand
U Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
w Sanoku jednak nikt nowy dzis nie zagra wiec smialo mozna walic na Sosnowiec

Dołączył: Sep 2005
Posty: 17
S
stranger
stranger
S Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 17
Podhale pewnie zrobi tak samo jak bylo u nas w pierwszej kolejce. Będą grać w Janowie jako gospodarze i ten mecz bedzie zapewne bez publicznosci, bo skoro graja "u siebie" to dlaczego kibice maja dopingowac zawodników z Janowa

Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549
M
veteran
veteran
M Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 1,549
Quote
Podhale pewnie zrobi tak samo jak bylo u nas w pierwszej kolejce. Będą grać w Janowie jako gospodarze i ten mecz bedzie zapewne bez publicznosci, bo skoro graja "u siebie" to dlaczego kibice maja dopingowac zawodników z Janowa
nastapila zmiana gospodarza, wiec janow jest gospodarzem, tak samo bedzie w meczu z unia oswiecim tez nastapila zmiana gospodarza <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> poszly nam kluby na reke <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> u nas prawdopodobnie pierwszy mecz odbedzie sie przeciwko Zagłebiu Sosnowiec

Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Quote
w Sanoku jednak nikt nowy dzis nie zagra wiec smialo mozna walic na Sosnowiec

Mimo, iż uważam Sanok za najsłabszą ekipę ekstraligi to jednak dziś nie postawię na Zgłębie. Sanok na pewno będzie zawsze groźny u siebie bez względu na to z kim będzie grał. Wyjazdy to już inna bajka ale kiedyś w roli gości jakiś punkt mogą zdobyć.Zagłębie na początku sezonu nie spisuje się jakoś rewelacyjnie i jak Sanok nie dostanie na "dzień dobry" 2-3 goli to może powalczyć. Zresztą w Sanoku pokazali się ostatnio piłkarze Stali więc czemu hokeiśći mają być gorsi..? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" />

Ja w każdym bądź razie jakiegoś "łomotu" Zagłębia się nie spodziewam...
Pozdr

Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
enthusiast
enthusiast
Dołączył: Nov 2005
Posty: 222
W Bet-at-home Podhale jest nadal jako gospodarz

Wojas Podhale - Muks Naprzod Janow 1,25 6,30 6,10
w Bawie dali kurs na NT 1,5 czyli jest surebet ok 2,1% <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
o ile w Bet-At-Home nie bedzie zwrotów :]

Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Oct 2003
Posty: 1,587
macie jakiegoś linka do wyników na żywo???

Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Unia Oświęcim - GKS Tychy 2-4 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />, ale za to niezła <img src="/ubbthreads/images/graemlins/dollarsign.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Zgodnie z moimi przewidywaniami Unia przegrała z GKS-em 2-4. Tylko początek spotkania był wyrównany. W tym okresie Oświęcimianie wykorzystali grę w podwójnej przewadze i objęli prowadzenie 1-0. Radośc ich nie trwała zbyt długo, bo już 3 min. później podobną sytuację wykorzystał Woźnica. Potem było już tylko 1-2, 1-3 i 1-4. Jedna z bramek wpadła bodajże, gdy Unia grała w przewadze. Tyszanie wykonali podanie przez połowę tafli pod niebieską linię, napastnik GKS-u wjechał z obrońcą w tercję Unii i umieścił krążęk w bramce. Ta sytuacja oraz akcja gdzie Wojtarowicz nie potrafił umieścić krążka w bramce, gdy miał przed sobą tylko... Gwiżdża świadczy o różnicy klas między tymi zespołami.
Największym problemem Oświęcimian jest chyba gra obronna (tylko czekać aż sobie kiedyś sami wpakują krążek do swojej bramki) i dość często gra w przewadze (raz gdy zawodnik Tych siedział na ławce kar, Unici nie potrafili przez około 1 minuty przejąć krążka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> ).
Mimo tych wszystkich uwag nie należy wieszać psów (sam nie wierzę, że to napisałem) na drużynie z Oświęcimia. Jak wiadomo zespół jest w przebudowie i stawia teraz na młodzież, która musi się wiele uczyć, aby może kiedyś w przyszłości... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />.
A GKS? Patrząc na ich grę w pierwszych meczach sezonu oraz na skład personalny można stwierdzić, że są głównym faworytem do mistrzostwa. W ataku są naprawdę bardzo groźni i mają wielu zawodników, którzy mogą strzelac gole, ale niestety dla ich fanów zdarzają im się głupie błędy w obronie, jakie miały miejsce chociażby w meczu z Podhalem czy nawet we wczorajszym.


Ja tam byłem
i porażkę Unii zobaczyłem.
Potem kebaba wmóciłem,
do domu wróciłem
i kasę liczyłem.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,725
N
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
N Offline
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,725
Trewor masz cos na dzisiaj ?

Jak Ci sie widzi unia ?

Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Jak Tychy nie sfixują to powinny gladko dzis wygrac. Boje sie niestety ze i na ich wała przyjdzie czas. Jak dotąd TKH, Cracovia, Podhale przyliczyli już ładne ustawki - ciekawe czy koledzy z ligi pojda za przykladem? ;> Jak nie to mozna zarobic...
A niech tam - Tychy 7/10 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
Jak dzisiaj Unia? Też się nad tym zastanawiam.

W niedzielę również byłem na ich meczu i również zagrałem przeciwko nim, ale już delikatniej niż na Tychy. Niestety decyzję podjąłem w ostatniej chwili i na forum już nic nie zdążyłem wystukać, ale nie ważne...

Podhale po spokojnej grze prowadziło już 3-0. Przy bramce Różańskiego na 2-0 asystę zaliczył nawet obrońca Unii Połącarz, który wspaniale wyłożył mu krążek sam na sam z Witkiem. Na kilka sekund przed końcem II tercji gospodarze strzelili bramkę, która najwidoczniej dała im nadzieję na korzystny wynik, bo w III tercji Unia zaczęła śmielej atakować bramkę Lemanowicza. Na 5 min. przed końcem spotkania co chwilę jakiś zawodnik Podhala był odsyłany na ławkę. Na 2 min. do końca było ich tam nawet dwóch i Unia grając w przewadze 5 na 3 zdecydowała się wycofać bramkarza i grali 6 na 3. Zmaknęli oni gości w zamku, ale nie potrafili wykorzystać tak dużej przewagi, gdyż nie wszyscy wiedzieli gdzie się mają ustawić. W pewnym momencie Witek wrócił już do bramki i na 4 sek. przed końcem jednej z kar, Klisiak umieścił krążek w bramce. Wynik 3-2, do końca 2 min. i Unia dalej w przewadze tym razem 5 na 4. Gdybyście widzieli wtedy minę Joe, który już przy 3-0 podliczał kasę <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Niestety albo i stety Oświęcimianie nie zdołali już wyrównać.

Podsumowywując: gdy górale przyśpieszyli trochę grę, potrafili osiągnąć dość dużą przewagę i zamykać Unię grając 5 na 5. Niestety dla ich kibiców mieli oni dość częste przestoje w grze, które Unia na ile umiała wykorzystała.

Dzisiaj pojedynek z Naprzodem, z którym Unia grała już w pucharze Polski. Mimo to nie radziłbym się sugerować wynikiem z tej potyczki, ponieważ skład Janowa od tego czasu uległ zmianie na plus. Naprzód w tych pierwszych 6 kolejekach udowodnił, że jest drużyną nieprzewidywalną. Potrafił wygrać w Kato z Cracovią 5-3, z Sosnowcem 3-1, z Podhalem 6-5, ale również zaliczył takie porażki jak 7-0 w Tychach, 1-6 ze Stocznią czy 4-3 z Krynicą (mimo iż prowadzili już 3-0). Ja osobiście dzisiaj zagram po raz trzeci z rzędu przeciwko Unii, ale już naprawdę delikatnie, a zważywszy na kurs ponad 3, wygrana i tak będzie całkiem, całkiem.

Co do Tychów to zgadzam się z Muppetem. Tak jak już pisałem kadrowo najlepsza drużyna w lidze, która na lodzie również udowadnia swoją wartość. Ale jakąś wpadkę pewnie kiedyś zaliczą. Może się i zdarzyć, że nastąpi to dzisiaj przeciwko takim grajkom jak Jawa, Puzio czy Horny (wszyscy mieli dłuższy lub krótszy epizod w Oświęcimiu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ).

PS Na hokej.net ktoś napisał, że Unici byli widziani późnym wieczorem z nd. na pon. w disco Menago, także...

Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
veteran
veteran
Dołączył: Dec 2001
Posty: 1,483
Unia Oświęcim - Naprzód Janów 4-2

Mimo że zagrałem za grosze na "Janowczan" to i tak jestem zadowolony... z wyniku, bo z grą było trochę gorzej. Mecz przebiegał... powoli, ponieważ tempo gry obu drużyn nie było zbyt oszałamiające. Pierwszą bramkę dla Unii zdobył wiecznie młody Waldek Klisiak wykorzystując grę w przewadze. Wynik na 2-0 poprawił w jeszcze łatwiejszej sytuacji Jurek Gabryś. W łatwiejszej, bo na ławce kar siedziało dwóch graczy Naprzoda lub Naprzodu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Na 3-0 strzelił Radwan. Unia grała wtedy w osłabieniu 4 na 5, prosty błąd obrońców, Radwan przejął krążek i gol. Potem było 3-1 po strzale spod niebieskiej, potem 4-1 - Bibrzycki w osłabieniu i w końcu jak łatwo się domyslić 4-2.

Jak widać bardzo skromny opis meczu, bo i spotkanie było skromne. Dwie przeciętne drużyny, wolne tempo...
Możnaby jeszcze odnotować dwie komiczne sytuacje, a mianowicie akcje sam na sam z bramkarzem w wykonaniu... Gabrysia (podejrzewam, że chłopina ostatni raz był w takiej sytuacji... w żakach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> ) oraz próbę "kiwki" Witka sporych kilka metrów od jego bramki.

To chyba tyle. W piątek spotkanie z Toruniem i cieżko przewidzieć jakim wynikiem się ono zakończy. Natenczas na moje oko liga wygląda tak: Tychy... lekka pustka, Podhale... mniejsza pustka, cała reszta i Sanok.
Ogólnie dosyć wyrównana, ale za nami dopiero 7 kolejek także zobaczymy jak się sytuacja będzie dalej rozwijać.

Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2003
Posty: 4,626
Dla mnie najwieksza zagadka jest KTH Krynica. Nie mam pojecia gdzie ja umiescic, ze tak powiem...

Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
U
old hand
old hand
U Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,136
Po dzisiejszym meczu to moge Ci powiedziec, ze beda oni na pozycji dziewiatej... zaraz przed Sanokiem

Strona 4 z 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, betowiec, latajaca_holenderka, aker, Lukasz111, alfa, poozon), 2,585 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,283
Posty5,833,308
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1