Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 185 z 200 1 2 183 184 185 186 187 199 200
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Przy FPL taktyka na EURO to inna bajka. Żaden maraton albo wyczerpujący pojedynek bokserski wagi ciężkiej. Rozgrywce bliżej do ustawki przed monopolowym gdzie sprawny partycypant korzystny rezultat uzyska szybciej dzięki prostym i skutecznym manewrom typu strzał z bani niż za pomocą lektury sztuki wojny Sun Tzu.


Oficjalne fantasy UEFY pozwala na dużo. Przy kalendarzu:

Matchday 1 10 June 21.00 (1st Group Games)
Matchday 2 15 June 15.00 (1st Group Games)
Matchday 3 19 June 21.00 (1st Group Games)
Matchday 4 25 June 15.00 (Last 16)
Matchday 5 30 June 21.00 (Last 8)
Matchday 6 06 July 21.00 (Semis)
Matchday 7 10 July 21.00 (Final)

i 51 spotkaniach w praktyce mamy tylko 7 kolejek aby wygrać worek talarów. W ramach dopłat ze środków unijnych UEFA dorzuca dwie dzikie karty i rosnącą, wraz z awansem z grup, ilość wolnych transferów. Końcowy rezultat zależeć będzie od trzech filarów:

1. Rozgrywki grupowe. To najważniejszy moment EURO fantasy gdyż tylko na tym etapie gramy szeroko rozumianymi różnicami. Wykorzystamy je może jeszcze w 1/16 ale to w trakcie GW1-3 odpalicie Janko, Hamsika, Turana, Longa, Bale’a czy Milika. W momencie kiedy turniej wejdzie w finałowe fazy składami rządzić będzie niemiecko-francuski szablon z różnicami na opasce. Zdobyta natomiast w fazie grupowej przewaga pozwoli w dalszej części EURO kontrolować peleton i szachować różnicą. Trudniej będzie za to gonić. Inna sprawa to skład drużyny na GW1-3, można zaryzykować zawodnikami z niewielkim posiadaniem, można też szukać regularności i średniej przy pewniakach. Warto pamiętać, że średnia popłaca raczej przy dłuższych rozgrywkach, takich jak FPL – w przypadku EURO psuć ją będą potencjalne kontuzje i rotacje drużyn pewnych awansu.

2. Dzika karta. Pierwszą odpalamy w trakcie kolejek 1-3 i w zasadzie już przed startem turnieju wypada zaplanować, albo przynajmniej wiedzieć, kiedy jej użyjemy. Taktyka WC po GW1 pozwala zaryzykować i rozpocząć turniej np. trójką Szwajcarów, Francuzów a skład uzupełnić niszowymi zawodnikami. Inaczej, dzika karta zaraz po pierwszej kolejce pozwala optymalnie wykorzystać kalendarz i zdobyć przewagę psychiczną nad resztą towarzyszy broni. Z drugiej strony naraża nas na rotacje i kontuzje po drugiej kolejce. Coś za coś. WC przed GW3 wymusza zaplanowanie składu na dwie pierwsze kolejki, ale z drugiej strony pozwala na etapie ostatniej fazy grupowej zagrać drużynami walczącymi o wszystko. I uniknąć niespodzianek jak występ rezerwowych z ekip przegranych lub odpoczynku kluczowych zawodników drużyn z 6 oczkami.

3. Opaska. Wędrująca opaska to największe udogodnienie EURO fantasy. Minimalizuje ryzyko wtopy oraz pozwala tak ułożyć skład aby C w razie 2 punktów przechodziło na kolejnego zawodnika równolegle z postępem kolejki. Problemu z opaską nie będzie przy 2 punktach kapitana – gorzej kiedy ten strzeli bramkę lub zaliczy asystę. Trzymać czy ryzykować? Decyzja zależeć będzie od stawki oraz punktów i wyborów najbliższej konkurencji.

Tyle teorii. Warto pamiętać o szczegółach. Układamy grającą piętnastkę. Sugerujemy się nie procentowym posiadaniem tylko realnym i pewnym miejscem danego zawodnika w składzie. Stąd lepiej unikać masowo posiadanego Vardy’ego, DDG, Payeta albo Carvajala. Przy możliwości rotacji: XI – ławka taktyka będzie miała mniejsze znaczenie ale wciąż optymalnym rozwiązaniem będzie 3:4:3. Grając trzeba również umiejętnie rozłożyć sentymenty, patriotyzm i fantasy wyrachowanie. Grosicki, Lewandowski, Glik vs Giroud, Janko czy Goetze. Będzie trudno. Pomóc może świadomość, że gramy dla relaksu. Odpoczywamy, ćwicząc i szlifując szósty zmysł przed nowym sezonem FPL. To chyba jedyna taka okazja aby pogodzić zabawę z cyferkami.

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2007
Posty: 40,246
Originally Posted by rafal08
analityk w nowej odsłonie jeszcze sie nie objawił ?

spokojnie rafik, wytrzeźwieje po 2 bronxach to przyleci na nowej miotle

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by Warren
no i Fechu Payet ponoć nie ma pewnego placu , gadałem ze Świerczewskim a on dzownił do Lorą Blą , tego z kolei poinformował Deszą
i i Anglia jak zagra z jednym napastnikiem to z Harym Kejnem a nie Vardym !
Biczyk Payet 1 plac i Vardy 1 plac. Zakład o butelczyne JD? smile

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by rafal08
analityk w nowej odsłonie jeszcze sie nie objawił ?
a Beksio zbanowany ?

Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Dobra już jestem Biczyk.

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by fechu
Originally Posted by Warren
no i Fechu Payet ponoć nie ma pewnego placu , gadałem ze Świerczewskim a on dzownił do Lorą Blą , tego z kolei poinformował Deszą
i i Anglia jak zagra z jednym napastnikiem to z Harym Kejnem a nie Vardym !
Biczyk Payet 1 plac i Vardy 1 plac. Zakład o butelczyne JD? smile
zakład nie, bo wszystko się może zdarzyć , ale zaryzykuję stwierdzenie że jeden z nich w podstawie na 1 spotkanie nie wyjdzie wink

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Originally Posted by akagi
Dobra już jestem Biczyk.
Brawo! piwo

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Mecz.pl(58 Members)

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
za Pajeta na Rumunów moim zdaniem wyjdzie Martial

Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
BKS Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
w norwegii w adecco walą w hu... z bramkami

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,955
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,955
Likes: 12
Originally Posted by Warren
Originally Posted by rafal08
analityk w nowej odsłonie jeszcze sie nie objawił ?
a Beksio zbanowany ?

Uuuu nie jestes w temacie frown Musisz sie cofnac kilka stron

Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,709
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2006
Posty: 1,709
Originally Posted by BKS
w norwegii w adecco walą w hu... z bramkami

co pograłeś BKS ?

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by Warren
zakład nie, bo wszystko się może zdarzyć , ale zaryzykuję stwierdzenie że jeden z nich w podstawie na 1 spotkanie nie wyjdzie wink
[Linked Image]

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
opisz w skrócie co się działo , kac morderca nie ma serca.....

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Originally Posted by TEO
Originally Posted by TEO
A tam w tej grze to można polski język ustawić? Bo niechciało się języków uczyć.
???
Odpowie ktoś?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,955
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,955
Likes: 12
Originally Posted by Warren
opisz w skrócie co się działo , kac morderca nie ma serca.....

Własciwie to dzis nic sie nie działo https://www.mecz.pl/forum/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=6685175#Post6685175

Do kaca nie nalezy dopuszczac trzeba szybko leczyc laugh

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Originally Posted by akagi
Dobra już jestem Biczyk.
piwo Dobra roboto + 50 pkt będzie odnotowane.

I fajnie, że od razu podałeś login i hasło do poczty grin

Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
F
I love mecz.pl
I love mecz.pl
F Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 51,174
Nie ma opcji Teo, ale tam naprawdę nie potrzeba znać języka żeby się zarejestrować i stworzyć drużynę.

Jak chcesz dołączyć i masz problem to wal do mnie na priv. Poprowadzę "za rączkę" jak to przejść smile

Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
BKS Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jul 2009
Posty: 82,199
Originally Posted by Maarcell
Originally Posted by BKS
w norwegii w adecco walą w hu... z bramkami

co pograłeś BKS ?
K. Oslo - Ull/Kisa o2,5

Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
W
Dr. Watson
Dr. Watson
W Offline
Dołączył: Jan 2005
Posty: 136,775
Teo ty naprawdę potrzebujesz mieć po polsku pięć wyrazów?
My Team Leagues Prizes Rules How to play
Thx Rafał , z kacem masz rację wink

Strona 185 z 200 1 2 183 184 185 186 187 199 200

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, rymoholik, $-man, burbon, Sensei), 1,829 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,357
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1