|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,403 |
Dziabor mów:
"Bracie mojego dziadka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
Dziabor mów:
"Bracie mojego dziadka" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> hehe, z kuzynem tak samo zesmy wymyslili, ale troche dziwnie i za dlugo, a wolac do niego po imieniu to jeszcze nie wypada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
dopiero teraz brat sie ujawnił , że nie wiecie jak do niego mówić?
Dziabor jeśli mówisz , że nie wujek to jak ? Ja mam podobną sytuacje tylko , że babcia ma siostre i mówie do niej ciocia , moi rodzice też tak mówią ale co to przeszkadza?
Tak samo jak jest pradziadek to nikt się do niego nie zwraca pradziadek tylko dziadek chyba? Niestety nie mogłem tego doświadczyć na własnej skórze.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
Lewy chodzi o brata mojego dziadka, bo z twojego pierwszego zdania wynika jakby to byl moj brat <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> racja Lewy, tez wolam do niego dziadek, ale tak glupio... moj dziadek prawdziwy mial 3 braci to co od strony ojca mam 4 dziadkow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> troche to dziwne, zgadles ze dosc niedawno sie wydalo ze dziadek ma braci i to dosc daleko od Kielc, ale tylko moj dziadek wyjechal z rodzinnych stron do wojewodztwa swietokrzyskiego reszta jego rodzenstwa mieszka na drugim koncu Polski <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 4,718 |
to co nikt nie ma pomyslu jak mam mowic na brata mojego dziadka?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> już było pisane, poprostu Wujek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />...ja tak bynajmniej mówie na braci moich dziadków i babć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
to co nikt nie ma pomyslu jak mam mowic na brata mojego dziadka?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> już było pisane, poprostu Wujek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />...ja tak bynajmniej mówie na braci moich dziadków i babć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> hmmm, wujek?? to jest brat rodzicow, a brat dziadka?? wujek to moga wolac na niego twoi rodzice, no wiem ze sie czepiam ale mnie to nurtuje, choc wiem ze wiekszosc z pytanych mowi wujek albo dziadek, ale patrzac na wyjasnienie tego slowa w jakims slowniku to chyba nie jest prawidlowe ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 24,366 |
to co nikt nie ma pomyslu jak mam mowic na brata mojego dziadka?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> już było pisane, poprostu Wujek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />...ja tak bynajmniej mówie na braci moich dziadków i babć <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> hmmm, wujek?? to jest brat rodzicow, a brat dziadka?? wujek to moga wolac na niego twoi rodzice, no wiem ze sie czepiam ale mnie to nurtuje, choc wiem ze wiekszosc z pytanych mowi wujek albo dziadek, ale patrzac na wyjasnienie tego slowa w jakims slowniku to chyba nie jest prawidlowe ?? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Oj Dziabor kombinujesz jak koń pod górę do brata dziadka mówi się wujek i tyle wiem bo sam tak mówię i brzmi to bardzo sensownie. Kolejna sprawa często bywa tak, że czasem do dobrych znajomych bądź przyjaciół rodziców mówi się wujku czy ciociu a to dopiero jest bezsensowne.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Inna sprawa, moja kuzynka ma corke i kim ona jest dla mnie/ja dla niej?
Wujkiem?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,525 |
No mi dzieci mojej kuzynki mówia wuja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> lepiej wuja niz kuzyn.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633 |
ja bym wolał żeby do mnie mówili po imieniu. Zreszta jakby mieli mówić wuje to jakoś staro bym się czuł <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Czyli wujek? heh <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Aczkolwiek ona tak do mnie nie mowi, to jakos glupio. Jest nastolatka i mowi do mnie lupus <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Ewnetualnie w zartach "mistrzu" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Generalnie nikt do mnie w ten sposob nie mowi, naszczescie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438
Tenis Trader
|
|
Tenis Trader
Dołączył: Feb 2003
Posty: 21,438 |
Najlepsze są przypadki jak dziecko siostry albo brata jest starsze od wujka/ciotki. Znam takie przypadki i zabawnie to wygląda jak dziewczyna kilka lat starsza i dwie głowy wyższa mówi do swojego wujka wujku.
PS. Mam nadzieję, że za bardzo nie pokręciłem i każdy załapie o co chodzi <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
U mnie tez tak jest w rodzinie, ciocia ma 2 corki, rozwiodla sie, ma nowa rodzince i urodzila jeszcze jedna corke.
Z tym, ze jedna z corek z jej pierwszego malzenstwa, teraz ma 28 lat ma tez wlasna corke(nastolatke), ktora jest starsza od 3 corki mojej cioci(ta nei ma jeszcze 10 lat) <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Lupus zamotales <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Damn jeszcze raz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Moja ciotka ma 2 corki(moje kzuynki) z pierwszego malzenstwa, jedna z nich jak byla mloda wpadla i w wieku 17 lat urodzila dziecko.
Ciotka ponownie wyszla za maz i ma kolejna corke(czyli ma juz 3, 2 z pierwszego i jedno z drugiego).
I ta 3 corka najmlodsza jest mlodsza od corki mojej kuzynki. Kumasz? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Tak, kumam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,158
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2004
Posty: 1,158 |
Po prostu ma wnuczke starsza od swojej córki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
Jeszcze tylko Sao Paulo a mi sie spac chce juz... Chyba nie podolam! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2004
Posty: 2,802 |
Głupoty Głupotami ale czekam od wtorku na kase ktora wysłałem na expa i wciąż na koncie 0.00 pln <img src="/ubbthreads/images/graemlins/confused.gif" alt="" /> oby jutro rano doszła ....
dobranoc
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2005
Posty: 3,033 |
Takie pytanko w sprawie meczu Wisły. Skoro Tyskie jest jednym z głównych sponsorów Wisły to dlaczego na reklamach w Nancy było widać Warke a nie Tyskie?
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|