|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
a kwatery w tucepi to np tucepi . net
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12 |
No właśnie wiem że w Chorwacji jest mnóstwo ciekawych miejsc ale głównie zależało mi na piaszczystych plażach bo wiadomo małe dzieci i kamyki itd to nonstop mi będą płakać lub nie tego na 100% nie wiem ale piach to piach.
Na booking.com?? o tej stronce mowisz to już korzystałem ale czy nie taniej będzie wynając domek w chorwacji na 7 dni bo nie wiem czy na bookingu też są domki do wynajęcia?
Z góry dzięki za pomoc.
Salutos Goodman Czy taniej nie wiem ,ale w podobnej cenie jak domek pewnie bedzie calkiem spory i bardzo dobrze wyposazony apartament 8-10 metrow od plazy  Ogolnie jak wszedzie tak i w Chorwacji sa rejony miejsca gdzie ogolnie jest taniej lub ogolnie jest drozej. Tak jak powyzej forum o chorwacji to kopalnia wiedzy 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942 |
ja bylem na wyspie RAB i tam była piaszczysta plaza i do tego z baaaardzo dlugo ciągnącym się gruntem pod nogami. Transport jak jedziesz furą jest przez prom- standard. Miejscowosci typu Makarska to kamienie i gwaltowne spadki głębokości
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2014
Posty: 2,170
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Sep 2014
Posty: 2,170 |
Miałem się wybrać na Teneryfę, ale spojrzałem na oferty z Egiptu i pod wieloma względami przewyższają komfortem, ceną oferty hiszpańskie. Z Waszego doświadczenia tygodniowe-10 dniowe wczasy z kobitą, w którą stronę lepiej spojrzeć?
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374 |
dokladnie, Chorwacja moim zdaniem nei zachwyca, jesli masz do wybpru inne kraje. Ja bylem w rejonie Umag i plaze byly bardzo kiepskie, ale podobala mi sie za to architektura miasteczek. Najlepsze co pamietam z tego wypadu, to ze masakrycznie droga byla coca cola  stanowila ok 40% ceny obiadu
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
co kto lubi, Chorwacja to architektura, wino i wolnosc
Egioty to AI, resort, basen i smazenie dupy
nie ma co przekonywac co lepsze a co gorsze, to juz zalezy od upodoban
u mnie wygrywa Chorwacja
a co do wyjazdu na 10dni Egipt, mozna jeszcze zalozyc ze 2 dni moga byc wyjete na klatwe faraona:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550 |
Witam I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego wyjazdu do Chorwacji - powiedzcie mi proszę jaka tam jest temperatura we wrześniu bo z tego co wyczytałem wrześniowa pogoda to jakieś 23 stopnie i mało deszczu co by mi akurat pasowało:) Kolejne pytanie bo akurat jestem ze Śląska i napiszcie mi jak to jest z tymi winietami zaraz jak przekroczę granicę z z czechami to wykupuje winiety na te państwa przez które będę jechał?? czy np. przekroczę granicę z czechami to kupuje winiety na czechy potem z austrią to kupuję w austrii i tak dalej?? I gdzie sie kupuje te winiety można to zrobić online jakoś na te kraje przez które będę przejeżdzał. No i ostatnie pytanie off topic czy ktoś z Was był kiedyś na wycieczce objazdowej Austria a konkretnie Wiedeń takiej 3 dniowej jeśli ktoś był to z jakim biurem podróży bo to autokarem. Pozdrawiam Rafał P.S. Sorki za śmieszne pytania ale to pierwszy mój wyjazd tak daleki samochodem i jeszcze z trójką dzieci w tym dosyć małe bliźniaczki 4 letnie więc mam trochę obaw  i na razie stracha hehe
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12
Zbanowany
|
|
Zbanowany
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977 Likes: 12 |
23 stopnie we wrzesniu to spokojnie bedzie jak nie wiecej ,ale wiadomo z pogoda roznie bywa chociaz tam jest praktycznie gwarantowana  Winiety mozesz zamowic przez neta albo kupic po drodze. Po przekroczeniu granicy z Czechami pierwsza stacja paliw po prawej bedzie w nieduzej odleglosci i tam kupisz na Czechy i na Austrie od razu .Tak samo w Slowenii zaraz po przekroczeniu masz stacje i tam kupisz winiete. Nie ma z tym zadnych problemow. Chociaz cena winiety w Slowenii jest krotko mowiac wkurwiajaca patrzac na odleglosc jaka jest potrzebna do pokonania. Winiety biznes narodowy Slowenii 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550 |
aha jeszcze jedno mi się przypomniało bo znalazłem taka stronkę casamundo i tam są apartamenty do wynajmu czy ktoś korzystał z ich usług i jak to wygląda rezerwuję i płacę online?
I jeszcze jedno czy ktoś z was jechał w ciemno ale z małymi dziećmi to znaczy w pięć osób wiek 4,4,10 dzieciaków??
Salutos Goodman
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Eliminator
|
|
Eliminator
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252 |
Z casamundo jak dobrze pamiętam płacisz kredytówką 1/3 ceny a resztę ściągają przed samym wyjazdem z karty.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
co do winiet ..to zalezy jak jedziesz... ja z wawy to zawsze na ostrave i kupywalismy winiety na pierwszej stacji na czeskiej autostradzie, na shellu bodajze
dalej trasa przez Austrie i Slowenie, i te dwie dopiero kupowalem na starym przejsci w Poysdorf, bo wychodzilo dobrze cenowo (czesi za slowenska zdzieraja)
oczywiscie Slowenia da sie ominac objazdem LMP
aha, i jakbys wpadl na pomysl jazdy przez wegry i slowacje to tutaj winiety kupuje sie online, niz nie naklejasz na szybe
a jak juz wogole nie chcesz sie zatrzymwyac po winiety to mozesz kupic na tolltickets i przysla do domu za 5 eurasow fee
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550 |
Rozumiem wielkie dzięki ale jeszcze jedno jak kupuje na stacji te winiety to od razu naklejam na szyby bo jak nie nakleje to znowu podobno jest jakaś kara - a naklejam te winiety z przodu na szybie czy obojętnie gdzie??
Salutos Goodman
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
tak, jak kupisz to naklejasz - na winiecie masz instrukcje gdzie ma byc
zazywczaj przód na dole szyby od strony pasazera
jedyna roznica to jak kupisz dwie winiety, ja np kupowalem od razu dwie 7 dniowe na austrie, zeby miec na wyjazd tam i powrot ..wtedy naklejasz tylko jedna, a wracajac zrywasz i naklejasz druga
nie mozesz miec dwoch z tego samego kraju jednoczesnie
no oczywiscie jak zlapia bez winiety to kara duza
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
aaa zapomnielismy o Chorwacji:) tam nie kupujesz winiet tylko placisz na bramkach - polecam platnosci kartą - można oszczędzić stania w korku
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550 |
co to znaczy płacę kartą zwykłą kartą płatniczą z banku visa lub mastercard ale jak omijam te kolejki i jest jakaś osobna kolejka dla płacących kartą??
Salutos Goodman
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331 |
ogolnie na wszystkich bramkach mozesz zaplacic kartą, ja płaciłem zwykłą debetówką i działało
na największych zjazdach (Lucko, Zagreb) masz też bramki na których płacisz kartą sam, bez kasjera, po portu podjezdzasz, wsadzasz karte w otwor i zaplacone, nawet nie pyta o pin
takie bramki sa oznakowane duzo wczesniej i musisz na nie zjechac, nawet 3km wczesniej i potem sie nie da wrocic na "gotówke", zaleta taka, że czasem na automatycznych zero korków a na tych z gotówką korek na 3km
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729 |
Pozdrowienia ze stanow dla wszystkich przed i pourlopowiczow. 3 dni temu wrocilem do malej miejscowosci Rosell pod Chicago z 25 dniowej(ponownej) wyprawy po dzikim zachodzie. yellowstone, sekwoje, san francisco, Las vegas, dolina smierci-bylo na co popatrzec.
pomimo ze jestem w stanach po raz enty i wiem cos o wielkosci tego kraju, to nie przypusczalem ze przez doline smierci trzeba jechac prawie dwa dni...no i slusznie nosi taka nazwe, skoro na zewnatrz 37 i wiecej stopni
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Nooo, a Darek Strychalski, pomimo swej niepełnosprawności oraz niepowodzenia za pierwszym razem dał radę ją pokonać biegiem w tym na pewno jednym z najdrudniejszych biegów ultra na świecie. Byłem na spotkaniu z nim i z jego ekipą, która pomagała mu tego dokonać, jakieś 3 tygodnie po tym wyczynie - mega ludzie, można było siedzieć i z pełną podziwu twarzą słuchać i słuchać... Zwycięzca - Bad Water [vimeo.com] <---klik klik
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211 |
Była Chorwacja poruszana, zapytam o kraje sąsiadujące, z poza UE... Jeździł ktoś, a przede wszystkim czy używał telefonu/internetu w krajach takich jak Serbia, BiH czy Czarnogóra ? Jak to najtaniej ogarnąć? Wiem, że w t-mobile można włączyć tzw. międzynarodową strefę T-mobile za 50pln ale trzeba być klientem min. 100 dni, nie mam u nich nr-u więc odpada. Jedną z opcji jest kupienie karty na miejscu za parę eurasów, jakieś inne pomysły? Podróżnicy pomóżcie... 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|