Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 17 z 20 1 2 15 16 17 18 19 20
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
a kwatery w tucepi to np tucepi . net

Bonus: Unibet
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
Originally Posted by Goodman
No właśnie wiem że w Chorwacji jest mnóstwo ciekawych miejsc ale głównie zależało mi na piaszczystych plażach bo wiadomo małe dzieci i kamyki itd to nonstop mi będą płakać lub nie tego na 100% nie wiem ale piach to piach.

Na booking.com?? o tej stronce mowisz to już korzystałem ale czy nie taniej będzie wynając domek w chorwacji na 7 dni bo nie wiem czy na bookingu też są domki do wynajęcia?

Z góry dzięki za pomoc.

Salutos
Goodman

Czy taniej nie wiem ,ale w podobnej cenie jak domek pewnie bedzie calkiem spory i bardzo dobrze wyposazony apartament 8-10 metrow od plazy smile

Ogolnie jak wszedzie tak i w Chorwacji sa rejony miejsca gdzie ogolnie jest taniej lub ogolnie jest drozej. Tak jak powyzej forum o chorwacji to kopalnia wiedzy smile

Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2004
Posty: 3,942
ja bylem na wyspie RAB i tam była piaszczysta plaza i do tego z baaaardzo dlugo ciągnącym się gruntem pod nogami. Transport jak jedziesz furą jest przez prom- standard.
Miejscowosci typu Makarska to kamienie i gwaltowne spadki głębokości

Dołączył: Sep 2014
Posty: 2,170
A
Pooh-Bah
Pooh-Bah
A Offline
Dołączył: Sep 2014
Posty: 2,170
Miałem się wybrać na Teneryfę, ale spojrzałem na oferty z Egiptu i pod wieloma względami przewyższają komfortem, ceną oferty hiszpańskie. Z Waszego doświadczenia tygodniowe-10 dniowe wczasy z kobitą, w którą stronę lepiej spojrzeć?

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
W strone Teneryfy

Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Dec 2008
Posty: 2,374
dokladnie, Chorwacja moim zdaniem nei zachwyca, jesli masz do wybpru inne kraje. Ja bylem w rejonie Umag i plaze byly bardzo kiepskie, ale podobala mi sie za to architektura miasteczek.

Najlepsze co pamietam z tego wypadu, to ze masakrycznie droga byla coca cola laugh
stanowila ok 40% ceny obiadu

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
co kto lubi, Chorwacja to architektura, wino i wolnosc

Egioty to AI, resort, basen i smazenie dupy


nie ma co przekonywac co lepsze a co gorsze, to juz zalezy od upodoban

u mnie wygrywa Chorwacja

a co do wyjazdu na 10dni Egipt, mozna jeszcze zalozyc ze 2 dni moga byc wyjete na klatwe faraona:)

Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
Witam

I mam jeszcze jedno pytanie odnośnie tego wyjazdu do Chorwacji - powiedzcie mi proszę jaka tam jest temperatura we wrześniu bo z tego co wyczytałem wrześniowa pogoda to jakieś 23 stopnie i mało deszczu co by mi akurat pasowało:)

Kolejne pytanie bo akurat jestem ze Śląska i napiszcie mi jak to jest z tymi winietami zaraz jak przekroczę granicę z z czechami to wykupuje winiety na te państwa przez które będę jechał?? czy np. przekroczę granicę z czechami to kupuje winiety na czechy potem z austrią to kupuję w austrii i tak dalej??

I gdzie sie kupuje te winiety można to zrobić online jakoś na te kraje przez które będę przejeżdzał.

No i ostatnie pytanie off topic czy ktoś z Was był kiedyś na wycieczce objazdowej Austria a konkretnie Wiedeń takiej 3 dniowej jeśli ktoś był to z jakim biurem podróży bo to autokarem.

Pozdrawiam
Rafał

P.S. Sorki za śmieszne pytania ale to pierwszy mój wyjazd tak daleki samochodem i jeszcze z trójką dzieci w tym dosyć małe bliźniaczki 4 letnie więc mam trochę obaw smile i na razie stracha hehe

Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
R
Zbanowany
Zbanowany
R Online: Karty
Dołączył: Mar 2005
Posty: 128,977
Likes: 12
23 stopnie we wrzesniu to spokojnie bedzie jak nie wiecej ,ale wiadomo z pogoda roznie bywa chociaz tam jest praktycznie gwarantowana smile

Winiety mozesz zamowic przez neta albo kupic po drodze. Po przekroczeniu granicy z Czechami pierwsza stacja paliw po prawej bedzie w nieduzej odleglosci i tam kupisz na Czechy i na Austrie od razu .Tak samo w Slowenii zaraz po przekroczeniu masz stacje i tam kupisz winiete. Nie ma z tym zadnych problemow. Chociaz cena winiety w Slowenii jest krotko mowiac wkurwiajaca patrzac na odleglosc jaka jest potrzebna do pokonania. Winiety biznes narodowy Slowenii laugh

Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
aha jeszcze jedno mi się przypomniało bo znalazłem taka stronkę casamundo i tam są apartamenty do wynajmu czy ktoś korzystał z ich usług i jak to wygląda rezerwuję i płacę online?

I jeszcze jedno czy ktoś z was jechał w ciemno ale z małymi dziećmi to znaczy w pięć osób wiek 4,4,10 dzieciaków??

Salutos
Goodman

Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
T
TEO Offline
Eliminator
Eliminator
T Offline
Dołączył: Dec 2003
Posty: 35,252
Z casamundo jak dobrze pamiętam płacisz kredytówką 1/3 ceny a resztę ściągają przed samym wyjazdem z karty.

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
co do winiet ..to zalezy jak jedziesz... ja z wawy to zawsze na ostrave i kupywalismy winiety na pierwszej stacji na czeskiej autostradzie, na shellu bodajze

dalej trasa przez Austrie i Slowenie, i te dwie dopiero kupowalem na starym przejsci w Poysdorf, bo wychodzilo dobrze cenowo (czesi za slowenska zdzieraja)

oczywiscie Slowenia da sie ominac objazdem LMP


aha, i jakbys wpadl na pomysl jazdy przez wegry i slowacje to tutaj winiety kupuje sie online, niz nie naklejasz na szybe


a jak juz wogole nie chcesz sie zatrzymwyac po winiety to mozesz kupic na tolltickets i przysla do domu za 5 eurasow fee

Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
Rozumiem wielkie dzięki ale jeszcze jedno jak kupuje na stacji te winiety to od razu naklejam na szyby bo jak nie nakleje to znowu podobno jest jakaś kara - a naklejam te winiety z przodu na szybie czy obojętnie gdzie??

Salutos
Goodman

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
tak, jak kupisz to naklejasz - na winiecie masz instrukcje gdzie ma byc

zazywczaj przód na dole szyby od strony pasazera

jedyna roznica to jak kupisz dwie winiety, ja np kupowalem od razu dwie 7 dniowe na austrie, zeby miec na wyjazd tam i powrot ..wtedy naklejasz tylko jedna, a wracajac zrywasz i naklejasz druga

nie mozesz miec dwoch z tego samego kraju jednoczesnie

no oczywiscie jak zlapia bez winiety to kara duza

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
aaa zapomnielismy o Chorwacji:) tam nie kupujesz winiet tylko placisz na bramkach - polecam platnosci kartą - można oszczędzić stania w korku


Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
veteran
veteran
Dołączył: Nov 2001
Posty: 1,550
co to znaczy płacę kartą zwykłą kartą płatniczą z banku visa lub mastercard ale jak omijam te kolejki i jest jakaś osobna kolejka dla płacących kartą??

Salutos
Goodman

Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,331
ogolnie na wszystkich bramkach mozesz zaplacic kartą, ja płaciłem zwykłą debetówką i działało

na największych zjazdach (Lucko, Zagreb) masz też bramki na których płacisz kartą sam, bez kasjera, po portu podjezdzasz, wsadzasz karte w otwor i zaplacone, nawet nie pyta o pin

takie bramki sa oznakowane duzo wczesniej i musisz na nie zjechac, nawet 3km wczesniej i potem sie nie da wrocic na "gotówke", zaleta taka, że czasem na automatycznych zero korków a na tych z gotówką korek na 3km

Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
B
Big Offline
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
B Offline
Dołączył: Mar 2004
Posty: 2,729
Pozdrowienia ze stanow dla wszystkich przed i pourlopowiczow.
3 dni temu wrocilem do malej miejscowosci Rosell pod Chicago z 25 dniowej(ponownej) wyprawy po dzikim zachodzie. yellowstone, sekwoje, san francisco, Las vegas, dolina smierci-bylo na co popatrzec.

pomimo ze jestem w stanach po raz enty i wiem cos o wielkosci tego kraju, to nie przypusczalem ze przez doline smierci trzeba jechac prawie dwa dni...no i slusznie nosi taka nazwe, skoro na zewnatrz 37 i wiecej stopni

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Nooo, a Darek Strychalski, pomimo swej niepełnosprawności oraz niepowodzenia za pierwszym razem dał radę ją pokonać biegiem w tym na pewno jednym z najdrudniejszych biegów ultra na świecie. Byłem na spotkaniu z nim i z jego ekipą, która pomagała mu tego dokonać, jakieś 3 tygodnie po tym wyczynie - mega ludzie, można było siedzieć i z pełną podziwu twarzą słuchać i słuchać... smile

Zwycięzca - Bad Water [vimeo.com] <---klik klik

Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
R
Pooh-Bah
Pooh-Bah
R Offline
Dołączył: Jan 2008
Posty: 2,211
Była Chorwacja poruszana, zapytam o kraje sąsiadujące, z poza UE... Jeździł ktoś, a przede wszystkim czy używał telefonu/internetu w krajach takich jak Serbia, BiH czy Czarnogóra ? Jak to najtaniej ogarnąć? Wiem, że w t-mobile można włączyć tzw. międzynarodową strefę T-mobile za 50pln ale trzeba być klientem min. 100 dni, nie mam u nich nr-u więc odpada.
Jedną z opcji jest kupienie karty na miejscu za parę eurasów, jakieś inne pomysły? Podróżnicy pomóżcie... smile

Strona 17 z 20 1 2 15 16 17 18 19 20

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, rafal08, Sensei, betowiec, rymoholik, alfa, ANZELMO, aker), 2,021 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,405
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1