|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Cześć Masz Sznikers rację wypowiadając się o naszej giełdzie w ten sposób.Jest to jedno wielkie gówno.Lecz po co zmieniać je na inne skoro można z niego żyć? A czy nasza giełda jest techniczna? Zerknij na najprostsze wskaźniki SMA15 i np.RSI.Jak na dłoni widzisz sygnały up/down.Doskonale to widać nawet w darmowym programie Gold 2. Jaja ,ściągnij sobie ten program i ustaw SMA na wartość w granicach piętnastu(pokombinuj sobie z różnymi wartościami).Sygnał kupna to przecięcie średniej od dołu a sprzedaży od góry.Żeby jeszcze było lepiej widać ustaw sobie notowania nie na dzienne tylko na tygodniowe.(z lewej strony na dole)Sygnały nie są za częste,ale dają bardzo dobre rezultaty.Później weź sobie coś do pisania i oblicz sobie ile można było zarobić przez wybrany przez Ciebie okres. Jeśli Cię nie zadowoli taka stopa zwrotu to masz tam jeszcze 30 innych wskaźników. Będzie mi miło jak obliczysz i napiszesz tu ile mógłbyś wyciągnąć za np.ostatnie pół roku. I pamiętaj o tym co napisał Sznikers w pierwszych zdaniach. pozdrawiam i życzę owocnych analiz dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
Sznikers i Dardaw - dziękuję za odpowiedż.Pokombinuję na razie " na sucho ".Jestem Wam wdzieczny
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam Wczorajesze: kurs: 1183, 10 długich, stan 11930 Pozdrowienia
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
stan: 10230 10 długich kurs 1166
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
Bebu ! Otworzyłeś 10 długich po 1183 pkt,spadło na 1166 pkt,czyli masz 17 pkt do tyłu.Nie zastosowałeś linii obrony ? Dlaczego ? Jak rozumujesz ? Teraz tj 28.05.2003 r o godz,10.00 jest 1174 pkt i podnosi się.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witaj 10 długich otworzyłem, o ile mnie pamięć nie myli na 1176. W poniedziałek przed dogrywką kurs wynosił 1177. Pomyślałem, że poczekam. Nie myślałem, że na zamknięciu skoczy do 1183. Taki kurs by mnie satysfacjonował ale jak piszę nie spodziewałem się zupełnie takiego zamknięcia. Wczoraj już było po fakcie. Dzisiaj trzymam. Futersy na DJ wyglądają dość ładnie. Może coś z tego będzie także jutro u nas. Pozdrawiam Bebu
Pamięć mnie jednak myli, otworzyłem po 1177.
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
stan: 10830 10 długich kurs 1172
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Przepraszam bardzo za zwłokę,ale cierpię na chroniczny brak wolnego czasu. 5534 + (5*70) =5884 zł 7 krótkich kurs 1172 serdecznie pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Kurs odniesienia - 1175 Kasa 5884 - (7*30) = 5674 zł A otwarte ciągle krótkie,7 szt. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2003
Posty: 7,813 |
Dardaw ! Otworzyłeś 7 krótkich pomimo,że nie doszukałem się na wskażnikach sygnałów sprzedaży,a np MACD daje podstawy do otwierania długich pozycji>Zobacz to na WIG-u 20 i na FW20M3.Jeżeli będą spadki to znaczy,że jesteś genialny,ale jeżeli górka to ...? Skorzystałem z Twojego typu Roosendal - Breda i wygrał mi kupon.Pomyśl o typowaniu meczy o wskażnikach powyżej 2,00 - po analizie Twoich typow skłaniam się ku twierdzeniu,że jesteś wysoko ponad przeciętnością.Pozdrawiam
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Cześć Jaja W/g moich obliczeń MACD nie daje obecnie sygnałów kupna.Linia sygnalna po dzisiejszej sesji ma wartość 11,1 a MACD - 12,98.Skoro MACD jest nad linią sygnalną wskazuje to raczej na kontynuację trendu wzrostowego.Ostatni sygnał kupna na MACD wystąpił 5 maja,wtedy to nastąpiło przebicie linii sygnalnej od dołu.A skoro MACD jest nad signalem już prawie miesiąc to może... Jeśli chodzi o inne wskaźniki to RSI ma już wartość 64 i zbliża się do obszarów wykupienia, a ROC dzisiaj wogóle nie potwierdził wzrostu indeksu bo przecież spadł. Nastąpiło dzisiej powiększenie bazy in minus(-5) co też daje wiele do myślenia. Zauważ jak bardzo zmiejszył się dzisiaj LOP co też nie wskazuje na wzrost FW20.Wolumen też chyba nie potwierdza wzrostów. Jedynie zbliżające się referendum trochę mąci mój tok myślenia.Czy będzie powtorka Budapesztu? Chodziaz z drugiej strony może jest już to zdyskontowane bo przecież wynik referendum jest właściwie przesądzony. Jedno jest prawie pewne,że w ciągu 1-2 sesji rynek pokaże kierunek bo trójkąt zrobił się tak mały, że wkrótce nastąpi wybicie. Są to jedynie moje luźne przemyślenia i każdy zwolennik wzrostu poda tyle samo argumentów przemawiających za wzrostem. Ja jednak myślę,że przetestujemy wkrótce 1140pkt. Jeśli chodzi o zakłady sportowe to oczywiście gram też takie z kursem powyżej 2(dzisiaj grałem na Treviso i troche się przy tym spociłem).Ja jednak wychodzę z założenia,że najważniejsze jest aby mecz typowany wszedł a wygraną ustawiać nie kursem a odpowiednim wkładem. Cieszę się ,że skorzystałeś z trafnego typu bo po to je umieszczam.Ja tez dzisiaj trafiłem komplet ale przy dzisiejszych ustawionych przy stoliku meczach nie było to trudne. Na weekend już postawiłem bo kursy paskudnie spadają pod koniec tygodnia(Chomutov, GKS, Żiżkov, Grasshoppers, Coimbra, Slovan) Odradzam zdecydowanie z moich typów tenisowych. W tenisa gram tylko na korcie natomiast u bukmacherów w tenisa nie gram wcale.Uważam światek tenisowy za pełen układów i przekrętów. No i może jutro poleci? DOW -81,94 ! pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
I jeszcze jedno.Jeśli będzie wzrost to dziury w niebie nie będzie. Otworzyłem ten temat aby zainteresować forumowiczów giełdą i po otrzymanych privach widzę,że mi się to udało. Oczywiście było by mi bardzo miło gdybym zakończył grę z zyskiem np.100% ale nawet gdy stracę tutaj całą kasę to tragedii z tego robil nie będę. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu co wykorzystam na większą liczbę zleceń. Cel swój już osiągnąłem i po otrzymanych privach widzę,że giełdą zainteresowałem nieprzeciętne grono forumowiczów. pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam stan: 11130 10 długich kurs 1175 Pozdrowienia
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam stan: 12530 10 długich kurs: 1189 Dardaw. Przeczytałem ten artukuł, ale nie był on chyba pisany dla takich zielonych w temacie, albo moje IQ ostatnio spadło. Zamówiłem książkę, mam nadzieję, że z niej dowiem się trochę więcej. Ciekawe zakończenie miesiąca. Wig20 jednak skoczył nad 1180, ciekawe co z tego będzie. Idę trochę odreagować męczący tydzień. Najgorsze, że przyszły będzie jeszcze gorszy :rolleyes: . Życze udanych typów weekendowych. Ja coś ostatni w dołku, no ale po każdym dołku przychodzi górka. Pozdrawiam Bebu
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Cześć Na wstępie Bebu gratulacje.Zysk,który już osiągnąłeś w kilka tygodni to 25% co jakby nie patrzeć odpowiada czteroletniej lokacie bankowej. I nie ma w tym przypadku bo masz dobre wyczucie rynku. Jeśli chodzi o mnie to wynik powie wszystko : 5674-910=4764 Otwarte,żeby było wszystko jak należy to 5 short
Rzeczywiście Bebu minął dość ciekawy tydzień na giełdzie,który w sumie dał zarobek i niezłą perspektywę dla długasów.Nastąpiło wybicie górą z klina zwyżkowego co powinno jeszcze dać kilkanaście (kilkadziesiąt???) punktów. Nie będę ukrywał, że chciałbym widzieć WIG20 w okolicach 1250 pkt. co byloby chyba idealnym momentem na zajęcie krótkich pozycji i to na dłuższy czas.
Bebu napisz z czym masz problem w tym artykule, może uda mi się w czymś pomóc. Ciekawe jaka książkę zamówiłeś?
Jeśli chodzi o zakłady sportowe to ja już jestem po obstawieniu. Puszczałem kupony zaraz po umieszczeniu meczy w ofercie ze względu na późniejsze opadające kursy. Jestem z tego zadowolony bo część kursów, które grałem już spadła.Cieszę się tym bardziej,że mecze czwartkowe,ktore mam na kuponach weszły już wszystkie.Ale do pełni szczęścia brakuje jeszcze "sportowej" postawy kilku zespołów. Jutro wybiorę cos jeszcze z tego zestawu : GKS, Żiżkov, Badajoz, Żilina , Grasshoppers, Altay, Elazig, Ancona, Tau, Bilbao, Ferrol, Munster. Puszczę te mecze w różnych wariantach na kilku kuponach. A tak na marginesie,cóż te ostatnie kolejki mają wspólnego ze sportem ?(Bebu, nie chodzi mi wcale o Piasta G. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Stan po poniedziałku: 4764 + (5*2*10)=4864zł otwarte - 5 short pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam Mój stan: 12330 10 długich kurs:1187 Coraz mniej mam przekonania do tych długich. Oczywiście krótkoterminowo. Dziękuję za pochwały. Cieszę się, że "coś" z tego jest. Muszę jednak przyznać, ża jest w tym dużo szczęścia. Nie zdziwi mnie zupełnie jeśli wkrótce stan mojego konta będzie wynosił -25%. Widzę, że będziesz próbował swych sił w walce o piwko. Jestem z Tobą, życzę powodzenia. Patrząc na Twoje wyniki, mam nadzieję, że się uda. Książkę kupiłem Carolan - Kalendarz spiralny. WIG Press. Przeglądnę, przeczytam, a potem będę wypytywał nt. Odnośnie Piasta to nie doszła ostatni do mnie żadna "ciekawa" sprawa. Tak przy okazji, to ja króciutko mieszkam w Gliwicach. Jeśli coś już wyczytywałem na temat tych naszych "podwórkowych" zespołów to skupiałem się na chłopakach z Concordii. W końcu wychowałem się w bliskim sąsiedztwie naszego reprezentacyjnego bramkarza. Pozdrawiam Życzę piwa na Mikołaja. Babu
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam sprzedaję 10, 1189 11:41
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Witam Po wtorku : 5 krótkich kasa : 4864 - (5*8*10)=4464zł pozdrawiam dardaw
|
|
|
|
|
|
Anonymous
Unregistered
|
|
Anonymous
Unregistered
|
Witam stan: 12330 + 200 - 130 = 12400 i nic Pozdrowienia Bebu
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|