|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,112 |
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
a wiesz Emrod..przez całe swoje życie nie zapaliłem ani jedenj fajki i nawet raz nie ćpałem ? :> a pytasz co ma parada równości do gwałtów..ano ze tam się prezentują różne dewianty i co niektóre dzieci mogą potem pomyślec ze popychanie się na ulicy ..czy to kolegi z kolegą,. czy kolegi z kolezanką to jest normalne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
ile było dewiacji w polsce w latach 46-89? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
paradoks? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425
Ana <3
|
|
Ana <3
Dołączył: Jun 2005
Posty: 20,425 |
teraz wystarczy włączyć vivę, pooglądać plakaty reklamowe.
pamiętacie teledyski z lat 80 i 90?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2004
Posty: 5,125 |
Oglądając karnawał w Rio dziewczynki mogą pomyśleć, że chodzi się z goła dupą po ulicy! Oglądając zebranie Episkopatu Polski chłopcy mogą pomyśleć, że powinni chodzić w sukienkach!
Nie róbmy sobie jaj <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
Zaraz się okaże, że geje są najgroźniejszą grupą społeczną w tym kraju i policja będzie się musiała zająć ochroną zagrożonych skinheadów <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
P.S Nie wiem na jakie ty Svart_Ulv chadzasz parady, ale na Paradzie Równości nikt publicznie seksu nie uprawia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691 |
Problemem jest też stosunek dzieci do nauczycieli. Ostatnio dość popularne jest wśród rodziców podważanie autorytetu nauczyciela. Kiedyś nauczyciel to był ktoś. Dziś jak dziecko dostanie dwóje to rodzice idą z pretensjami do nauczyciela, a dziecku opowiadają że jest najmądrzejsze, a nauczyciel jest głupi i się na nie uwziął. I jak tu nauczyciel ma być autorytetem dla dziecka? Jak ma je czegoś nauczyć? W ogóle kto dziś jest autorytetem dla młodzieży? Pewnie jakieś bambusy z amerykańskich slumsów, śpiewający ten swój rap i jakiś inny kicz.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
zaczne troche od końca.
@Igor - pytasz kto dziś jest autorytetem dla mlodzieży. A kto nim może być? mam oczywiście na myśli pozytywny autorytet. Moja teoria jest prosta. Skoro Jan Pawel II ktorzy w zasadzie dla wszystkich byl autorytetem, nie potrafił przemówić do ludzi to komu innemu może się to udać?? Jeśli taki czlowike (!!!) tego nie dokonal to kto tego dokona?? Jeszcze pamietam jak tuż po śmierci papierza odbywał się mecz (nie pamietam jaki), na trybunach rozwieszone jakieś haslo ku czci Jana Pawla II i... mieliśmy burdy i walki pseudokibiców! żenada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
samym mówieniem niczego już dzisiaj nie da się zmienić. [T]-error, zgadzam się co do sluszności tego co piszesz, ale to jest... wyłacznie moralizowanie! Trzyba "to", trzeba "tamto", powinno sie "to" , a zabronić "tamtego". Jasne ze nie cofniemy czasu, nie sprawimy ze zniknie internet, filmy/programy nasiąknięte brutalnością itp. Piszesz, ze w takim razie trzeba nauczyć młodych ludzi żyć w zastanej rzeczywistości. Ale tyle to kazdy normalny człowiek wie. Pytanie tylko "jak to zrobić?". Ile bym nad tym nie myslał, to nie znaduje rozsądnego rozwiazania, ktore co podkreślam MA SZANSE SKUTECZNEJ REALIZACJI. Jasne, ze podstawą jest sytuacja "w domu" ,relacje z rodzicami, ich wpływ na nasze wychowanie, ale co zrobić, aby nagle rodzice zainteresowali się swoimi dziećmi i zaczęli je ukierunkowywać na życie?! co dają kampanie reklamowe, zeby rozmawiać ze swoimi dziećmi? NIC! Własnie deprymujące jest to, że właściwie nic nie mozemy zrobic. Możemy jedynie zachowywać sie jak nalezy i "świecić przykładem", tylko kto weźmie z nas przykład? Kto jest bardziej godny naśladowania (dla młodych), Ty mówiący o tym, ze kobiety nalezy szanować, czy jakiś pseudoraper z IQ mniejszym niż rozmiar jego buta, "śpiewający" tekst w stylu: "Ale to suczka ma cycki, zaraz będę ja ruhał". no sorka, ale wybór młodziezy jest chyba raczej łatwy do przewidzenia <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" />
piszesz również, ze w Stanach jest kara śmierci, a mimo to nic się nie zmieniło i nadal są przestępstwa. No ale ja już w tej kwestii się wypowiadałem. No ale powtórze jeszcze raz - kara śmierci to żadna kara! na mnie ona nie robi żadnego wrażenia. Dajcie spokój, ludzie chorzy na raka umierają w męczarniach bo zabrania się eutanazji, a taki śmieć dostaje zastrzyk i sobie spokojnie zasypia. Paranoja!
a dlaczego to ,że nie chce (już) mieć dzieci to pójście na latwizne? dlaczego mam mieć córke, która w wieku 13-tu lat zostanie zgwałcona na klatce schodowej ,kiedy będzie wracała ze szkoły do domu? dlaczego mam niewinnej osobie to fundować! moge nauczyć wlasne dziecko życia w obecnych realiach, ale nie uchronie go przed tym co je spotka ze strony innych! Oczywiście, ze własne dziecko moge nauczyć wielu rzeczy. Wpoic im zasady moralne, którymi nasiąkną juz od najmłodszych lat. I one nikogo nie skrzywdzą!, ale inni beda je krzywdzili! z jakiej racji? i dlatego nie chce mieć dzieci (obecnie).
a tak generalnie to zgadzam sie wlaściwie z wszystkim co napisał @Emrod. nie będę tutaj wyciągał swoich osobistych "brudów", ale powiem tyle, ze pochodze z rodziny patologicznej. na pierwszym miejcu "wóda", a reszta... nieważne <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> rodzice absolutnie niczego mnie nie nauczyli. sam sie w zyciu "parzylem", i na popełnianych bledach musiałem sie uczyc. przed chwila miałem już dłuzsza wpowiedź dot. mojej mlodości/dojrzewania, ale wlasnie ją usunąłem, bo jednak nie moge/nie chce tyle pisać o tych niefajnych rzeczach.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/puke.gif" alt="" /> popierdolone to wszystko <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691 |
Całkiem niedawno oglądałem film o życiu w Mongolii. W tytule filmu było coś o płaczącej wielbłądzicy z pustyni Gobi. Na filmie była przedstawiona typowa mongolska rodzina. Dziadek, babcia, rodzice i dzieci mieszkali w jednym namiocie. Największym autorytetem w rodzinie był dziadek. Jak trzeba było podjąć jakąś ważną decyzje to ojciec radził się dziadka. Dzieci nie oglądały telewizji bo był problem z dostarczeniem prądu. Czasem jedynie radia na baterie słuchały. Do ich obowiązków należało opiekowanie się końmi, wielbłądami i innymi zwierzętami. Czasem musieli też na rowerach lub konno jechać kawał drogi do miasta po zakupy. Gdy ojciec szedł wypełniać swoje obowiązki to dzieci zawsze mu pomagały. W takiej rodzinie mały chłopiec jest bardzo szczęśliwy gdy dostanie od rodziców w prezencie konia. W wolnych chwilach chłopcy zbierali się na jakimś placu i organizowali zawody zapaśnicze. To była jedna z ich ulubionych rozrywek. Poza tym jeździli też sobie na rowerach. Głupoty ich się nie trzymały bo po pierwsze zawsze dziadek z babcią i ewentualnie starszy brat mieli oko na dzieci. Po drugie musieli pracować i nie starczało czasu na głupoty. Wszyscy byli szczęśliwi.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,691 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 6,244 |
Włączcie sobie TVN24.
14-latek chciał popełnić samobójstwo, ponieważ był szykanowany przez kolegów.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612 |
Włączcie sobie TVN24.
14-latek chciał popełnić samobójstwo, ponieważ był szykanowany przez kolegów.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> właśnie przed chwilą słyszałem o tym w radio <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> no kurwaaaaaa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/mad.gif" alt="" /> przeżył tylko dlatego, ze lina sie zerwała. Dopiero to nakłoniło tego chlopca do powtórnej refleksji i poszedł powiedzieć o swoich problemach mamie. szczerze mowiać to aż mi sie oczy zaszkliły jak o tym usłyszałem... Kolejnego młodego człowieka mogło zabraknąc na tym świecie... na szczęscie już zostala poinformowana policja, a te gnoje przez ktorych ten chlopak chciał się targnąc na wlasne życie, już są wzięte w obroty. Samym chłopcem zajelsi sie psycholodzy. Moze chociaz tak historia skonczy się hepi endem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,988 |
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|