|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,725
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2006
Posty: 4,725 |
Witam.
Czego bym dzis nie napisal to i tak nic nie pomoze:
philly win <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> la win <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" /> toronto win <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
light sraczkos is coming.... Philadelphia win poziom 6 - skonczony <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> La win poziom 5 - skonczony <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Atlanta lose poziom 6 - skonczony <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> Takiej nocy nie wyobrazalem sobie nawet w najbardziej optymistycznych snach. Powiem tak, ze byloby bardzo krucho gdyby dzisiejszej nocy nic nie weszlo, ale wyniki takie a nie inne pozwolily mi skonczyc zyskiem odpowiednio 23,24 i 25 progresje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> "...Czekajcie, a bedzie Wam dane..."
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 278
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Nov 2004
Posty: 278 |
wyników meczy z 30.10 :
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Philadelphia Flyers - Chicago Blackhawks 3-0 FT <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Toronto Maple Leafs - Atlanta Trahers 4-2 FT <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> St. Louis Blues - Anaheim Ducks 5-6 SO <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Calgary Flames - Washington Capitals 2-4 FT <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> Los Angeles Kings - NY Rangers 4-1 FT
mecze na dzisiaj :
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> 01:30 NY Islanders - Chicago Blackhawks <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> 01:30 Montreal Canadiens - Ottawa Senators <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> 01:30 Florida Panthers - San Jose Sharks <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> 04:00 Vancouver Canucks - Nashville Predators
Pzdr <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
heheheh SLICZNA NOC SLICZNA!!!
rangiz9 pamietaasz co napisalem na QUASI na temat prozb :" prozby juz wysluchane a wyniki beda takie ,PHILA WIN,WASH wWIN iX NUTEK <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> . dziekuje za piekny mecz NUTKOm ktoure dokonaly niemal CUDU w 2 tercji dostajac 3-1 naa 5 min do konca wyruwnali na 3-3 a ja juz sie poddalem i poszedlem spac <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,203
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,203 |
Dla mnie noc mniej śliczna <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />.Rozczarował mnie wynik Calgary niestety.Myślałem ,że bedzie tak jak pisał ostatnio Lemex ,że po "naoliwieniu" w Edmonton Flames spalą Waszyngton ale cóż stało się inaczej.Nie ma jednak się co załamywać, Co Nas nie zabije to Nas wzmocni <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
P.S Panowie pozdrawiam wszystkich trzymających poziom w tym temacie dla Was wszystkich duże <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" /> Oby jak najwięcej takich tematów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2006
Posty: 6,633 |
rangiz9 pamietaasz co napisalem na QUASI na temat prozb :" prozby juz wysluchane a wyniki beda takie ,PHILA WIN,WASH wWIN iX NUTEK <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> . jasnowidz czy co <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" /> Calgary Flames 1 1,75 --> 1j Progresje udało się zakończyć, ale żeby nie było za pięknie Calgary nie weszło Bilans -2j 2/0/2
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5 |
Dzieki za podane linku do danych historycznych. Wczoraj popracowalem nad sezonami 05/06 i dotychczasowymi meczami w sezonie 06/07; kalkulacja na podstawie 60 min gry
Prawd. bukmachera Prawd. rzeczywiste
Home 43.41% 45.55%
Draw 22.12% 21.70%
Away 34.47% 32.75%
Na podstawie 742 zdarzen Jak widzicie roznice sa naprawde niewielkie co uswiadamia mnie w przekonaniu, ze bukmacherzy potrafia bardzo dobrze przewidziec jakie jest prawdopodobienstwo zajscia danego zdarzenia. 1. Prawd. bukmachera Pobralem na podstawie sredniej wartosci kursu z wszystkich bukmacherow wystawiajacych mecz + commision bukmachera (najczesciej bylo to ok plus 10% do sredniej) 2. Prawd. rzeczywiste
Wygranych
Home 338 / 742
Draw 161 / 742
Away 243 / 742
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53 |
Elninio, zwróć uwagę, że Lemex "spalenie" Washingtonu zakładał w wariancie, gdyby Oliwiarki nie zatopiły ich w "oleju". W sytuacji, gdy typ z Edmonton wszedł, to już liczenie na to, że Płomienie pochłoną Capitals był lekko ryzykowny, o czym świadczy fakt, że "weteran" go przemilczał. Nic nie stoi teraz na przeszkodzie, aby od nowa zacząć polowanie na porażkę Washingtonu, bo ta chyba juz niebawem stanie się faktem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 137
member
|
|
member
Dołączył: Oct 2005
Posty: 137 |
NY Islanders - Chicago Blackhawks typ: 1 wynik:4:1 Montreal Canadiens - Ottawa Senators typ: 1 under 5,5 Florida Panthers - San Jose Sharks typ: X2 over 5,5 Vancouver Canucks - Nashville Predators typ: under 5,5
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55 |
przemo_99 fajna statystyka i dobrze, ze ja tu wstawiles. Chociaz mam moze do niej pare uwag.
- 742 zdarzenia to raczej bylo pol poprzedniego sezonu + poczatek tego i nie jestem pewien czy jest to wystarczajaca liczba zdarzen zeby wyciagac z tego jakies daleko posuniete wnioski. Tym bardziej, ze poprzedni sezon mogl byc poczatkowo troche zle oceniany przez buków z uwagi na zmiany przepisów.
- bukmacherzy nie przewiduja jakie jest prawdopodobienstwo zajscia danego zdarzenia, a kurs nie jest okresleniem szans jakie daja poszczególnym zespołom!!!
- vigorish = 10% ??? ojjj troszke <a href="duzo:///" target="_blank">duzo:///</a>
No i pomijajac jeszcze uwagi obiektywne to nie podobaja mi sie wogole wyniki, bo przesuniecie powinno byc raczej w druga strone: prawd. buk. home > rzeczyw. i buk. away < rzeczyw. Chociaz dzieki temu moze bede musial wziac korekte, ze to jednak nie do konca tak jak myslalem?
W kazdym razie cieszy mnie to, ze sie rozwijamy i wiecej takich przemyslen!
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2005
Posty: 4,203
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2005
Posty: 4,203 |
Elninio, zwróć uwagę, że Lemex "spalenie" Washingtonu zakładał w wariancie, gdyby Oliwiarki nie zatopiły ich w "oleju". W sytuacji, gdy typ z Edmonton wszedł, to już liczenie na to, że Płomienie pochłoną Capitals był lekko ryzykowny, o czym świadczy fakt, że "weteran" go przemilczał. Nic nie stoi teraz na przeszkodzie, aby od nowa zacząć polowanie na porażkę Washingtonu, bo ta chyba juz niebawem stanie się faktem. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Spoko lemad ja jednak patrząc na grę Flames liczyłem na lepszy wynik z ich strony ale nic trza zacząć polować znowu na porażkę Waszyngtonu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5 |
przemo_99 fajna statystyka i dobrze, ze ja tu wstawiles. Chociaz mam moze do niej pare uwag.
- 742 zdarzenia to raczej bylo pol poprzedniego sezonu + poczatek tego i nie jestem pewien czy jest to wystarczajaca liczba zdarzen zeby wyciagac z tego jakies daleko posuniete wnioski. Tym bardziej, ze poprzedni sezon mogl byc poczatkowo troche zle oceniany przez buków z uwagi na zmiany przepisów.
- bukmacherzy nie przewiduja jakie jest prawdopodobienstwo zajscia danego zdarzenia, a kurs nie jest okresleniem szans jakie daja poszczególnym zespołom!!!
- vigorish = 10% ??? ojjj troszke <a href="duzo:///" target="_blank">duzo:///</a>
No i pomijajac jeszcze uwagi obiektywne to nie podobaja mi sie wogole wyniki, bo przesuniecie powinno byc raczej w druga strone: prawd. buk. home > rzeczyw. i buk. away < rzeczyw. Chociaz dzieki temu moze bede musial wziac korekte, ze to jednak nie do konca tak jak myslalem?
W kazdym razie cieszy mnie to, ze sie rozwijamy i wiecej takich przemyslen! Masz racje nie mialem wsyztkich danych: Oto statsy z 1479 meczow:
Prawd. bukmachera Prawd. rzeczywiste
Home 43.47% 44.76%
Draw 22.09% 22.92%
Away 34.44% 32.32%
Zgodze sie z Toba ze bukmacherzy nie koncentruja sie jedynie na prawdopodobienstwie zajscia jakiegos zdarzenia. Lecz rowniez biora pod uwage wywarzenie stawek. Ale nie jest tak dokonca. 10% commision - taki jest sredni zysk bukmacherow na zdarzenia typu 1x2 Roznica miedzy kursami podawanymi przez bukmachera, a rzeczywistym wynikiem jest bardzo niewielka, max 2.12% (na Away). Kursy bukmacherow to kursy srednie (ok 60 bukmacherow) co moze nie jest najlepsze, jak poprawie oprogramowanie to bedzie liczylo poszegolnych bukow. Wtedy bedzie mozna stwierdzic ktory bukmacher najlepiej jest w stanie okreslic prawdopodobienstwo. Co w dalszej konsekwencji tworzy value bety <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Dzisiaj dodam dodatowo jeszcze dwa sezony, aby miec lepszy obraz sytulacji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
Takie male cos ,aby kazdy mogl sobie zobaczyc jakie odleglosci pokonuje sie w NHL [ Linked Image]
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55 |
Hmm przemo_99 dzieki za odpowiedz. Ale mam jeszcze takie pytanie. Piszesz, ze srednie prawd. bukmachera pobrałes ze sredniej kursow u roznych buków + commision. Czemu dodajesz commision skoro to juz jest zawarte w kursie? Z tego co sie orientuje prawd. liczy sie ze wzoru:
p1 = 1/ ( 1 + k1/kx + k1/k2 ) itd. gdzie k - kursy, a p prawdopodobienstwa
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53 |
NYIslanders-Chicago Under 6 Goście 180 minut bez gola. 5 porażek z rzędu, nawet Phila wczoraj przełamała niemoc w meczu z Chicago. Islandersi rozegrają 7 kolejny mecz w domu, gdzie wyraźnie dominuje OT.
Montreal-Ottawa Under 6 Jak to często w meczach wewnątrz dywizji bywa, kości będą trzeszczeć. Canadiens na 10 meczy 6 Under6, a Ottawa 5 Under6 i 1=6 w 10 meczach. Najwięcej goli nastrzelali Toronto i New Jersey, w pozostałych spotkanich zachowali jednak umiar.
Florida-San Jose Under 6 Rekiny w meczach wyjazdowych strzelają sporo bramek, bo 4 zaaplikowali Płomieniom, 4 Oliwiarkom, 6 Orkom, 2 Gwiazdom, 3 Columbusowi, 1 Detroit, 3 Nashville i 4 Tampie. Przegrali w Edmonton, Detroit i Nashville. Zapewne Florida też dostanie swoją "działkę", ale dręczy mnie myśl, czy Pantery są w stanie zrewanżować się tym samym. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Sep 2006
Posty: 53 |
raiders_ nie jestem zbyt biegły w geografii, oprócz tego ekipy nie koniecznie muszą grać w swoich miastach, ale Bóg mi światkiem, że Edmonton i Toronto leżą gdzie indziej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Oct 2006
Posty: 5 |
Hmm przemo_99 dzieki za odpowiedz. Ale mam jeszcze takie pytanie. Piszesz, ze srednie prawd. bukmachera pobrałes ze sredniej kursow u roznych buków + commision. Czemu dodajesz commision skoro to juz jest zawarte w kursie? Z tego co sie orientuje prawd. liczy sie ze wzoru:
p1 = 1/ ( 1 + k1/kx + k1/k2 ) itd. gdzie k - kursy, a p prawdopodobienstwa Obliczam to wg nieco innego wzoru. 100 / kurs + commision Wynik jest ten sam
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
raiders_ nie jestem zbyt biegły w geografii, oprócz tego ekipy nie koniecznie muszą grać w swoich miastach, ale Bóg mi światkiem, że Edmonton i Toronto leżą gdzie indziej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Bo to jest mapa kibicow, czyli gdzie sa skupiska fanow danej druzyny a nie pokonywanych odleglosci <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2004
Posty: 16,479 |
TakLupus dobrze znac jezyk to podstawa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> dzieki za wyjasnienie.
Vancouver – Nashville Orki odpoczywaja od 3 dni po meczu na wlasnym lodzie z Washington 3-2OT ,dzisiaj podejmuja NASHVILE 2 dni temu toczyli wygrane boje z Calgary 2-3 .Jak historia spotkan pokazuje w rywalizacji tych druzyn przewaga po stronie gospodarzy . Orgi goscily Nashvile u siebie 14 razy z czego 10W -2R-2L i jedna porazka po OT.tak ze widac ze CANUKS goscinne nie jest i dobrze . Najblizesz 5 spotkan CANUKS to seria Dom z NHASHVIL,wyjazd MINESOTA,COLORADO ,Dom DALLAS,ANAHAIM. Przeiwnicy wymagajacy ale 4 punkty do zrobienia.I dzisiaj 1 krok do tego TYP: 1X
Florida - San Jose
SHARKS nie przegrali z Panterami od 7 spotkan od sezon 2000/2001.Rekiny na wyjazdch strzelily 25 goli tracac 19 ugrali 8 punktow.Panterki na wlasnym lodzie strzelily 23 bramki tracac 16 ugraly 8 punktow . SJS w ost 10 spotkaniach ugralo 12 punkow strzelajac33 gole tracac 24 tak ze sa w formie Pantery w ost 10 meczach 9 ppunktow 27-34 w golach . SAN JOSe ma znakomity uklad gier dzisaij FLORYDA nastepnie w domu RANGERS,PITSBURGH,MINESOTA i wyjazd do LA. Tak ze 6 punktow powinni zlapac. Floryda bez BERTUZIEGO, VAN RAYANA i J NEWENDAYKA TYP X2 (SJS juz dlugo bez X tak wrazie w <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> )
Ponadto : NY Islanders -Chicago---1--wczoraj sobie PHILA pouzywala troche na przetrzebionym kontuzjami Chicago to dlaczego NYI nie mieli by wygrac.
Montreal -Ottawa---2--- raczej chyba Senators ale ni jestem przekonany do konca moze X2.
Tak to widze ,poczekam na wiesci o kontuzjach i skladach wyjsciowych i jak wszystko bedzie po mojej mysli to zagram dubla . Pozdrawiam!
P.S. Chlopaki (rangiz9,baqu i spolka...) Co dzisiaj ogladamy?? ja raczej odpuszczam 2 pierwsze mecze bde o 4 rano na[color:"blue"] VANCOUVER CANUKS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [/color] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/hockeypuck.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2002
Posty: 1,481 |
NYIslanders-Chicago Chicago dostawia kolejną cegiełkę do muru budowanego z meczy bez OT. Wczorajszą przegraną zrównali się z Philą, która to "dumnie"siedziała na tronie, przewodząc zespołom, które seryjnie przegrywają-teraz mają po 5 kolejnych porażek. Chicago dzisiaj może być już niekwestionowanym "królem" w tej materii. Goście są w wyraźnym już nie dołku, ale dole. 3 mecze i ani jednego strzelonego gola woła o pomstę do nieba-przecież to hokej, jedna z najszybszych o ile nie najszybsza gra zespołowa i tu chyba jest największy problem Chicago. Zespół po kilku kontuzjach przestał istnieć i nie wiem co musi się wydarzyć, aby zespół, który zachwycał w grach przed sezonem znowu był sobą. Islandersi zaczęli sezon od wizyty w Phoenix, San Jose, Los Angeles i Anahaim. Efekt: 2 pkt po OT zdobyte na Kaczkach. Na swoim lodzie z ekipą z Zachodu-Nashville przegrali po OT 1:2 Ogólnie z Zachodem rozegrali 5 spotkań i 3pkt. to trochę nie za dobrze, więc bilans trzeb będzie poprawić kosztem słabszych ekip, a do takich na tym etapie rozgrywek na pewno zalicza się Chicago. Typ:1 i 1X
Florida-San Jose Co tu dużo uzasadniać, skoro tak naprawdę, to lubię grać przeciwko gospodarzom, zwłaszcza jeśli wracają z serii wyjazdów, a ich rywalem jest ekipa, która taką serię wyjazdową kontynuuje. Rekiny dla lepszego "smaczku" mają już 11 meczy za sobą, w których nie musieli wysilać się ponad normatywny czas gry. Typ:2 i X2
Dodatkowo "zapodam" sobie Underki 6 w kombinacjach z win Ottawy i Vancouver. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/cool.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2003
Posty: 2,096 |
Witam! Montreal -Ottawa 1 (OT+SH) 2.00 B&W Florida -SJS 1 (OT+SH) 2.45 B&W Vancouver- Nashville 2 (OT+SH) 2.05 B&W 3j.
Wczoraj:3-3 (-1,35j.) Stan:63-79-2 (+13,21j.)
Pozdr
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|