Podejrzewam że wszedłbym i tak, za każ..."> Podejrzewam że wszedłbym i tak, za każ...">
Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 7 z 12 1 2 5 6 7 8 9 11 12
#705485 30/11/2006 11:31
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Jun 2003
Posty: 4,406
Po prostu miałem złe przeczucie przy tych asach <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Podejrzewam że wszedłbym i tak, za każdym razem, co drugiej ręki to gościu miał około 300000 (praktycznie pewne miejsce), więc i tak by mnie sprawdził.

Bonus: Unibet
#705486 30/11/2006 12:04
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
Quote
podejrzewam ze jak bym zagral all-in po flopie albo all-in bet 800 to bym niewiele zyskal. tak samo gram z parkami AA KK QQ (tylko w dalszej fazie turnieju). nigdy nie wchodze all-in tylko podbijal wlasnie na 2k (przy BB 800) i licze ze ktos wyskoczy z all-inem. kilka dni temu mialem taka sytuacje. QQ na rece podbijam 3xBB (3x150) i jakis zawodnik mnie sparawdzil (z A J jak sie pozniej okazalo). na stol wypadlo Q J 6. robie check (z QQQ) nastepnie przeciwnik robi agresywny bet i wtedy dopiero all-in.

zgadzam sie

w kluczowych momentach turniejow, oraz na stolikach nie ma co odstraszac przeciwnika all-inem na pre-flopie, bo wtedy zadko kto wejdzie. A jesli tylko dasz raisa powiedzmy 20% stacka to szansa jest wieksza. Pojawiaja sie nagle all-iny z para 8 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> W dodatku masz ta furtke, ze byc moze po flopie nie bedzie warto grac dalej. Wtedy w wypadku folda tracisz 20% stacka a nie 100% jak w wypadku allin na pre-flopie.

#705487 30/11/2006 12:06
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
G
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
G Offline
Dołączył: Feb 2004
Posty: 5,949
Możliwe Coronach, ale gdybyś dał 4-6 BB przed flopem to już byłaby wskazówka dla niego że coś masz. Nawet gdyby sprawdził przed flopem , to po flopie istniała szansa że da tylko check i poczeka na to co zrobisz. Wtedy mocny bet lub allin mógłby go zniechęcić. Miał duży stack , i raczej pewne miejsce w piątce przy pasywnej grze, więc po co ryzykować. Tak ja to widzę , chociaż wiem że dobrze się komentuje rozdanie znając jego wynik i karty graczy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> .

#705488 01/12/2006 23:34
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
Tak jak mnie dzis gosc zalatwil to jeszcze nikt nie zrobil <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

poczatek sng

89s, late position -> 2xBB

dwoch wchodzi

flop 228
nikt nie gra, no to raise 2xBB

turn A
nikt nie gra, rasi 2xBB

river 8 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

zachwycony daje all-in

jeden gosc 87
drugi... 22 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Jakbym przegral z 8A to bym to olal <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Ale ten z 22 tylko wywolal usmiech na mojej twarzy.
Pieknie mnie zalatwil.

#705489 02/12/2006 00:47
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
yyy nie mogl bys przegrac z 8A :F bo na stole byl by full... czyli jak by nie patrzec 5 kart <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> zetony zostaly by podzielone... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705490 02/12/2006 08:58
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
będzie mala sonda <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (o ile będę umiał ją zrobić )

wczoraj w turnieju przytrafiła mi sie ciężka sytuacja, i jestem ciekaw jak Wy byście się zachowali. Chodzi o reakcje preflop.

My:
Early position
stack: 3 400
avarage stack: 4 900
75 osób zostalo w grze
40 miejsc platnych
obecnie jakieś 46 miejsce

ręka: 22

co robicie?
22 - co robicie?
single choice
all inn (7%, 2 Votes)
raise (7%, 2 Votes)
call (57%, 17 Votes)
fold (30%, 9 Votes)
Total Votes: 30
Voting on this poll ends: 0 seconds ago

#705491 02/12/2006 08:59
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
oj sorka... coś zrąbałem chyba... sonda aktywna dopiero od 12-tej chyba <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />

#705492 02/12/2006 11:31
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
W każdym razie widać, że byłeś "shortstackiem" a w takiej sytuacji nie ma się co już bawić tylko grać alliny jak jest karta (chyba że będzie AA to można zaryzykować w podbijanie by wciągnąć większą ilość graczy).

Zwłaszcza, że jak piszesz byłeś na wczesnej pozycji - jeżeli już przede mną by nikt nie podbił, to zagrałbym allin. W pojedynku 1na1 22 nie jest złą kartą, gorzej jak wejdzie więcej osób.

Nie napisałeś jaki blind, ale podejrzewam że dość wysoki (500?). Z taką kartą to nawet lepiej być na wczesnej pozycji. Bo jeżeli np. kilku by weszło call, a ja na koniec bym dał allin, ale mając tylko 3400 żetonów (a inni pewnie po 10-20tys) to im łatwiej by było sprawdzić. A wtedy już nie ma zmiłuj się i MUSI 2 dojść - inaczej nie ma właściwie szans.

A jak się jest na wczesnej pozycji to większa szansa, że mniej graczy sprawdzi.

No, ale shortstack musi ryzykować, bo jak będzie czekał na naprawdę super kartę, to blindy go zjedzą <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Ja rzuciłbym allin-a


Call bym nie zrobił - to z tego powodu, że mając tak małą ilość zetonów nie można już sobie pozwolić na straty blindów.
A gdybym będąc na wczesnej pozycji dał call, to było by zapewne więcej niż 2-ch zawodników na flopie co istotnie zmniejsza szanse dla układu 22. (Trzeba już liczyć na 2-kę na flopie lub że dojdzie strit - szansa na to rzędu kilku procent).
Mogli by też Ci z późniejszych pozycji podbijać i w efekcie i tak doprowadzić do mojego all-ina (lub straty blinda), ale wtedy szybko bym zaczął żałować widząc podbijającego gracza (więc pewnie silna karta), że wogóle nie zrzuciłem od razu tej ręki <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

Choć jeśli blind był np. 200 to już wtedy mógłbym dać call - tylko właśnie... jaki był blind?


Quote
yyy nie mogl bys przegrac z 8A :F bo na stole byl by full... czyli jak by nie patrzec 5 kart <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> zetony zostaly by podzielone... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Przegrałby - on z 89 na ręce miałby układ 88822
a ten z 8A miałby układ 888AA

te układy są równe? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705493 02/12/2006 12:02
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
z taka iloscia zetonow dal bym fold, i tak zaglosowalem. baby pairs (2-8) z poczatkowej pozycji to jest przewaznie przegrana.

#705494 02/12/2006 12:43
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
nie napisaleś jakie są blindy...

#705495 02/12/2006 12:46
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Quote
nie napisaleś jakie są blindy...

loooool, faktycznie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

BB 600

#705496 02/12/2006 12:51
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
no to zagrałbym allina - druga ewentualność to fold i czekanie na lepszą kartę (ale raczej bym nie czekał) - call i raise to moim zdaniem marne rozwiązania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705497 02/12/2006 13:02
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Quote
Quote
yyy nie mogl bys przegrac z 8A :F bo na stole byl by full... czyli jak by nie patrzec 5 kart <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> zetony zostaly by podzielone... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
Przegrałby - on z 89 na ręce miałby układ 88822
a ten z 8A miałby układ 888AA

te układy są równe? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

nie bylo drugiego A, tylko jeden w ręku gracza. obydwaj by mieli 88822

#705498 02/12/2006 13:08
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Blade Runner
Blade Runner
Dołączył: May 2004
Posty: 27,145
Ronin_BC pisał:

flop 228
nikt nie gra, no to raise 2xBB

turn A
nikt nie gra, rasi 2xBB

river 8

zachwycony daje all-in (...)



<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#705499 02/12/2006 13:10
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Quote
Quote
nie napisaleś jakie są blindy...

loooool, faktycznie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

BB 600

wg mnie fold.

jeszcze za wcześnie zeby ryzykować allin. szczególnie we wczesnej pozycji.

#705500 02/12/2006 13:12
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
ok, ślepy jestem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705501 02/12/2006 13:32
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
sprawa taka: ja te 3400, w następnym rozdaniu bym mial BB na głowie. W chwili obecnej rowniez bym sie skłaniał do folda. w grze dałem natomiast call. Niby rozwiązanie raczej średnie. Bo albo fold albo all inn. Co mną kierowało? Miałem nadzieje, ze jeszcze pare osób wejdzie bez podbicia (w takich momentach dużo wiecej niz wiara nie pozostaje). Przy odrobinie szczęscia ,gdyby flop dal mi seta, to bardzo prawdopodobne, ze nie tylko bym mógł podwoić swój stack, ale wręcz go zwielokrotnić. To odwróciło by moją sytuacje o 180 stopni i moglo wyprowadzić na nawet sporo powyżej średniej <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ale tak sie nie stalo. W rzeczywistości wszyscy fold, nawet SB. I BB check. dodam, ze BB miał sporo żetonów. tylko check, wiec moze bez rewelacji. Flop 10 A A. BB maly bet. Pewnie nic nie ma i najzwyczajniej w świecie mnie sonduje. wielkiego pola manewru w takiej chwili nie mialem. Wóz albo przewóz. Przypuszczałem, ze A nie ma, bo z taką przewagą w zetonach juz na preflopie by pewnie raisował. 10... tu jedynie mialem nadzieje, ze jej nie ma. dalem all inna. pewnie nic nie ma, to będzie mu żal 2000 zetonów. niestety sprawdzil i miał w ręku 99. No i bye bye free rollek <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />
hm... teraz chyba jednak dałbym fold, ale pewności nie mam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

#705502 02/12/2006 14:25
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
czyli totalnie zwaliłeś sprawe ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

takie sondujące male bety też dają gracze którzy maja coś silnego i tylko czekają aż ktoś da raise, żeby zaraz ich przebić.

ja pewnie bym dal call preflop i fold na flopie

#705503 02/12/2006 15:10
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
Quote
Ronin_BC pisał:

flop 228
nikt nie gra, no to raise 2xBB

turn A
nikt nie gra, rasi 2xBB

river 8

zachwycony daje all-in (...)



<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />


heheh aha :P:P ja tez slepota... ;x Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705504 02/12/2006 19:40
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
sng
zostalo 5 osob na stole
moj stacka 5.000 (chips leader)


9c 8c
nikt nie podbija
flop: 3d 4h 8s

podbijam 2xBB

rywal all-in

co robicie?

ja fold
przypuszczam ze koles mial dwie pary. wczesniej nie wchodzil all in.

Strona 7 z 12 1 2 5 6 7 8 9 11 12

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, JelineK, burbon, 11kera11, Sensei, bukma), 833 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,640
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1