|
|
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55
journeyman
|
|
journeyman
Dołączył: Oct 2006
Posty: 55 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216 |
" Organizowanie internetowych gier, loterii i zakładów zarezerwowane ma być dla państwowych firm. " "- Zastanawiamy się nad zezwoleniem na organizację gier i zakładów w Internecie, ale monopol na taką działalność miałyby wyłącznie firmy państwowe - przyznaje Zofia Ogińska, p.o. zastępcy dyrektora biura ministra." Brawo Pis > LOL
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 181
member
|
|
member
Dołączył: Aug 2006
Posty: 181 |
Już to widzę Toto-Mix i zakłady w internecie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Limity byłyby na poziomie 5 zł na mecz i wygrane dopisywane do konta po 14 dniach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Hazard online przyciąga też wiele osób niezrównoważonych psychicznie, prowadząc do uzależnienia. No chyba, że zakłady przyjmuje Totalizator Sportowy, wtedy to samo zdrowie.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/ooo.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216 |
Urzednicy proponują jednak, aby dostęp do internetowego hazardu był płatny, podobnie jak wstęp do kasyna. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Urzednicy proponują jednak, aby dostęp do internetowego hazardu był płatny, podobnie jak wstęp do kasyna. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> fajnie tylko mogliby rozwinac ta mysl <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> jak by to mialo wygladac?? czy np . przy wplacie na konto pobierany bylby podatek ( to pewnik ) czy np. za kazdy zaklad podatek + za wejscie na stronke haracz??? napewno wykombinuja cos aby ograbic graczy!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Feb 2003
Posty: 1,216 |
Mozna zrobic takie ksiazeczki z abonamentem i kazdy niech sobie wplaca co miesiac w kolejce na poczcie 50 PLN + VAT.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Fajnie pieprzysz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />- ja mam pomysl aby wplacac to przy abonamencie na TV <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
"Szarą strefę będzie jednak bardzo trudno zlikwidować, bo - jak podkreślają eksperci - większość firm prowadzących polskojęzyczne witryny hazardowe działa za granicą."
Czyli pewnie bedzie tak jak jest tylko totalizator otworzy jakies lipne kasyno z oplata za wstep i bukmachera w ktorym trzeba bedzie grac 5 kombinacji max za 5 zlotych. Ciekawe tylko kto tam bedzie gral?
Moze jeszcze kilkaset tysiecy graczy pojdzie do wiezienia ale w to nie wierze bo PiS pogrzebie w ten sposob szanse w kolejnych wyborach.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 5,281 |
ale ludzie co to za pomysły... przecież to miałoby sens gdyby było nakierowane na graczy z Europy, żeby do Polski płynęły dewizy... to oto powinno chodzić, a polskich graczy to zostawmy w spokoju... gdyby Toto-Mix ciągnął pieniążki z Internetu od graczy z Europy mógłby podnieść kursy (np. w punktach naziemnych)
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Niestety PiS w tej jak i w innych dziedzinach szuka na sile wplywow do budzetu. Moze o troche znajdzie ale jak na powaznie wezmie sie za zwalczanie bukmacherki internetowej to zrobi sobie sporo wrogow.
O ile inne argumenty do nich pewnie nie dotra to tan miejmy nadzieje zadecyduje o tym, ze zostawia "szara strefe" w spokoju i zadowola sie podatkiem od jedynego slusznego bukmachera w internecie.
To, ze moznaby przyciagnac innych ktorzy maja pojecie o co chodzi i robia promocje a nie platny wstep do kasyna nie przyjdzie naszym wladcom do glow :-((
Ciekawe czy anulowane zostana wyniki druzyn ktore wystepuja z logo bukmachera na koszulkach? A moze i niektore stadiony na ktore pieniadze dolozyli bukmacherzy zostana zbuzone?
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2003
Posty: 14,507 |
Moze jeszcze kilkaset tysiecy graczy pojdzie do wiezienia ale w to nie wierze bo PiS pogrzebie w ten sposob szanse w kolejnych wyborach.
Wojtek Najpierw niech wybuduja kilka wiezien, bo nie beda mieli gdzie nas zamykac
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Panowie generalnie jest to krok w dobrym kierunku- mysle ze szczegoly zostana dopracowane wg. mnie najwazniejsze jest aby wlozyc tzw. buta miedzy drzwi! a jak to bedzie wygladac w praktyce pozyjemy zobaczymy
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Tak tylko wez pod uwage, to, ze jak znam zycie,m to tworzac ustawe cos spierdo***a <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> To jest wlasiwie pewniak, do tego bede chronic interesy spolek powiazanych ze skarbem pasntwa i to pewnie w znaczocym stopniu, nie liczac sie z nami
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Spierdola na pewno <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> ale chyba otwieraja drzwi dla expektow BiH i innych bo napewno beda te firmy robily grande o polski monopol w tej branzy- a nasi napewno ugna sie pod naciskiem Brukseli itd. itd.. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,034 |
znając tempo prac nad każdą ustawa to nie jestem do końca pewien czy zrealizują swoje pomysły przed końcem kadencji bo o takim pomyśle słychać od roku ale jakoś efektów nie widać a jeśli to dojdzie do skutku to w pierwszej kolejności ucierpią gracze, którzy bedą chcieli grać "legalnie"
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Jun 2004
Posty: 1,209 |
Jak PIS by rządził na Saharze to już by piasku brakło. Na świecie hazard rosnie o 20 % rocznie. A nasz totalizator sportowy ( kontrolowany przez rząd) zarabia średnio o 20 % ale mniej <hahaha> pod tym względem jesteśmy wyjątkowi na świecie:). A jak jeszcze będą utrzymywali strone na której nikt nie będzie grał ( przynajmniej ja takiego frajera nie znam ) to może totalizator padnie ( ktoś weźmie dole za system informatyczny i utrzymanie ). I Polska będzie pierwszym krajem w którym padnie państwowa firma hazardowa <hahaha>.
A my będziemy dalej grać na Kostaryce, Malcie i w UK.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 205
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2006
Posty: 205 |
Już kiedyś o tym pisałem. Stanowisko Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości w tej sprawie: "Państwa członkowskie Unii Europejskiej nie mogą zabronić na swoim terytorium prowadzenia i promowania gier losowych, zakładów sportowych ani innych form hazardu, o ile inne firmy działające w danym państwie nadal prowadzić mogą taką działalność oraz czerpać z nich zyski" http://prawo.vagla.pl/felietony/felieton_042.htmOczywiście, nami rządzą nieuki, co to komputera włączyć nie potrafią, słowa w obcym narzeczu nie znają i tylko kultywują swoją zaściankowość. Ustawa - jeżeli miałaby wejść w życie w takim stanie - będzie tylko kolejnym bublem prawnym... Zdaje się, że to polski rząd przegrał najwięcej spraw (przeciwko swoim obywatelom) przed Trybunałem Sprawiediwości. Pewnie mamy ambicje, żeby pozycję lidera utrzymać...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 205
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: Aug 2006
Posty: 205 |
Wybaczcie posta pod postem, ale dopiero teraz przeczytałem ten artykuł w Rzepie. I co czytam...
"Jeśli dostawcy zakładów online z innego kraju są blokowani, podczas gdy działalność online prowadzona dla własnego monopolu państwowego jest tolerowana, jesteśmy zobowiązani interweniować" - powiedział w wywiadzie dla "Der Spiegel" Charlie McCreevy, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług.
ech...
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474
addict
|
|
addict
Dołączył: Aug 2005
Posty: 474 |
Wybaczcie posta pod postem, ale dopiero teraz przeczytałem ten artykuł w Rzepie. I co czytam...
"Jeśli dostawcy zakładów online z innego kraju są blokowani, podczas gdy działalność online prowadzona dla własnego monopolu państwowego jest tolerowana, jesteśmy zobowiązani interweniować" - powiedział w wywiadzie dla "Der Spiegel" Charlie McCreevy, komisarz UE ds. rynku wewnętrznego i usług.
ech... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/Hurrra.gif" alt="" />
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|