|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 226
enthusiast
|
|
enthusiast
Dołączył: May 2006
Posty: 226 |
Cala przyszlosc polskiej bukmacherki lezy teraz w rekach unii europejskiej. Jak UE poprze polske w sprawie eksportu miesa z Polski do ruskich - to bedzie git. W rewanzu Polska nie bedzie mogla fikac w sprawie bukmacherstwa online z innych krajow.
Jesli natomiast UE wypnie sie na Polske, to Kaczynscy i spolka wypna sie na UE w sprawie zakladow i tyle. Bedzie jedyny sluszny bukmacher i zadna UE nie pomoze.
A jak UE jeszcze przykozaczy to jeszcze w ogole Polska wystapi z UE <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2006
Posty: 2
stranger
|
|
stranger
Dołączył: Dec 2006
Posty: 2 |
Nie wiem czego sie obawiacie bo stosowanie praktyk monopolistycznych jest zabronione zarówno dla zwyklych firm (przykład MICROSOFT swego czasu dostal za to kare) a tym bardziej panstwo które jest zwiazane umowami miedzynarodowymi. UE zapewnia swobodny przeplyw uslug wiec kaczki nie moga zabronic gry u bukow zagranicznych i jak byscie nie wiedzieli to mamy wolny rynek wiec nie mozna zabronic innym firmom prowadzenia dzialalnosci w tej sferze. Jedyne co moga zrobic to wprowadzic podatek od wygranych ale to juz inna sprawa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Kilka bardziej znaczących w UE państw niż Polska zabroniło mając za nic umowy międzynarodowe więc nie pisz, że nie mogą.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Cos mi sie wydaje ze wszyscy zostana wydymani- jezeli dojdzie do legalizacji gry w internecie bedzie to panowie wygladalo tak- nasze wladze dogadaja sie z bukami (bo nie beda miec innego wyjscia) co do sposobow wplat wiec mysle ze zostanie ustalone jedno sluszne konto na ktore mozna bedzie wplacac kase a tam bedzie pobierany z gory podatek buki nie beda przyjmowaly wplat przez inne opcje (karty, mbanki itd) i sprawa rozwiazana- ja to tak widze!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Nie wydaje mi sie expekt unibet np. podpisuje umowe pinnacle nie podpisuje gdzie bys gral? ci ktorzy by podpisali stali by sie dodatkowymi naziemnymi buczkami poprostu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
no ale jak widac rynek polski jest atrakcyjny dla bukow wiec moze poszliby na jakis kompromis moze akurat nie taki- ale napewno usiedliby do negocjacji i byliby sklonni poniesc czesc strat??? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 7,963 |
Nie wydaje mi sie expekt unibet np. podpisuje umowe pinnacle nie podpisuje gdzie bys gral? ci ktorzy by podpisali stali by sie dodatkowymi naziemnymi buczkami poprostu. no tak tylko gdyby pinnacle byloby scigane z cala surowoscia prawa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> i ich klienci ciekawe gdzie bys gral??? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> a w expekcie i unibecie legalnie??/
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508
addict
|
|
addict
Dołączył: Mar 2006
Posty: 508 |
Nie wierze w to zeby jakas firma zdecydowala sie na taki krok bo spowodowaloby to zaraz lawine chetnych krajow ktore takze chcialyby czerpac podatki z hazardu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2005
Posty: 435 |
buki nie zmienia platnosci do swoich serwisow przez jakies pospolite kaczki,dla mnie absurd.Firmy zagraniczne moglyby miec wspolne prawo ale nie wspolna kase.
Pozostaje kwestia monopolu(zauwazcie ze w tej chwili jest monopol a to tylko zmiana medium na internet)czy wymusi ten krok na legalizacje netowych firm?małe sznse chyba.
wszystkich znjących się na prawie,obserwuja historie takich spraw zachęcam do pisania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,824
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2004
Posty: 3,824 |
W MF pracują nad dużymi zmianami,jeżeli chodzi o bukmacherkę.prawdopodobnie TOTO-Lotek dostanie pozwolenie na zakłady netowe,reszta naziemnych też wystApiła a taka zgode.Jak bedzie,zobaczymy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Oct 2005
Posty: 1,734 |
Ciekaw jestem czy będąc np. w Anglii będę mógł w pełni korzystać z usług bukmacherów jakich chcę, i legalnie będę mógł zarabiać ... Myślę , że jedynie mogą zabronić obstawiania z terytorium Polski, nie mogą przecież wszystkim Polakom pozwolić grać tylko jakimś durnym buku... Eeech, wybraliśmy rządy ... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smirk.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
Ja na nich nie głosowałem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Cos mi sie wydaje ze wszyscy zostana wydymani- jezeli dojdzie do legalizacji gry w internecie bedzie to panowie wygladalo tak- nasze wladze dogadaja sie z bukami (bo nie beda miec innego wyjscia) co do sposobow wplat wiec mysle ze zostanie ustalone jedno sluszne konto na ktore mozna bedzie wplacac kase a tam bedzie pobierany z gory podatek buki nie beda przyjmowaly wplat przez inne opcje (karty, mbanki itd) i sprawa rozwiazana- ja to tak widze! Takich wygibasów nie będzie bo nie ma ich nigdzie na świecie. Ja widzę 4 opcje: 1) model brytyjski, 2) monopol państwa w Internecie bez blokowania transakcji przez banki, 3) monopol państwa w Internecie z blokowaniem transakcji przez banki, 4) pozostawienie stanu obecnego lub inny bubel prawny. Należy dodać, że warianty 2) i 3) byłyby niezgodne z umowami międzynarodowymi co jednak nie znaczy, że nie są realne. Są jak najbardziej.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
jedyne co nas ratuje przed kaczkami to bycie członkem Unii Europejskiej...
warianty o monopolu dla toto-szmixa oraz 2gi wariant o monopolu tylko dla obecnych naziemnych - odpadają, bo tworzą monopol.
jesli rząd wymysli takie warunki przyznawania licencji (np. 500 lokali naziemnych minimum) ze zagraniczne nie dadzą rady tego obejsc... to na dłuższą mete również bedzie zaskarzone za wytworzenie monopolu.
Unia nie nawidzi słowa "monopol" hehe
Ja licze u nas na model włoski lub brytyjski, które najlepiej by to uregulowały prawnie.
A KIEDY TE ZMIANY MAJA WPROWADZAĆ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,812 |
Prace trwają. Podobno już w styczniu ma trafić do sejmu.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258
antimadrista
|
|
antimadrista
Dołączył: Jan 2005
Posty: 26,258 |
W styczniu moze juz nue byc koalicji ;p
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Ciekawe co sie stanie jak ustawa bedzie bardzo restrykcyjna dla grajacyah (i bedzie jakis pomysl jak granie w necie uniemozliwic). Ludzie zaczna masowo wycofywac pieniadze od bukmacherow i moze byc nieciekawie. Powazne firmy sobie poradza ale czy da sie odzyskac pieniadze z mniej powaznych (chocby Pointbet)?
Miejmy nedzieje, ze nawet jak ustawa bedzie bardzo niekorzystna to nie bedzie w 100% egzekwowana i wplacajac przez MB da sie jakos pograc.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Feb 2001
Posty: 776 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Nov 2004
Posty: 2,012 |
Jak widac na szczescie tematem zajmuja sie takze ludzie ktorzy umieja liczyc i myslec. Moze jeszcze troche pomysla i wyjdzie, ze lepiej zalegalizowac istniejacych bukmacherow i czerpac z tego korzysci (chocby czesc wplywow z reklam w postaci podatku) niz wydawac kolosalne pieniadze na zablokowanie gry w sieci.
Gdyby w Polsce TOTOMIX czy ktos inny mogl otworzyc bukmachera na zasadach takich jak np. w Anglii (tzn. bez podatku od kazdego kuponu) to pewnie bukmacher bylby konkurencyjny (jak slabsze kursy to za to latwe wplaty / wyplaty w punktach TOTO itp.) i zysk moglby z tego byc calkiem niezly.
Wojtek
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590
addict
|
|
addict
Dołączył: Jan 2006
Posty: 590 |
Ciekawe co sie stanie jak ustawa bedzie bardzo restrykcyjna dla grajacyah (i bedzie jakis pomysl jak granie w necie uniemozliwic). Ludzie zaczna masowo wycofywac pieniadze od bukmacherow i moze byc nieciekawie. Powazne firmy sobie poradza ale czy da sie odzyskac pieniadze z mniej powaznych (chocby Pointbet)?
Miejmy nedzieje, ze nawet jak ustawa bedzie bardzo niekorzystna to nie bedzie w 100% egzekwowana i wplacajac przez MB da sie jakos pograc.
Wojtek nie zablokuja gry, oni w kazdym wywiadzie i przecieku, co logiczne ze wzgledu na DOCHODY DO BUDŻETU, chcą po prostu umozliwic szerzej gre - przez co mieć łapę na większej kasie z gier losowych. (cos jak Włocy zrobiły z netem)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|