Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 4 z 14 1 2 3 4 5 6 13 14
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Ach, drobnostka drogi forty..prawda,że to nic trudnego ?? piwo

Ps. Ażeby skrzynka priv, mnie się nie zapchała, nadmienię, że forty kupił sobie to ustrojstwo , sam grin

Bonus: Unibet
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Forty, takie pytanie...
Dlaczego tak drobno kroisz mięso do szynkowara ??

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
A taki przepis znalazła moja żona

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Zmień, toż to jak galat, tudzież tymbalikiem zwany wygląda

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Zapodaj prawilny przepis

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Piersi pojedyncze, najwyżej na pół i upychaj, upychaj...
Spróbuj też takiej układanki - piersi przekrojone wzdłuż na cienkie płaty, układaj dookoła, a w środek upychaj mielone...łyżeczka żelatyny, kilka kropel wody, i sprężyna

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
[Linked Image from thumbs.gfycat.com]

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Na prośbę jednego z userow, który pisał do mnie rozpaczliwe posty na priv i pragnie pozostać anonimowy,obawiajac się fali hejtu, podaje przepis na kawałek mięsa.

toast

1. 2kg karczku natrzyj solą, pieprzem i 3 rozgniecione ząbki czosnku. Ja używam 1 płaską łyżkę soli na kg mięsa.
2.Posiekaj 2 cebule i na części połóż mięso, reszta posyp z góry.
3. Odstaw na min 3 godziny.
4.rozgrzej piekarnik do 150 stopni.
5. W naczyniu żaroodpornym ułóż cebule, tą z mięsa, wlej 3/4 czerwonego wytrawnego wina/ używam też kwasu chlebowego/ wsyp czubatą łyżkę papryki słodkiej mielonej i dwie płaskie łyżki kminku nasion.
6. Mięso szybko obsmaż na patelni z dwoma łyżkami smalcu i przełóż do naczynia
7. Wstawiamy i pieczemy 2 godziny.
8. Kontrola i można jeszcze dodać z pół godziny..
9. Wyciągamy i możemy wpierdolić na dwa sposoby..do obiadu w plastrach, polecając powstałym sosem a resztę w naczyniu rozszarpać widelcami, wymieszać z sosem i wkładać w bule z ogórkiem kiszonym lub kapustą..zawsze wychodzi, także ten tego Vincent..smacznego !!!

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie

Żydowski Kawior. smile

1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście
2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad.
3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie..
4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą.
5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo
6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna
Najlepsze następnego dnia.. toast

i love Krakow food

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Ten smalec gęsi to drozszy niż te całe krakowskie danie.
Normalny kawior lepiej zjeść.

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
Co Ty gadasz forty?!??
W każdym markiecie kupisz, pudełeczko jak od twarożku że 4 PLN..
Nie każdy może się raczyć kawiorem z przemytu za wschodniej granicy

Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Ożeż, przez te quizy nie zobaczyłem frown

Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Originally Posted by burbon
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie

Żydowski Kawior. smile

1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście
2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad.
3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie..
4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą.
5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo
6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna
Najlepsze następnego dnia.. toast

i love Krakow food

Walenty Kania lubi to

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
[Linked Image from media.giphy.com]

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
grin

Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
B
Smakosz jedzenia i alko
Smakosz jedzenia i alko
B Offline
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852
Likes: 10
To dalej w krakowskim klimacie..tym razem z dedykacją dla Vinca..
Bajgle..żeby tylko mi tu nikt nie wyskoczył, że ten rodzaj pieczywa, to przyszedł do nas z Jułesej, bo bedzie manto !!!

Osobiście, często używam ich, do tworzenia fantazyjnych kanapek, zarówno na ciepło jak i zimno, najbardziej pasują mi do..wołowiny i..twarożków

1. do 250 gram mąki pszennej, dorzucamy tak 2,5 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia. ( łyżeczki tzw do herbaty mieszania z cukrem ) i jedna płaską soli..
2. To powyższe, oczywiście mamy w misce, więc dorzucamy do tego 200 g jogurtu greckiego
3. Tak sobie to bełtamy łyżką np ( w tym czasie oczywiście piekarnik już się grzeje do 180 stempli)
4. Jak już wybełtane, to wyrabiamy ręką ( może być cudza )na gładkie ciasto, takie co to już sie nie klei do reki owej.
5. Dzielimy ciasto np na 6 kawałków i rolujemy wałki ( tu sie paru obliznęło na słowo wałki )
6. Wałeczki owijamy dookoła dłoni, sklejamy i rolujemy w tym miejscu skleja ( Teoś, Ty nie owijaj na swojej dłoni wielkości łopaty, bo z całego ciasta byś zrobił jeden bajgiel - niech małżonka zrobi )
7. Przełożyć na blachę zachować odstęp, bo rosną..jeżeli dotychczas tego nie zrobiliście, to teraz pomiędzy blachę a bajgle włóżcie papier do pieczenia grin
8. Dla urody posmarujcie z wierzchy roztrzepanym jajem, możecie też posypać wszelakim ziarnistym badziewiem, typu : mak, sezam lub jakieś inne badziewie.
9. Stoper na 25 minut i jazda !!!

Ehh...trochę smutno, że nikt nie zauważył dwa razy podanego tego samego,może nieco inaczej, przepisu na wieprzowinę frown

Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Ja zauważyłem, ale nie chciałem wyskakiwać jaki to znawca nie jestem, niech inni mają szansę tongue

Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Taka ciekawostka


Obwarzanek to pieczywo o średnicy 12 – 17 cm, o grubości 3 – 4 cm i wadze 120 – 200 g. Produkt jest bardziej wytrawny od bajgla, wystarczy spojrzeć na kręcony, zdobiony posypką (solą, sezamem, makiem, ziołami, serem lub cebulką) pierścień.

Bajgiel – różnicę widać na pierwszy rzut oka. Żydowski bajgiel to pieczywo „grubsze”, często z mniejszą dziurką, o gładkiej fakturze, również może być potraktowane posypką. Rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych przez żydowskich imigrantów, służy jako pieczywo kanapkowe – obwarzanek nie ma takich predyspozycji.

Dołączył: Jan 2008
Posty: 24,512
Ice Hockey Champion
Ice Hockey Champion
Dołączył: Jan 2008
Posty: 24,512
Originally Posted by burbon
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie

Żydowski Kawior. smile

1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście
2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad.
3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie..
4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą.
5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo
6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna
Najlepsze następnego dnia.. toast

i love Krakow food
[Linked Image from media.giphy.com]

Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404
Likes: 2
Do tego "kawioru" (w extra cenie w Lidlu)

[Linked Image from i.imgflip.com] [imgflip.com]

Strona 4 z 14 1 2 3 4 5 6 13 14

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
8 zarejestrowanych użytkowników (alfa, $-man, Sensei, betowiec, rafal08, ANZELMO, latajaca_holenderka, Lukasz111), 919 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,285
Posty5,835,151
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1