|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Ach, drobnostka drogi forty..prawda,że to nic trudnego ??  Ps. Ażeby skrzynka priv, mnie się nie zapchała, nadmienię, że forty kupił sobie to ustrojstwo , sam 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Forty, takie pytanie... Dlaczego tak drobno kroisz mięso do szynkowara ??
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
A taki przepis znalazła moja żona
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Zmień, toż to jak galat, tudzież tymbalikiem zwany wygląda
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Piersi pojedyncze, najwyżej na pół i upychaj, upychaj... Spróbuj też takiej układanki - piersi przekrojone wzdłuż na cienkie płaty, układaj dookoła, a w środek upychaj mielone...łyżeczka żelatyny, kilka kropel wody, i sprężyna
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Na prośbę jednego z userow, który pisał do mnie rozpaczliwe posty na priv i pragnie pozostać anonimowy,obawiajac się fali hejtu, podaje przepis na kawałek mięsa.  1. 2kg karczku natrzyj solą, pieprzem i 3 rozgniecione ząbki czosnku. Ja używam 1 płaską łyżkę soli na kg mięsa. 2.Posiekaj 2 cebule i na części połóż mięso, reszta posyp z góry. 3. Odstaw na min 3 godziny. 4.rozgrzej piekarnik do 150 stopni. 5. W naczyniu żaroodpornym ułóż cebule, tą z mięsa, wlej 3/4 czerwonego wytrawnego wina/ używam też kwasu chlebowego/ wsyp czubatą łyżkę papryki słodkiej mielonej i dwie płaskie łyżki kminku nasion. 6. Mięso szybko obsmaż na patelni z dwoma łyżkami smalcu i przełóż do naczynia 7. Wstawiamy i pieczemy 2 godziny. 8. Kontrola i można jeszcze dodać z pół godziny.. 9. Wyciągamy i możemy wpierdolić na dwa sposoby..do obiadu w plastrach, polecając powstałym sosem a resztę w naczyniu rozszarpać widelcami, wymieszać z sosem i wkładać w bule z ogórkiem kiszonym lub kapustą..zawsze wychodzi, także ten tego Vincent..smacznego !!!
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie Żydowski Kawior.  1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście 2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad. 3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie.. 4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą. 5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo 6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna Najlepsze następnego dnia..  i love Krakow food
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
Ten smalec gęsi to drozszy niż te całe krakowskie danie. Normalny kawior lepiej zjeść.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
Co Ty gadasz forty?!?? W każdym markiecie kupisz, pudełeczko jak od twarożku że 4 PLN.. Nie każdy może się raczyć kawiorem z przemytu za wschodniej granicy
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389 |
Ożeż, przez te quizy nie zobaczyłem 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389 |
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie Żydowski Kawior.  1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście 2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad. 3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie.. 4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą. 5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo 6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna Najlepsze następnego dnia..  i love Krakow food Walenty Kania lubi to
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10
Smakosz jedzenia i alko
|
|
Smakosz jedzenia i alko
Dołączył: Apr 2014
Posty: 59,852 Likes: 10 |
To dalej w krakowskim klimacie..tym razem z dedykacją dla Vinca.. Bajgle..żeby tylko mi tu nikt nie wyskoczył, że ten rodzaj pieczywa, to przyszedł do nas z Jułesej, bo bedzie manto !!! Osobiście, często używam ich, do tworzenia fantazyjnych kanapek, zarówno na ciepło jak i zimno, najbardziej pasują mi do..wołowiny i..twarożków 1. do 250 gram mąki pszennej, dorzucamy tak 2,5 płaskiej łyżeczki proszku do pieczenia. ( łyżeczki tzw do herbaty mieszania z cukrem ) i jedna płaską soli.. 2. To powyższe, oczywiście mamy w misce, więc dorzucamy do tego 200 g jogurtu greckiego 3. Tak sobie to bełtamy łyżką np ( w tym czasie oczywiście piekarnik już się grzeje do 180 stempli) 4. Jak już wybełtane, to wyrabiamy ręką ( może być cudza )na gładkie ciasto, takie co to już sie nie klei do reki owej. 5. Dzielimy ciasto np na 6 kawałków i rolujemy wałki ( tu sie paru obliznęło na słowo wałki ) 6. Wałeczki owijamy dookoła dłoni, sklejamy i rolujemy w tym miejscu skleja ( Teoś, Ty nie owijaj na swojej dłoni wielkości łopaty, bo z całego ciasta byś zrobił jeden bajgiel - niech małżonka zrobi ) 7. Przełożyć na blachę zachować odstęp, bo rosną..jeżeli dotychczas tego nie zrobiliście, to teraz pomiędzy blachę a bajgle włóżcie papier do pieczenia  8. Dla urody posmarujcie z wierzchy roztrzepanym jajem, możecie też posypać wszelakim ziarnistym badziewiem, typu : mak, sezam lub jakieś inne badziewie. 9. Stoper na 25 minut i jazda !!! Ehh...trochę smutno, że nikt nie zauważył dwa razy podanego tego samego,może nieco inaczej, przepisu na wieprzowinę
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389 |
Ja zauważyłem, ale nie chciałem wyskakiwać jaki to znawca nie jestem, niech inni mają szansę 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2015
Posty: 47,389 |
Taka ciekawostka
Obwarzanek to pieczywo o średnicy 12 – 17 cm, o grubości 3 – 4 cm i wadze 120 – 200 g. Produkt jest bardziej wytrawny od bajgla, wystarczy spojrzeć na kręcony, zdobiony posypką (solą, sezamem, makiem, ziołami, serem lub cebulką) pierścień.
Bajgiel – różnicę widać na pierwszy rzut oka. Żydowski bajgiel to pieczywo „grubsze”, często z mniejszą dziurką, o gładkiej fakturze, również może być potraktowane posypką. Rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych przez żydowskich imigrantów, służy jako pieczywo kanapkowe – obwarzanek nie ma takich predyspozycji.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2008
Posty: 24,512
Ice Hockey Champion
|
|
Ice Hockey Champion
Dołączył: Jan 2008
Posty: 24,512 |
Haczyk, proszę..coś dla Ciebie Żydowski Kawior.  1. Rozgrzać trzy łyżki gęsiego smalcu, na patelni oczywiście 2. Pyk..wrzucamy partiami wątróbkę kurzą tak 250 g - 2 minuty i wypad. 3. Pora na drobno posiekaną cebulę - średnia, niech będzie.. 4. Siekamy drobno wątróbkę, wlewamy tłuszcz z patelni, oczywiście z cebulą. 5. Do tego czegoś, dodajemy drobno posiekane jajo na twardo 6. Soli, pieprzu, wymieszać i do zimna Najlepsze następnego dnia..  i love Krakow food ![[Linked Image from media.giphy.com]](https://media.giphy.com/media/12ZDIx1Mw1cXVm/giphy.gif)
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2
|
|
Dołączył: May 2001
Posty: 31,404 Likes: 2 |
Do tego "kawioru" (w extra cenie w Lidlu) ![[Linked Image from i.imgflip.com]](https://i.imgflip.com/3vtczu.gif) [ imgflip.com]
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|