|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054 |
Baya wtedy co roku bedzie sobie wygrywac pseudo Lige Mistrzów
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19 |
Angole jak zawsze myślo że cały świat się musi kręcić koło ich dupy
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054 |
Grupa założycielska próbowała namówić na to również inne czołowe ekipy, jak np. Bayern Monachium czy Borussię Dortmund, ale spotkała się z odmową – kluby te odmówiły porzucenia funkcjonujących od dziesięcioleci struktur rozgrywek krajowych i europejskich, które stanowią podstawę europejskiego futbolu
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
Angole jak zawsze myślo że cały świat się musi kręcić koło ich dupy I na swój sposób, trzeba ich za to cenić. Bo od setek lat, tak ustawiali sojusze w Europie, żeby nikt im nie mógł zagrozić. Dopiero po 2 wojnie zorientowali się, że nie są już numero uno. Ale co poradzisz, jak przyzwyczajenia pozostają. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
Florentino Perez będzie głównym prezesem Superligi. Joel Glazer wiceprezes.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19
|
|
Dołączył: Jan 2005
Posty: 31,427 Likes: 19 |
ciekawe czy poleci na SportZone 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 32,677 |
Angole jak zawsze myślo że cały świat się musi kręcić koło ich dupy I na swój sposób, trzeba ich za to cenić. Bo od setek lat, tak ustawiali sojusze w Europie, żeby nikt im nie mógł zagrozić. Dopiero po 2 wojnie zorientowali się, że nie są już numero uno. Ale co poradzisz, jak przyzwyczajenia pozostają.  To nie Angole a przede wszystkim amerykanskie miliardery czyli Glazer z MU i Kroenke z Arsenalu. W Anglii masz teoretycznie 7 bogatych klubow na 4 miejsca. Wiec co sezon 3 sa w dupie a taki Arsenal to jest w czarnej dupie. A na dodatek co chwile jakis mniejszy klub zabiera im miejscowke w LM jak Leicester. We Wloszech jest to samo. Atalanta czy inne ekipy zabieraja miejsce w LM potemtatom bo te zjeny jak Arsenal MU Milan nie potrafia na wlasmym podworku wygrywac. Ja bym sie cieszyl jakby te ekipy stworzyly sobie Superlige. Niech sobie graja w kolko miedzy soba i mam nadzieje ze nikt tego ogladac nie bedzie. A w LM stworzy sie miejsce dla wiekszej ilosci mistrzow krajowych.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2009
Posty: 38,692 |
Generalnie jest tak, że każdy woli oglądać swoich.
Przykład z LM sezonu 2016/17 kiedy grała Legia.
Wyłączność miał wtedy Canal+, a cyfry są takie:
1. Legia-Real 359 tys. 2. Real-Legia 294 tys. 3. Dortmund-Legia 276 tys. 4. Atletico-Bayern 271 tys. 5. Legia-Sporting 217 tys. 6. Legia-Dortmund 212 tys. 7. Man City- Barcelona 181 tys. 8. Barcelona-City 178 tys. 9. Bayern-Rostów 158 tys. 10.Sporting-Legia 153 tys.
Czyli, średnia ogladalność Legii wynosiła ok.250 tys. w Canal+, a poza tym 3 337 tys. w TVP1.
Po tych statystykach wyraźnie widać, że Polacy chcą oglądać polskie zespoły, a sądzę że podobnie jest, odpowiednio w innych krajach.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:00 Witamy w naszej relacji. Niecałą godzinę temu dwanaście klubów, wśród których znajduje się także angielskie big six – Arsenal, Chelsea, Liverpool, Manchester City, Manchester United i Tottenham – ogłosiło przystąpienie do Super Ligi. W tej relacji postaramy się dla Was zebrać najważniejsze i najciekawsze doniesienia na ten temat.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:05 Pozostałymi klubami, które przystąpiły do projektu są trzy hiszpańskie drużyny – Atletico Madryt, FC Barcelona i Real Madryt, a także trzy włoskie ekipy – AC Milan, Inter Mediolan i Juventus. Mówi się także o trzech „klubach-niespodziankach”: wśród kandydatów Bayern, RB Lipsk, PSG czy FC Porto.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:15 W kuluarach mówi się również o nałożeniu na zawodników niżej wymienionych dwunastu klubów zakazu występów w organizowanych przez UEFA rozgrywkach reprezentacyjnych, to jest Mistrzostwach Europy i Lidze Narodów.
01:10 TheMadridZone: wszystkie zespoły, które przystąpiły do Super Ligi, zostaną wykluczone zarówno z rozgrywek krajowych, jak i tych organizowanych pod egidą UEFA.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:20 BBC: rozgrywki Ligi Mistrzów i Ligi Europy UEFA zawieszone do odwołania!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:25 The Telegraph: cała dwunastka założycielskich klubów opuściła już szeregi ECA – European Club Association.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:30 Chwila oddechu, zatem nieco o proponowanym formacie nowych rozgrywek. W Super Lidze udział brałoby 20 zespołów – 15 założycielskich (z których 12 już znamy) i 5 kwalifikujących się do niej na podstawie osiągnięć z poprzedniego sezonu. Byłyby one podzielone na dwie grupy po 10 drużyn i grały w ich obrębie spotkania na zasadzie „każdy z każdym”. Najlepsze drużyny z grup rozgrywałyby między sobą ćwierćfinały, półfinały oraz finał na neutralnym gruncie. Mecze miałyby odbywać się w środku tygodnia, na zasadach obecnej Ligi Mistrzów UEFA.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:35 ABC Deportes: PSG to jedyny klub, który nadal gra w Lidze Mistrzów i nie dołączył do Super Ligi. W związku z tym już jutro Paryżanie mają zostać oficjalnie ogłoszeni zwycięzcami LM.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054 |
No i tyle by bylo z sentymentów, tradycji i sportu jaki znamy. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
01:45 Na czele Super Ligi stanie prezes Realu Madryt, Florentino Perez. Wiceprezydentem ma zostać za to Andrea Agnelli, dyrektor Juventusu, który kilkadziesiąt minut temu miał zrezygnować z prezesury w European Club Association oraz posady w Komitecie Wykonawczym UEFA.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 5,709 |
Akhu trzeba zagrać za drobne na win Psg 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2003
Posty: 37,054 |
Akhu trzeba zagrać za drobne na win Psg  
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|