Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 1 z 13 1 2 3 12 13
#760834 01/12/2006 10:38
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Bohater na zawsze nieśmiertelny. Mały Żołnierz nie odszedł. On wyruszył w drogę na mecz wyjazdowy...
Dołączył: Nov 2003
Posty: 28,405

Bonus: Unibet
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Kupuję dysk twardy.
250GB na PATA bo moja płyta (ECS K7s5a) nie obsługuje SATA.

I teraz dwa pytania.
Czy dla rpzeciętnego użytkownika róznica między 16MB a 8MB cache jest zauważalna i opłaca się dołożyć te 20-30zł do 16MB?

I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?


I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?

Z jednej strony chcę bowiem "nauczyć się linuxa" a z drugiej zobaczyć jak to jest użytkować jedynie legalne oprogramowanie (czego bym doświadczał właśnie na linuxie, a co nie zawsze jest możliwe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> w windowsie).

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
mam problem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />

mam laptopa i zwyklego kompa ... do tego mam liveboxa ktory rozdziela lacze . mam lacze 512

No i od niedawna gdy siedze sobie na laptopiku i jest wlaczony zwykly komp to strasznie wolno net mi dziala ;/ nawet jezeli nic nie robi sie na tym zwyklym stacjonarnym kompie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

a jak jest wylaczony i dziala tylko laptop to wszystko dziala jak nalezy <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smokin.gif" alt="" />

wie ktos co mozna z tym zrobic zeby dzialalo poprawnie ? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" />
a i dodam ze wczesniej wszystko dzialalo nalezycie nawet jak 2 kompy byly wlaczone

Dołączył: May 2005
Posty: 94
D
journeyman
journeyman
D Offline
Dołączył: May 2005
Posty: 94
Wygląda na to, że na stacjonarnym kompie złapałeś jakieś syfy, które obiciążają sieć.

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
a czym polecasz przeskanować system ? tylko takim czyms co to usunie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
C:\Windowos\system32\rpcc.dll tutaj mam jakiegos wirusa

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Moge go usunać ? czy odradzacie ?

Dołączył: Nov 2006
Posty: 1,441
P
veteran
veteran
P Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 1,441
Quote
Moge go usunać ? czy odradzacie ?

Ja bym radził nie usuwać

Bo jak wyłączysz kompa to już później nie włączysz

Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Dec 2005
Posty: 9,194
Policeman a widzisz ... tu sie mylisz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> to jest wirus i on nie ma nic wspolnego z plikami systemowymi ... poszukaj u siebie czegos takiego a gwarantuje ze nie znajdziesz ... a jak znajdziesz to tez masz wirusa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2006
Posty: 1,441
P
veteran
veteran
P Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 1,441
Quote
Policeman a widzisz ... tu sie mylisz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> to jest wirus i on nie ma nic wspolnego z plikami systemowymi ... poszukaj u siebie czegos takiego a gwarantuje ze nie znajdziesz ... a jak znajdziesz to tez masz wirusa <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Zrobiłem scan u mnie niema <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wave.gif" alt="" />

Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668
S
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668
Quote
Kupuję dysk twardy.
250GB na PATA bo moja płyta (ECS K7s5a) nie obsługuje SATA.

I teraz dwa pytania.
Czy dla rpzeciętnego użytkownika róznica między 16MB a 8MB cache jest zauważalna i opłaca się dołożyć te 20-30zł do 16MB?

Warto.
Obecnie mam 2 dyski 160/8 i 250/16 Seagate

np:160 wyraźnie "dławi"się przy równoczesnym unzip-ie 4-5 pików natomiast 250 nma tak jakby miala 1 plik. zaczyna zwalniac przy około 10 pilkach

zipy rozne od 6 do 30 MB

Widać rownież różnice przy kopiowaniu plikow zarowno malych KB jak i duzych GB

Dołączył: Mar 2006
Posty: 965
L
old hand
old hand
L Offline
Dołączył: Mar 2006
Posty: 965
Witam mam pytanko. Czy ktos moze wie w jakiej gazecie komputerowej jest dolaczona gra pro evolution soccer 6?? z gory dzieki za odp

Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
C
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
C Offline
Dołączył: Sep 2003
Posty: 5,547
Quote
I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?

To jeszcze bym prosił o pomoc w wyborze.


Quote
I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?

I tutaj jakby się ktoś wypowiedział byłoby fajnie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228
a.k.a. "dave_k.o."
a.k.a. "dave_k.o."
Dołączył: Nov 2003
Posty: 1,228
Quote
Witam mam pytanko. Czy ktos moze wie w jakiej gazecie komputerowej jest dolaczona gra pro evolution soccer 6?? z gory dzieki za odp
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" />
podejrzewam że w żadnej jeśli chodzi o pęłną wersje co najwyżej moze byc jakies demo z 2 meczami do wyboru

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Quote
I jaki model byście polecili. Zawsze brałem Seagate'y i byłem zadowolony. Zależy mi na tym, żeby cicho pracował, był w miarę bezawaryjny (jeszcze nigdy mi się dysk nie zepsuł i chciałym kontynuować tradycję) i miał konkurencyjną cenę. Seagate czy może coś innego?
Jeżeli jeszcze Cię nie zawiódł i jest tani to nad czym się jeszcze zastanawasz? <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> Ja bym brał...


Quote
I jeszcze pytanie bonusowe. Obecnie mam 60GB Barracude starą jakąś. Chciałym potem zrobić tak, że na nowym 250GB zainstaluję windowsa, a na 60GB zainstaluję linuxa. I teraz chciałbym też mieć tak, że przed włączeniem systemu dostanę menu gdzie będę mógł sobie wybrać któy system ma się załadować. Czy takie coś jest możliwe i czy użytkowanie w ten sposób ma jakieś minusy?
Można to zrobić programem BootManager albo np. w Windows2k jest taka opcja w zaawansowanych właściwościach systemu (prawym na Mój komputer -> zaawansowane -> Uruchamianie i odzyskiwanie -> "Wyświetl listę systemów operacyjnych przez ...").
Podejrzewam, że w WinXP też to jest.
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/Piwko_1.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,203
P
Pooh-Bah
Pooh-Bah
P Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,203
Witam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Potrzebuje się poradzić w sprawie zakupu karty graficznej.
Jeżeli ktoś zechce mi pomóc to zapraszam na priv. <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
pozdrawiam

Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
old hand
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
Witam...moja starsza cos tu mi pomieszala w winampie i z tej wwersji co mialem, takiej niebieskiej, nowej wrocilo mi na wyglad klasyczny.( ale to brzydko wyglada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) Wiecie moze jak to odkrecic ?

Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
old hand
old hand
Dołączył: Oct 2003
Posty: 930
Quote
Witam...moja starsza cos tu mi pomieszala w winampie i z tej wwersji co mialem, takiej niebieskiej, nowej wrocilo mi na wyglad klasyczny.( ale to brzydko wyglada <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> ) Wiecie moze jak to odkrecic ?

Juz niewazne. usunelem to i sciagnolem nowe <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
P
podwórkowy attaché
podwórkowy attaché
P Offline
Dołączył: Nov 2004
Posty: 17,060
Mam trochę nie typowy problem w sumie pierwszy raz sie z czyms takim spotkałem :
Siedziałem sobie na necie wszedłem na interie i nagle komp sie zawiesił dolna listwa na ekranie znikła i nic się nie dało zrobić , zresteowałem kompiutera i po jakichś 2 godzinach odpalając gierke nagle jak by monitor się sam wyłączył mrygała tylko lamka czuwania i też nic się nie dało zrobić . Zna może ktoś podłoże takiego czegoś ?

Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Nie widzę połączenia między zawiechą i brakiem sygnału na monitorze.
Sprawdź kable do monitora i kartę graficzną.

Strona 1 z 13 1 2 3 12 13

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, rafal08, forty, aker, burbon, latajaca_holenderka), 632 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,599
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1