Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 8 z 12 1 2 6 7 8 9 10 11 12
#705505 02/12/2006 20:11
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
a tak przy okazji tego sng dzisiejszego nauczylem sie waznej rzeczy

gram w pokera od 2tyg
jak za pierwszym razem gralem w sng i zostalo nas 2 to nie wiedzialem jak grac i przegralem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> Zrozumialem ze trzeba grac agresywniej i kolejne dwa h2h wygralem.

dzis natomiast mial bardzo pasywnego przeciwnika
do tej pory az tacy sie nie zdarzali
zmudnie zbieralem zetony
a on jednym ukladem wszystko nadrabial
potem znow to samo
w koncu przegralem przez allina zapoczatkowanego przez niego

wniosek:

Gdy zostaje Was na stole 2 i przeciwnik gra bardzo tight (co jest zreszta niewskazane na tym etapie), to nalezy zmudnie zbierac zetony przy jednoczesnym foldowaniu rozdan w ktorych przeciwnik podbija za wiecej niz 3xBB <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

Bonus: Unibet
#705506 02/12/2006 20:14
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
zależy ile ma rywal.
jaką masz pozycje?

tak czy siak raczej fold, chyba że rywal ma jakoś malo. wystarczy że ma lepszego kickera

#705507 02/12/2006 20:42
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
ja bym wogole nie podbijal 2xBB na taka pare z takim kickerem. to z wlasnego doswiadczenia. tez probowalem wygrac takie rozdania z takimi kartami i nie wychodzilo to za dobrze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

#705508 04/12/2006 13:51
Dołączył: Jun 2006
Posty: 449
addict
addict
Dołączył: Jun 2006
Posty: 449
przypuszczam ze kolo mial pare kroli lub cos takiego <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705509 04/12/2006 16:07
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Quote
wg mnie fold.

jeszcze za wcześnie zeby ryzykować allin. szczególnie we wczesnej pozycji.

Quote
ja pewnie bym dal call preflop i fold na flopie

czyli która wersja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />


w pierwszej chwili uznałem, ze moje zagranie bylo złe. Czyli jak to maycj napisał : "zwaliłem sprawe". Jednak dużo nad tą sytuacją myślałem i uważam, że zagranie było słuszne.

1.Call preflop - juz tą decyzje uzasadnialem. Szansa na seta = duża szansa na zwielokrotnienie stacka = prawdziwy powrót do gry i odbicie od "ogona" generalki.

2.All inn gdy zostalem w grze sam z BB. Czy BB po flopie miał taki silny układ? no nie za bardzo. Mając w ręku 99 ,to flop 10 A A śmiało mozna nazwać nieprzychylnym. A w takiej sytuacji ten maly bet raczej trudno uznać jako chęć wciągnięcia mnie w reraisa albo all inna. Było to ewidentne wybadanie co ja mam. Ja tymczasem all inn. Gość myślał co zrobić przez cały przysługujący mu czas przeznaczony na ruch. ok. 2000 trzeba wrzucić, aby callować. I to myśle, ze byla taka granizna kwota i ostatecznie decyzja na call. gdyby to bylo juz np. 3000, to stawialbym na to, ze gość da folda. Jednak przy swoim sporym stacku zdecydował sie zaryzykowac te 2000, choć notabene ryzyko bylo ogromne po tym moim all innie. BB - 99, flop 10 A A, i nagle EP daje all inn. Co mozna pomyśleć na miejcu takiego gracza? po pierwsze, jeśli EP przy tak niewesołym stacku wchodzi do gry, to najwyraźniej nie ma shitu w kartach, bo nie chciałby go marnotrawić mając w ręku coś nawet średniego (J 9 etc.). A więc pewnie ma dobre karty. Baaaaardzo możliwe, że jest to As z czymś (coś : J 10 9 8 ). "dycha" również bardzo możlwa u EP. Ciekawym pytaniem jest ,czy tak naprawde BB podjął słuszną decyzje. Podjęcie tego all inna było sporym (zbyt dużym) ryzykiem (wg mnie). No fakt, udalo mu się, ze akurat miałem 2 2, natomiast na to ,ze mam A lub 10 bylo ogromne prawdopodobieństwo.

Reasumując - nie żałuje tego zagrania

Ronin BC, nie chce mi się rozpisywać wieć krótko. Wg mnie bardzo dobra decyzja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> (bet 2xBB --> dobra sonda)

#705510 04/12/2006 17:08
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Aug 2002
Posty: 2,020
Quote
Quote
wg mnie fold.

jeszcze za wcześnie zeby ryzykować allin. szczególnie we wczesnej pozycji.

Quote
ja pewnie bym dal call preflop i fold na flopie

czyli która wersja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

no to troche zmącilem
w drugim poscie zasugerowalem sie tym co faktycznie zrobileś <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

i jednak bym pozostal przy spasowaniu przed flopem. trzeba jeszcze zwrócić uwage na to że jesteś w EP i jak sprawdzisz to równie dobrze może ktoś z późnej pozycji podbić co by cie zmusilo do wejścia allin już przed flopem. i jeśli by cie sprawdzilo chociaż dwóch graczy to byś byl w kiepskiem polożeniu.

#705511 04/12/2006 19:28
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
ręka JJ

300/600

Dealer button jest 3 miejsca na prawo ode mnie.

Mój sąsiad z prawej allin za 5500.

Ja mam 10 000 (nic jeszcze nie włożyłem do puli).

Co byście zrobili?

W turnieju jest 20 osób, jestem 9. 10 miejsc jest płatnych.

#705512 04/12/2006 19:57
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
ja bym fold... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> z takimi kartami w takim momencie raczej bym wolal zobaczyc flopa niz tracic 5000 zetonow <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> a to dlatego bo nie raz juz sie tak przejechalem... Pozdrawiam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#705513 04/12/2006 20:06
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
K
Pooh-Bah
Pooh-Bah
K Offline
Dołączył: Feb 2005
Posty: 1,718
Jak dla mnie easy fold. Nie po to tyle gralem zeby teraz odpasc z para JJ. Na desperata nie wyglada - blind 300/600 i posiada 5,5k zetonow, wiec przypuszczam ze ma lepszy uklad. Musialbym duzo wiedziec o przeciwniku zeby go sprawdzic.

#705514 04/12/2006 20:09
Dołączył: Oct 2006
Posty: 547
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 547
Wszystko zalezy od przeciwnika <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. Jest na malym stacku czyli przydaloby sie walki z takim unikac "kamikadze sa niebezpieczni" <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Z drugiej strony jestes 9/20 10 miejsc platnych. Czekajac pawdopodobnie nic nie wygrasz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />. wiec moze warto re-raise all-in aby zostac sam na sam <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Grazlbym tak z malym wpisowym <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. ogolnie zalezy od twojego samopoczucia jesli czujesz sie szczesciarzem to all-in <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.
Jesli przeciwnik twoj zagral tak z karta typu AK to ma okolo 30% szans na zwycienstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.
W dzisiejszym freerollu na expekcie mialem 3 razy karte JJ za kazdym razem all-in przegralem tylko raz <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.

#705515 04/12/2006 20:10
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Właśnie nie wiedziałem o nim nic, bo dopiero co się dosiadłem. Dałem fold :] Załapałem się na 10 <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" /> Jestem ostatni ale w grze <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#705516 04/12/2006 20:14
Dołączył: Oct 2006
Posty: 547
R
addict
addict
R Offline
Dołączył: Oct 2006
Posty: 547
W takim razie decyzja sluszna chciaz bardzo ciezka <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Wiekszosc profesjonalnych zawodnikow grajac z nowym przeciwnikiem daja mu duzy kredyt zaufania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />. Czyli nie majac nutsa praktycznie kazde rozdanie, ktore ich bedzie duzo kosztowac wyrzucaja <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.

#705517 04/12/2006 20:42
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Quote
Jesli przeciwnik twoj zagral tak z karta typu AK to ma okolo 30% szans na zwycienstwo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />.

...no akurat ciupke wiecej, ok. 43% (jeśli mowa o pojedynku AK vx JJ)

#705518 05/12/2006 22:03
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
A
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
A Offline
Dołączył: Sep 2005
Posty: 10,306
Z jaka iloscia zetonow mozna liczyc na miejsce w 150 w freerollach?

#705519 05/12/2006 22:21
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
własnie mialem niezłą polewke. Turniej z rebuyami gdzie ilość dozwolonych rebuyów to... unlimited <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" /> masakra!!! po 4-5 all inn na preflopie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/shocked.gif" alt="" /> i nie wazne jaka ręka. All inn tak czy siak <img src="/ubbthreads/images/graemlins/grin.gif" alt="" /> 2 5 off suited - all inn. 3 4 oczywiście tez "off" - all inn. I tak non toper... w końcu nie bylo wejścia, tez wbilem all inn, ale poległem. Czy chce dokupić zetony? Nie dziękuje <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

NIGDY NIGDY NIGDY turniejów z rebuyami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/crazy.gif" alt="" />

#705520 05/12/2006 22:34
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
M
Pooh-Bah
Pooh-Bah
M Offline
Dołączył: Nov 2005
Posty: 2,130
nom jeste, tego samego zdania <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> heheheh :P:P REBUY`om STOP!!! <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#705521 06/12/2006 00:17
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Oct 2005
Posty: 929
nienawidze pokera :-/

#705522 06/12/2006 17:41
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
S
SJS Offline
Pooh-Bah
Pooh-Bah
S Offline
Dołączył: Jun 2006
Posty: 2,135
Quote
nienawidze pokera :-/
Poker to gra w, której można szybko się wzbogacić jak i zaraz wszytko stracić. Kto nie jest wytrwałym i jest nerwowy lepiej niech sobie odpuści pokera <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />.

Last edited by Gregov; 06/12/2006 18:19.
Dołączył: Nov 2006
Posty: 19
M
stranger
stranger
M Offline
Dołączył: Nov 2006
Posty: 19
----> Poker "Poker Basics"

-----> Poker "Tips For New Players"

-----> Poker "The Object Of The Game"

----> Poker "Playing Principles Texas Holdem"

Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 3,612
jedną z najgorszych rzeczy w pokerze są takie rozdania, w których jest się skazanym na porażarcie... frown
sytuacja przed momentem:

ja: AKo
rywal: 44

i najgorszy flop na świecie: A K 4 (tęcza)

i jak w takim rozdaniu nie stracić dużo kasy?
mam karty ktore niesposób zrzucić, bez względu na to jakie bety będzie dawał przeciwnik frown
jedyne czym się pocieszam po takich zonkach to właśnie to ,że gram short stackiem, dzięki czemu minimalizuje straty po takich rozdaniach.

na szczęście raz na wozie raz pod wozem. Kiedyś ja dostane 44 przy AK rywala i podobnym flopie tongue

eh... Poker... tak ciężko go kochać, ale nienawidzić go tez się nie da... grin

Strona 8 z 12 1 2 6 7 8 9 10 11 12

Moderatorzy  rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, forty, JelineK, burbon, 11kera11, Sensei, bukma), 833 gości, oraz 6 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,289
Posty5,835,640
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1