|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
oto dzisiejsze wyniki =================================
New Zealand won by 6 wickets (with 54 balls remaining) England 209/7 (50 ov); New Zealand 210/4 (41 ov)
South Africa won by 221 runs South Africa 353/3 (40/40 ov); Netherlands 132/9 (40/40 ov)
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Dziś do gry wchodzi ostatnia z wielkich drużyn czyli Indie. Grac będą przeciwko zdecydowanie najlepszej drużynie spoza tej wielkiej ósemki, także nie spodziewam się takiej jatki jaką wczoraj RPA zrobiła Holendrom. Ba, poważnie się zastanawiałem nad możliwością niespodzianki, Hindusi się zresztą obawiają tego meczu. Ale wczoraj jeden z reprezentantów Bangladeszu, który nie załapał się na World Cup, zginął w wypadku. Diabli wiedzą, jak to wpłynie dzisiaj na jego kolegów, także spróbuję tylko handicap Bangladesh +4.5 Wickets / 50.5 Runs @ 2.25. I jeszcze Top India Bat: Sachin Tendulkar @ 5.50.
W drugim meczu Irlandia zagra z Pakistanem. Tu Pakistan po porażce z West Indies nie może sobie już na to pozwolic. Irlandia mimo dobrych występów, na Pakistan ma chyba za mało atutów.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
ja też myślę , że pakistany dzisiaj pukną koniczynki .
play ofy bez pakistanu to byłby niezły numer.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Pakistan odpada z turnieju, za chwilę zejdą pokonani z Irlandią. W końcu dzisiaj jest St. Patrick's Day!!!!!  Jeśli mam być szczery to sądzę, że największy szanse na zwycięstwo w World Cup ma RPA (South Africa). Ta Ekipa jest nie do przejścia, niczym Borg w Star Treku. Po prostu zmiażdżą wszystko co znajdzie się na drodze. Na szczęście nie przewiduję ich spotkania w półfinale, co najwyżej w finale się spotkają z Australią. Tak więc będzie można i tak skasować forsę.  W każdym bądź razie polecam brać ile wejdzie teraz na South Africa po kursach w okolicach 5 bo to będzie na 99% drugi finalista obok Australii.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Mogę potwierdzić po obliczeniu wszystkich danych, że Pakistan nie ma już szans na zakwalifikowanie się do Super 8 (czyli wyjście z grupy, gdzie 8 najlepszych drużyn zagra z sobą na zasadzie "każdy z każdym" by wyłonić 4 półfinalistów). Normalnie szok. Drużyna, która w 1999 roku wygrała Cricket World Cup odpada teraz przegrywając w grupowej fazie... z Irlandią!!! Jest to największa niespodzianka w historii tego "mundialu". Na dodatek mieliśmy dzisiaj kolejną niespodziankę, mianowicie Indie przegrały z Bangladeszem! Co za dzień!!! 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Ech jaka szkoda, że nie zdecydowałem się w końcu na zagranie czystego win Bangladeszu po wysokim kursie, tylko na handicap. Ale przegranej Pakistanu to już się nie spodziewałem.
Jutro dwa mecze pewnie raczej bez historii. Ale Anglia nie zaprezentowała się zbyt dobrze i może jakiś handicap na Kanadę nie będzie najgorszym pomysłem. Zwłaszcza, że kilku graczy Anglii zostało ukaranych za balowanie w nocnych klubach po meczu z Nową Zelandią.
Co do RPA, to zaimponowali przede wszystkim batsmani zdobywając aż 353 runy w 40 overach (normalnie gra się ich 50), bijąc po drodze kilka rekordów. Faktycznie wyglądają na zespół nie do zatrzymania.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Ghost, gratuluję w ogóle zagrania na Bangladesz. Świetne posunięcie. RPA jest mocne i ja tu widzę finał z Australią. Pytanie tylko kiedy ich zagrać. Czy teraz, czy może po meczu z Australią? Jeśli przegrają to kurs na nich na pewno wzrośnie. Jeśli zaś odniosą przekonujące zwycięstwo to mogą się nawet stać faworytem u bukmacherów. ['][']['] Zgadza się, dzisiaj zmarł trener Pakistanu, Bob Woolmer.  Nie wiadomo czy był to zawał serca czy samobójstwo, ale przewieziono go do szpitala nieprzytomnego i nie zdołali go uratować. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Dzisiaj obyło się bez niespodzianek, chociaż handicap na Kanadę wszedł jak w masło. Jednak Anglicy tu chyba wiele nie zawalczą. Flintoff odsunięty od składu, różnie to się jeszcze może rozwinąć. Póki co to wolałbym zagrać Kenię niż na zwycięstwo Anglików w ich trzecim meczu.
Pakistan będzie grał z Zimbabwe już 21 marca. Na miejscu Pakistańczyków po porażce poprosiłbym o azyl...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Dzisiaj chyba warto spróbować handicap na Kenię (+6.5 Wickets / 80.5 Runs). To jedna z lepszych drużyn spoza wielkiej ósemki a Nowa Zelandia dzięki pokonaniu Anglii może być prawie pewna awansu dalej. Nie ma więc interesu w masakrowaniu Kenii, tak jak wczoraj Indie musiały wygrać wysoko z Bermudami i rzeczywiście sprawili im niezłe lanie.
W drugim meczu z kolei trudno ryzykować handicap na Szkotów, po tym co pokazali gracze RPA w poprzednim meczu. Może jedynie zagram Herschelle Gibbsa na top runscorera.
Jutro to się dopiero będzie działo: Sri Lanka - Bangladesz i Pakistan - Zimbabwe...
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Dzisiaj bardzo ciekawe mecze, choć prawdę mówiąc ciężkie do obstawiania.
Po tym co do tej pory pokazał Pakistan, aż prosi się zagrać przeciwko nim. Ale wydarzenia pozaboiskowe trochę zmieniają obraz. Nieco zagadkowa śmierć coacha Pakistanu, niespodziewana rezygnacja kapitana Inzamama-Ul-Haqa z gry w reprezentacji w meczach jednodniowych i prawdziwe gromy krytyki napływające od fanów z kraju powodują, że nie wiadomo czego się dzisiaj spodziewać. Być może sprężą się jeszcze na ten mecz, zagrają dla coacha i kapitana i rozniosą Zimbabwe, choć szans na awans już nie mają, ale zagrają o honor.
W drugim meczu niespodziewany pogromca Indii - Bangladesz zagra ze Sri Lanką. Zastanawiam się czy stawiać dalej na Bangladesz czy odpuścić ten mecz. W końcu Sri Lanka to naprawdę niezła drużyna...
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
Sri Lanka won by 198 runs Sri Lanka 318/4 (50 ov); Bangladesh 112 (37/46 ov)
Pakistan won by 93 runs Pakistan 349 (49.5 ov); Zimbabwe 99 (19.1/20 ov)
to się pakistan odbił .
powitanie na lotnisku będą mieli " gorące ".
w drugiej rundzie spotkają się z "kibicami ".
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Właśnie na żywo oglądam Holandia - Szkocja oraz Kanada - NZ. Kanada właśnie nastukała chyba 22 runs w jednym over i chłopaki dalej pędzą w szalonym tempie. Ale właśnie padł pierwszy wicket tak więc pewnie wiele się zmieni.  Oglądałem mecz Sri Lanka - Bangladesz i w tym meczu Bangladesz zagrał bardzo słabo. Gdyby nie błędy to Sri Lanka miałaby dużo trudniejsze zadanie. Jest to natomiast świetny zespół i bukmacherzy już obcięli na nich kursy. Natomiast absolutnie nie rozumiem jak kursy na nich mają być identyczne jak z NZ. Jutro i pojutrze mamy dwa najlepsze pojedynki pierwszej fazy grupowej: Sri Lanka - Indie oraz (w sobotę) Australia - RPA. Indie są pod ścianą bo muszą wygrać ze Sri Lanką żeby awansować, inaczej Bangladesz pewnie skończy na drugim miejscu i wywali ich z turnieju. Sri Lanka też nie odpuści bo jeśli przegra z Indiami i one awansują to ten wynik będzie się liczył w przyszłej rundzie (tam każdy gra z każdym oprócz z grupowym rywalem - ten wynik zostaje automatycznie przeniesiony).
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Kanadyjczycy wczoraj niespodziewanie sporo punktów zdobyli. Ale jednak Nowa Zelandia w wyśmienitej formie, to dla mnie 3 faworyt do zdobycia mistrzostwa. W meczu Sri Lanka - Indie, będę kibicował Hindusom, szkoda żeby ich zabrakło w dalszej fazie. Zresztą, podobnie jak Pakistan, nie będą mieli po co wracać do kraju, w tej sytuacji. Ale będzie im strasznie ciężko. Taka ciekawostka: w 9 ostatnich spotkaniach, aż 8 razy wygrywała drużyna, która odbija jako druga. Tak więc poczekam na rzut monetą...  W drugim meczu zagrają drużyny już pewne awansu, dlatego też w Indiach Zachodnich ma podobno nie grać kilku podstawowych graczy.
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
Bukmacherzy ostro faworyzują Anglię w meczu z Kenią. Teoretycznie mają rację, ale te wszystkie zawirowania wokół Anglii powodują, że nie mogę oprzeć się pokusie delikatnego zagrania Kenii. A niech Angole wracają do domu  Drugi mecz, to prawie jak finał, mimo że i Australia i RPA już awansowały to zawodnicy obu drużyn doskonale sobie zdają sprawę jak ważne jest to spotkanie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Właśnie oglądam Australię z RPA i mecz jest rewelacyjny. Australia ustaliła trzeci najwyższy total w historii mistrzostw (337 runs) i do tego Hayden ustanowił kolejny rekord: najszybsza setka w historii mistrzostw. Wystarczyło mu jedynie 66 podań.
Ale RPA teraz bardzo dobrze zaczęła i gonią swój target bez strat, przynajmniej na razie (40-0 po 5 overs).
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Piękne zwycięstwo Australii!!!!!  RPA dobrze zaczęła, ale kontuzja i słaby występ kolejnych graczy mogły oznaczać tylko porażkę. Teraz to według mnie tylko Sri Lanka może stanąć na drodze Australii w zdobyciu kolejnego tytułu.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375
veteran
|
|
veteran
Dołączył: May 2006
Posty: 1,375 |
Bukmacherzy ostro faworyzują Anglię w meczu z Kenią. Teoretycznie mają rację, ale te wszystkie zawirowania wokół Anglii powodują, że nie mogę oprzeć się pokusie delikatnego zagrania Kenii. A niech Angole wracają do domu )England - Kenya 178-177 twoje marzenia muszą jeszcze poczekać
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
|
|
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"
Dołączył: Nov 2000
Posty: 27,081 |
Bangladesz przed chwilą osiągnął awans do fazy Super 8!!! Ale niespodzianka (sam awans, nie dzisiejszy mecz)!!! Jak by ktoś obstawił to, że Pakistan i Indie nie wyjdą z grupy to pewnie ze 100zł miałby wystarczająco na kupienie luksusowego samochodu. Czekamy teraz na Super 8. Według mnie 4 drużyny przechodzące do półfinałów to Australia, RPA, Sri Lanka oraz West Indies. Australia z West Indies w jednym półfinale, RPA - Sri Lanka w drugim. Finał ponownie... Australia - RPA. Wygrana Australii. 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2003
Posty: 9,371 |
West Indies? Ja bym tam raczej widział Nową Zelandię. A już w czwartek te drużyny zagrają przeciw sobie.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|