|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
Witam:) Panowie, poradźcie mi... Otóż ostatnio co jakiś czas kiedy włączam komputer, ten zaczyna pracować jak kosiarka,słychać głośny,długi pisk z płyty głównej (bios) i komp sam się wyłącza... Wtedy zawsze dociskam wszystkie kable i po iluś tam włączeniach (i samoczynnych wyłączeniach  komp. w końcu normalnie się włącza.Ech,zaczyna mnie to męczyć,bo to już zbyt nagminnie się zdarza. Są spece od tych pisków?:) Z tego co wiem są różne ich rodzaje i sygnalizują one różne awarie. Co sygnalizuje ten który opisuje? Podejrzewam że kłopoty z zasilaniem,ale zasilacz jest nowy. I prosze nie odyłać mnie do instrukcji płty głównej bo tą już dawno szlag trafił:)POzdrawiam:)
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 14,266 |
moze masz juz wyeksploatowany wiatraczek na procesorze i ci sie procesor grzeje, co do dzwieku to moze to byc walsnie jeden z wentylatorow
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Jan 2004
Posty: 1,668 |
jak do filmow to tylko taki z panelem mva czy ips np benq 19GP
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Aug 2005
Posty: 1,288 |
moze masz juz wyeksploatowany wiatraczek na procesorze i ci sie procesor grzeje, co do dzwieku to moze to byc walsnie jeden z wentylatorow A to jest całkeim możliwe:)Niedawno majstrowałem przy wiatraczku,chcąc przeczyścić go i procesor z kurzu. Nie jestem do końca pewny czy go dobrze złożyłem:) (tj wiatraczek). Chociaż już kilka ładnych miesięcy minęło od tej operacji. Dzięki za odpowiedź,pozdrawiam.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 6,311 |
Sprawdź jaki masz bios, i wpisz w google jego nazwę i "BIOS beep". Sprawdź co powoduje piski i napraw 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
witam, mam taki problem, otóż zakupilem pada firmy Trust (jakies badziewie ale nie o to chodzi) i kiedy zapodaje jakas gre, dajmy na to fife, to samoczynnie przeskuja mi elementy menu tak jakbym wykonywal ruchy padem choc ich nie wykonuje, podejrzewam ze gryza sie jakies sterowniki ale jak to sprawdzic? dokladnie taka sama akcje mialem ze starym padem, ktory jednak przez jakis czas dzialal bez zarzutu (okolo 2 miechy) a z pierwszym dbniem stycznia odmówił posługi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Mar 2003
Posty: 4,759 |
Nie wiem jak jest w XP, ale podejrzewam, że tak samo jak w 98, w którym miałem ten sam problem. W panelu sterowania powinieneś znaleźć Kontrolery gier. Tam musisz skalibrować wskaźniki (pewnie masz teraz jeden ustawiony na maksa w którąś stronę).
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Dokladnie musisz skalibrowac pada/joystick. W XP jest tak samo.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Oct 2002
Posty: 7,474 |
Dzięki Zbyniu  masz u mnie 
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2006
Posty: 2,871 |
Adrian...ja miałem podobnie, zmieniłem zasilacz i dalej to samo. Wyszło na to, że to zaczęły puchnąć kondensatory na płycie głównej (prawie nie widoczne to było) i stąd wahania napięć na płycie. Sprawdź jakimś programem czy napięcia nie odbiegają znacząco od normy (np. MBM5) i jaka jest temperatura. Jeżeli różnią się od zwyczajnych to niestety najpewniej kondensatory. Jedyna rada to wymiana płyty...ja miałem starego kompa to wystarczyło wymienić parę kondensatorów i komp dalej śmiga. Mam nadzieję że choć troszkę pomogłem... Pozdrawiam!
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2005
Posty: 2,742 |
Mam problem z dyskiem. Podczas uruchamiania komputera na początku co jakiś czas się wyłączał i po kolejnym włączeniu go i sprawdzeniu błędów działał. Ostatnio jednak problem się pogorszył i teraz przy każdym włączaniu komputera sprawdza błędy tylko nie tak samo jak do tej poty. Najpierw robi jakieś 3 szybki sprawdzenia i potem dopiero to normalne. I komputer normalnie się uruchamia. Dysk jest podzielony na partycję i sprawdza tylko partycję D a system jest na partycji C. Nie wiem jak to naprawić. Trzeba wymieniać dysk? Usunąć tą partycję i stworzyć jeszcze raz? I czy mogę usunąć jedną partycję i potem ponownie ją stworzyć czy trzeba usuwać wszystkie i tworzyć od początku?
I jeszcze jedno pytanie mam: W jaki sposób można ominąć by Windows XP nie blokował się po 30 dniach od instalacji. Da się jakoś obejść to. Jeżeli tak to jak?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jan 2007
Posty: 6,991
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Jan 2007
Posty: 6,991 |
Ja mam do Was dwa pytania... 1. Za każdym razem gdy wchodzę w mój komputer nie wyświetla mi się dysk z napędem CD. Tak jakby go niebyło ?! I gdy naciskam aby otworzył się napęd nie reaguje. CO może być tego przyczyną? 2. Od niedawna przestało mi chdozić wiele gier,bądź się tak tną że nieidze grać. Cóż może być tego przyczyną? Bardzo proszę o pomoc, wzamian piwko 
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
1. Bardzo mozliwe, ze masz uszkodzone styki w taśmie doprowadzajace do CD. Ostatnio mialem ten sam problem nie czytalo mi w ogole DVD.
2. Karta graficzna za stara na nowsze gierki( byc moze banalnie to brzmi ; ), badz za mala ilosc pamieci ram, stary DirectX, stare sterowniki.
|
|
|
|
|
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2005
Posty: 14,202 |
Jeszcze do pierwszego punktu, sprawdz czy przypadkiem kabel zasilajacy CD, laczacy z zasilaczem nie obluzowal sie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835 |
co do 1. A jak wyglada sprawa w BIOSie?
Jak obluzowalo sie zasilanie to przy włączaniu kompa CD nie mignie, jak miga to pewnie taśma się obluzowała - wtedy nie jest wykrywany w BIOSie.
Zakladam ze nigdzie go nie wyjmowałeś a z dysku nie zmieniałeś zworki - wtedy mógł pojawić sie konflikt ustawienia zworek na dysku i CD, przez co nie wykrywa CD (odrzuca go)
co do 2. Zainstaluj od nowa sterowniki, mozesz poszukac jakichs nowszych.
Najlepiej to w ogóle format i stawianie windy od nowa - najlepszy sposób na W. - inaczej zawsze się bedzie mulil.
PS - nie twierdze ze format to najlepszy sposób na porzadek na kompie - ale na W. to najlepiej dziala. ---------------------------------------------------------------
Ja mam inny problem:
Dlaczego moga nie działać DNSy? Ustawienia sieci zrobione dobrze, przez kilka minut dzialal net, a potem juz nie. Serwer DNS dla sieci osiedlowej radiowej, u innych działa, komp działał wcześniej bez problemu. Zadnych rozsądnych ustawien nie widze do zmiany. Pingi ida dobrze, wiec polaczenie fizyczne jest, ale przegladarka "nie widzi" neta (FF , IE). IP wew dobrze wprowadzone.
Wiem ze najszybciej bedzie format (bede robil za 3 tyg) - ale to komp brata i chcialby od tego czasu miec neta, nie moge nic sprawdzic bo komp fizycznie jakies 150 km ode mnie, a tlumaczyc braciszkowi niektore rzeczy to porażka.
Jak myślicie? CO mozna zrobic aby bylo lepiej?
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456 |
Mam problem podobny do tego ktory w swoim poscie zawarł Daramanian. Tylko teraz mam pytanie z serii glupszych, ale pytam bo naprawde nie wiem. Sformatowałem dysk D i niebyło problemu ale jak sformatować dysk C ? bo jak wchodze na mój komputer i daje formatuj to nic sie nie dzieje a po chwili wyskakuje komunikat żebym zakończył wszystkie prace związane z tym dyskiem i zaczoł od nowa formatować. Pomożecie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835 |
po prostu uruchamiasz system z plytki startowej (np XP, albo 98 albo innej, o linuksach nie mozesz sformatowac dysku C jak uzywasz systemu który jest na tym dysku. Napisz jaki masz system.
Ewentualnie mozesz zastosowac formatowanie z dyskietki startowej z W95/98, wtedy formatujesz przez DOSa znajdujacego sie na dyskietce.
Dodatkowo ważne jest aby w BIOSie przestawic kolejnosc bootowania (boot sequence) w taki sposob, aby dyskietka albo naped CD/DVD znajdowal sie w kolejce przez dyskiem twardym. _____________________________________________________________
Formatował ktos dysk z USB? albo uzywal Linuksow USB? jeśli tak to prosze o wrażenia i komentarze, co polecacie itd.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 12,456 |
co do 1. A jak wyglada sprawa w BIOSie?
Jak obluzowalo sie zasilanie to przy włączaniu kompa CD nie mignie, jak miga to pewnie taśma się obluzowała - wtedy nie jest wykrywany w BIOSie.
Zakladam ze nigdzie go nie wyjmowałeś a z dysku nie zmieniałeś zworki - wtedy mógł pojawić sie konflikt ustawienia zworek na dysku i CD, przez co nie wykrywa CD (odrzuca go)
co do 2. Zainstaluj od nowa sterowniki, mozesz poszukac jakichs nowszych.
Najlepiej to w ogóle format i stawianie windy od nowa - najlepszy sposób na W. - inaczej zawsze się bedzie mulil.
PS - nie twierdze ze format to najlepszy sposób na porzadek na kompie - ale na W. to najlepiej dziala. ---------------------------------------------------------------
Ja mam inny problem:
Dlaczego moga nie działać DNSy? Ustawienia sieci zrobione dobrze, przez kilka minut dzialal net, a potem juz nie. Serwer DNS dla sieci osiedlowej radiowej, u innych działa, komp działał wcześniej bez problemu. Zadnych rozsądnych ustawien nie widze do zmiany. Pingi ida dobrze, wiec polaczenie fizyczne jest, ale przegladarka "nie widzi" neta (FF , IE). IP wew dobrze wprowadzone.
Wiem ze najszybciej bedzie format (bede robil za 3 tyg) - ale to komp brata i chcialby od tego czasu miec neta, nie moge nic sprawdzic bo komp fizycznie jakies 150 km ode mnie, a tlumaczyc braciszkowi niektore rzeczy to porażka.
Jak myślicie? CO mozna zrobic aby bylo lepiej? No dobrze Mavericks  dzięki. Ale teraz pytanie za 100 pkt ;p jak mam włożyć płytkę z windowsem do napędu skoro on niechce wyjechać ;/ ?
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2002
Posty: 2,835 |
Sprawdz kable od zasilania i taśme (mozesz przełaczyc na inne), jak nie do idz do kumpla i weż od niego CD i to samo - az bedzie dzialac - i wtedy juz robisz normalnie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325
a.k.a. "croydoncabman"
|
|
a.k.a. "croydoncabman"
Dołączył: Jul 2002
Posty: 2,325 |
Moze ktos mial podobnie... Nie moge nagrac nic na plyty, ani w programie nero, ani inaczej. Roznie to bywa, ale czasem w polowie, czasem wczesniej komputer sam sie restartuje.
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|