|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
http://tiny.pl/wbhvTo o Chinach. A trzeba pamietac, ze Chiny maja olbrzymi wplyw na zachowanie wszystkich emerging markets. O Chinach juz mozna powiedziec, ze nastepuje korekta ... tym bardziej, ze jeden z poziomow wsparcia zostal dzis pokonany ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Dzisiaj w Parkiecie jest artykuł o giełdach arabskich między innymi o AS. Po ostatnich spadkach podobno zaczynają tam wchodzić fundusze i wielcy inwestorzy. Jest też wkładka o funduszach inwestycyjnych. Od razu mówię, że nie posiadam tego numeru.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Apropo przygotowań do spadków i nietylko. Gra ktoś może CFD na akcje ? I gdzie ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Apropo przygotowań do spadków i nietylko. Gra ktoś może CFD na akcje ? I gdzie ? Global Market Services,platforma Dealbook .Maja w Polsce przedstawiciela -chyba Efix ,ja podpialem sie bezposrednio .Nic lepszego niestety nie znalazlem pytalem sie wielu osob ,znajomi Anglicy sa zachwycenie ta platforma .Ja niestety nie -za bardzo przyzwyczajony jestem do VT .Mozesz sobie sciagnac demo i popatrzec -ale od razu mowie ,ciezko sie przechodzi pierwsze dni .Ze wzgledu na przejrzystosc mam male zaufanie do swoich analiz -choc malymi kroczkami kapitalu przybywa .Problemem dla wielu moga byc spore prowizje przy malych pozycjach . Co do GPW za wczesnie chyba na spadki .Dopiero co wyszedl indeks z odwroconego RGR i jednoczesnie z kanalu -wiec najpierw chyba okolo 300 pkt w gore -choc duze obroty ktore niedawno wystapily (zgodnie z teoria poprzedzaja uksztaltowanie sie szczytu) zapowiadaja ,ze nastepnie powinna wystapic dosyc istotna fala spadkowa .Tak wiec poki co obstawialbym wzrosty ale w miare zblizania sie do przedzialu 3800-4000 redukowalbym swoja pozycje .Sytuacja zdaje sie jak na dloni wymaga tylko odpowiedniego rozegrania -jednak nie polecam grac tym ktorzy "biora slub " z kontraktami .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Witam Kapitansb ja w swojej aqnalizie skłaniałem się do zwrotu przy 3700-3750 więc podobnie jak Ty. CFD ma troche firm. A co do Anglików to mają swoje IGM i Finspreads nie są zadowoleni z rodzimych firm ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Nie zagladalem do tych firm ostatnio ,ale o ile pamietam mniej wiecej poltora roku temu to o wiele ubozsza oferta a Finspreads zamykal transakcje o ktorejs godzinie i trzeba bylo w strachu czekac do nastepnego dnia :-)
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Ciekawe myślałem, że najwieksza ich wadą (ale to też informacja z przed jakiegoś roku) jest właściwie brak wykresów.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Ciekawe myślałem, że najwieksza ich wadą (ale to też informacja z przed jakiegoś roku) jest właściwie brak wykresów. Tak ,tez cos mi swita,ze ta cala platforma to byly prostokaciki z cenami .Jutro bede mial troche czasu to sie przyjrze co maja aktualnie.Technicznie dzialalo to chyba podobnie do oandy -acha no i jeszcze bodajze najnizsze stawki byly smiesznie niskie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Kaptan sb mam jeszcze jedno pytanie poza konkuresm czy znasz może jakąś stronę w stylu naszej interi czy wp z akcjami notowanymi w Londynie?
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
A po co Ci strona ? Specjalnie dla Ciebie znalazlem po polsku : http://www.efixpolska.com/dokumenty/?menu=Oprogramowaniehehe ,nawet jest instrukcja najpierw bedziesz mial demo a potem sobie wplacisz kase -warto bedziesz mial online nie tylko indeksy ze wskaznikami w roznych interwalach czasowych ale i akcje FTSE,Dowa,Nasdaqa ,daxa itd. Od czasu do czasu "przytniesz "sobie financial bet na betfair :-)))
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Ich platformę znam. Nie ma problemu. Chodziło mi o stronę gdzie można szybko przeglądnąć większą ilośc akcji. Taki ogólny rzut oka na sytuację. Te które ja znam są mało przejrzyste.
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Ja sobie patrze tutaj -jest podzial na sektory ,gainers,loosers :http://uk.finance.yahoo.com/ Ale on-line bedzie raczej problem -na stronach beda opoznione .W Polsce mialem Reutersa i zeby miec live z Londynu trzeba bylo dodatkowo placic .
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
No właśnie wszędzie jest podział na branże albo alfabetyczny :-( Dzięki
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Dzisiaj ostra zwała prawie wszystko czerwone czyżby już ??
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Jutrzejsza sesja wskaże kierunek.Gdyby dzis obroty byłyby większe byłbym spokojny o kolejne sesje.Dzis indeksy tuz powyzej srednich, jesli jutro wystapi jakas luka bessy plus spora podaz to moze byc ciekawie. Póki co krew sie leje i watpliwe aby jutro ruszyło na pólnoc.
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Mar 2002
Posty: 835 |
Przez ostatnich kilka piątków raczej przeważały spadki więc myśle, że tym razem nie będzie inaczej ale kto to wie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2005
Posty: 3,232 |
Widac, ze chetnych do kupna malo. Na niektorych balonach juz sie ladne spadki pojawily. Poki co ciezko cos wiecej powiedziec ale dzisiejsza sesja na pewno optymistyczna nie byla ...
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Technicznie sprawa wyglada klarownie : 1.mlotek zostal zanegowany 2.zamknieta zostala luka hossy 3.zamkniecie ponizej polowy bialej swiecy coz-nalezy liczyc sie z nieco wiekszym zjazdem -aczkolwiek poziomy 3380-3400 niedawno zatrzymaly skutecznie -jezeli te poziomy padna sugerowalbym zdecydowanie S ;natomiast L nalezalo zamykac (SL lub TP )w okolicach dolnego ograniczenia luki tj .3483. A mnie cieszy spadek DJI poniewaz pod to gralem ,wiec wioza dla mnie dzisiaj troche $$$.Com'n boys!
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
|
|
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252 |
Na mój gust jutro niewielkie spadki,wyrzucenie z rynku panikarzy i po niedzieli odbicie od srednich i kolejny ruch w górę.Na pewno tak dynamicznych wzrostów jak w styczniu nie ujrzymy a jesli sie powtórza to będa to ostatnie takie wzrosty na dłuzszy czas.A potem juz tylko czerwień i testowanie wdłuzszym okresie dołka z zeszlego roku czyli ujrzymy jakies 2500 pkt
|
|
|
|
|
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Dec 2003
Posty: 1,222 |
Aha i jedna rzecz wydaje mi sie pewna znajac zycie.Za tak duzym relatywnie spadkiem w stosunku do innych gield pojawiala sie stosunkowo szybko jakas bomba (polityczna ?)
|
|
|
Link skopiowany do schowka