Poprzedni temat
Następny temat
Drukuj temat
Strona 2 z 5 1 2 3 4 5
#99511 30/06/2003 04:23
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
A dzisiaj pierwszy gość chciał do mnie przybyć ze Szwajcarii:

IP: 66.167.218.140

inetnum: 62.167.0.0 - 62.167.255.255
netname: CH-SUNRISE-20011231
descr: sunrise / TDC Switzerland AG
descr: PROVIDER LIR
country: CH
admin-c: SIPR1-RIPE
tech-c: SIPR1-RIPE
status: ALLOCATED PA
mnt-by: RIPE-NCC-HM-MNT
mnt-lower: AS6730-MNT
mnt-routes: AS6730-MNT
notify: [email][email protected]<br[/email] />changed: hostmaster@ripe.net 20011231
changed: hostmaster@ripe.net 20020121
changed: hostmaster@ripe.net 20020419
changed: hostmaster@ripe.net 20020426
changed: hostmaster@ripe.net 20020429
source: RIPE

route: 62.167.0.0/16
descr: CH-SUNRISE-20011231
descr: sunrise / TDC Switzerland AG
origin: AS6730
notify: [email][email protected]<br[/email] />mnt-by: AS6730-MNT
changed: bgp@sunrise.net 20020523
source: RIPE

role: sunrise ip registry
address: sunrise / TDC Switzerland AG
address: Hofwisenstrasse 50
address: CH-8050 Ruemlang
address: Switzerland
phone: +41 1 555 6666
fax-no: +41 1 555 6699
e-mail: [email][email protected]<br[/email] />trouble: abuse-email: [email][email protected]<br[/email] />admin-c: RG1257-RIPE
tech-c: DD2118-RIPE
tech-c: RG3846-RIPE
tech-c: PS10163-RIPE
tech-c: BM8503-RIPE
tech-c: DD11-RIPE
tech-c: LK4207-RIPE
tech-c: JNF5-RIPE
tech-c: MM1997-RIPE
tech-c: CR358-RIPE
tech-c: CB633-RIPE
tech-c: KV131-RIPE
tech-c: ER167-RIPE
tech-c: SV250-RIPE
tech-c: AA1573-RIPE
tech-c: JM1681-RIPE
tech-c: FG659-RIPE
tech-c: TS1799-RIPE
tech-c: FF706-RIPE
tech-c: FC905-RIPE
tech-c: RM1881-RIPE
tech-c: SM2115-RIPE
tech-c: EY45-RIPE
tech-c: SH1470-RIPE
nic-hdl: SIPR1-RIPE
remarks: homepage: www.sunrise.net [sunrise.net]
notify: [email][email protected]<br[/email] />notify: [email][email protected]<br[/email] />mnt-by: AS6730-MNT
changed: ip-reg@sunrise.net 20030210
source: RIPE

Chyba zacznę pisać emaile do adminów prośby o wyjaśnienia, dlaczego i jakich celach ten IP przegląda moje portki, pardon, porty <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" /> ?

pozdro
wuzz

P.S. Mój firewall go nie wpuścił, ale ktoś inny napewno ma "otwarte drzwi".

Bonus: Unibet
#99512 30/06/2003 04:27
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Wuzz - dzięki za podanie stronki.
Sprawdziłem sobie przed chwilą swojego firewalla i niestety test pokazał dziury w moim systemie.
Otwarte mam cztery porty : ICPM , SSH, IDENTYFIKACJA i HTTP przez TLS/SSL.
Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie jak te porty odpowiednio zabezpieczyć to bardzo proszę o radę jak to zrobić.
W sumie też nie mam nic do ukrycia jednak wolałbym nie mieć żadnych gości u siebie bez zapowiedzi.
Proszę o konkretne rady.
Pozdrawiam
dardaw

#99513 30/06/2003 19:55
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Q
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Q Offline
Dołączył: Mar 2003
Posty: 3,517
Jakiego firewalla warto sobie sprawić????
Jak mam Norton Systemworks to wystarczy, czy potrzebuje jeszcze jakieś zabezpieczenia???

pozdr.

#99514 01/07/2003 00:25
A
Anonymous
Unregistered
Anonymous
Unregistered
A
Oli jak chcesz sprawdzic czy masz jakiegoś wirusa wejdz na wirusy.onet.pl [wirusy.onet.pl] i zainstaluj i uruchom skaner, jak miałeś wirusa to zkąd wiedziedziałeś ze to wirus ?!! a po czym poznać ze może masz, jeżeli sciągałeś kracki i jakiś ci się nie uruchomił w 100 % masz jakiś szajs....Imesh ?? a na chu.. instalujesz te gówno ... Zainstaluj sobie Kazze lite <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> oba te programy mozesz se sciagnoc z mp3.wp.pl [mp3.wp.pl] <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />

#99515 01/07/2003 01:05
Dołączył: Jan 2003
Posty: 268
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 268
Quote
Oryginalnie wysłał dardaw:
[qb]Wuzz - dzięki za podanie stronki.
Sprawdziłem sobie przed chwilą swojego firewalla i niestety test pokazał dziury w moim systemie.
Otwarte mam cztery porty : ICPM , SSH, IDENTYFIKACJA i HTTP przez TLS/SSL.
Jeśli ktoś ma jakieś pojęcie jak te porty odpowiednio zabezpieczyć to bardzo proszę o radę jak to zrobić.
W sumie też nie mam nic do ukrycia jednak wolałbym nie mieć żadnych gości u siebie bez zapowiedzi.
Proszę o konkretne rady.
Pozdrawiam
dardaw[/qb]
To, że masz otwarte porty nie jest wcale luką. Niektóre porty otwieraja się tylko wtedy gdy np. odczytujesz meile, port HTTP - otwiera sie gdy przeglądasz strony www, inne są otwarte przez cały czas. Właśnie po to masz firewalla żeby pinował dostępu do tych otwartych portów z zewnątrz. Jeżeli masz dobrego firewalla to nie musisz sie bardzo martwić. Osobiście używam
Sygate Personal Firewall Pro i jestem z niego bardzo zadowolony. Jeżeli chcesz zabezpieczyć wszystkie porty (zamknąć) to uruchom w firewallu funkcję "block all" i spróbuj korzystać z internetu <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" /> . Zrozumiesz dlaczego masz je teraz otwarte <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> .

#99516 01/07/2003 02:54
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Racja z tymi portami.
Niektóre muszą być otwarte, przynajmniej czasowo.
Nie jestem fachowcem i nie wiem które i jak bardzo. Ja sam mam w tej chwili problem z niektórymi ikonkami i obrazkami. Jeżeli są podłączone linkami gdzieś dalej, to widzę tylko czerwony krzyżyk. Mogę ręcznie otworzyć obrazek.

Po prostu zamiast pootwieranych drzwi i okien powinien nam wystarczyć tylko uchylony lufcik i to jeszcze z siatką na owady, żeby nie wpuszczać paskudztwa.

A oto lista dzisiejszych moich nieproszonych i niewpuszczonych "gości" według IP:

196.35.64.53 przyszedł do mnie z czymś co się nazywa Blade Runner Trojanhorse,
172.145.136.2 przyszedł z Backdoor-g-1

Co ciekawe, ich adresy są "puste" tzn. nie można ich zlokalizować po adresie IP.
To już są lepsiejsi fachowcy i nie przychodzą z pustymi rękami <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> .

A do was?

pozdro
wuzz

#99517 01/07/2003 03:43
Dołączył: Mar 2002
Posty: 201
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 201
Ja własnie zainstalowałem sobie Sygate Personal Firewall Pro. Na pierwszy rzut oka, wyglada nawet sympatycznie.
Wiecie moze skąd można sciągnać normalną wersje tego programu? Teraz mam jedynie 30-sto dniową.

#99518 01/07/2003 03:53
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Pooh-Bah
Pooh-Bah
Dołączył: Mar 2003
Posty: 2,252
Witam
Poziom i wuzz dzięki za powyższe wyjaśnienia.
Wuzz - coś mi się wydaje,że jesteś w dużym niebezpieczeństwie <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />
Wygląda na to,że Al Kaida rozszerzyła swoje macki na Ciebie.Pierwszy gość był z RPA a drugi to chyba agent CIA podążający tropem Al Kaidy bo drugi adres jest z USA.
www.cert.pl/ [cert.pl] - tu masz adres polskiej stronki z wyszukiwarką IP.Wyniki poszukiwań są dużo skromniejsze niż z ripe,ale dowiesz się chodziaż skąd jest intruz.
pozdrawiam
dardaw

#99519 01/07/2003 04:31
Dołączył: Jan 2003
Posty: 268
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Jan 2003
Posty: 268
Quote
Oryginalnie wysłał President:
[qb]Ja własnie zainstalowałem sobie Sygate Personal Firewall Pro. Na pierwszy rzut oka, wyglada nawet sympatycznie.
Wiecie moze skąd można sciągnać normalną wersje tego programu? Teraz mam jedynie 30-sto dniową.[/qb]
President sprawdź czy jest możliwość wpisania kodu rejestracyjnego. Jeżeli tak to podaje:

Serial 1: G4000000
Serial 2: 960000TJ
Code: 30U5FJAU

Powinno się udać.

pozdrawiam !

#99520 01/07/2003 13:59
Dołączył: Mar 2002
Posty: 201
P
enthusiast
enthusiast
P Offline
Dołączył: Mar 2002
Posty: 201
Dzieki poziom! Wszystko ladnie piknie zadzialalo <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#99521 13/07/2003 00:25
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Po wizycie Al Quaidy i CIA <img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" /> czas na naszych:

Dzisiejszy laureat przyszedł o 20:01 ze swoim koniem trojańskim z IP 213.76.121.162

według www.ripe.net: [ripe.net]
inetnum: 213.76.120.0 - 213.76.121.255
netname: TPNET-CVX-SUWALKI
descr: Telekomunikacja Polska S.A. CST
descr: dialup
country: PL
admin-c: TPHT
tech-c: TPHT
status: ASSIGNED PA
mnt-by: TPNET
changed: tkielb@cst.tpsa.pl 20030313
source: RIPE

według www.cert.pl: [cert.pl]
IP: 213.76.121.162
Hostname: pb162.suwalki.cvx.ppp.tpnet.pl
Country: PL
Abuse: [email][email protected]<br[/email] />
A więc w Suwałkach też mają konie (trojańskie).

Czuję się osaczany, są coraz bliżej :eek:
Czy te Suwałki to nie leżą gdzieś koło Klewek ??? :rolleyes:
Wszystko by pasowało :rolleyes:

Dzizas

pozdro
wuzz
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />

#99522 19/07/2003 22:50
Dołączył: May 2003
Posty: 607
H
addict
addict
H Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 607
hmm...
nieznam się bardzo na tym wszyskim więc może wy mi coś wyjaśnicie
czasami , kiedy chcę wyłączyć komputer pojawia się napis , nie pamiętam jaki dokładnie , ale że do mojego komputera podłączone jest osób :1 , czy coś w tym stylu. Co prawda mam sieć , ale nic nie mam udostępnione... czy to jakiś trojan <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> u nas bardzo popularny jest netbus <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
aha i jak nacisnę że jednak nie chcę wyłączyć kompa , i odrazu wwyłączam to wszystko jest już ok...
Skąd można ściągnąc jakiegoś darmowego firewala , o ile taki istnieje... <img src="/ubbthreads/images/graemlins/laugh.gif" alt="" />
pozdro

#99523 20/07/2003 18:33
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
R
veteran
veteran
R Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,555
Quote
Oryginalnie wysłał poiu44:
[qb]hmm...
nieznam się bardzo na tym wszyskim więc może wy mi coś wyjaśnicie
czasami , kiedy chcę wyłączyć komputer pojawia się napis , nie pamiętam jaki dokładnie , ale że do mojego komputera podłączone jest osób :1 , czy coś w tym stylu. Co prawda mam sieć , ale nic nie mam udostępnione... czy to jakiś trojan <img src="/ubbthreads/images/graemlins/frown.gif" alt="" /> [/qb]
To jest zwiazane z siecia, nikt spoza sieci nie jest do Twojego komputera podlaczony.

#99524 22/07/2003 18:36
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Dzisiaj około 14:30

Remote Address: 212.76.46.148: 2208
NetBus (12345)
Próbował podłączyć się do mojego portu używanego przez Trojany.
A kto?
wg. www.cert.pl [cert.pl] :

IP: 212.76.46.148
Hostname: 148-mia-3.acn.waw.pl
Country: PL
Abuse: [email][email protected]<br[/email] />
wg. www.ripe.net [ripe.net] :

inetnum: 212.76.44.0 - 212.76.47.255
netname: ASTERCITYNET
descr: OTN Mianowskiego IP assignment
descr: Aster City Cable Sp z o.o.
descr: Domaniewska 41 02-672 Warsaw
descr: Poland
country: PL
admin-c: ACC11-RIPE
tech-c: ACC11-RIPE
status: ASSIGNED PA
notify: [email][email protected]<br[/email] />mnt-by: ACC-MNT
changed: ssobczyk@astercity.com.pl 20030418
source: RIPE

Użytkownik astercity do kolekcji :eek: !

pozdro
wuzz

#99525 23/07/2003 18:29
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
R
old hand
old hand
R Offline
Dołączył: Jun 2003
Posty: 909
jak ktos jest zorientowany w temacie to moze mi powie czy trojan downloader moze sie kopiowac na dysku bo widze ze tu spora grupka ekspertow siedzi

#99526 30/07/2003 03:57
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
H
hpc Offline
H Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 4,740
witam
Powiedzcie mi, z czym związane może być takie cholerstwo.
Raz juz to miałem i efekt był fatalny.
Czym się rzecz obkjawia.
Otóż piszę własnie ten mail i nic nie widzę, bo literki wskakuja dopiero po jakimś czsie.
Czy to jakiś wirus ?? , czy coś działa i zwalnia reakcję komputera, co jest do cholery.
Tak piszę i piszę, a nie widzę jeszcze drugiego zdania

Najdziwniejsze jest to, że strony chodzą dość szybko i największy kłopot jest własnie z pisaniem (na gadu-gadu, normalnie)
Poza tym pasek chodzi jakoś nienormalnie i jakoś trudno sie zaznacza kopiowanie
Tak, właśnie wchodzą pierwsze zdania.
Nieźle nie
pozdrawiam
hpc

Jak tak czytam posty wuzza , ze mu buszuja po kompie to się załamuję.
Jak bym sie dowiedział biorę Uzi i .....

#99527 03/08/2003 02:05
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Hej hpc!

Mi nie buszują po kompie. Dzięki firewallowi wiem, że PRÓBOWALI wejść, ale nie weszli.

O słodka nieświadomości tych co nie mają firewalla <img src="/ubbthreads/images/graemlins/tongue.gif" alt="" />

pozdro
wuzz

#99528 03/08/2003 09:47
Dołączył: May 2003
Posty: 70
L
journeyman
journeyman
L Offline
Dołączył: May 2003
Posty: 70
Quote
Oryginalnie wysłał poziom:
[qb]
Quote
Oryginalnie wysłał President:
[qb]Ja własnie zainstalowałem sobie Sygate Personal Firewall Pro. Na pierwszy rzut oka, wyglada nawet sympatycznie.
Wiecie moze skąd można sciągnać normalną wersje tego programu? Teraz mam jedynie 30-sto dniową.[/qb]
President sprawdź czy jest możliwość wpisania kodu rejestracyjnego. Jeżeli tak to podaje:

Serial 1: G4000000
Serial 2: 960000TJ
Code: 30U5FJAU

Powinno się udać.

pozdrawiam ![/qb]
Nic się niestanie jeśli i ja z tego skorzystam?

#99529 03/08/2003 19:01
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Carpal Tunnel
Carpal Tunnel
Dołączył: Sep 2002
Posty: 6,258
Quote
Oryginalnie wysłał hpc:
[qb]

Czy to jakiś wirus ?? .... Tak, właśnie wchodzą pierwsze zdania.
Nieźle nie
[/qb]
na 99.9% stawiałbym na jakiegos KeySpy. Niedawno długo uruchamial mi się eksplorator wingrozy (tak od 3-5 sekund czekałem). Przypadkiem zauważyłem po ikonie polaczenia w tray'u, że ciagle wykazywala jakis transfer do sieci i z, pomimo ze nic nie mialem uruchomione (zadne gg, ftp IE etc) :eek: Odpalilem IPTool's, ktory wykazal mi czarno na bialym, ze jakis delikwent probuje sie laczyc z localnego portu 1536 na zdalny port dnsix, adres: 63.246.131.110. Tak jak już miał wuzz wczesniej, nieidentyfikowalny przez ripe. Zainstalowalem firewall'a i od razu wykryl drania: C:WINNTSYSTEM32msapp.exe is infected with the Backdoor.Rsbot virus. Nie miał podpisu bill'a wiec go wy****łem <img src="/ubbthreads/images/graemlins/smile.gif" alt="" />
O ja sierota myslalem, ze bedac za NAT'em jestem bezpieczny <img src="/ubbthreads/images/graemlins/blush.gif" alt="" /> . Tak nawiasem mowiac ciezkie jest zycie internauty, wszyscy chca ci się dobrac do tyłka. Juz nie potrafie zliczyc, ile tych "gum" trzeba bylo zainstalowac, zeby mozna bylo sie poczuc w koncu bezpiecznym. Pytanie retoryczne - na jak dlugo... Z cztery service packi to tak na dzien dobry, antyviry, firewall'e... ufff

#99530 04/08/2003 06:06
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
W
veteran
veteran
W Offline
Dołączył: Jul 2001
Posty: 1,342
Quote
Oryginalnie wysłał wuzz:
[qb]Dzisiaj około 14:30

Remote Address: 212.76.46.148: 2208
NetBus (12345)
Próbował podłączyć się do mojego portu używanego przez Trojany.
A kto?
wg. www.cert.pl [cert.pl] :

IP: 212.76.46.148
Hostname: 148-mia-3.acn.waw.pl
Country: PL
Abuse: [email][email protected]<br[/email] />
wg. www.ripe.net [ripe.net] :

inetnum: 212.76.44.0 - 212.76.47.255
netname: ASTERCITYNET
descr: OTN Mianowskiego IP assignment
descr: Aster City Cable Sp z o.o.
descr: Domaniewska 41 02-672 Warsaw
descr: Poland
country: PL
admin-c: ACC11-RIPE
tech-c: ACC11-RIPE
status: ASSIGNED PA
notify: [email][email protected]<br[/email] />mnt-by: ACC-MNT
changed: ssobczyk@astercity.com.pl 20030418
source: RIPE

Użytkownik astercity do kolekcji :eek: !

pozdro
wuzz[/qb]
Dokładnie ten sam adres IP: 212.76.46.148 !!!Około godziny 01:55 z Netbusem przyszedł, ale nie wszedł.
Gdzie można znaleźć adres domowy tego gościa?
<img src="/ubbthreads/images/graemlins/wink.gif" alt="" />

pozdro
wuzz

Strona 2 z 5 1 2 3 4 5

Moderatorzy  Biszop, rafal08 

Link skopiowany do schowka
Kto jest teraz online
6 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, aker, Sensei, latajaca_holenderka, burbon, forty), 664 gości, oraz 7 wyszukiwarek.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
Strona główna forum105
Tematy51,284
Posty5,834,617
Użytkownicy24,790
Najwięcej online13,128
Sep 24th, 2025
Powered by UBB.threads™ PHP Forum Software 8.0.1