|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183 |
Siedemnasta edycja odbędzie się w dniach 12-20 września na ceglanych kortach fundacji Promasters, przy al. Wojska Polskiego 127 w Szczecinie. Turniej trwa 9 dni z czego dwa pierwsze to eliminacje. Turniej jest organizowany od 1993 roku, najpierw jako cykl satelitarny z pulą nagród 25 000 USD a od 1996 roku jako challenger.
Turniej jest licencjonowaną imprezą Międzynarodowej Organizacji Tenisowej ATP Od 1997 roku szczeciński turniej ma rangę - 150 000 USD (125 000 USD puli nagród + Hospitality czyli bezpłatne zakwaterowanie i wyżywienie zawodników) i należy do nowej, elitarnej grupy rozgrywek ATP Challenger Series – Tretorn Series Plus (tylko 20 turniejów na całym świecie) Głównymi Sponsorami turnieju są Bank Pekao SA i Miasto Szczecin.
W turnieju występuje 64 zawodników: 32 tenisistów walczy w eliminacjach o 4 miejsca w turnieju głównym i 32 graczy rywalizuje w turnieju głównym (w tym czwórka z "dzikimi kartami") dodatkowo w turnieju gra 16 par deblowych (w tym 3 pary z "dzikimi kartami
Mam pytanie czy ktos sie wybiera, ja staram sie byc co roku, pozatym postaram sie zalatwic troche wejsciowek wiec moze bede mogl pomoc z biletami i ogolnie z informacjami o szczecinie, poniewaz tu mieszkam, sorka za pisownie ale pisze z UK i nie ma tu polskiej klawiatury, pzdr.
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
W turnieju występuje 64 zawodników: 32 tenisistów walczy w eliminacjach o 4 miejsca w turnieju głównym i 32 graczy rywalizuje w turnieju głównym (w tym czwórka z "dzikimi kartami") co za inteligent to liczyl, ze wyszlo mu 64 zawodnikow? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183 |
no to jest info z oficjalnej stronki turnieju, ale w glownym jest 32 i 32 w eliminacjach pewnie
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
no to jest info z oficjalnej stronki turnieju, ale w glownym jest 32 i 32 w eliminacjach pewnie Ale w glownym jest 28 + 4 miejsca na kwalifikacje, w których jest 32 zawodników, więc 64 grajków nikt tam nie zobaczy.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130 |
może policzyli z deblistami, którzy nie wystąpią w singlu %-)
Ja chyba będę.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
ja bede, peffki tez bede wrzucal jak co roku 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
bylem w zeszlym roku w tym tez sie pewnie zjawie, jesli tylko wymysle co bedziemy robic z dzieckiem na kortach 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
jak to co ? damy Dolgopolovovi i bedzie pilnowal 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183
member
|
|
member
Dołączył: Apr 2004
Posty: 183 |
Ja w sumie juz sie nie moge doczekac, niestety moge byc dopiero od srody, mam nadzieje ze do tego czasu jacys polacy beda jeszcze grali. i mam nadzieje ze pierwszy raz w zyciu spotkam sie z forumowiczami, pzdr
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
jak to co ? damy Dolgopolovovi i bedzie pilnowal  ta  Ktos sie orientuje jak jest z wprowadzaniem malych, baaaardzo malych dzieci na korty?
|
|
|
|
|
Dołączył: Feb 2008
Posty: 6,934
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Feb 2008
Posty: 6,934 |
jak to co ? damy Dolgopolovovi i bedzie pilnowal  ta  Ktos sie orientuje jak jest z wprowadzaniem malych, baaaardzo malych dzieci na korty? Raczej z takimi nie powinni się wchodzić na korty. Jak zacznie płakać to zawodnicy będą rozproszeni... Jak tam jest to nie wiem
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2007
Posty: 980
old hand
|
|
old hand
Dołączył: Aug 2007
Posty: 980 |
Ale poza pojedynkami na kortach, jest tyle pozasportowych imprez i atrakcji na terenie obiektu, ze mama z dzieckiem nudzic sie napewno nie bedzie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130
old hand
|
|
old hand
Dołączył: May 2007
Posty: 1,130 |
no ja się nie nadaję, nie pomogę przypilnować szejn?! przyjedziesz? 
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2006
Posty: 19,172 |
7-20 września Eurobasket moja droga 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
ble, baba sie nie zgodzi abym ja se mecze ogladal a ona gdzies dzieciaka nianczyla przez tydzien 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
Finaliści ubiegłorocznego turnieju tenisowego Pekao Open w Szczecinie - Francuz Florent Serra oraz Hiszpan Albert Montanes - przyjadą do nas i w tym roku. Dzisiaj poznaliśmy listę zawodników.
Rozstawiony z nr 1 w szczecińskim turnieju ma zagrać Rosjanin Igor Andriejew, obecnie 28. na świecie.
- Do Szczecina przyjedzie na 90 procent - twierdzi dyrektor turnieju, Ireneusz Maciocha. Jeżeli tak się stanie, to z nr. 2 zagra Hiszpan Albert Montanes, finalista Pekao Open 2008, obecnie 48 na świecie. A nr 3 otrzyma ubiegłoroczny triumfator szczecińskiego challengera - Francuz Florent Serra.
Istnieje szansa, że w sumie na kortach przy al. Wojska Polskiego zagra 10 zawodników z pierwszej setki światowego rankingu.
W tym roku turniej będzie miał nową nazwę: Pekao Szczecin Open, gdyż Miasto Szczecin znacznie włączyło się w jego organizację.
- Wielkie imprezy masowe to paliwo rozwojowe miast - argumentował wiceprezydent Szczecina, Tomasz Jarmoliński.
Polscy kibice tradycyjnie już najbardziej będą liczyć na Łukasza Kubota, który rok temu dotarł aż do półfinału, gdzie przegrał z Montanesem.
- Jeżeli Kubot będzie w dobrej formie, a ostatnio w niej bywa, to stać go na to, aby wygrać cały turniej - twierdzi Maciocha. Zabraknie natomiast innego polskiego półfinalisty sprzed roku, Jerzego Janowicza, który w tym samym czasie co Pekao Szczecin Open reprezentować będzie Polskę w rozgrywkach Pucharu Davisa. Z tego samego powodu nie będzie naszych deblistów: Marcina Matkowskiego i Mariusza Fyrstenberga.
Organizatorzy turnieju mają do dyspozycji cztery tzw. dzikie karty, czyli specjalne zaproszenia do turnieju głównego. Dwie z nich mają dostać Andriejew oraz Montanes (mają za wysoki ranking i tylko dzięki dzikiej karcie będą mogli wystąpić w Szczecinie). Jedną otrzyma albo Marcin Gawron albo Grzegorz Panfil, a ostatnią - utalentowany szczecinianin, Rafał Gozdur.
Tradycyjnie już silnym punktem turnieju będą imprezy towarzyszące. Zobaczymy oczywiście turniej artystów i aktorów z Janem Englertem, Karolem Strasburgerem, Marcinem Dańcem, Tomaszem Stockingerem i Michałem Milowiczem oraz Plus Tennis Music Festiwal, czyli codzienne koncerty na kortach zaraz po meczu dnia (około godziny 21).
Ambicją organizatorów turnieju było ściągnięcie na turniej jakiegoś byłego świetnego zawodnika. Liczono na Borisa Beckera, Bjoerna Borga, Stefana Edberga, czy Gorana Ivanisevicia, ale ostatecznie zobaczymy Wojciecha Fibaka.
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
1. Serra, Florent (FRA) 60 2. Koellerer, Daniel (AUT) 61 3. Rochus, Christophe (BEL) 72 4. Luczak, Peter (AUS) 78 5. Gonzalez, Maximo (ARG) 79 6. Korolev, Evgeny (RUS) 80 7. Hernandez, Oscar (ESP) 83 8. Martin, Alberto (ESP) 93 9. Machado, Rui (POR) 108 10. Gil, Frederico (POR) 110 11. Russell, Michael (USA) 112 12. Mayer, Florian (GER) 113 13. Ramirez Hidalgo, Ruben (ESP) 114 14. Ventura, Santiago (ESP) 118 15. Kubot, Łukasz (POL) 124 16. Brands, Daniel (GER) 126 17. Ouahab, Lamine (ALG) 128 18. Sidorenko, Alexandre (FRA) 153 19. Vanek, Jiri (CZE) 164 20. Patience, Olivier (FRA) 181 21. Rosol, Lukas (CZE) 183 22. Im, Kyu Tae (KOR) 190
Dzikie Karty (Wild Cards) 1. Albert Montanes (ESP) 48 2. Rafał Gozdur (POL) 1145 3. Martin Klizan (SLO) 264
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339
ATP & WTA Tour
|
|
ATP & WTA Tour
Dołączył: Oct 2004
Posty: 49,339 |
Moim zdaniem swietna obsada 
|
|
|
|
|
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582
Zuzia Róża
|
|
Zuzia Róża
Dołączył: Oct 2004
Posty: 18,582 |
bardzo fajna 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2004
Posty: 5,480 |
maximo bierze ten turniej lekko 
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|