|
|
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041
Knockin' On Heaven's Door
|
|
Knockin' On Heaven's Door
Dołączył: Mar 2007
Posty: 12,041 |
Czy ten blue clay to jest normalna mączka tylko w innym kolorze ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Apr 2010
Posty: 20,173
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Apr 2010
Posty: 20,173 |
"normalna" to ona nie jest, jakiś nowy patent  ale z tego co mówił dziś komentator na C+ to nie będzie się różniła jeżeli chodzi o "szybkość" od tradycyjnej mączki, już rok temu Frytki miały mały, 15 min. trening na tej nawierzchni 
|
|
|
|
|
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Nov 2005
Posty: 30,870 |
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
|
|
Nick Kyrgios, Jerzyk i Del Potro
Dołączył: Aug 2004
Posty: 8,539 |
Niebieski kolor jest dla zmyły na amerykańców. Zobaczą w necie niebieski to będą myśleć, że hard i będą stawiać na swoich Roddicków 
|
|
|
|
|
Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,206
veteran
|
|
veteran
Dołączył: Mar 2009
Posty: 1,206 |
Roger Federer - David Ferrer typ: David Ferrer / kurs 3.85 / Betsson
Dla wielu może ten typ być sporym zaskoczeniem. Federer przecież nigdy nie miał większych problemów z wygraniem meczu przeciwko Davidowi Ferrerowi (ich bilans to 13 meczów i 13 zwycięstw Szwajcara). Zawsze jednak musi być ten pierwszy raz, dlaczego więc nie miałoby to być dziś. Federer jest coraz starszym zawodnikiem i pomału odstaje od Djokovicia, Nadala czy nawet Murraya. Ferrer natomiast również jest zaliczany do ścisłej czołówki jeśli chodzi o cegłę. Ponadto pamiętajmy, że Hiszpan jest walczakiem i raczej nie podda się łatwo nawet po przełamaniu , gra u siebie i będzie chciał pokazać się z jak najlepszej strony. Ferrer być może na razie nie osiąga jakiś rewelacyjnych wyników w Madrycie ale przecież podobnie było w Barcelonie, gdzie ostatecznie awansował do finału (przegrany z Nadalem). Tutaj jest podobnie pierwsza runda to mecz z Radkiem Stepankiem 7-6(4), 6-2 druga to ciężki mecz z Nicolasem Almagro 7-6(5), 3-6, 7-6(8). Federer jednak również nie miał łatwego zadania szczególnie w pierwszej rundzie z Milosem Raonicem 4-6, 7-5, 7-6(4), w drugiej już łatwo pokonał Richarda Gasqueta 6-3, 6-2. Warto wspomnieć, że dla Szwajcara jest to pierwszy turniej od Miami czyli miał ponad miesiąc wolnego. Wielu może powiedzieć, że jest to dobrze, bo Szwajcar będzie wypoczęty ja jednak uważam, że może to zaburzyć rytm meczowy, bo przecież nie ma jeszcze połowy sezonu. Tak czy inaczej ja stawiam w tym meczu na Hiszpana , który gra u siebie, gra na swojej ulubionej nawierzchni i po raz pierwszy w historii będzie starał się pokonał Federera.
|
|
|
|
|
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201
I Love This Game
|
|
I Love This Game
Dołączył: Jul 2007
Posty: 8,201 |
Novak Djokovic - Janko Tipsarevic Można by rzec derby bałkańskie na neutralnym terenie. Novak broni tytułu wywalczonego sprzed roku, gdzie w finale ograł Rafe 7-5 6-4, jak wiemy do podobnego scenariusza w obecnej edycji nie dojdzie. Rafa wczoraj uległ niespodziewanie swojemu rodakowi Vasco i pożegnał sie z turniejem. Novak bardzo narzeka na nawierzchnie panująca na kortach w Madrycie, gdzie wcale trzeba przyznać nie gra wielkiego tenisa do jakiego przyzwyczaił swoich fanów. Jużci w pierwszym spotkaniu miał problemy z pokonaniem gracza, który notowany jest daleko w rankingu obecnie na 107 miejscu Daniela Gimeno-Travera gdzie potrzebował trzech setów żeby skończyć spotkanie zwycięstwem 6-2 2-6 6-3. W kolejnym etapie turnieju, ograł gracza bardziej cenionego Staszka Wawrinke 7-6(5) 6-4, gdzie znowu łatwego spotkania nie miał. Jak dotychczas, pokazał sie z negatywnej dla mnie strony. Szczególnie z krytycznego wywodzenia sie na temat turnieju, nawierzchni, a ze to nie taka itd. Dlatego dla mnie jeszcze mu daleko do mistrza Rogera, który nie narzeka ze nawierzchnia nie taka itd. Tylko jak kameleon, potrafi wtopić sie w panujące otoczenie. A takie wrażenie sprawia Tipsa, dobrze porusza sie po korcie, biega, walczy, goni piłke, gra na ryzyku, dobre akcje przy siatce, a szczególnie piekielnie dobry serwis. Owszem w dotychczasowych dwóch spotkaniach, do zwyciestwa potrzebował trzech setów. Z Federico Delbonisem 7-6(5) 6-7(6) 6-3 ale te spotkanie mogło sie skończyć praktycznie w dwóch setach, gdzie w drugim secie w taju przy 7-6 Argentyńczyk zaserwował asa, gdzie Janko nie zgadzał sie z werdyktem pani sędziny, i powstała konwersacja na korcie, gdzie ostatecznie zdekoncentrowała ta cała sytuacja Janka. Gdzie w następnej akcji zepsuł zagranie, posyłając piłke w siatkę, przy naprawdę dogodnej sytuacji blisko siatki i ostatecznie przegrał drugiego seta. By już w trzeciej partii, nie dac większych szans rywalowi i pewnie kończąc spotkanie. W kolejnym meczu z Simonem 7-6(3) 5-7 6-1, podobny przebieg spotkania, jak w pierwszym spotkaniu. Myślę ze te dwa spotkania zwycięskie po bataliach trzy setowych, zahartowały go w pozytywny sposób, co dziś zaowocuje na korcie z chimerycznie wyglądającym Novakiem. Wiec licze że Dj Janko nie ważne czy w dwóch, czy w trzech setach, da dzis koncert swojej gry i zrobi Mixtape z Djoka. Janko Tipsarevic 6.70 Janko Tipsarevic +1,5 2.85
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
Pozwolę sobie wrzucić mały kamyczek do ogródka... Teza nr 1 Turniej w Madrycie, a dokładniej nawierzchnia na tym turnieju, jak wszyscy wiemy i widzimy, jest nową i eksperymentalną formą clayu. Teza nr 2 Roger Federer, obecnie nr 3, tryumfator rekordowej ilości turniejów Wielkiego Szlema, uchodzi powszechnie (dla niektórych "jedynie" aspiruje do takiego miana) za prawdopodobnie najlepszego tenisistę wszech czasów. Teza nr 3 Dla hejterów oraz innych maruderów (podzielimy ich na dwie kategorie: a) wyznawców Nadala b) wyznawców "starych czasów" (osoby, ktore twierdzą, że za czasów Borgów i innych Makkenrołów była większa rywalizacja i było trudniej) raczej trudna do podważenia jest teza, że Szwajcar jest prawdopodobnie najbardziej utalentowanym zawodnikiem w historii tej dyscypliny. O ile inni wielcy, albo do większości rzeczy dochodzi ciężką, tytaniczną pracą (vel. Nadal), albo rodzili się z jednym, rzadziej dwoma lub więcej, wybitnymi elementami gry (np. Sampras i serwis, Agassi i percepcja na korcie oraz backhand, McEnroe i volley, Borg i gra z głębi kortu, etc etc). O tyle Federer urodził się w zasadzie z wybitnym każdym elementem tenisowego rzemiosła. I teraz.. Pojawiła się nowa nawierzchnia, do tej pory na takiej nie grano, i co? Młodsi, teoretycznie łatwiej powinni się dostosować. A tu proszę - Nadal i Djokovic - arcyrywale Ferdzia, przepadli szybko, nie pokazując nic wielkiego, zwyczajnie się mecząc. Co innego Roger. Wnioski: Kolejny argumencik, w niekończącej się debacie na temat wyższości Ferdzia nad wyżej wspomnianymi 
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Jak Roger jutro wygra to od poniedziałku #2. Chociaż pewnie tylko do zakończenia turnieju w Rzymie.
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704 |
Wnioski: Kolejny argumencik, w niekończącej się debacie na temat wyższości Ferdzia nad wyżej wspomnianymi  pieprzenie od rzeczy, clay to jest tylko z nazwy i z tego ze zostawia slady na korcie nic wiecej. Jesli taka pani Hradecka wali w 12 gemach serwisowych + 2TB, 19 asow w WTA to rzeczywiscie ta nawierzchnia ma duzo wspolnego z czerwonym clayem  . Nadal i Djoko w tym sezonie pod forma (porownujac do tego co grali w poprzednim sezonie) ale to oni pokazali z najlepszej strony podczas szlema(czy tam gdzie kazdy daje z siebie 200% ) . Pomysl z przyzwyczajeniem sie do pseudo hardu/clayu a nastepnie turniej na calkowicie innej nawierzchni w Rzymie, tydzien przerwy i drugi z 5 najwazniejszych imprez tego roku (4szlemy+igrzyska).Po RG, ultra malo czasu na regeneracje i potrenowanie na specyficznej nawierzchni gdzie "sezon" trwa tak naprawde 1 miesiac. Djoko i Rafa wiedza co robia (a ze forma sredia, to tym bardziej lepiej sobie potrenowac na rzeczywistym clayu). Ten turniej byl im poprostu nie na reke. A dla Ferdka taka nawierzchnia to marzenie, jest po dluzszej przerwie, wypoczenty, do Monte Carlo nie przyjezdza bo wie ze jak zawsze dostalby wpierdol od Nadala na mega wolnej nawierzchni, Roger chce odzyskac choc na chwile nr.1 na swiecie i duzo na to wskazuje. Serwis swietnie pracuje, wiekszosc gemow serwisowych wygrywa z dziecinna latwoscia, a na returnie gra na luzie (oprocz meczu z Raonicem). Mu taka gra/nawierzchnia pasuje. Zobaczymy co bedzie w Rzymie/RG jak dostanie jakiegos clayowca z jajami Nadal - Fed 18:10 (a w szlemach run 5:0) Kolejny kontrargumencik, w niekończącej się debacie na temat wyższości Ferdzia nad wyżej wspomnianymi
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704 |
i co? Młodsi, teoretycznie łatwiej powinni się dostosować. A tu proszę - Nadal i Djokovic - arcyrywale Ferdzia, przepadli szybko, nie pokazując nic wielkiego, zwyczajnie się mecząc.
Co innego Roger. a Roger to z Raonicem to mial niby spacerek  ?
|
|
|
|
|
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492
tkliwy nihilista
|
|
tkliwy nihilista
Dołączył: Jun 2006
Posty: 19,492 |
zdaje się, że nie do końca wyłapałeś sens moich wypocin.... Nie kwestionuję przeprawy (trudnej) Rokera z Raoniciem, nie twierdzę także, że Nole i Rafał są w optymalnej dyspozycji, idąc dalej nie twierdzę również (Boże uchowaj!), że ta nawierzchnia ma dużo wspólnego z klasycznym clayem... Meritum mej wypowiedzi stanowiła teza, że Ferdzio jako największy talent, potafił również z największą łatwością (w porównaniu do swoich największych rywali) przystosować to nowej nawierzchni, co tylko potwierdza jego klasę. I nie ma do tego Monte Carlo, czy inny Rzym, czy też terminarz spotkań, czy fotel lidera, czy cokolwiek innego.... 
|
|
|
|
|
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: May 2007
Posty: 15,704 |
ale ta nowa nawierzchnia jest najbardziej "podpasowana" pod styl Federera taka prawda, gdyby ten niebieski "clay" byl jeszcze wolniejszy od maczki w MC to mozna by napisac jakim geniuszem jest Nadal bo najlepiej by sie przystosowal (i do tego pewnie by wtedy tyle nie narzekal). Fed z tego co sie orientuje jako jedyny z czolowki nie narzekal na nawierzchnie w Madrycie.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2005
Posty: 8,048 |
http://www.sport.pl/tenis/1,64987,11695235,Tenis__Niebieska_maczka__Dajcie_tu_Chucka_Norrisa.html
moze nie narzekal tak bardzo jak Nadal czy Djoko, ale tez chcial zmieniac buty.
Dla mnie ta niebieska maczka (objerzalem kilka meczow ATP i WTA) jest bardzo szybka. Tak jak ktos pisal wyzej, idealna na Rogera. On tu widac, ze czuje sie rewelacyjnie. Mysle, ze Nadal i Djoko dobrze kalkuluja. Przed nimi 4 mega wazne imprezy. Trzeba sie oszczedzac. Nadal juz nie ma kolan 16latka a blue clay nie jest bezpieczna nawierzchnia. Widac ilu zawodnikow sie przerwaca. A temat wyzszosci jednego zawodnika nad drugim...temat stary jak swiat. Kilka lat temu Roger na kazdej nawierzchni (oprocz clay) potrafil pokonac Nadala, pozniej sie role odwrocily. Teraz jest Djoko i Nadal, gdzie Djoko goruje nad Rafą. Kilkanascie lat temu Sampras nie dawal szans Agasiemu itd. Tak juz jest w sporcie. Nie lubie takich dywagacji - co by bylo jakby nie bylo Samprasa, to pewnie Agassi bylby najwiekszym tenisista, albo jakby nie bylo Nadala, to samo mozna powiedziec o Rogerze. Tak bylo, tak jest i tak pewnie bedzie, ze zawsze jest ten drugi biegun. Rzadko sie zdarza, ze ktos bardzo mocno zdominowal jakis dlugi okres w dziejach tenisa.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 14,381
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 14,381 |
Czy Berdych powstrzyma Rogera...??? Wczoraj Czech zainponowal mi w grze. Del Potro...ale argentynczyk nie byl soba w tym meczu i nie potrafil wykozystac szans ktore powinnien.... Dzisiaj starcie z gigantem z ktorym nie postada najlepszego rekordu.... Krotko podsumowujac..Berdych'owi peknie tylek w strciu z Roberem a on wykozysa kazda okazje(przy swojej normalnej dyspozycji) widac ze jest glody zwyciestwa i nie odpusci sobie takiej okazji.... Jak dla mnie to jest czysta wygrana Rogera....!!! ale moze po dwoch tie-breakach;) peace
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
Strasznie niski kozioł jest, dlatego w połówkach byli Ci co sobie lubią postrzelać.
Delpo, Berdych, Fed i Tipsa, który na Djokovica wyszedł z nastawieniem żeby strzelać z każdej wygodniejszej piłki i akurat miał swój dzień. Na nic rzeźbienie Djokovica i Rafy, Nole już miał problemy z DGT, który też wyszedł z taktyką jeszcze bardziej ofensywną chyba od Tipsy, tak samo jak Raonić z Fedem, gdzie wymiany kończyły się w 2-4 uderzeniach.
Murray wiedział co robi chyba żeby tu nie przyjeżdzać, bo za wiele by z Madrytu nie wywiózł.
To samo u kobiet, Viki, SW i Hradecka + Radwańska z masakrycznie łatwą drabinką.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 22,997 |
A co do dzisiaj to trochę niskie te kursy na RF'a.
Berdych wczoraj niszczył forehandem, bardzo regularny, pasuje mu gra tutaj. Jak podanie będzie siedziało to nie puści tego meczu łatwo.
RF póki co bez poważniejszych przeciwników był tu jak na te warunki, jedynie Raonic, który był momentami kawałek od przejścia Rogera, ale nie dograł tego dobrze do końca.
|
|
|
|
|
Dołączył: Aug 2006
Posty: 14,381
Carpal Tunnel
|
|
Carpal Tunnel
Dołączył: Aug 2006
Posty: 14,381 |
Co za final....:) Brawa do RF...!!! Czas odebrac kasiorke....i przeniesc sie do Rzymu.....:)
|
|
|
Link skopiowany do schowka
|
|