Dodaj stronę do ulubionych
Startuj z nami
 
  • FAQ   • Forum dyskusyjne • Znajomość kursów • Handicapy azjatyckie • "Surebet" kalkulator
  

PromocjePromocje
BukmacherzyBukmacherzy
Forum DyskusyjneForum Dyskusyjne
TypyTypy
KonkursyKonkursy
LinkiPromocje
ReklamaReklama
DomenyDomeny
KontaktKontakt

FAQ

Jestem nowy i chce zacząć obstawiać. Gdzie mam się udać?

Każdy z grających był kiedyś w Twojej sytuacji. Przede wszystkim należy się zastanowić nad tym, czy chcesz obstawiać w kraju czy za granicą. Obstawiając w Polsce masz do wyboru cztery firmy bukmacherskie (Betako, Profesjonał, STS oraz Toto-Mix) i musisz się udać do lokalnego biura jednego z nich by postawić zakład (i odebrać ewentualną nagrodę). Bardzo możliwe, że ze względu na Twoją lokalizację będzie to pewnym utrudnieniem, lub wręcz niemożliwe.

Największym minusem obstawiania w Polsce to podatek od stawki zakładu, który wynosi aż 12%. Efektem tego jest zmniejszenie realnej stopy zwrotu z zakładów. Stawiając 100zł po kursie 2.00 dostajesz z powrotem 180zł, tak więc realny kurs tego zakładu uwzględniając podatek to 1.80 a nie 2.00. Z drugiej strony obstawiając u krajowych bukmacherów masz łatwy dostęp do wygranych pieniędzy bo wystarczy udać się do biura bukmacherskiego ze zwycięskim kuponem by je odebrać.

Jeśli często podróżujesz to z krajowych bukmacherów jedynie Toto-Mix wypłaci wygraną w innym punkcie niż przyjęty był zakład. Szczególnie trzeba uważać w zimę bo jeśli dane spotkanie zostanie odwołane to bukmacher nie wypłaci od razu zwrotu.

Obstawiając za granicą przez internet masz do wyboru dużo więcej firm bukmacherskich, a co za tym idzie większy wybór zakładów i dyscyplin sportowych do obstawienia, bardziej zróżnicowane kursy, promocje, itd. Z drugiej strony jeśli chcesz mieć każdorazowo szybki dostęp do wygranych to granie przez internet nie jest dla Ciebie.

Który bukmacher jest najwikszy na świecie?

William Hill i Ladbrokes są uważane za dwie największe i najbardziej znane firmy bukmacherskie na świecie, ale nie znaczy to, że któryś z tych bukmacherów jest dla Ciebie najlepszym wyborem.

Który bukmacher jest najlepszy?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi ponieważ zależy to od wielu czynników, największym z których jesteś właśnie Ty. Wybór bukmachera trzeba podporządkować przede wszystkim Twoim wymaganiom.

Dobra, więc którego bukmachera mam wybrać?

Najpierw zadaj sobie następujące pytania:

1. Ile pieniędzy zamierzasz wpłacić na konto u bukmachera?
2. W jaki sposób chcesz dokonać wpłaty na konto (przelew bankowy, karta kredytowa, Western Union, Neteller, itd.)?
3. Jaka będzie przypuszczalna stawka Twoich zakładów?
4. Które dyscypliny sportowe (oraz jakiego rodzaju zakłady) chcesz obstawiać?

Jeśli możesz to sprecyzować to ktoś będzie w stanie Ci pomóc przy wyborze bukmachera najbardziej odpowiadającego Twoim wymaganiom.

Mam już konto u bukmachera i chcę wpłacić pieniądze kartą kredytową. Dlaczego moja karta nie przechodzi pomyślnie autoryzacji?

Karty kredytowe to drażliwy temat ponieważ niektóre rodzaje kart nie działają u zagranicznych bukmacherów. Jeśli posiadasz internetowe konto bankowe to najprawdopodobniej posiadasz kartę VISA Electron. Tego typu karty (za wyjątkiem VE banku Inteligo) nie działają u większości bukmacherów. Wyjątkiem jest tu Paddy Power, który obsługuje wszystkie karty VE. Jeśli chcesz/możesz mieć jedynie kartę Visa Electron to polecam założyć konto w banku internetowym Inteligo.

Jeśli mam tyle problemów z moją kartą kredytową to czy mogę sobię wyrobić inną, lepszą do grania z bukmacherami?

Tak. W chwili obecnej najlepsza karta kredytowa służąca do obstawiania w internecie to karta VISA Classic (dolarowa) banku PEKAO S.A. Ponieważ ta karta jest prowadzona w dolarach, wszystkie transakcje przeprowadzone w tej walucie nie podlegają przewalutowaniu. Jest to też karta, która jest przyjmowana przez wszystkich bukmacherów.

Nie mam karty kredytowej, czy mogę inaczej wpłacić pieniądze do bukmachera?

Możesz zrobić przelew bankowy, ale to się na ogół opłaca tylko wtedy gdy wysyłasz większe kwoty (pow. $200). Można też skorzystać z zagranicznych bukmacherów, którzy mają konta bankowe w Polsce: Unibet. Firma posiada konta w Kredyt Banku oraz Fortis Banku, tak więc dokonanie wpłaty jest w tym wypadku znacznie ułatwione.

Możesz też skorzystać z usługi Western Union, ale nie opłaca się wysyłać zbyt małych kwot bo wtedy podobnie jak z przelewami koszt transakcji będzie zbyt wysoki w stosunku do sumy wpłaty.

Istnieje też internetowy system płatności Neteller, za pomocą którego możesz z łatwością przelewać pieniądze do/od bukmacherów.

Mam już pieniądze na swoim koncie bukmacherskim, co mam obstawić?

To już jest tylko i wyłącznie Twoja decyzja. Na forum znajdziesz wiele interesujących typów i analiz, ale ostateczne decyzja należy do Ciebie.

Przegrałem i chcę odrobić straty. Wydaje mi się, że jeśli będę podwajać stawkę przy każdej przegranej to najszybciej się "odbiję".

Najprawdopodobniej szybciej spowodujesz jeszcze większe straty. Jeśli dopiero zaczynasz obstawiać to nie polecam stosowania ostrej progresji (zwiększania stawki w razie przegranej) bo dla niedoświadczonych graczy jest to najszybsza i najbardziej bolesna droga do dużych przegrancyh. Dla odniesienia sukcesów w obstawianiu potrzebna jest cierpliwość i samodyscyplina. Nigdy nie obstawiaj jakiegoś meczu tylko dlatego, że przed chwilą przegrałeś i chcesz odrobić straty. Tego typu decyzje są na ogół mało przemyślane i ta pochopność może Cię drogo kosztować.

Patrzę na kursy ale nie wiem jak je mam rozumieć. O co w nich chodzi?

Informacje na temat sposobów prezentowania kursów znajdziesz w dziale Znajomość kursów.

 

 
©2000-2024 MECZ.PL All Rights Reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt | Reklama | Contact Us | Advertising Inquiries