Strona 11 z 47 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1277085 - 05/06/2007 05:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Giertyszek]
john Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 23/11/2006
Postów: 3778
Skąd: Long Way Home/Opole
Originally Posted By: Giertyszek
Witam Panowie

Chętnie poznam Wasze zdanie na temat mojego portfela (kolejnosc alfabetyczna):

Budopol
Elektromontaz Warszawa
Fasing
Fon
Gant
Mostostal Export
Stalexport


to tak w zwiazku takze z tym portfelem...co sie stalo z FONEm ze tak polecial..z ponad 4zl na niecale 1...??!!

Do góry
Bonus: Unibet
#1277108 - 05/06/2007 06:19 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Giertyszek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Na pierwszy rzut oka: za duzo budowlanki!!!! Bo wszystkie spolki to z tej branzy masz.
Budopol - nie wiem jak oni dzialaja ale nie miec jeszcze zysku to kpina. Niby przychody wzrosly ale jesli pracuja razem z Gantem to az dziwne, ze nie maja zyskow. Cos jest nie tak. Ciezko mi oceniac bo mamy tu brak zysku. Jedynie ostatni kwartal. Kapitalizacja ponad 200mln - to nie jest malo. Chyba, ze maja jakies dobtre plany. Bo jesli oceniac ostatnie okresy to jest kiepsko. Ale na gieldzie kupuje sie przyszlosc - chociaz roznie z tym bywa.

Gant - tu juz lepiej z wynikaMoze przy takiemi. Niezle przychody, jest niezly zysk. Chociaz przy takiej kapitalizacji powinno byc lepiej. C/Z nie jest porywajacy. Nawet jak na taka branze. Tutaj takze nie wiem co maja w planach ale deweloperka juz nie bedzie tak oplacalna. Widoczny jest spadek popytu na drogie mieszkania. Ceny wiekszych mieszkan juz nawet spadaja. Byc moze bedzie jeszcze wzrost cen ale juz nieduzy. Natomiast koszty beda rosnac. grunty drozeja (tu Gant ma jakis zapas bo ostatnio kupowali). Koszty pracy beda rosnac a takze materialy budowlane. A zatem marze narzucane przez spolke beda raczej malec. Nie bedzie to juz tak swietny biznes jak to bylo w ostatnim okresie. Jednak duzo zalezy od spolki - jak buduja, gdzie i ogolnie zarzadzanie.

FON - wynikow nie bylo i nie ma. Jest fatalnie pod tym wzgledem. Za to duzo jest obietnic. I te obietnice zle (na papierze) nie wygladaja. Roboty drogowe - to moze byc niezly interes. Jednak spolka nie jest na razie przygotowana do takiej dzialalnosci. Trwaja przygotowania. Jak wiadomo - w takiej branzy licza sie przetargi (tutaj FON ma male szanse bo sa nieznani). Jest szansa raczej przy pracach dla wiekszych firm. Kurs juz wiele uwzglednil wiec jedynie jakies kolejne dobre newsy moga wybic kurs. Robia tez PP - moze to podbije (osobiscie nie lubie takich gierek czyuli PP, split ale czasami dziala).
Duzego kopa daloby wejscie jakiegos fundu ale nie wiem czy ktos teraz bedzie chcial w to wchodzic. Jak na razie sa obietnice i wszyscy czekaja na dzialania.

Stalexport - jedyna spolka ktora posiadam. W srode moze bedzie podana ugoda. Wazne jakie to beda warunki. jesli dojdzie do przejecia przez Wlochow to bedzie swietnie. STX ma duze mozliwosci i Wlosi potrafiliby je wykorzystac. I do tego przejecia pewnie dojdzie bo zalezy na tym zbyt wielu osobom. Bez tego STX by zginal. Przed ta spolka sa dobre perspektywy.

MSX - juz troche pisalem. Niby mialem ale sprzedalem. Duzo obietnic bylo, na razie malo dzialan. Prezes nagle ucichl. Bo przy madrym zarzadzaniu to spolka powinna sie rozwijac. Mialy byc kontrakty w Rosji ale nie wiem czy to bedzie mozliwe w obecnej sytuacji politycznej. Kurs jest duzo nizej od szczytu z euforii Me2012. MSX nie jest drogi. Wskazniki ma swietne tylko, ze ostatnio mieli pojedyncze duze projekty. Sprzedaja spolki zalezne: byc moze jakie przejecie sie szykuje. Tak wiec: nie jest drogo wiec zle nie powinno byc. Spolka czeka na jakis sygnal. Ja stracilem cierpliwoscx ale tu chodzilo o ogolna sytuacje na rynku. Eska ma MSX chyba wiec on moze cos wiecej wiedziec.

Fasing - s[polka juz duzo urosla ale podstawy byly. Wyniki niezle. Zwiekszaja przychody i zyski. Nie powinno byc zle. jednak czy cena jest dobra to juz trudno powiedziec. Branza nie jest przebojowa ale przy dobrym dzialaniu zyski powinny rosnac.

Elektromontaz - tu sie cuda dzieja ale to dlatego, ze jakies zmiany sie szykuja. To znaczy tam juz cos sie zmienia. Wyniki mieli fatalne. Kurs rosnie bo wszyscy oczekuja dobrej przyszlosci. Tak naprawde to nie wiem dokladnie co z tego bedzie ale jeszcze kurs moze zostac troche podbity. Obecna wycena jest na wyrost ale tak to juz jest w takiej fazie hossy. troche ryzykowna iwnestycja ale i zysk moze byc niezly. Dobrze bylo wczesniej brac (moj kumpel kupil za wszystko wlasnie te akcje i zarobil szybko 100% ale potem sprzedal przy 12zl).



Moje opinie sa takie mieszane bo ciezko mi wskazac czy spolka jest dobra czy nie jesli mamy patrzec na kurs. Jedno jest pewne: jest drogo ale to nie znaczy, ze nie bedzie jeszcze bardziej. Tutaj mozna byloby zrobic jakas dywersyfikacje - niby kilka spolek ale branza prawie ta sama. Sa perspektywy przez budowlanka ale trzeba pamietac, ze wyceny juz sa wysokie i w cenach mamy zdyskontowane wiele przyszlosci.

Poza tym ja mam ostatnio pecha i jakos kiepsko spolki wybieralem w maju \:\)

Do góry
#1277297 - 05/06/2007 16:09 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Zastanawiam sie ostatnio czy nie wycofac kasy z funduszy malych /dynamicznych spolek i nie wlozyc jej w fundusze zrownowaone albo w FIZ czy BiR Investorsa.
Sledze od kilku miesiecy:
http://mbank.com.pl/inwestycje/fundusze/gwiazdy_sfi.html
i o ile wczesniej dominowaly fundusze zrownowazone to teraz gwiazda nr 1 jest BPH dynamiczny i ludzie laduja w to duzo wiecej kasy niz wczesniej. O ile kilka miesiecy temu wydawalo mi sie to pewna inwestycja to teraz po wzrostach na gieldzie musi przyjsc jakas glebsza korekta i co wtedy - zamiast +10% na miesiac ludzie zobacza -5% i moze byc nieciekawie jak zaczna wycofywac kase.

Wyniki funduszy ktore mam (ile dni i % zysku):
TFI
Arka BZ WBK Akcji 77 15.97%
BPH Akcji Dynamicznych Spółek 70 24.53%
Arka BZ WBK Obligacji 77 0.75%
DWS Zrównoważony 70 7.66%
AIG Akcji 28 5.17%
Arka BZ WBK Zrównoważony 77 10.72%
PZU Akcji Małych i Średnich Spółek 71 20.76%
Legg Mason Akcji 70 20.15%
Skarbiec Waga 62 5.71%
Skarbiec Akcja 62 10.58%

do tego Investors FIZ i Investors BiR ktorych nie da sie wpisac do portwela Money.pl

Wojtek

Do góry
#1277380 - 05/06/2007 16:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
(J) Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2006
Postów: 2871
Sory chłopaki że wam temat zaśmiecam ;\)
Ale tutaj jest największy ruch, a mi zależy na waszej odpowiedzi \:\)
Otóż zastanawiam się nad egzaminem na doradcę inwestycyjnego. Z tego co widzę podstawy miałem już na studiach (analiza finansowa, rynek kapitałowy, metody oceny projektów inwestycyjnych, napisałem licencjata o giełdzie). Wiem że to mało ale zawsze jakieś podstawy. Dlatego mam do was parę pytań:
1. Co mi da taki papier?
2. Czy sam jestem w stanie się przygotować (teraz zaczynam pisać pracę magisterską o rynkach giełdowych, a aspekty prawne myślę że zdołam przyswoić...wykuć)
3. Czy Ktoś z was już taki egzamin/egzaminy zdawał?

Dzięki za odpowiedź \:\)
Pozdrawiam
Adrian

P.S. Fajnie czyta się wasze analizy i dyskusje...

Do góry
#1277396 - 05/06/2007 17:08 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: (J)]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Dzięki za opinie odnośnie mojego portfela, po namyśle dziś rano zredukowałem go do trzech spółek: STX, ELW oraz FON.

Jeśli chodzi o fundusze to nie wiesz Wojtek kiedy Bułgaria i Rumunia FIZ bedzie notowane na gieldzie?

Ja ze swojej strony polecam Opera universa.pl, całkiem nieźle wygląda i nie musi cały czas inwestować, może trzymać gotówkę w zależności od sytuacji na rynku.

Do góry
#1277418 - 05/06/2007 17:29 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Giertyszek]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Investors BiR ma byc notowany na gieldzie w lipcu (tak jest na ich stronie). Wg mnie warto zapisac sie na certyfikaty FIZ w lipcu bo pewnie da sie kupic taniej niz na gieldzie.

Wojtek

Do góry
#1277424 - 05/06/2007 17:32 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja dzisiaj wywalilem JWC (daytrading nie wyszedl i jakos nie wierze, ze w najblizszym czasie wyszedlbym z mniejsza strata niz po 79).
Kupilem jeszcze troche STX po 7,5 i LZPS po 12,10.
Mam jeszcze MSX i Drozapol ale tu boje sie, ze jak nie bedzie pozytywnych informacji to poleci w dol po formacji glowy i ramion. No ale licze na pozytywne info.

Wojtek

Do góry
#1277487 - 05/06/2007 18:22 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: (J)]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: (J)
Sory chłopaki że wam temat zaśmiecam ;\)
Ale tutaj jest największy ruch, a mi zależy na waszej odpowiedzi \:\)
Otóż zastanawiam się nad egzaminem na doradcę inwestycyjnego. Z tego co widzę podstawy miałem już na studiach (analiza finansowa, rynek kapitałowy, metody oceny projektów inwestycyjnych, napisałem licencjata o giełdzie). Wiem że to mało ale zawsze jakieś podstawy. Dlatego mam do was parę pytań:
1. Co mi da taki papier?
2. Czy sam jestem w stanie się przygotować (teraz zaczynam pisać pracę magisterską o rynkach giełdowych, a aspekty prawne myślę że zdołam przyswoić...wykuć)
3. Czy Ktoś z was już taki egzamin/egzaminy zdawał?

Dzięki za odpowiedź \:\)
Pozdrawiam
Adrian

P.S. Fajnie czyta się wasze analizy i dyskusje...


Tez sie zastanawialem ale widac, ze to bedzie masakra taki egzamin. Ten egzamin obejmuje prawie wszystko - dziesiatki ustaw, dobra wiedze z rynkow, analizy (tu naprawde trzeba sie znac) i metod ilosciowych.
1. Bedzie w gronie pponad 200 doradcow w Polsce. Czyli praca w funduszach itp. Praca na pewno bedzie. I po jakims czasie naprawde niezla pensja.
2. podobno mozna ale to ogrom pracy. To 3 czesci. Zdawalnosc naprawde niska. Podobno dobrze jest zaczac od maklera aby sie troche przetrzec na takich egzamach.
3. Nie znam nikogo kto by to zdawal. ciezko nawet takich na necie znalezc.

Ja osobiscie sie zastanawiam nad CFA - tez trzy poziomy. Troche kosztuje zrobienie tego ale nawet I etap juz troche daje. Dobre jest to, ze uznaja to na niemalze calym swiecie. Mozna z tym pracowac w innych krajach a licencja naszego doradcy takich mozliwosci nie daje. Na razie CFA nie jest znane w Polsce ale to powinno sie zmienic....


Dzis niezla sesja na Stalku jak na razie. Troche dobralem. w 30minut zrobili bardzo duzy obrot.....

Do góry
#1277551 - 05/06/2007 19:12 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Zastanawiam sie nad zakupem 14 NFI. Poszedl troche w gore. Obroty juz teraz duze. Patrze od jakiegos czasu na ciagle i wg mnie ktos to grubo kupuje - po 3000 5000 jak sie nazbieralo. Cena doszla do 5,85 to przystopowal ale co jakis czas pojawia sie kilka wiekszych zlecen i zbiera to co jest do sprzedania bez podbijania ceny.
Ze swieczek ostatnio 2 mlotki a jakby dzisiaj pod koniec dnia poszlo do 5,8 na przyklad to pewnie formacja objecia sie pojawi.
Nie wiem jak inne analizy AT ale raczej innych sygnalow kupna jeszcze nie bedzie.

Wojtek

Do góry
#1283166 - 07/06/2007 21:00 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
http://ekonomista.blox.pl/html

Artykul z 06.06 jest ciekawy.

Do góry
#1284481 - 08/06/2007 06:27 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
No to mamy maly problem. Stany dzis fatalnie. Spory zjazd na duzych obrotach. Ok 21-ej byki probowaly podniesc rynek ale potem nastapilo silne uderzenie podazy. No i maja bardzo brzydka czarna swieczke. S&P500 wylamal opor i trend wzrostowy zostal wyhamowany.
Tak jak w tym blogu co podalem post wczesniej: mamy nieciakawa sytuacje na rynku obligacji. Do tego coraz wiecej osob zaczyna przeczuwac podwyzki stop%. M.in. WallMart podal nie najlepsze dane o sprzedazy. Koszty pracy rosna, wydajnosc spada. Nawet Bernanke juz wspomnial o problemach zwiazanych z nieruchomosciami.

Dzis Azja moze skopiowac wyczyny USA (o Chinach nie mowie bo oni graja po swojemu). Gielda Tokijska dobrze sie trzymala ostatnie dni wiec teraz moze nastapic realizacja zyskow tym bardziej, ze inne rynki slabo sobie radza. Jutro w Europie beda kiepskie otwarcia. Obserwowalem dzis Londyn - popyt jest bardzo slaby. Nie moga sobie poradzic. Jutro poprawia jeszcze te spadki.

U nas tez bedzie kiepsko. Spodziewam sie malej paniki na poczatku. Potem bedzie zalezalo jak sie zachowaja inne rynki. Nie ma co ukrywac: nic nie wzrosnie poki nie da sygnalu Londyn czy NY. W takiej sytuacji patrzy sie na innych.

Stany spadly dosyc mocno - ostatni raz mocniej spadli w lutym przy pamietnej korekcie.


Ja czulem, ze rynek moze sie odwrocic i sprzedalem. Jednak w miedzyczasie wszedlem w STX. I troche teraz nakupilem. Tu nie postapilem wedlug zasady: kupuj plotki, sprzedawaj fakty. No i zostalem z akcjami. Moglem sprzedac na gorce ale spodziewalem sie lepszej sytuacji w czasie ostatniej sesji. No coz, spolka spadla sporo ale mam nadzieje, ze wszystko bedzie juz niezle wygladalo i beda wzrosty. Teraz to potrzymam. Pewnie mala panika na rynku dotknie i STX ale coz - nie ma sensu teraz wywalac bo najgorzej w panice. Jakos to chyba przetrwam ..

Do góry
#1284850 - 08/06/2007 19:13 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Ja dzis chwilke poczekalem i wywalilem STX. No coz, jednak niepokoja mnie obligacje w USA. Nawet niezle to wyszlo bo sprzedalem po 7.22 a teraz jest sporo nizej. Jesli Stany beda na minusie a na to sie zapowiada to mozemy na koniec jeszcze nizej wyladowac ...
Dolar bardzo sie umacnia. Zloty silnie traci na wartosci ...

A na PCguard istne szalenstwo.

Do góry
#1286341 - 09/06/2007 06:13 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Stany widze w gore. Byc moze skonczyli korekte. Ja odkupilem STX gdyu zobaczylem, ze amerykanskie futures na plusie. I nawet dobrze bo po 7.05, troche mi sie zal zrobilo, ze zostawiam Stalka \:\)
USA od 19-tej wrecz wzorowo. Azja tez powinna odrobic w poniedzialek wiec pewnie nowy tydzien rozpoczniemy dobrym otwarciem ...
W drugim watku pisalem krotko jaki moze byc dalszy scenariusz. To takie wrozenie z fusow ale w koncowych fazach hossy (a takie cos mamy) jest dosyc popularne ... tym bardziej, ze makro nie jest najlepsze. Dzis Niemcy bardzo slabo jesli chodzi o produkcje przemyslowa ...

Do góry
#1290567 - 11/06/2007 05:04 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Witam,

Nie jestem pewien czy dobrze wybralem temat do tego pytania ale mam nadzieje, ze tak.

Mam zamiar zainwestowac czesc pieniedzy w fundusza dzialajace w Czechach, Bułgarii, Rumunii itp. Na razie kupilem troche Investors BiR ale chcialbym jeszcze jakies 2-3 fundusze.
Mysle o Fundusz Legg Mason Zrównoważony Środkowoeuropejski ale nie widze go na razie w SFI MBanku - w zestwieniach jest ale w ofercie funduszy do kupienia nie widze. Drugi ktory wydaje mi sie wart uwagi to BPH AKCJI EUR WSCH. BPH dynamicznych spolek daje dobre zyski wiec dlaczego tutaj mieliby gorzej zarzadzac. Na razie tyle kwoty nie bardzo duze ale pozniej chce dokladac po trochu
Co sadzicie o tym wyborze i moze jest cos innego wartego uwagi?

Wojtek

Do góry
#1290603 - 11/06/2007 05:26 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Generalnie inwestowanie w fundusze działające na wymienionych rynkach wydaje się obecnie dobrą opcją. Rumunia i Bułgaria wszak są na początku drogi w Unii Europejskiej, jak zachowała się nasza giełda przez okres jaki jesteśmy w Unii można sprawdzić. Powtórka, choć w części przyniesie spory zysk. A dodajmy do tego turystykę w tych krajach, szczególnie w Bułgarii, no i już teraz olbrzymie zainteresowanie rynkiem nieruchomości.
Investors BiR OK, certyfikaty będą notowane na giełdzie więc będziesz mógł jeszcze dokupić jednostek, co do innych funduszy też pewnie dadzą zysk, choć przestrzegałbym przed inwestowaniem we wszystko co ma w nazwie Europa Wschodnia czy Bułgaria i Rumunia - tam trzeba mieć dobre rozpoznanie rynku, kontakty i odpowiednie osoby znające niuanse tamtejszej giełdy.

Do góry
#1291275 - 11/06/2007 20:19 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Giertyszek]
michal392 Offline
addict

Meldunek: 31/05/2006
Postów: 523
Skąd: Tarnów
Czy jest jakis sposób bym dokupił jednostki w swoich funduszach akcji tak by je zaksiegowano w ciagu jednego dnia?
Tzn, mam otwarte juz 3 fundusze akcji i chcialbym dokupowac jednostki w dniach, w ktorych sa spadki. Posiadam konto w mbanku ale tam zasilenie funduszu trwa do 3 dni roboczych.
Co myślicie o takim sposobie inwestowania by dokupywac jednostki w okresie spadkow. W kazdym dniu w ktorym spadek jest wiekszy niz 1% dokupuje jednostki za okreslona kwote, gdyby spadek wynosił 2% to podwajam swoja wplate itd.
pozdrawiam

Do góry
#1291842 - 11/06/2007 23:07 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: michal392]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Nie kupisz nigdzie jednostek odrazu. Zawsze idzie kilka dni zanim ci zaksieguja. Tak samo ze sprzedaza.

A co do tego zeby kupowac na spadkach to chyba logiczne ze lepiej kupic taniej niz drozej ;\)

Tyle tylko ze takie cos na funduszach nie zda egzaminu bo jak juz pisalem dlugo trwa zakup i kupno...

Do góry
#1292040 - 12/06/2007 00:41 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: michal392]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: michal392
Czy jest jakis sposób bym dokupił jednostki w swoich funduszach akcji tak by je zaksiegowano w ciagu jednego dnia?
Tzn, mam otwarte juz 3 fundusze akcji i chcialbym dokupowac jednostki w dniach, w ktorych sa spadki. Posiadam konto w mbanku ale tam zasilenie funduszu trwa do 3 dni roboczych.
Co myślicie o takim sposobie inwestowania by dokupywac jednostki w okresie spadkow. W kazdym dniu w ktorym spadek jest wiekszy niz 1% dokupuje jednostki za okreslona kwote, gdyby spadek wynosił 2% to podwajam swoja wplate itd.
pozdrawiam


Schwager przeprowadza w jednej ze swoich książek wywiad z inestorem, który gra w podobny sposób tyle tylko, że on kupuj jednostki kiedy rosą i sprzedaj kiedy spadają (co wydaje mi się dużo dużo lepszym pomysłem) no i w USA zaksięgowanie kupna lub sprzedaży trwa 1 h.

Do góry
#1292049 - 12/06/2007 00:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,33204,4190090.html

Klient zarobił milion na luce w regulaminie CU
\:\)

Do góry
#1292151 - 12/06/2007 01:45 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Hehe no ladnie. Nie ma to jak ulatwiac zycie Polakom ;\) Zawsze znajdzie sie ktos 'sprytny'...

mam pytanie gdzie sa zapisy na LC Corp? Nowa spolka ktora wchodzi na gielde niedlugo - deweloperka Czarneckiego

Do góry
Strona 11 z 47 < 1 2 ... 9 10 11 12 13 ... 46 47 >




Kto jest online
9 zarejestrowanych użytkowników (alfa, igea23, kemp, forty, Ojro, latajaca_holenderka, 11kera11, Green Arrow, VVega), 3362 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584171 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07