Strona 23 z 47 < 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1365813 - 05/07/2007 03:48 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012

Do góry
Bonus: Unibet
#1366215 - 05/07/2007 06:29 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Bo reklamy arki beda jak kursy beda spadac ;\)

Nie wazne czy sztuczne czy nie. Nie wazne czy ceny wysokie. Wazne ze mozna duzo zarabiac i nie narzekac. Chyba nikt z was nie ma milionow akcji zeby sie tak bac glebszej korekty? Z taka iloscia jak my mamy mozna wyjsc na 2 sesjach z papiera i to jeszcze po nie najgorszych cenach jak sie zachowa zimna krew wiec nie wiem skad ta panika. kto nie ryzykuje ten nie zyskuje ;\)

Do góry
#1366226 - 05/07/2007 06:37 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: dardaw]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: dardaw
Originally Posted By: Eska


dardaw - moze zamiast krytykowac nieustannie poczynania innych bys w koncu sam zaczal inwestowac bo wiadomo ze siedzac z boku najlatwiej krytykowac. Przeciez wiadomo ze dokladnie nikt nie przewidzi zachowan spolek jeszcze w tak odleglym czasie jak to zrobil Wojtek... Nie o to w tym temacie chodzi. Podajemy typy i nie wazne czy wchodza czy nie. Liczy sie zeby temat zyl i kazdy moze sobie cos wybrac z tego i chyba nikt nie narzeka na nasze typy bo ladnie mozna zarobic. A ty piszesz od listopada o glebszej korekcie albo nawet bessie i nie masz w ogole papierow wiec po co ten 'wszystkowiedzacy' ton wypowiedzi. Jak bys byl takim specem to bys nie siedzial z boku i sie przygladal jak inni zarabiaja tylko jechal w tym samym pociagu. Tak jak mowilem ci w listopadzie na besse sobie jeszcze poczekasz i nie wazne ze ceny sa juz bardzo wysokie - zawsze moga byc wyzsze. Zagranica wychodzi a na gieldzie nic strasznego sie nie dzieje. Ludzie laduja kase do TFI na potege i sami coraz wiecej inwestuja. Maja za duzo pieniedzy zeby byla bessa. Nie kazdy gra na forexie bo nie wiele potrafi wiec jedyna alternatywa sa fundy i GPW. Kase musza gdzies lokowac a innej alternatywy nie ma...

Moze przestan wszystkich krytykowac i zacznij z nami tez inwstowac i wszystkim wyjdzie na dobre. Bo podawanie starych postow i udowadnianie ze nie ma ktos racji jest troche bez sensu.


Jednak mimo wszystko wolę krytykowac anizeli obecnie inwestowac w nasze papiery.Musiałbym się z głupim na głowe zamienic zeby teraz wejść na GPW.Jak juz Ci kiedys pisałem nie po to wychodziłem z papierów aby na tych poziomach wchodzic w nie znowu.
W coz niby miałbym wchodzic? Może w zachwalany tu przy cenie 35 zł Hutmen (obecnie 24 zł), a moze w te niby promocję na czternastym po 8 zł z haczykiem (teraz 6 zł)a moze lepsza inwestycja byłby EXP, przy 14 zł juz słyszało sie tu głosy ze wkrotce padnei 25 zł ( dzis ponizej 9,50) itd itd
A moze poleciłbys mi metodę jaką kilku tutaj preferuje czyli skakanie po spólkach z mizernym skutkiem i nabijanie kasy BM ?
Nie kolego, to nie dla mnie , od zawsze preferuję zasadę zeby kupic tanio a spzredac drogo a teraz wlasnie jest dla mnie drogo i w akcje wchodzic nie będę !
Nie żałuje tego że od listopada jestem bez papierów bo sprzedalem je po bardzo dobrych cennach biorąc pod uwage moje koszty zakupu.
Mogłbym Ci tez przedstawic kolejne sygnały które powinny zatrzymac pociąg ale nie ma to najmnijeszego sensu bo i tak Cie to nie przekona.Jako poczatkujący inwestor jestes zaslepiony wizja wzrostów i zysków , i odrzucasz od siebie,niejako nieswiadomie, wszelkie sygnały zblizajacego sie odwrocenia trendu.Kupiłes bileciki i wydaje Ci sie iz pociąg jedzie tylko w jedną stronę.Myslisz ze zawiadowca(Sobolewski) pieknie odgwiżdze zmiane kursu i bedzie cudownie.Ale gwizdka nie bedzie a budowanie podłoza do bessy czy głebokiej korekty to proces długotrwały i skomplikowany.
Przyznam sie jednak szczerze, ze naprawde bardzo ale to bardzo cieszy mnie Twój hurraoptymizm.

p/s
Jednak zdziwie Cie bo mimo wszytsko gram na GPW ale tylko na futerkach , oczywiscie tylko w te stronę gdzie nie widzę ryzyka a to nie trudno zgadnąc czy jest to shorcik czy long


Akurat ja nic z tych spolek co podales nie proponowalem. Te co ja podawalem to jakos wszystkie rosly. zobacz gdzie teraz sa ich kursy. Moze i sprzedales papiery po dobrych cenach ale jak bys sprzedal teraz to byly by one duzo bardziej korzystne... A ze sygnaly do korekty sa to wiadoma sprawa, sa one juz dlugo - tylko jak widac rynek nie chce glebszej korekty czy tez nie daj boze bessy. Nie przy takim wzroscie gospodarczym, nie przy takiej kasie jaka ludzie teraz maja. I co raz wiecej wyciaga ze skarpet, lokat nawet funduszy zeby grac samemu. Jak ruszyl pociagl to tak szybko sie nie zatrzyma. W USA tez juz mysle ciezkie czasy za nami. Jakos rynek nie reaguje na niezbyt dobre wyniki. Jakos to przeczekali i teraz jest pole do wzrostow. Pogadamy znowu za 9 miesiecy i zobaczymy gdzie beda ceny ktre byly w listopadzie tak korzystne. Oczywiscie kazdy ma swoje zdanie i strategie wszystko OK. Tylko nie potrzebnie wyciagasz jakies stare posty kolegi i krytykujesz jak bys byl jakis wielkim znawca - a jak widac nie bardzo ci wyszla ta sprzedaz akcji i wieszczenie bessy jak od 9 miesiecy nie zarabiasz na akcjach. Teoria a praktyka to inne sprawy. Trzeba sie dostosowac do rynku a nie slepo patrzyc na wskazniki z ksiazek. No ale kazdy ma swoja strategie i robi jak mu pasuje. Nie potrzebnie krytykujesz innych - bo oni zarabiaja a ty nie.

Do góry
#1366242 - 05/07/2007 06:50 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Originally Posted By: rivex




Drozapol jest pewny pod jednym wzgledem: dobrze zavczyna a potem jest zle. Teraz wystarczy kilka dni bez pozytywnego infa i beda go handlowac po 13 zl. Sporo ludzi juz widzi te zachowanie na DPL i teraz ciezko bedzie o wzrost, ktory bedzie dluzszy niz 1 sesja.

Jutro raczej neutralnie. Wskazanie na spadek delikatny bo chyba sila go podbijania na wyczerpaniu. Jest pod oporem 3850 i ciezko chyba aby teraz nastapilo jego przebicie ...


No drozapol powinnien wkoncu cos przejac... Bo Rybka pierdzi od lata 2006 o przejeciu i nic z tego nie wychodzi. No ale mysle ze zjazd w okolice 12 raczej nie jest narazie mozliwy. Moze liznie 13stke ale nie na dlugo.

Jutro zobacze to MCI - powinny sie zaczac wzrosty jak rynek bedzie dobry. W koncu dzisiaj wywalanie pod info - a jak by nie patrzec dobra wiadomosc wiec jutro powinno isc juz w gore.

Mnie ciesza odlewnie i kredyt bank - ladnie sie zachowuje. Nie rosnie duzo ale tez nie spada nic. Odlewnie przelamaly sie dzisiaj i znowu po ostatnim wzroscie 18 % dzisiaj 6 do gory. Powinno jutro tez cos wzrosnac bo obrot dosc spory na wzrostach. Najlepszy byl strzal jak odwalili z 0,8 do 7 % w chwile...

HGN zobaczymy czy pojedzie w gore czy to jednodniowe wybicie ponad 9 %.

Ogolnie cos bym sobie kupil bo mam sporo kaski wolnej ale jakos nie widze okazji ciekawej. Juz nawet dobralem LC corp wczoraj bo mam strate po nieudanym debiucie, no ale zaniazam srednia wiec niedlugo powinnien byc w koncu zysk.

STX mam jeszcze troche jak jutro wzrosnie to chyba wywale juz calosc i dokupie na korekcie.

Do góry
#1366269 - 05/07/2007 07:14 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
Niewiele Eska zrozumiales ale to nie jest istotne.

Natomiast interesuje mnie jedna sprawa ,zacytuje fragment Twojej wypowiedzi ".. Nie przy takim wzroscie gospodarczym.."

W związku z powyzszym pytanko - o jakim wzroscie gospodarczym mówisz ? czy mógłbys to rozwinąc w kilku zdaniach ???

Do góry
#1366273 - 05/07/2007 07:16 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
eska ile masz spolek w swoim portfelu?? z tego co widze to raczej szybko pozbywasz sie swoich walorow...

Do góry
#1366290 - 05/07/2007 07:36 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No nie trzymam dlugo. W takich niepewnych czasach \:D

Zalezy bo np lextex mam juz chyba ponad rok i trzymam caly czas nic nie zmieniam. Ok 100% zysku mam na tym walorze- malo bo malo ale nic z tym nie robilem bo liczylem ze Moska cos jeszce wykreci z LTX no ale jak mam taka niska cene wejsciowa w papier to zal sprzedawac wiec moze jedna spolka byc na dluzszy termin. Mam tez odlewnie dlugo sie kisily z pol roku - teraz wystrzelily ponad 50 % zysku. Mam kilka spolek ale raczej sprzedaje jak sie podbija i pozniej czekam na obsuniecie i znowu kupuje, albo w ogole zmieniam na inna spolke. Wszystko pisze w tym temacie co kupuje i co sprzedaje - od poczatku tego tematu. Mozesz sobie poczytac jak to cie ciekawi - chociaz watpie zeby ci sie chcialo ;\)

Dardaw - chodzilo mi o to ze ludzie maja duzo kasiory i nie wiedza co z nia robic. Do tego jest wzrost gospodarczy nie maly...

Do góry
#1366593 - 05/07/2007 16:45 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ja sie zgodze z Dardraw, ze jest bardzo drogo i koniec wzrostow jest nieunikniony. Pytanie tylko czy nastapi juz teraz? Wg mnie nie - sytuacja w gospodarce nie jest zla. Buduje sie duzo, jest kasa z UE na inwestycje ktore innaczej nie bylyby mozliwe, ludzie zarabiaja coraz wiecej i coraz wiecej osob stac na odkladanie pieniedzy.
Wg mnie trzeba jeszcze troche poczekac na koniec wzrostow i spadek na poczatku nie bedzie gwaltowny bo fundusze beda go chcialy powstrzymac. Kiedy beda wyrazne sygnaly, ze pieniadze odplywaja z TFI to bedzie dobry moment, zeby sie wycofac wg mnie.

Ja zdaje sobie sprawe, ze za duzo kombintuje i za duzo ewentualnych zyskow oddaje na prowizje. Tak jak pisalem, na razie sie ucze i zakladam, ze po pol roku moge miec na giedzie strate 10%. Jesli da mi to doswiadczenie to bede zadowolony.

WojtekK

Wojtek

Do góry
#1367804 - 05/07/2007 21:04 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ze jest drogo to kazdy wie... I ze koniec wzrostow kiedys nastapi to tez nie odkrycie. Przeciez nie bedzie roslo do nieba. Pytanie tylko kiedy bedzie ten koniec wzrostow czy za rok czy za 2 czy za 2 miesiace.

Dzisiaj na drozapolu znowu mozna zarobic. Poziom 14 dosc mocno uklepany 100k na 14. Skupuja wszystko ponizej 14stki i na 14stce. Bylo przez chwile ponizej 14stu - troche wpadlo papiera.

tak samo Kredyt bank dokupilem.

Niestety spoznilem sie na MCI bo za pozno wstalem i jak wstalem to bylo juz ponad 3 %...

Do góry
#1368138 - 05/07/2007 21:55 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Ciekawa sprawa - WIG20 na plusie :-) Jak jeszcze sie Stany otworza na plus to moze byc przebicie 3850 i TechWIG 1350 i dalszy wzrost.

WojtekK

Do góry
#1368505 - 05/07/2007 22:59 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Fajnie sie dzieje na optumusie. Wnosiek o upadlosc a kursik ladnie szybuje ;\)

Do góry
#1368998 - 06/07/2007 00:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
dzisiaj htl strefa ladnie sie zachowywala... podali ladne info a do tego ten split - niestety nie zdazylem kupic...kupno w okolicach 90 zl wydaje sie dobra inwestycja krotkoterminowa...


podobalo mi sie tez zachowanie drozapolu... szczegolnie 2 godziny przed zakonczeniem sesji... w razie przejecia drozapol zaplaci swoimi akcjami i podobno jest brany pod uwage sredni kurs z 3 miesiecy... czyli wg mnie drozapolowi powinno zalezec na tym zeby kurs byl jak najwyzszy a spolce przejmowanej zeby byl jak najnizszy (tym samym dostanie wiecej akcji) tak mi sie wydaje... jezeli jestem w bledzie to poprawcie...

Do góry
#1370395 - 06/07/2007 17:42 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Spolki surowcowe szzaleja. WIG20 coraz wyzej. Sam juz nie wiem co teraz bedzie ...

Do góry
#1370411 - 06/07/2007 17:54 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Za to mozna lubic gielde, ze kiedy wszyscy spodziewaja sie korekty nagle zaczyna isc w gore.
Mi zamiana MSX na IDM sa wyszla na dobre - dzisiaj wyraznie IDM w gore i licze na to, ze tak bedzie dalej a MSX nie wiadomo, moze po wynikach ruszy a moze nie.

Wiecie moze czy jakies biuro / firma oferuje mozliwosc krotkiej sprzedazy akcji? Nie tylko tych ktore mozna od jakiegos czasu w ten sposob sprzedawac ale wszystkich? Mysle, ze warto sie przygotowac do bessy i zarabiania na spadkach ale nie wiem czy w najblizszek przyslosci mozna sie krotkiej sprzedazy spodziewac na naszej gieldzie?

WojteKK

Do góry
#1370420 - 06/07/2007 18:00 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
holly_7 Offline
enthusiast

Meldunek: 14/03/2006
Postów: 271
http://www.dibre.pl/wid,304703,wiadomosc.html tutaj pisze o krotkiej sprzedazy ale w Polsce jeszcze nie ma jej w takiej formie jaka powinna byc...


a wig20 ladnie wyciagnal w gore... zobaczymy jak to sie skonczy w przyszlym tygodniu... ja dokupilem S-ki...

Do góry
#1370431 - 06/07/2007 18:07 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: holly_7]
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Zwroce jeszcze uwage na TF one o ktorym jakis czas temu pisalem - od kilku dni pod koniec sesji ktos skupowal to co bylo do ceny mniej wiecej 32,0 a wczesniej w ciagu dnia 29,5 - 31,0 bywalo. Dzisiaj jest spory popyt na poziomie >32,0 i oboroty juz wieksze niz wczoraj przez caly dzien.

WojteKK

Do góry
#1371213 - 06/07/2007 22:06 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: nowy WK]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Ladnie dzisiaj Odlewnie znowu sie zachowuja. Obro 4 mln jak na ta spolke bardzo duzo i wzrost o 4 %. KGHM tez kolejny dzien z rzedu ladnie - jednak oplacalo sie wchodzic w dywidende i do tego widac ze kurs szybko odrabia 'straty'.

Investors BiR tez ladnie wystartowal + 13 % elegancko

Co myslicie o HAWE? Spolka fundamentalnie do dupy ale robi emisje z PP jedno prawo poboru uprawnia do objęcia 20 Akcji serii E - dzien PP 17 wrzesnia. Moze warto wejsc spekulacyjnie pod to PP...

Do góry
#1371258 - 06/07/2007 22:18 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Hawe to juz chyba pod to roslo. Byla niezla jazda w gore i teraz watpie aby sie ponownie w to bawili.
ja wole omijac takie wynalazki.
ja dzis nie wytrzymalem i wywalilem MSX. Technicznie wyglada to jednak zle.Akurat na prowizje odrobilem \:\)
Trzymam za to Ampli. Jakos chetnych do wywalania nie ma wiec nie ma sensu nic teraz robic.
MCI oczywiscie mam i jest dobrze bo probuja wejsc na nowe szczyty.

Kasa z MSX sobie posiedzi. Takze ta co ostatnio naplynela tez bedzie czekac. Nie ma nic ciekawego. W ostatnim tygodniu obserwowalem Kruka. Czekalem na zejscie ciut nizej. Mozna bylo brac po 32 ale ja jeszcze czekalem. To bylby niezly interes ale coz, teraz za drogi. Bede nadal obserowowal bo spolka niezla. Tylko troche za droga. Moze jakas korekta nadejdzie to wtedy.

Rynek juz napompowany. Dzis paliwowe juz pozniej nie mialy sily trzymac. KGHM mocno idzie.
A tak poza tym to nudnawo ...

Do góry
#1371331 - 06/07/2007 22:46 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
No ja MSX trzymam. Musi sie w koncu wybic. Kurs jest trzymany. Nawet info o dodatkowej kasie wygranej w procesie nie wplynelo na kurs pozytywnie... ogolnie nic go nie rusza, widac ze ktos trzyma kurs, wiec musi w koncu puscic - pytanie tylko ile jeszcze spadnie do tego czasu.

Do góry
#1371365 - 06/07/2007 23:01 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
To mowienie o trzymaniu kursu to takie troche dziwne gadanie. To tak jak na forach parkietu i bankiera: gdy rosnie to dobrze bo grubas kupuje, gdy bez zmian to dobrze bo grubas trzyma kurs a gdy spada to tez dobrze bo grubas zaniza i zbiera przed odpalem.
Ja juz troche sie zawiodlem na MSX. Teraz liczylem na krotkie wybicie ale widac, ze popyt bardzo slaby a podaz ciagle jakas sile ma. Do tego przedwczoraj zrobilem AT dla MSX i nie wyszlo mi najlepiej. Moze tu zamieszcze. Jest teraz poza trendem wzrostowym i przy kiepskim rynku oraz braku informacji moze jeszcze sporo spasc. Gdy MSX byl 12 tez sadzilem ze wybije. Nie wybil, podobnie przy 10zl. Prezes obiecal duzo i na razie to tylko obietnice ...

Tak wiec kursu nikt nie trzyma bo i po co mialby to robic. Wybic tez nie musi bo to nie jest takie pewne. Poki co jest w trendzie spadkowym i na razie nie wiadomo do jakiego poziomu spadnie ...
T%eraz stoi S 9.40 20k i nikt nie probuje nawet tego ruszyc. I tak coraz nizej zjezdza od jakiegos czasu ... a GPW w tym czasie mocno w gore ...
USA troche w dol ale to raczej nie zagrozi GPW i pewnie na podobnym poziomie sesje dzisiejsza zakoncza ...

Do góry
Strona 23 z 47 < 1 2 ... 21 22 23 24 25 ... 46 47 >




Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, Ojro, burbon, Sensei, forty, VVega, wHiTe_StAr, Lukasz111, Zaixi, akagi, Maxi, pacyfista), 3712 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583893 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07