Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#143459 - 10/01/2003 02:39 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:
[qb]Właśnie że gracz B jest lepszy od gracza A, gdyż B przegrał tylko 1,01 a gracz A 5 jednostek z początkowych 10 jakie mieli na starcie.

Tak to widzę i chyba się nie mylę.

A co do grania przez wszystkich niskich kursów, to się o to nie obawiam.
Sam często typuję dany mecz nie znając jeszcze kursów, więc się nimi nie kieruję.
Granie po niskich kursach jest, jak sam zapewne wiesz, zgubne!

Pozdrawiam [/qb][/QUOTE]Gracz B przegrał 1 jednostkę, a nie 1.01, a pozostałymi typami zarobił 0.99.
I co z tego, że gracz A przegrał 5, skoro pozostałymi typami zarobił na czysto też 5.

Absolutnie B nie jest lepszy, jest taki sam (błąd 0.01 bierze się z zaokrągleń), i powinien mieć tyle punktów co A, a nie prawie dwa razy tyle!!

Do góry
Bonus: Unibet
#143460 - 10/01/2003 06:30 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Każdy gra jeden mecz dziennie - choć nie jest to wymagane - czyli na daną dobę w ofertach bukmacherów. Dzień łacznie z NHL.
- buki (STS, Profesjonal,Toto-Mix, B&W, Unibet, Expekt, GB - bez P2P)
- od "uliczników" (STS, Profesjonal, Toto-Mix) przy podawaniu kursu nie odejmujemy podatku
- mecze, które obstawiamy mogą pochodzić tylko z 1-ych lig światowego hokeja (NHL,Eliteserien,DEL,SM,Extraliga itd)i turnieji międzynarodowych
- w ofercie ma być conajmniej 6 spotkań (gdy jest 6 też gramy) z wyżej wymienionych lig
- w wypadku braku wymaganej liczby spotkań, na drugi dzień podawane jest kolejne, pojedyńcze typowanie
- mecze obstawiamy w systemie 1X2 gramy też totale, handicapy i poszczególne tercje.
2 Kurs wybranego i typowanego przez nas meczu jest dowolny
- kursy mają być podawane aktualne (raczej nie korzystajcie z ulotki STS czy Profesjonala)
3 Jeżeli mecz się nie odbędzie, a zawodnik go typował to może on podać na kolejny dzień dwa typy.
- nie wolno podawać typów na mecze które już trwają, lub które sie skończyły, pomimo podawanej innej godziny, bądz daty rozpoczęcia spotkania w ofertach buków
4 Trafione kursy są sumowane, niecelny typ liczony jest jako 0
- jeśli uczestnik konkursu podał totala nierozstrzygniętego (np. under 5 a mecz się zakończył rezultatem 2-3) to typ uznany jest jako przegrany, czyli 0
- mecze wpisujemy w tych samych dniach w których dane spotkanie ma sie odbyć - nie dotyczy to NHL
- z powodu ewentualnych kłopotów z dostępem do netu istnieje możliwość podawania większej liczby meczy dziennie (do max 3 spotkań), lecz muszą one odbywać się w różnych dniach.
- nagminne podawanie typów z wyprzedzeniem czasowym będzie traktowane jako próba wyprzedzenia innych uczestników
- za powyższy proceder będzie odejmowany 1 pkt.
- wszystkie typy zamieszczane są w dziale KONKURS-HOKEJ (Europa-NHL)-3 edycja
- edytowanie postów jest zabronione
5 Wybrany mecz może typować maksymalnie 5 uczestników konkursu
- czyli np. spotkanie drużyny A z drużyną B może postawić na A - 5 osób
- jeśli ktoś będzie typował ten mecz jako 6 osoba z kolei i jego typem będzie B, X, lub XB może to spotkanie zagrać
6 Konkurs zaczynamy 13 stycznia 2003 a kończymy z dniem 6 kwietnia 2003 - w tym dniu podajemy ostatni typ.
7 Wpisowe do wzięcia udziału w konkursie wynosi 30 PLN
- pieniądze należy przelać na konto skarbnika do dnia 26 stycznia 2003
- po 26 stycznia br. Ci którzy nie wpłacili wymaganej sumy zostają wykreśleni z konkursu
- numer konta będzie przesłany każdemu uczestnikowi na maila.
- przy przelewie nalezy zaznaczyc nicka który będzie brał udział w konkursie.
8 Podliczaniem bilansu zajmuje się THOM - wyniki będzie mozna zobaczyc w osobnym dziale - RANKING - podsumowanie typów z danego tygodnia.

Do góry
#143461 - 10/01/2003 06:32 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Powyższy regulamin jest już wersją ostateczną. Zadowala mam nadzieję każdego, jeśli nie to proszę o zrobienie nowego, ale w 4 edycji konkursu.

Do góry
#143462 - 10/01/2003 06:43 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
$iwy Offline
enthusiast

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 387
Skąd: Legnica
O jaki fajny konkurs.

Ja też się zapisuję, można ??

Do góry
#143463 - 10/01/2003 07:40 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
[QUOTE]Oryginalnie wysłał $iwy:
[qb]O jaki fajny konkurs.

Ja też się zapisuję, można ??[/qb][/QUOTE]Niestety kolego, żeby wziąść udział w konkursie trzeba przejść wiele bolesnych zabiegów medycznych i na dokładkę no wiesz...you know no i ten...

Do góry
#143464 - 10/01/2003 11:27 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Zmiana w najważniejszym punkcie regulaminu nie dość, że jest w kierunku odrywającym konkurs od jakiejkolwiek rzeczywistości, to jeszcze łamie ideę rewolucji regulaminowej, która nakierowana była na value bet.
Osobiście nie widzę żadnego jej logicznego uzasadnienia, a przykład podany na jej poparcie nijak się ma do grania u buka i rzeczywistego rachunku zysku i strat.
Argument, że takie liczenie zapobiega graniu na fuksa, to jest argument, ale właśnie przeciw temu systemowi, bo chyba fuksy (trafiane) to dobra rzecz, a mogę się założyć, że teraz go nie uświadczymy, a będziemy świadkami wyścigu do podania typu np. Jokerit - Illves 1X.
Inny argument, że rozwiązuje to sytuację, które w przypadku 0 za pudło nie istnieje, też jest bez sensu, bo czyż nie jest ryzykiem nie dostanie punktów? W dotychczasowym systemie było podobnie.

I odnesienie się do Mszczyny raz jeszcze, bo nawet do końca nie zauważyłem, jak nie logicznie napisałeś.
Napisałeś:
Co się dzieje, gdy:
a) przegrywasz - nie masz już tej złotówki, czyli w portfelu masz -1
b) wygrywasz - zachowujesz swoją złotówkę +1 i wygrywasz ileś tam groszy, w zależności od kursu jaki postawiłeś, czyli np. +0,57 .
Łączny bilans tak zestawionych dwóch kuponów to właśnie owo -1 i (+1) + (+0,57) = +1,57


Nie możesz napiosać, że bilans pierwszego kuponu to -1, a drugiego +1.57.
Możesz napisać, że jest albo:
a) -1 i +0,57, (podejście od strony zysku)
b) 0 i +1,57. (podejście od strony portfela)

Bo jak możesz mieć stan portfela -1? Miałeś złotówkę, a teraz jej nie masz, więc masz 0.
Jak widzisz w obydwu przypadkach różnica jest 1.57. Ale Ty wybrałeś sobie skrajne wielkości z 2 podejść, a nie miałeś tego prawa robić i wyszło Ci 2.57 różnicy!

Takie też dziwne rozwiązanie przyjęto w regulaminie! Gdy nie trafimy, liczymy od strony zysky, gdy trafimy liczymy od strony portfela!

Sumowanie kursów przy 0 za nie trafienie to była idea, która w efektowny sposób (bo kolekcjonyjemy coraz więcej punktów), oddawała jednak różnice pomiędzy graczami w ten sam sposób co liczenie czystego zysku. Bo wystarczyło przecież odjąć od sumy punktów ilość typów i mieliśmy bilans netto.
A teraz co mamy?

Liczę jednak, że ten punkt jest do zmiany, bo inaczej cały konkurs to będzie wyścig, ale do kursu 1.1. Czy mój przykład (2 post od dołu na poprzedniej stronie, ten z 10 typami) naprawdę nic nie mówi? Jeśli sumować i punkty ujemne, to sumować tylko czysty zysk!!!

A jak nie to proszę o choć jeden, ale logiczny argument!

A co na to inni uczestnicy?

Do góry
#143465 - 10/01/2003 12:12 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Jestem przeciwny odejmowaniu punktow za nietrafiony typ skoro nie liczymy czystego zysku !!

Do góry
#143466 - 10/01/2003 13:24 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Sczerze mowiac ta rozmowa niczego dobrego nie doprowadzi i jesli bedzie ona trwala dalej to nigdy nie zaczniemy w poniedzialek.Ja juz szczerze mowiac nie wiem o co chodzi w tym konkursie..... No coz moze ktos wreszcie ustali regulamin bo strasznie irytujace sie robi jak widzi sie te liczne zmiany o ktorych mowicie a tak naprawde to podejrzewam ze polowa uczestnikow juz sie zgubila w tych zagmatwaniach...

Pozdrawiam

Do góry
#143467 - 10/01/2003 13:47 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
el_macho Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2001
Postów: 954
Skąd: Mińsk
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Adolf 88:
[qb]Powyższy regulamin jest już wersją ostateczną. Zadowala mam nadzieję każdego, jeśli nie to proszę o zrobienie nowego, ale w 4 edycji konkursu.[/qb][/QUOTE]Demokracja, co???

[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:
[qb]
Przykład:
Stawiasz symboliczne 1 PLN u bukmachera na dany zakład.
Co się dzieje, gdy: (...)

b) wygrywasz - zachowujesz swoją złotówkę +1 i wygrywasz ileś tam groszy, w zależności od kursu jaki postawiłeś, czyli np. +0,57 .
Łączny bilans tak zestawionych dwóch kuponów to właśnie owo -1 i (+1) + (+0,57) = +1,57
Plusy zostawiłem specjalnie dla wyraźniejszego efektu.
Dopiero tak obliczona różnica, między kuponem przegranym i wygranym, daje rzeczywisty stan portfela (u Nas stan punktów w tabeli).
Taki system liczenia punktów każdy sprawdza codziennie na swojej skórze i portfelu

[/qb][/QUOTE]Ojej, to stan mojego portfela jest większy niż myślałem.... No coments!

I coś ode mnie:
Może w tym momencie jestem chamski, ale to naprawdę zaczyna być śmieszne. Ustalimy jedną rzecz po długich sporach to nie minie chwila i juz jest następny problem!
A wracając do tematu...
Jestem przeciw odliczaniu punktów za wtopę.
Chcecie wyeliminować grę na fuksa. Ok, ale to nie właściwa droga. Pominę tu rozważanie co będzie jak trafię kurs 1.5 a co jak 5.5 i podejdę do sprawy z innej strony... Zdarzają się lepsze dni i gorsze. Wyobraźmy więc sobie sytuację kiedy ktoś ma w tygodniu 7 wtop (były takie przypadki w poprzedniej edycji), a ktoś 7 razy trafia typy z kursem po 2 każdy. 21 pkt różnicy. I co? Czy ktoś z taką stratą będzie gonił dając kursy 1.2 lub podobne? Nie sądzę. Nie oznacza to oczywiście, że taka osoba zaraz zacznie typować remisy, ale przy niezłej skuteczności przeciwników będzie musiała szukać szansy w wysokich kursach. I co? To jest uniknięcie gry na fuksa. Taka sytuacja może również doprowadzić do rezygnacji z konkursu przy stwierdzeniu, że szanse na osiągnięcie wysokiej pozycji w konkursie są żadne.
Nie sądzę, że zaraz ktoś rzuci sie na kursy 4 i wyższe. Przy nie odliczaniu punktów za wtopę przynajmniej różnice będą niewielkie i nikt po nieudanym tygodniu nie będzie skreślony.

Z wyrazami szacunku.

Do góry
#143468 - 10/01/2003 14:50 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Popieram ostatnia wypowiedz el_macho - wykreslmy ten punkt o ujemnym punkcie za nietrafienie ! przyklepmy regulamin i od poniedzialku jedzmy z koksem. Tak to - nikogo nie zadowolimy, calymi tygodniami bedziemy sie wypowiadac o sposobie typowania - a zycie ( czytaj konkurs ) zweryfikuje czy bylo dobrze czy zle i ewentualnie poprawimy w nastepnych edycji (-ach).

Do góry
#143469 - 10/01/2003 15:09 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
Klopsikus sprawdź priva.
Coraz bardziej jestem zdegustowany dyskusją nad nową formułą kolejnej edycji konkursu. Do tej pory nie zabierałem głosu, lecz uważnie czytałem i przyglądałem się dyskusji dochodząc do wniosku, że poprzedni (stary wariant) był prosty i skuteczny i nie było żadnych problemów, ale dostosuję się do ustaleń większości. Zgadzam się z klopsikusem i el_macho, jeżeli wprowadzimy punktowanie (-1) to będzie tak jak w play-off Unibet - podawanie ryzykownych kursów, bo może uda się trafić i odrobić straty, nie wiem czy jak ktoś na początku będzie miał niekorzystny (ujemny bilans) nie spowoduje to rezygnacji z dalszego jego udziału w konkursie (jeżeli nie dokonał wcześniej wpłaty)może tak zrobić, bo jeżeli konkurs ma ruszyć od poniedziałku 13 stycznia, a wpłatę można dokonać do 31 stycznia to pewnie parę osób poczeka jak im pójdzie i wtedy może normalnie olać dalszy udział, bo straty będą znaczne. Czasu zostało niewiele tak jak powiedziałem dostosuje się do ogółu i jestem ciekaw jak to się dalej potoczy.

Pozdro

Do góry
#143470 - 10/01/2003 16:13 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
El_macho właśnie ta "cudowna" demokracja doprowadziła do tego że ten temat ma już 3 strony a i jeszcze końca dyskusji nie widać.
Demokracja doprowadziła do tego że jeden z chętnych sponsorów zrezygnował.
Demokracja do tego doprowadziła, że bedziemy grać za nasze wpłaty i zapewne w gronie 10 osób, bo reszcie już się nie chce czytać po raz 10 przydługiego, wiecznie modyfikowanego regulaminu.

Zmieniłem go po raz ostatni. Jeśli ponownie komuś coś nie pasuje, to trudno - jest wiele innych konkursów na mecz.pl.

Chętnych proszę o zapisy bo ja zamierzam ruszyć od 13 stycznia.

Do góry
#143471 - 10/01/2003 16:34 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Pasuje mi ten regulamin - Gram !

Do góry
#143472 - 10/01/2003 16:36 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
Moze Adolf zaloz nowy temat z ostatecznym regulaminem - bo tutaj trzeba sie przebic przez geste sito tekstow i dyskusji oraz z potwierdzeniem zapisow kto gra a kto nie !

Do góry
#143473 - 10/01/2003 16:37 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
mszczyna Offline
addict

Meldunek: 24/10/2002
Postów: 423
Skąd: Łaziska Górne - Warszawa
[QUOTE]Oryginalnie wysłał mszczyna:
[qb] Jestem w tym konkursie nową osobą, dlatego nie pogniewam się, jeśli ani jedno z moich sugerowanych rozwiązań nie znajdzie aprobaty... [/qb][/QUOTE]Widzę że dyskusja stała się burzliwa, a ja nie miałem takiego zamiaru.
W pierwszym moim poście, na samym jego początku zawarłem zacytowane słowa.
One są nadal aktualne!
Nie chcę mącić w konkursie, bo jestem w nim nowy, a Wy gracie w nim po raz wtóry i jak wcześniej obserwowałem było wszystko ok.
Może faktycznie, przy wpisywaniu ujemnych punktów, tabela będzie wyglądać nieciekawie, a co za tym idzie zaglądający na nią pomyślą, że to jakaś "banda patałachów" gra w hokeja, więc nie będzie tu nikt zaglądać.
Wyspałem się porządnie i takie moje przemyślenia
Pozdrawiam wszystkich i się zapisuję obojętnie co postanowicie iwo:

Do góry
#143474 - 10/01/2003 16:42 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Bron Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/09/2002
Postów: 1712
Skąd: Rzeszów
[QUOTE]Oryginalnie wysłał vonseb:
[qb]Pasuje mi ten regulamin - Gram ![/qb][/QUOTE]Ja oczywiscie tez al:

Do góry
#143475 - 10/01/2003 16:58 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
No to ruszamy 13-go dobrze, że to nie piątek

Pozdro

Do góry
#143476 - 10/01/2003 17:09 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Ale właśnie dzięki tej demokracji konkurs będzie naprawdę emocjonujący, a graczy od początku tematu zgłosiło sie ponad 20. Ilu wystartuje to odzdzielny problem, myśle, że jednak privy z kontem możesz Adolf wysłać wszytskim.

A skończyło się tak jak się zaczęło
Dużo mnie to nerwów kosztowało i pewnie można to było zrobić szybciej, ale warto było.
Myślę, że tak jak teraz jest najrozsądniej i najsprawiedliwiej.

Amen.

Oczywiście gram.

Powodzenia wszystkim iwo:

Do góry
#143477 - 10/01/2003 17:16 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Każdemu chętnemu został wysłany na priv numer konta na który należy dokonać wpisowej wpłaty 30 zł. Wpisujcie w przekazach swoje nicki.

Do góry
#143478 - 10/01/2003 18:59 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
el_macho Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2001
Postów: 954
Skąd: Mińsk
A mi się wydawało, że ten temat miał właśnie temu służyć, by przedyskutować propozycje nowej wersji regulaminu. Ale może się pomyliłem...

Pomijając to uważam, że po wielu wysiłkach i trudach wreszcie dobrneliśmy do najrozsądniejszej wersji regulaminu.

A propos, czy uczestnikom konkursu będzie dane dowiedzieć się czegoś więcej o naszym niedoszłym sponsorze czy pozostanie to tajemnicą (jak w poprzedniej edycji)?

Aha, oczywiście zagram.

Pozdrawiam.

Do góry
Strona 5 z 7 < 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
15 zarejestrowanych użytkowników (11kera11, alfa, Akhu, akagi, ElNinho[mmdea], forty, VVega, Ojro, Sensei, Kretol, wHiTe_StAr, armado1, rymoholik, Lukasz111, przemekwn), 3793 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585394 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07