Strona 52 z 57 < 1 2 ... 50 51 52 53 54 56 57 >
Opcje tematu
#3290660 - 25/07/2009 04:11 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Globtroter]
Globtroter Offline
member

Meldunek: 02/12/2004
Postów: 109
ps. Jutro spróbuję także dokupić i zwiekszyc dobitnie swój stan posiadania. Moze nawet przekroczę próg 50% ...swojego portfela ;-)

Do góry
Bonus: Unibet
#3290666 - 25/07/2009 04:14 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Globtroter]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
niecierpliwi dziś oddawali ten papier i krzyżyk im na drogę smile

spawdza się to co pisałem ,wzrosty na nowe szczyty atakujemy opór na 2166 mając już silne wsparcie na 2050 smile
pkobp
lotos
w to warto łdaować sie na przystankach , które będą do wigu na 2400 -2500 smile

do zobaczenia za 2 tygodnie , moze juz na tym poziomie o którym wspominałem wyżej papa

Do góry
#3292103 - 26/07/2009 01:08 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
Yakeri Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/07/2009
Postów: 3237
Skąd: London
Moze troche nie w temacie, ale nie chciałem smiecic i zakładac nowego tematu...

Jaka waluta z euro, dolar, funt jest obecnie najstabilniejszy i bedzie w miare stabilny na przestrzeni ~2-3 miesięcy?
Pytam bo chce pograc za grubsze pieniądze w Betfair a tam nie ma złotówek i musze wybrać jakąś walute.
Jaka walute polecacie?

Do góry
#3292647 - 26/07/2009 05:56 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: Yakeri]
adm111 Offline
stranger

Meldunek: 15/07/2009
Postów: 17
Tak nie rób - nie graj kapitałem. Ja tak kiedyś umoczyłem bardzo dużo kasy na zakładach gdy bardzo aktywnie obstawiałem. Dolar był kupiony za 4.07 a sprzedawałem go potem za ok. 3.25. Zakłady dobrze szły więc na to nie zwracałem uwagi - aż do wypłaty.

Wejdź na jakąs stronę domu maklerskiego, załóż sobie konto pap. wart. łącznie z kontem do praw pochodnych - kontrakty.
Otwórz pozycję krótką (inaczej: sprzedaj) odpowiednią ilość kontraktów (najlepiej wygasających z datą grudniową lub marcowa 2010) na EUR/PLN mając u buka konto w EUR.
Tylko oblicz dobrze żebyś się nie przejechał jak te nasze rodzime firmy na opcjach walutowych wink 1 kontrakt to ok. 6-9 zł - zależnie od brokera

Do góry
#3294688 - 27/07/2009 06:02 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: adm111]
Mar Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 27/04/2006
Postów: 1816
Witam,

jakieś propozycje co do poniedziałku ?

Jakieś propozycje co do wzrostów / spadków głównych indeksów na świecie ?

Do góry
#3301638 - 30/07/2009 06:30 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: adm111]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: adm111

Tylko oblicz dobrze żebyś się nie przejechał jak te nasze rodzime firmy na opcjach walutowych wink 1 kontrakt to ok. 6-9 zł - zależnie od brokera
Kiedy nasze "rekiny biznesu" kupowały opcje były one akurat tanie jak barszcz (bo zmienność była o wiele mniejsza niż dziś). Spokojnie można się było zabezpieczyć, praktycznie bez ryzyka jeśli się tylko potrafiło rozróżnić opcję put i call ("rekiny" nie potrafiły). Dziś opcje są nieporównywalnie droższe i już raczej to się nie opłaca. Dużo bardziej opłaca się otworzyć krótką na forexie. Jeszcze swapy wpadną. Najlepiej robić to po korekcie bądź konsolidacji (przy dobrych danych z giełdy itd). W ten sposób staramy się wejść możliwie wcześnie w jakieś umocnienie złotego i jak najszybciej ustawić S/L na zero, żeby faktycznie nie popłynąć na tym.

Teraz na przykład moim zdaniem dobry moment nie jest. Po sporym umocnieniu PLN mamy od 2 dni konsolidację, być może z perspektywą korekty. Trzeba to obserwować i wejść na następnej fali.

Do góry
#3318653 - 07/08/2009 22:15 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: z o ® r o]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Miałem się konsekwentnie trzymać tego co napisałem wyżej ale dziś już nie dałem rady i otworzyłem pozycję. W połowie kilkuminutowego rajdu z 4,16 na 4,10 jaki mieliśmy przed chwilą czyli przy 4,13. Ta korekta jakaś krucha się wydawała, poza tym dobre dane z gospodarki USA i naszej sprawiają, że złoty zaczyna ponownie straszyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Do góry
#3322903 - 10/08/2009 00:49 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: z o ® r o]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: z o R r o
Miałem się konsekwentnie trzymać tego co napisałem wyżej ale dziś już nie dałem rady i otworzyłem pozycję. W połowie kilkuminutowego rajdu z 4,16 na 4,10 jaki mieliśmy przed chwilą czyli przy 4,13. Ta korekta jakaś krucha się wydawała, poza tym dobre dane z gospodarki USA i naszej sprawiają, że złoty zaczyna ponownie straszyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.


złoty jest w średnioterminowym trendzie rosnącym wobec euro i zwłaszcza wobec dolca , wiec wyjdzie z tego jego dalsze umocnienie wobec walut mysle ze gdzies w okolice 2,70 do usd , ale za rogiem czai sie dolarowa niespodzianka , zaczyna brakowac już tankowców doa magazynowania ropy , a FED zaczyna sie obawiać o inflacje, wiec stopy w Stanach wkrótce pojda w górę
Poki co zarabiajmy dalej na giełdzie smile mysle ze powazniejsza korekta zawita na parkietach gdzies w drugiej polowie wrzesnia , jak peknie banka na surowcach , a gruby zmieni pozycje w kontraktach .

POZDRO
ELDO

Do góry
#3323340 - 10/08/2009 03:47 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
LOTOS- coś nie może przebić granicy 23,50..... mad
ASTARTA- cierpliwie czekam na 50zł wink
IMMOEAST- nowa spółeczka w moim portfelu-kupiłem za 9,74zł, bo podobno ma otwartą drogę na 15zł...zobaczymy

Do góry
#3324096 - 10/08/2009 20:15 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gembol]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
IMMOEAST zarabiamy po pachy ooo

Do góry
#3325879 - 11/08/2009 16:34 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gembol]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
TPSA- kupiłem dzis rano po 16.02zł i chyba dobrze zrobiłem, bo pociag nabiera rozpędu smile

Do góry
#3326156 - 11/08/2009 19:59 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: z o ® r o]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Originally Posted By: z o R r o
Miałem się konsekwentnie trzymać tego co napisałem wyżej ale dziś już nie dałem rady i otworzyłem pozycję. W połowie kilkuminutowego rajdu z 4,16 na 4,10 jaki mieliśmy przed chwilą czyli przy 4,13. Ta korekta jakaś krucha się wydawała, poza tym dobre dane z gospodarki USA i naszej sprawiają, że złoty zaczyna ponownie straszyć. Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Poprzednią pozycję zamknąłem przedwczoraj na zero widząc co się święci. Dziś otworzyłem identyczną na 4,17. Udało mi się złapać dobry moment, mimo że nie chciało mi się bawić w jakieś analizy techniczne. Skoro sam Eldorado mówi, że złoty się umocni smile Jestem w stanie wytrzymać korektę do 4,26.

Do góry
#3327755 - 12/08/2009 04:47 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: z o ® r o]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
wywaliłem dzis LOTOS, bo straciłem już do niego cierpliwość,
jutro jesli dalej będą spadki wywalę pozostałe spółeczki z mojego portfela

Do góry
#3328582 - 12/08/2009 16:49 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gembol]
zavvada Offline
member

Meldunek: 24/04/2009
Postów: 127
Skąd: 5th Avenue
gembol przeczytaj to sobie i pomysl kilka razy zanim podejmiesz decyzje o inwestowaniu.

W ostatnich latach świat zachodniej cywilizacji zatracił się tak bardzo w pogoni za zyskiem, że można domniemywać iż zatracił już naturalny instynkt samozachowawczy.

W Stanach Zjednoczonych wyszła na jaw nowa afera stosowana przez renomowane domy maklerskie i banki inwestycyjne. Okazuje się, że instytucje te wpadły na doskonały pomysł na zarabianie kosztem bezbronnych inwestorów.

Część z instytucji zleciła opracowanie nowoczesnych systemów informatycznych które wykorzystują znaczące odchylenia kursowe akcji i dokonują w ten sposób szybkich transakcji kupna wybranych akcji aby odsprzedać je z zyskiem klientom za kilka mikrosekund. Zlecenia domu maklerskiego ustawiane są preferencyjnie i idą na giełdę w pierwszej kolejności a za chwilę po zakupie na rachunek domu maklerskiego to właśnie dom maklerski odsprzedaje kolejnym kupującym akcje z niewielkim zyskiem. Zlecenia takie określane są mianem flesh trading.

Najczęstszymi powodami takich odchyleń kursów są sytuacje w których podawane są wyniki finansowe, ważne dane ekonomiczne itp. Mechaniczne wykorzystywanie takich sytuacji przez systemy informatyczne nie powinno generalnie budzić szczególnych wątpliwości i emocji.

Niestety robią to domy maklerskie które winny być jedynie pośrednikami między kupującym a sprzedającym a tu okazuje się, że taki pośrednik zarabia na własny rachunek wykorzystując poufne informacje dotyczące struktury zleceń klientów. Zarzuca się domom maklerskim, że właśnie znając strukturę zleceń klientów tak ustawiają system transakcyjny, że najpierw realizują zlecenia na swój własny rachunek aby za kilka sekund lub mikrosekund system odsprzedał to klientom. Działania takie negatywnie wpływają na efektywność transakcji przeciętnego inwestora gdyż okazuje się, że zlecenia giełdowej drobnicy realizowane są na szarym końcu. Najczęściej są to niestety okolice bliskie szczytom notowań.

Zdaniem przedstawicieli NYSE - największej giełdy na świecie - transakcje typu flash trading stanowią prawie aż 50 % obrotu na tym największym na świecie giełdowym parkiecie. Przy takim wolumenie obrotu daje to instytucjom finansowym kolosalne zyski. Poza tym zupełnie innego znaczenia nabiera interpretacja zmiany dynamiki obrotów. Jest najzwyczajniej w świecie fałszywa. Skala tego rodzaju praktyk jest więc olbrzymia a etyka prowadzenia biznesu przez domy maklerskie godna pożałowania. Bezwzględna pogoń za mamoną jest nadal priorytetem najważniejszych na świecie instytucji finansowych.

Wydaje się, że interesy bankierów są nad wyraz uprzywilejowane gdyż posiadając domy maklerskie są w stanie totalnie kontrolować rynek giełdowy. Przypominam iż w USA instytucje maklerskie (podobnie jest także w innych krajach) pełnią następujące funkcje. Pośredniczą w transakcjach kupna-sprzedaży akcji, inwestują na własny rachunek, zarządzają portfelami klientów, wydają analizy, prognozy i rekomendacje inwestycyjne (przeczytaj jak powstają rekomendacje: http://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=82). Ostatnio dowiedzieliśmy się, że stosują także wyrafinowane transakcje typu flash traiding. Banki będące właścielami domów maklerskich inwestują także gigantyczne pieniądze funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Jeśli dodamy do tego, że domy maklerskie maja pełen dostęp do poufnych danych gdyż znają pełną strukturę zleceń klientów na każdą sesję oraz to, że w USA ponad 95 % mediów o charakterze ogólnokrajowym jest bezpośrednio lub pośrednio własnością banków to oznacza to, że banki naprawdę są w stanie KREOWAĆ punkty zwrotne na giełdzie zarówno w ujęciu technicznym (wyznaczanie konkretnego może nawet dnia zwrotu na rynku aż po manipulacje społeczne o charakterze socjotechnicznym realizowane za pomocą mediów, takie jak panika czy euforia).

Kryzys finansowy który nadwyrężył zaufanie do instytucji bankowych niczego banków nie nauczył i można domniemywać, że dalsze stosowanie tego rodzaju praktyk doprowadzić może nawet w jakiejś kilkunastoletniej może już nawet perspektywie do załamania całego systemu finansowego. Konkluzja dla drobnego inwestora jest niestety bardzo przykra bo okazuje się, że jest on niestety &#8220;trzepany&#8221; na każdym możliwym technicznie poziomie.

Do góry
#3329102 - 12/08/2009 22:50 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: zavvada]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

..to nie sanhedryn, a tylko fraktale, złudzenia i spiski ..

bardzo mądry post piwo

Do góry
#3329482 - 13/08/2009 01:09 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: mura]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
Originally Posted By: mura

..to nie sanhedryn, a tylko fraktale, złudzenia i spiski ..

bardzo mądry post piwo


mura zyjesz piwo
kiedy ta zwała jakies prognozy smile

Do góry
#3329581 - 13/08/2009 01:23 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
ELDORADO Offline
Joker

Meldunek: 09/07/2002
Postów: 9690
Skąd: Już nie Wrocław
korekta techniczna dobiega końca , rośniemy dalej smile
na Astracie odnalazł sie sternik , jutro moze skończyć już palić papierosa wink

Do góry
#3330010 - 13/08/2009 02:48 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: ELDORADO]
gembol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/08/2007
Postów: 4809
Skąd: Pomorze Zach.
IMMOEAST zarabiamy po pachy kolejny dzień ooo
TPSA i ASTARTA również pozytywnie grin

Do góry
#3330148 - 13/08/2009 03:24 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: gembol]
g_i_t_s Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2004
Postów: 3495
Skąd: NY
dzisiaj pozbyłem się Skotana i kupiłem Lotos

obecny portfel
Astrata - cierplwość, cierplwość...
Jutrzenka - tutaj pozytywnie na razie opór na ok 3,9 - 15.08 raport za I półrocze liczę że powinien pomóc wybiciu papieru
Lotos - wiadomo

Do góry
#3330340 - 13/08/2009 04:12 Re: W co warto dziś inwestować? [5] [Re: zavvada]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: zavvada
gembol przeczytaj to sobie i pomysl kilka razy zanim podejmiesz decyzje o inwestowaniu.

W ostatnich latach świat zachodniej cywilizacji zatracił się tak bardzo w pogoni za zyskiem, że można domniemywać iż zatracił już naturalny instynkt samozachowawczy.

W Stanach Zjednoczonych wyszła na jaw nowa afera stosowana przez renomowane domy maklerskie i banki inwestycyjne. Okazuje się, że instytucje te wpadły na doskonały pomysł na zarabianie kosztem bezbronnych inwestorów.

Część z instytucji zleciła opracowanie nowoczesnych systemów informatycznych które wykorzystują znaczące odchylenia kursowe akcji i dokonują w ten sposób szybkich transakcji kupna wybranych akcji aby odsprzedać je z zyskiem klientom za kilka mikrosekund. Zlecenia domu maklerskiego ustawiane są preferencyjnie i idą na giełdę w pierwszej kolejności a za chwilę po zakupie na rachunek domu maklerskiego to właśnie dom maklerski odsprzedaje kolejnym kupującym akcje z niewielkim zyskiem. Zlecenia takie określane są mianem flesh trading.

Najczęstszymi powodami takich odchyleń kursów są sytuacje w których podawane są wyniki finansowe, ważne dane ekonomiczne itp. Mechaniczne wykorzystywanie takich sytuacji przez systemy informatyczne nie powinno generalnie budzić szczególnych wątpliwości i emocji.

Niestety robią to domy maklerskie które winny być jedynie pośrednikami między kupującym a sprzedającym a tu okazuje się, że taki pośrednik zarabia na własny rachunek wykorzystując poufne informacje dotyczące struktury zleceń klientów. Zarzuca się domom maklerskim, że właśnie znając strukturę zleceń klientów tak ustawiają system transakcyjny, że najpierw realizują zlecenia na swój własny rachunek aby za kilka sekund lub mikrosekund system odsprzedał to klientom. Działania takie negatywnie wpływają na efektywność transakcji przeciętnego inwestora gdyż okazuje się, że zlecenia giełdowej drobnicy realizowane są na szarym końcu. Najczęściej są to niestety okolice bliskie szczytom notowań.

Zdaniem przedstawicieli NYSE - największej giełdy na świecie - transakcje typu flash trading stanowią prawie aż 50 % obrotu na tym największym na świecie giełdowym parkiecie. Przy takim wolumenie obrotu daje to instytucjom finansowym kolosalne zyski. Poza tym zupełnie innego znaczenia nabiera interpretacja zmiany dynamiki obrotów. Jest najzwyczajniej w świecie fałszywa. Skala tego rodzaju praktyk jest więc olbrzymia a etyka prowadzenia biznesu przez domy maklerskie godna pożałowania. Bezwzględna pogoń za mamoną jest nadal priorytetem najważniejszych na świecie instytucji finansowych.

Wydaje się, że interesy bankierów są nad wyraz uprzywilejowane gdyż posiadając domy maklerskie są w stanie totalnie kontrolować rynek giełdowy. Przypominam iż w USA instytucje maklerskie (podobnie jest także w innych krajach) pełnią następujące funkcje. Pośredniczą w transakcjach kupna-sprzedaży akcji, inwestują na własny rachunek, zarządzają portfelami klientów, wydają analizy, prognozy i rekomendacje inwestycyjne (przeczytaj jak powstają rekomendacje: http://www.amerbroker.pl/?go=content&action=show&id=82). Ostatnio dowiedzieliśmy się, że stosują także wyrafinowane transakcje typu flash traiding. Banki będące właścielami domów maklerskich inwestują także gigantyczne pieniądze funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Jeśli dodamy do tego, że domy maklerskie maja pełen dostęp do poufnych danych gdyż znają pełną strukturę zleceń klientów na każdą sesję oraz to, że w USA ponad 95 % mediów o charakterze ogólnokrajowym jest bezpośrednio lub pośrednio własnością banków to oznacza to, że banki naprawdę są w stanie KREOWAĆ punkty zwrotne na giełdzie zarówno w ujęciu technicznym (wyznaczanie konkretnego może nawet dnia zwrotu na rynku aż po manipulacje społeczne o charakterze socjotechnicznym realizowane za pomocą mediów, takie jak panika czy euforia).

Kryzys finansowy który nadwyrężył zaufanie do instytucji bankowych niczego banków nie nauczył i można domniemywać, że dalsze stosowanie tego rodzaju praktyk doprowadzić może nawet w jakiejś kilkunastoletniej może już nawet perspektywie do załamania całego systemu finansowego. Konkluzja dla drobnego inwestora jest niestety bardzo przykra bo okazuje się, że jest on niestety &#8220;trzepany&#8221; na każdym możliwym technicznie poziomie.

Gdzie to znalałeś w gazetce PZPR czy czy w miesięczniku marsjanie są wsród nas ??

Do góry
Strona 52 z 57 < 1 2 ... 50 51 52 53 54 56 57 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, alfa, Sensei, poozon, 11kera11), 3548 gości oraz 2 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45048 Tematów
5583412 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07