Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >
Opcje tematu
#45735 - 01/09/2003 03:11 Re: Mając już sposób na dużą kase...
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
Panowie!!!
Widzę, że z uporem maniaka marnujecie czas na jakieś dywagacje podatkowe. Proponuję zająć się lepiej zarabianiem pieniędzy bo nie będziecie mieli od czego płacić tego Waszego podatku

Do góry
Bonus: Unibet
#45736 - 01/09/2003 03:19 Re: Mając już sposób na dużą kase...
ph9 Offline
addict

Meldunek: 07/07/2003
Postów: 434
Skąd: GDAŃSK
[QUOTE]Oryginalnie wysłał verkerk:
[qb]Panowie!!!
Widzę, że z uporem maniaka marnujecie czas na jakieś dywagacje podatkowe. Proponuję zająć się lepiej zarabianiem pieniędzy bo nie będziecie mieli od czego płacić tego Waszego podatku [/qb][/QUOTE]Jak chcesz pisać tego typu wypowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji to lepiej załóż osobny temat "Wypowiedzi gówno warte" i tego typu uwagi mile będą tam widziane.
jahu Wiadomo, że też bym wolał mieć oficjalne wiążące papiery na moje dochody z bukmacherki netowej, no ale jak widzisz to prawo można na zbyt wiele sposobów interpretować...
P.S.
Czy grając u buków naziemnych, gdzie się ma odrazu podatek 10% i jest zaświadczenie o większych wygranych to czy tu już nie ma problemów, czy też US ma coś i na PITach trzeba osobny dodatkowo podatek?!

Do góry
#45737 - 01/09/2003 03:24 Re: Mając już sposób na dużą kase...
luc Offline
old hand

Meldunek: 31/03/2002
Postów: 1059
Czy ktos wzial w tej dyskusji pod uwage nowy PIT-8W o ktorym male info dalem w temacie o tym samym tytule... ?

Do góry
#45738 - 01/09/2003 03:33 Re: Mając już sposób na dużą kase...
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
[/qb][/QUOTE]Jak chcesz pisać tego typu wypowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji to lepiej załóż osobny temat "Wypowiedzi gówno warte" i tego typu uwagi mile będą tam widziane.

Chłopcze mam poważne wątpliwości czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz. A gówno warte to są te twoje temaciki. Za jakieś 2 tygodnie to będą tu chyba już tylko twoje tematy. Nie założyłeś chyba jeszcze tylko tematu: "Czy lepije używać w kiblu papieru toaletowego czy gazety?".

Do góry
#45739 - 01/09/2003 03:49 Re: Mając już sposób na dużą kase...
tyler Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2002
Postów: 3428
Skąd: -

Do góry
#45740 - 01/09/2003 14:13 Re: Mając już sposób na dużą kase...
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
Wywiad skarbowy groźniejszy niż służby specjalne:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?wid=1403675

Do góry
#45741 - 01/09/2003 14:20 Re: Mając już sposób na dużą kase...
Latajacy Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 09/04/2003
Postów: 2293
Skąd: Warszawa
A że w ustawie jest m.in: możliwość łamania prywatności korespondencji przez US, to wyciągi przesyłane przez bank itp. będą mogli sobie przeglądać. Niedługo trzeba będzie znowu uważać rozmawiając przez telefon, bo usłyszymy: "rozmowa kontrolowana, rozmowa kontrolowana".

Do góry
#45742 - 05/09/2003 14:32 Re: Mając już sposób na dużą kase...
zyke Offline
newbie

Meldunek: 19/06/2003
Postów: 33
Skąd: Sopot
kilka spraw.
Opieram się na: USTAWA z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych. (tekst jednolity) - późniejsze zmiany nic nie wnoszą

1.
Art. 5. 1. Działalność w zakresie gier cylindrycznych, gier w karty, gier w automatach losowych, gry bingo pieniężne oraz zakładów wzajemnych może być prowadzona w formie spółki akcyjnej lub spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, mającej siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, której akcjonariuszami (udziałowcami) są wyłącznie osoby krajowe, nie będące osobami zależnymi od podmiotów zagranicznych w rozumieniu przepisów o spółkach z udziałem zagranicznym.

2.
Art. 8. Zabrania się reklamowania na terytorium kraju gier losowych i zakładów wzajemnych określonych w art. 2 ust. 1 pkt 4-6 i ust. 2, przez co rozumie się zachęcanie do udziału w grach i zakładach, przekonywanie o ich zaletach, miejscach, w których są urządzane, i możliwościach uczestnictwa.

3.
Art. 24. 1. Zezwolenia na urządzanie i prowadzenie działalności w zakresie gier losowych i zakładów wzajemnych udziela Minister Finansów.

itd itp

Czy wobec tego (niezależnie od calej tej dyskusji o podatkach i US) granie u zagranicznych bukmacherów jest dozwolone albo inaczej czy zagraniczne buki mają prawo w obrany przez siebie sposób funkcjonowac w naszym kraju?

Do góry
#45743 - 05/09/2003 14:44 Re: Mając już sposób na dużą kase...
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
Mają.

Do góry
#45744 - 05/09/2003 14:55 Re: Mając już sposób na dużą kase...
ph9 Offline
addict

Meldunek: 07/07/2003
Postów: 434
Skąd: GDAŃSK
[QUOTE]Oryginalnie wysłał verkerk:
[qb][/qb][/QUOTE]Jak chcesz pisać tego typu wypowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji to lepiej załóż osobny temat "Wypowiedzi gówno warte" i tego typu uwagi mile będą tam widziane.

Chłopcze mam poważne wątpliwości czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz. A gówno warte to są te twoje temaciki. Za jakieś 2 tygodnie to będą tu chyba już tylko twoje tematy. Nie założyłeś chyba jeszcze tylko tematu: "Czy lepije używać w kiblu papieru toaletowego czy gazety?".[/qb][/QUOTE]
No wlasnie, kolejna osoba o ktorej juz pisalem w temacie apropo "Sens oferowania pewniakow przez buki", ktora zamiast odpowiedziec nie widzi w tym sensu. No ale jak widac ten temat dla wielu "bezsensowny" jakos sie ma dobrze i sie rozwija majac juz prawie 90 odpowiedzi...

Do góry
#45745 - 05/09/2003 15:19 Re: Mając już sposób na dużą kase...
zyke Offline
newbie

Meldunek: 19/06/2003
Postów: 33
Skąd: Sopot
idźmy dalej mając wątpliwości napisałem do Expektu mail o treści:

Witam,

Ostatnio dostałem informację, że granie w zakłady bukmacherskie w internecie jest nielegalne z punktu widzenia polskiego prawa. Przywołano tutaj m.in.
USTAWĘ z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych a także zapisy odnośnie spraw podatkowych i wręcz odpowiedzialności karno skarbowej osób grających.
Przyznam, że treść tej ustawy jest ciekawa i dość szczegółowo (choć niezbyt ściśle jak dla mnie) reguluje temat róznego typu gier o charakterze zarobkowym.
Interesuje mnie Państwa opinia na ten temat. Przyznam że niektóre zapisy w tej ustawie (głównie te dotyczące licencji, zezwoleń, reklamy i zachęcania do gry, spraw podatkowych) nieco mój niepokój wzmogły. Grę w zakładach organizowanych w Expekt traktuję jako zabawę i nie chciałbym z tego tytułu w przyszłości ponosić dodatkowych konsekwencji.

Proszę o możliwie szczegółową opinie na ten temat

Pozdrawiam

Odpowiedź przyszła prawe natychmiast:

Witamy Serdecznie,

Szanowny Panie, jezeli ma Pan watpliwosci co do slusznosci Panskiej decyzji dotyczacej gry w Expekt.com, prosze zasiegnac opinii Prawnika. My nie udzielamy tego rodzaju informacji, gdyz nie jestesmy ekspertami e tej dziedzinie, jezeli przepisy prawa w kraju gdzie Pan mieszka zabraniaja gry w zakladach wzajemnych, Pan powinien oczywiscie sie do tych przepisow stosowac. Expekt.com jest firma bukmacherska zarejestrowana w Anglii, Austrii i na Malcie, gdzie posiada wydana licencje na dzialalnosc firmy bukmacherskiej, placi podatki, podlega kontroli ministerstwa finansow etc, wszelkie zaklady zawierane w Expekt.com, sa traktowane jako zawarte na Malcie i podlegaja tutejszemu prawu.

Zyczymy Powodzenia w konkursie Wrzesniowy Challenge!
Support
Expekt.com Ltd

Jezeli ma Pani/Pan jakies pytania, prosze przeslac je na adres
support@expekt.com wraz z ID gracza (6-cio cyfrowy numer) otrzymanym
podczas rejestracji.
Nasz support w okresie letnim, jest do Panstwa dyspozycji od 10:00-20:00.

nie wiem jak wy ale ja to odbieram tak: póki wpłacasz kase jest okay ale jak coś się rypnie radź sobie sam. Wypada chyba poczekać na oficjalną interpretacje tego problemu przez ustawodawcę. To nie jest normalne aby grający musieli na własną rękę szukać odpowiedzi co jest legalne a co nie

Do góry
#45746 - 05/09/2003 15:36 Re: Mając już sposób na dużą kase...
marasking Offline
old hand

Meldunek: 27/06/2003
Postów: 990
Skąd: Poznań
[QUOTE]Oryginalnie wysłał zyke:
[qb]idźmy dalej mając wątpliwości napisałem do Expektu mail o treści:

Witam,

Ostatnio dostałem informację, że granie w zakłady bukmacherskie w internecie jest nielegalne z punktu widzenia polskiego prawa. Przywołano tutaj m.in.
USTAWĘ z dnia 29 lipca 1992 r. o grach losowych i zakładach wzajemnych a także zapisy odnośnie spraw podatkowych i wręcz odpowiedzialności karno skarbowej osób grających.
Przyznam, że treść tej ustawy jest ciekawa i dość szczegółowo (choć niezbyt ściśle jak dla mnie) reguluje temat róznego typu gier o charakterze zarobkowym.
Interesuje mnie Państwa opinia na ten temat. Przyznam że niektóre zapisy w tej ustawie (głównie te dotyczące licencji, zezwoleń, reklamy i zachęcania do gry, spraw podatkowych) nieco mój niepokój wzmogły. Grę w zakładach organizowanych w Expekt traktuję jako zabawę i nie chciałbym z tego tytułu w przyszłości ponosić dodatkowych konsekwencji.

Proszę o możliwie szczegółową opinie na ten temat

Pozdrawiam

Odpowiedź przyszła prawe natychmiast:

Witamy Serdecznie,

Szanowny Panie, jezeli ma Pan watpliwosci co do slusznosci Panskiej decyzji dotyczacej gry w Expekt.com, prosze zasiegnac opinii Prawnika. My nie udzielamy tego rodzaju informacji, gdyz nie jestesmy ekspertami e tej dziedzinie, jezeli przepisy prawa w kraju gdzie Pan mieszka zabraniaja gry w zakladach wzajemnych, Pan powinien oczywiscie sie do tych przepisow stosowac. Expekt.com jest firma bukmacherska zarejestrowana w Anglii, Austrii i na Malcie, gdzie posiada wydana licencje na dzialalnosc firmy bukmacherskiej, placi podatki, podlega kontroli ministerstwa finansow etc, wszelkie zaklady zawierane w Expekt.com, sa traktowane jako zawarte na Malcie i podlegaja tutejszemu prawu.

Zyczymy Powodzenia w konkursie Wrzesniowy Challenge!
Support
Expekt.com Ltd

Jezeli ma Pani/Pan jakies pytania, prosze przeslac je na adres
support@expekt.com wraz z ID gracza (6-cio cyfrowy numer) otrzymanym
podczas rejestracji.
Nasz support w okresie letnim, jest do Panstwa dyspozycji od 10:00-20:00.

nie wiem jak wy ale ja to odbieram tak: póki wpłacasz kase jest okay ale jak coś się rypnie radź sobie sam. Wypada chyba poczekać na oficjalną interpretacje tego problemu przez ustawodawcę. To nie jest normalne aby grający musieli na własną rękę szukać odpowiedzi co jest legalne a co nie[/qb][/QUOTE]Nie jestem prawnikiem, ale wydaje mi sie , ze Twoje opinie są nieco pzresadzone. Po prostu expekt nie ma obowiązku znać polskich, ani zadnego innego kraju przepisów prawnych co do zawierania zakladów. Oni sa zarejestrowani w Anglii, na Malcie i Austrii, gdzie pewnie przestrzegają tamtejszego prawa.
Zreszta w umowie było chyba coś takiego, że to gracz musi znac prawodastwo wlasnego kraju itp.
Firmy internetowe maja klijentow na calym swiecie, dlatego to w twoim interesie nalezy zbadac czy w twoim kraju wszystko jest legalne.

P.S
Żądać od nich wiedzy czy w Polsce bukmacherka na www. jest legalna czy nie , to tak jakby przy przekraczaniu granicy np. szwajcarskiej żądać od służb granicznych, aby mieli obowiązek powiedzieć tobie o szwajcarskim kodeksie drogowym wykroczeniach czy prawie. iwo:

Do góry
#45747 - 05/09/2003 16:13 Re: Mając już sposób na dużą kase...
qwerty Offline
veteran

Meldunek: 19/06/2001
Postów: 1231
[QUOTE]Oryginalnie wysłał ph9:
[qb]No wlasnie, kolejna osoba o ktorej juz pisalem w temacie apropo "Sens oferowania pewniakow przez buki", ktora zamiast odpowiedziec nie widzi w tym sensu. No ale jak widac ten temat dla wielu "bezsensowny" jakos sie ma dobrze i sie rozwija majac juz prawie 90 odpowiedzi...[/qb][/QUOTE]"Szumu medialnego" nie wywołuje się tylko i wyłącznie elokwencją; większość powstaje z raczej odmiennego powodu.

Do góry
#45748 - 05/09/2003 16:46 Re: Mając już sposób na dużą kase...
ph9 Offline
addict

Meldunek: 07/07/2003
Postów: 434
Skąd: GDAŃSK
[QUOTE]Oryginalnie wysłał qwerty:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał ph9:
[qb]No wlasnie, kolejna osoba o ktorej juz pisalem w temacie apropo "Sens oferowania pewniakow przez buki", ktora zamiast odpowiedziec nie widzi w tym sensu. No ale jak widac ten temat dla wielu "bezsensowny" jakos sie ma dobrze i sie rozwija majac juz prawie 90 odpowiedzi...[/qb][/QUOTE]"Szumu medialnego" nie wywołuje się tylko i wyłącznie elokwencją; większość powstaje z raczej odmiennego powodu. [/qb][/QUOTE]STOP bezsensownej kontynuacji tego!
---
Tez sadzilem, ze pytanie bukow jest wlasciwe i czegos sie dowiem, meczylem sie nawet i pisalem podobne zapytania do GameBookers, Will Hill itp., pytalem tez dodatkowo czy daja "Potwierdzenia wiekszych wygranych" na zyczenie klienta, ktory takowe ma, np. czy wysla poprzez poczte. Na to pytanie wszyscy odpowiadali negatywnie, twierdzac, ze nie wydaja tego, bo i tak ich dane nic nie znacza w moim kraju, gdyz sa zarejestrowani gdzie indziej itp.
Co do pytan typu co wyslano tu powyżej do EXPEKT tez to robilem i odpowiedzi od wszystkich byly te same co wyzej przytoczona: Nie mamy obowiazku znac Twojego prawa, sam sie dowiedz i jakby co to niegraj. Chyba lepiej myslec nad tymi anonimowymi kartami do bankomatow do wyplacania kasy np. podobno przez NetTeller'a. Wiecie cos wiecej o tym?

Do góry
#45749 - 05/09/2003 22:12 Re: Mając już sposób na dużą kase...
Anonymous
Unregistered


wow! tak czytam wszystkie wasze posty, uczciwych obywateli RP i co raz bardziej swita mi w glowie jedyne wyjscie z tego blednego kola. Powinnismy stworzyc wspolnie jakies lobby na rzecz uregulowania bukmacherki (rzeby koniecznie slowo bukmacher znalazlo sie w ustawie wtedy nawet Lepper bedzie wiedzial co to jest surebet

A poki co zachecam do lektury obszernego artykulu z Polityki pod dosc wymownym tytulem "PODATKOWY TERROR" :zobacz: i wtedy dopiero wrocic do dalszej dyskusji...

Do góry
#45750 - 06/09/2003 02:38 Re: Mając już sposób na dużą kase...
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
[QUOTE]Oryginalnie wysłał ph9:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał verkerk:
[qb][/qb][/QUOTE]Jak chcesz pisać tego typu wypowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji to lepiej załóż osobny temat "Wypowiedzi gówno warte" i tego typu uwagi mile będą tam widziane.

Chłopcze mam poważne wątpliwości czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz. A gówno warte to są te twoje temaciki. Za jakieś 2 tygodnie to będą tu chyba już tylko twoje tematy. Nie założyłeś chyba jeszcze tylko tematu: "Czy lepije używać w kiblu papieru toaletowego czy gazety?".[/qb][/QUOTE]No wlasnie, kolejna osoba o ktorej juz pisalem w temacie apropo "Sens oferowania pewniakow przez buki", ktora zamiast odpowiedziec nie widzi w tym sensu. No ale jak widac ten temat dla wielu "bezsensowny" jakos sie ma dobrze i sie rozwija majac juz prawie 90 odpowiedzi...[/QB][/QUOTE]

Ty się chyba założyłeś z kimś o flaszkę, że dobijesz w ciągu jednego miesiąca do 1000 postów. Bo nie znajduję innego wytłumaczenia dla tych twoich wypocin, które nic nie wnoszą a jedynie spowalniają działanie forum.
Na sto procent jestem pewny że jeszcze dziś zripostujesz mnie 10 postami

Do góry
#45751 - 06/09/2003 03:23 Re: Mając już sposób na dużą kase...
ph9 Offline
addict

Meldunek: 07/07/2003
Postów: 434
Skąd: GDAŃSK
[QUOTE]Oryginalnie wysłał verkerk:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał ph9:
[qb] [QUOTE]Oryginalnie wysłał verkerk:
[qb][/qb][/QUOTE]Jak chcesz pisać tego typu wypowiedzi, które zupełnie nic nie wnoszą do dyskusji to lepiej załóż osobny temat "Wypowiedzi gówno warte" i tego typu uwagi mile będą tam widziane.

Chłopcze mam poważne wątpliwości czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz. A gówno warte to są te twoje temaciki. Za jakieś 2 tygodnie to będą tu chyba już tylko twoje tematy. Nie założyłeś chyba jeszcze tylko tematu: "Czy lepije używać w kiblu papieru toaletowego czy gazety?".[/qb][/QUOTE]No wlasnie, kolejna osoba o ktorej juz pisalem w temacie apropo "Sens oferowania pewniakow przez buki", ktora zamiast odpowiedziec nie widzi w tym sensu. No ale jak widac ten temat dla wielu "bezsensowny" jakos sie ma dobrze i sie rozwija majac juz prawie 90 odpowiedzi...[/qb][/QUOTE]Ty się chyba założyłeś z kimś o flaszkę, że dobijesz w ciągu jednego miesiąca do 1000 postów. Bo nie znajduję innego wytłumaczenia dla tych twoich wypocin, które nic nie wnoszą a jedynie spowalniają działanie forum.
Na sto procent jestem pewny że jeszcze dziś zripostujesz mnie 10 postami [/QB][/QUOTE]
Za przeproszeniem już p-i-e-r-d-o-l-c-a dostaje!
Uspokoj sie i nawet nie musiales nic odpowiadac, nie widziales tego:
"STOP bezsensownej kontynuacji tego!"
To akurat ja napisalem bo tego typu posty do niczego nie prowadza, a zwlaszcza Twoje bo jak juz Ci zwrocilem uage NIC NIE WNOSZA DO TEGO TEMATU, tylko szukaja "zjechania jakiejs osoby" za jej wypowiedzi. Od tej pory specjalnie bede omijal twoje posty nie czytajac ich nie tylko w tym temacie, ale na calym forum, bo widze, ze ty nadal szukasz pretekstow zeby prowadzic tu tak jakby druga rozmowe nie na temat... ja koncze i ty mnie juz nie obchodzisz od tej pory. Mądzrzejszy zawsze musi tego typu klotnie zakonczyc.

Do góry
#45752 - 06/09/2003 20:54 Re: Mając już sposób na dużą kase...
Anonymous
Unregistered


czemu buki oferuja trudne do wytypowania spotkania

Do góry
#45753 - 10/09/2003 18:04 Re: Mając już sposób na dużą kase...
verkerk Offline
addict

Meldunek: 09/06/2003
Postów: 485
ph9.......na wstępie pragnę przeprosić cię że tak długo musiałeś czekać na moją odpowiedź, ale wiesz miałem lepsze rzeczy do roboty.
Ale do rzeczy. Piszesz że moje posty NIC NIE WNOSZĄ. Hehe......bardzo się mylisz. One przyczyniają się do wyeliminowania takich bezmózgowców jak ty.Dam ci dobrą radę: Weź się lepiej za coś innego, bo na bukmacherce to się tylko dorobisz nadciśnienia. Ty po prostu nie masz o tym najmniejszego pojęcia (zresztą wątpię czy ty w ogóle grasz - może tylko bawisz się w pisanie pierdół na forum ).
Ze sportowym pozdrowieniem

Aha, zadanie domowe odrobione??

Do góry
#45754 - 02/09/2004 19:14 Re: Mając już sposób na dużą kase...
Anonymous
Unregistered


temat warty odswierzenia

Do góry
Strona 5 z 8 < 1 2 3 4 5 6 7 8 >




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 3592 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583787 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07