Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >
Opcje tematu
#456819 - 04/12/2005 21:27 Konkurs biathlonowy - pytania, reklamacje, kontrowersje, komentarze.
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
REGULAMIN KONKURSU BIATHLONOWEGO

1. Konkurs składa się z 9 etapów:

- 8 zawodów z cyklu "World Cups" :
Hochfilzen,
Osrblie,
Oberhof,
Ruhpolding,
Antholz-Anterselva,
Pokljuka,
Kontiolahti,
Holmenkollen.

- oraz zawodów rozgrywanych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie .

2. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 6 typów na każde zawody z cyklu "World Cup", oprócz zawodów w Pokljuce (4 typy) oraz zawodów rozgrywanych podczas Igrzysk Olimpijskich w Turynie (10 typów). Podajemy wszystkie możliwe typy oferowane przez bukmacherów (zwycięzca, podium, h2h, strzelanie itp) oprócz zakladów typu "live".

Dodatkowo każdy z uczestników na każde zawody (nie na konkurencję !!!) na prawo podać jeden typu "underdog" z kursem minimalnym 2.30 - patrz punkt 14.

3. Na każdą z rozgrywanych konkurencji jeden uczestnik konkursu może podać maksymalnie dwa typy. Jeżeli poda więcej niż dwa typy, zaliczone zostają jedynie dwa pierwsze, pozostałe są nieważne i mogą zostać powtórzone w innej konkurencji.

Underdog nie wlicza się do typów podstawowych - może zostać podany jako trzeci typ w danej konkurencji.

4. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony.

5. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.50 ( nie mniejszy niż 1.50).

6. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Millenium, Toto-mix, Expekt, Unibet, Fonbet, Betandwin, Sportingbet, Nordicbet, Interwetten, Gamebookers.

7. Typ musi zostać podany na 5 minut przed czasem rozpoczęcia konkurencji podanej na oficjalnej stronie zawodów.

8. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany będzie równoważny z typem nietrafionym.
W przypadku błędnego wpisania istnieje możliwość poprawy (edycji) postu do 3 minut max. po napisaniu, lecz tylko i wyłącznie w tym przypadku.

9. W przypadku, jeżeli ktoś poda typ z kursem poniżej 1.50 ma możliwość zmiany do momentu podanego w pkt 7 niniejszego regulaminu .Jeżeli tego nie zrobi typ niezależnie od wyniku będzie uznany za nietrafiony. Zmiana typu jest możliwa tylko w tym przypadku - nie można zmieniać typów "od tak sobie".

10. W konkursie obowiązuje zasada typ niepodany = typ nietrafiony.

11. Dany typ może być podany maksymalnie przez trzech uczestników . Osoba, która jako podaje dany typ jako trzecia, zaznacza go znakiem . Jeżeli któryś z uczestników poda typ, który już wcześniej został podany przez trzech współuczestników konkursu, ma możliwość zmiany tego typu na warunkach określonych w pkt 7 regulaminu.

12. W przypadku równej ilości punktów na koniec konkursu o wyższej pozycji decyduje lepszy bilans poszczególnych tygodni (12-0 ,9-0 itd.) w drugiej kolejności lepszy bilans ostatniego tygodnia ; wyższe kursy trafione w ostatnim tygodniu.

13. Udział w konkursie jest bezpłatny.

14. W przypadku tygodniowego bilansu 6-0 (4-0 w przypadku zawodów w Pokljuce)zostaje przyznany jeden dodatkowy punkt (bonus) doliczany automatycznie od razu do całkowitego bilansu uczestnika. (punkt ten nie dotyczy zawodów IO w Turynie)

15. W przypadku tygodniowego bilansu 10-0 zostaje przyznane dwa dodatkowe punkty (bonus) doliczany automatycznie od razu do całkowitego bilansu uczestnika. Punkt ten dotyczy zawodów rozgrywanych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Turynie.

16. Underdog po kursie min. 2.30 grany jest jako typ dodatkowy (nieobowiązkowy 1x podczas zawodów). Typ ten nie może być powtórzony przez innego gracza. Za trafienie underdoga przyznajemy plus dwa punkty , za pudło minus jeden punkt . Przy podanym typie trzeba zaznaczyć, że jest to underdog.

17. Jeden z typów, np. #6 nie może być grany jako typ normalny , a równocześnie jako underdog ale w przeciwną ( np. Sikora - Ziemianin 1.50 - 2.35 ). Nie można zagrać jednocześnie na 1 jako typ podstawowy i na 2 jako underdog. Po prostu zasada FAIR PLAY.


Edited by tomo (11/12/2005 13:37)

Do góry
#456820 - 06/12/2005 11:29 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
arktos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 3082
Niestety ale muszę stwierdzić iż w tej wersji regulamin jest nie do przyjęcia.Jeszcze nie zaczeły się pierwsze zawody konkursowe a już w temat z typami konkursowymi jest zawalony masą typów przez kolesi którzy podają w jednym poście typy na cały tydzień które tak naprawdę nie nadają się do niczego.Ja na pewno nie zagrałbym typu na sztafetę niedzielną nie znając dyspozycji zawodników z pierwszych konkurencji rozgrywanych w danych zawodach,przecież może dojść do kontuzji która eliminuje zawodnika ze sztafety i taki typ można sobie za przeproszeniem do dupy wsadzić.
Myślę że animatorom tego konkursu chodziło raczej o to aby każdy uczestnik podał jeden typ dziennie ale taki naprawdę dobrze przeanalizowany,wtedy miałoby to jakiś sens, dlatego proponuję zrobić jednak coś na wzór konkursu tenisowego jeden typ dziennie przez cztery dni w każdych zawodach.
Wydaje mi się i myślę iż nie jest to przypadek odosobniony że taka formuła konkursu nic nie da tym ludziom którzy naprawdę chcą wyłapać jakieś ładne zdarzenia do grania,zadowoli za to cały ten motłoch który gra pociągi i sponsoruje w ten sposób buki.
Dlatego proszę wszystkich którzy darzą sentymentem tę piękną dyscyplinę sportu a chcą coś na niej zarobić o opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam

Do góry
#456821 - 06/12/2005 12:35 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Ja sam również nie byłem zwolennikiem takiego rozwiązania regulaminowego. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem, które zresztą starąłem się forsować było: 1 konkurencja = 1 typ.
Niestety zadecydowała większość i trzeba się dostosować...

Poza tym o ile konkurs będzie nam rozkwitał to na ówni z nim myślę, że temat o biathlonie również bezie funkcjonował i miał się dobrze.
W związku z tym mam nadzieję, że dobrych typów popartych solinymi analizami nie zabraknie...

Do góry
#456822 - 06/12/2005 13:15 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
dawid121 Offline
addict

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 698
Skąd: PL
dokładnie 1 konkurencja=1 typ było by najlepsze ale niektórzy poprostu ulegli presji innych. Ktos kto dzis podaje 6typów i w tym na sprinty i sztafety widać że gra tylko dla zabawy i ma małe pojęcie. Przecież biegi indywidualne pokażą dopiero ktos jest w jakiej formie ( np. ciekawi mnie forma Niemców Fischera, Grossa i Greisa ) ale to tylko moje spostrzerzenia.

Do góry
#456823 - 06/12/2005 18:25 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
No tak ... jeszcze się taki nie narodził ...

Jak była dyskusja to nikt się nie odzywał. Było kilka uwag, które próbowaliśmy uwzględnić, i jak sądzę udało się to zrobić. Ten regulamin to kompromis pomiędzy oczekiwaniami i możliwosciami.

Pierwotna wersja regulaminu zawierała właśnie takie rozwiązanie : 1 konkurencja - 1 typ. Byłoby przejrzyście, czytelnie, z zachowaniem wszechstronności. Ja również sądziłem, że to najlepsze rozwiązanie. I tak pewnie byłoby, ale dla max. 10 uczestników. Ponieważ arktos nazywasz ludzi, którzy grają pociągi motłochem (nawiasem mówiąc, co Ci do tego jak kto gra ?? Twoja kasa ?? ) - to znajdź mi 10 rozsądnych kursów na sztafetę, powiedzmy męską, kiedy oferta buków ogranicza się do może 6-8 druzyn. Przy 30 uczestnikach w pewnym momemcie możemy się zaklinować i wrzucać typy na zasadzie kto pierwszy ten lepszy. Stąd rozwiązanie 1 konkurencja - 2 typy, bo to daje każdemu pewną mobilność i wygodę.

dawid121 - nie, raczej nie ulegliśmy niczyjej presji. Ten konkurs to nie prywata. Tomo (i hagi) może potwierdzić, że nie było łatwo tego wszystkiego posklejać, bo propozycje były skrajnie różne.
Ja się zgadzam, że granie już dziś sztafety jest trochę na wyrost, no ale cóż ?

Jeżeli dla kogoś taka forma zabawy jest nie do przyjęcia, to odpowiem krótko : forum jest otwarte, można sobie założyc temat, zorganizować cos swojego według dowolnie przyjętych zasad. Przecież mogą funkcjonować obok siebie dwa oddzielne konkursy.

I na koniec pytanie : czy są zadowoleni z takich zasad ??

pozd

Do góry
#456824 - 06/12/2005 18:37 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
HAGIi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 25529
Skąd: Bydgoszcz
ja jestem:)
ale nie podoba mi sie te podawanie na caly tydzien juz typow, bo dla mnie to typy na chybi trafil i danego typera poprostu nie szanuje bo cholera wie czym sie sugeruje? Zeslzorocznymi wynikami?? czy tez ostatnim wystepem w PŚ? totalna glupota.... ale to juz nie moj problem
Ja bym to wykreslil i zakazl podawania w ten sposob

Do góry
#456825 - 07/12/2005 20:57 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Małe pytanko - nie wiem czy w tym temacie - ale brak temtu zapytania, reklamacje....., nie mogłem tego znaleźć w regulaminie (albo po prostu przeoczyłem)
Co czynimy w przyp. niewystartowania zawodnika (tzw. zwrot) - w moim przyp. było to dziś 1 zdarzenie:
#1 Individual 15km (Hochfilzen/AUT)
A. Bogali/S. Ishmouratova
Typ: S. Ishmouratova
kurs: 1.85

S. Ishmouratova - nie wystartowała!

czy można zamiennie wystawić nowy typ - czy po prostu zostanie rozliczony jak ??? no właśnie jak?

Do góry
#456826 - 07/12/2005 21:06 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Wszystko zależy od zachowania bukmachera w takiej sytuacji.

Jak mniemam u bukmachera był zwrot, toteż należy podać typ zastępczy.
Jeżeli bukmacher z sobie tylko znanych powodów rozliczyłby typ jako zwycięstwo Bogali to tak własnie byłby on potraktowany w naszym konkursie.

Nieco podobna sytuacja miała miejsce w przypadku pary Brankovic - Levtchenkova podanej przeze mnie i jeszcze jednego uczestnika.
Levtchenkova do biegu wystartowała, ale jeszcze na pierwszym okrążeniu zeszła z trasy. Expekt rozliczył mi jednak typ jako zwycięstwo Brankovic i naturalne byłoby takie same potraktowanie typu w konkursie.

Do góry
#456827 - 07/12/2005 21:51 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
g00niek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/10/2002
Postów: 5431
Skąd: Okecie Area Control Center/ATC...
Dokladnie.... Brankovic zostala rozliczona oczywiscie jako zwyciezczyni z Levtchenkova mimo ze Moldawianka nawet nie przystapila do 1 strzelania...

Do góry
#456828 - 07/12/2005 22:28 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Ishmauratova - do powtórki
Levtchenkova - jest DNF, czyli zakłady ważne

pozd

Do góry
#456829 - 08/12/2005 18:59 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
KRAJAN Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/03/2004
Postów: 15586
Skąd: Lublin
Mam propozycję co do ulepszenia i poprawienia (w szczegolności dla prowadzących konkurs) konkursu (bez zmian w regulaminie). Ale to tylko prop.
1/ Po całych zawodach każden uczestnik przeprowadza własne podliczenie (swoich typów) - koniecznie w 1 poście np:
#1/ xxx-yyy
#2/ zzz-www
itd łącznie z UD
i podaje bilans: 6 typów - 5 trafionych 1 pudło UD trafiony
łącznie 5-1 + 2 (ew. -1)
myślę że to znaczne ułatwienie dal podliczjących ponad 20 delikwentów
A prowadzący wyrywkowo sprawdzą poprawność podsumowań - i tu prop. - pierwsza pomyłka ostrzeżenie - druga pomylka wykluczenie - przykre ale jakieś konsekwencje muszą być.

2/ Podając typy przy każdym "klonie" podajemy np:
Fischer - Sikora (2 typ, ew. 3 typ ) - bo czasami podający typy (w szczegolności nieco później bedą mogli się pomylić - a tak czytają 2 typ i jadą po raz trzeci ze znaczkiem STOP! - to chyba też poprawi czytelności (i zmniejszy ilośc błędów) uczestników konkursu.
A tak wogóle proponuję zmienić nazwę tego tematu na - reklamacje, uwagi, pytania - a załozyć nowy tylko i wyłącznie z tabelami i rankingiem!

Do góry
#456830 - 08/12/2005 22:10 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, tabela konkursu.
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Propozyzje jak najbardziej dobre i warte rozważenia, ale wszelkie modyfikacje mogłyby zostać wprowadzone dopiero od następnych zawodów.

Z Hochvilzen będziemy sobie już musieli jakoś poradzić, chociaż lekko nie jest...

Bo to a to ktoś nie pisze na jaką konkurencję jest typ, a to ktoś nie pisze od jakiego bukmachera jest typ, a to ktoś wyskakuje z typami z Profa, a to ktoś podaje dany typ po raz 4 czy 5, a to ktoś nie wkleja znaczka <stop>, a to w ogóle wyskakuje ktoś kto nie jest zgłoszony do konkursu.
I tak w kółko...


Ludzie CZYTAJCIE REGULAMIN i stosujcie się do niego !!!

To ułatwi pracę osobom odpowiedzialnym za organizację i przebieg konkursu ale także wam samym, oraz uchroni nas od szeregu sporów i kontrowersji.

Do góry
#456831 - 08/12/2005 23:31 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Dzięki Krajan , na pewno te propozycje uporządkowałyby cały ten bałagan. Jednak podawanie typów przez każdego jest raczej mało realne - znam to z autopsji z turnieju tenisowego - sam nie podałem czasem bilansu ze względu na brak dostępu do netu, albo się pomyliłem, bo cos sobie źle policzyłem

Myślę, że to liczenie uda się nam jakoś przypilnować. Bardziej zależałoby mi na precyzyjnym podawaniu typów (stopy, buki itd), to naprawdę bardzo wszystko ułatwia.

Bardzo dobry pomysł z założeniem osobnego tematu z tabelą - to chyba jednak trzeba będzie zrobić, a tu przenieść to, o czym piszesz.

pozdrawiam

Do góry
#456832 - 09/12/2005 06:55 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
arktos Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 3082
Wszystkie te problemy które zasygnalizował Krajan wynikaja z tego że regulamin zezwala na podawanie w jednym poście typów na całe zawody,temat jest nieprzejżysty,tracę 10 minut mojego cennego czasu aby sprawdzić czy jeszcze mogę dany typ podac w konkursie.
Optuję za zmianą regulaminu zgodnie z zasadą jeden typ dziennie rozwiąże to wszystkie problemy.
Druga sprawa to należałoby usuwać z konkursu osoby z ujemnym bilansem,jest kilka osób które mają mgliste pojęcie o tej dyscyplinie więc niepotrzebnie zaśmiecają temat.Pozostaje tylko sprawa ustalenia jekie kryteria przyjąć aby to uczynić.
Pozdrawiam

Do góry
#456833 - 09/12/2005 07:55 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Quote:

Wszystkie te problemy które zasygnalizował Krajan wynikaja z tego że regulamin zezwala na podawanie w jednym poście typów na całe zawody,temat jest nieprzejżysty,tracę 10 minut mojego cennego czasu aby sprawdzić czy jeszcze mogę dany typ podac w konkursie.
Optuję za zmianą regulaminu zgodnie z zasadą jeden typ dziennie rozwiąże to wszystkie problemy.
Druga sprawa to należałoby usuwać z konkursu osoby z ujemnym bilansem,jest kilka osób które mają mgliste pojęcie o tej dyscyplinie więc niepotrzebnie zaśmiecają temat.Pozostaje tylko sprawa ustalenia jekie kryteria przyjąć aby to uczynić.
Pozdrawiam




Rowniez jestem za tym, aby usunac "grajkow" ktorzy nie maja pojecia o tej dyscyplinie. Proponuje poczekac do 3 zawodow i po 3 "turze" zrobic selekcje. Kto ma -bilans= out.

Pozdro!
Pokój...
Maciek

Do góry
#456834 - 09/12/2005 19:56 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Quote:

Wszystkie te problemy które zasygnalizował Krajan wynikaja z tego że regulamin zezwala na podawanie w jednym poście typów na całe zawody,temat jest nieprzejżysty,tracę 10 minut mojego cennego czasu aby sprawdzić czy jeszcze mogę dany typ podac w konkursie.
Optuję za zmianą regulaminu zgodnie z zasadą jeden typ dziennie rozwiąże to wszystkie problemy.
Druga sprawa to należałoby usuwać z konkursu osoby z ujemnym bilansem,jest kilka osób które mają mgliste pojęcie o tej dyscyplinie więc niepotrzebnie zaśmiecają temat.Pozostaje tylko sprawa ustalenia jekie kryteria przyjąć aby to uczynić.
Pozdrawiam




arktos - temat z jednym typem na konkurencję (bo chyba to masz mysli, a nie podawanie jednego typu na dzień ? bywają dwie konkurencje w jednym dniu) był już wałkowany. Wiem, że są różne racje, też optowałem za takim rozwiązaniem, jednak przy tej liczbie uczestników było to mało realne. Poza tym : jutro o 10.00 jest sztafeta kobiet - kursy w tej chwili ma chyba tylko B&W. To chyba trochę zbyt uboga oferta. No a jak ktoś jutro od rana pracuje, albo ma zajęcia na uczelni ??

Jeżeli chodzi o wyrzucanie kogokolwiek - jestem przeciwko. Nie zapominajmy, ze to tylko zabawa. Raczej wyrzuciłbym tych, którzy nie podadzą typów przez dwa kolejne tygodnie.
A konkurs tenisowy wygrał RyanG, ktory po pierwszym tygodniu był chyba ostatni.

Myślę, w drugim etapie problemów będzie znacznie mniej, każdy "zaskoczy" co robić, aby nam ułatwić robotę.

pozdrawiam

Do góry
#456835 - 09/12/2005 22:15 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
ryf Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/10/2003
Postów: 4113
Skąd: Włocławek
1 typ na konkurencjęułątwił by sprawę, 2 typy w tym momencie blokują za dużo spotkań... Przecież dla 20 osób biorących udział w konkursie przy zasadzie max 3 razy ten sam typ moze wystapic to za małą ofertę proponują bukmacherzy.

Ja również jestem za tym aby zmodyfikować regulamin -
1) dać 1 typ na konkurencję - ale typować trzeba każdą z konkurencji (w przeciwnym wypadku -1 pkt automatycznie).
2)Typ można podać max 2 dni przed rozgrywaniem konkurencji.

Do góry
#456836 - 10/12/2005 10:25 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Typy z udziałem żeńskiej sztafety Bułgarii do powtórki.

Jeżeli dobrze widziałem to dotyczy to mnie i jeszcze jednej osoby.

Do góry
#456837 - 10/12/2005 12:26 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Typy z udziałem Tcherezova do powtórki.

Jakieś fatum chyba nade mną zawisło. Po zwrotach za Bułgarki i teraz za Tcherezova nie wyrobię się z typami...

Czy sznaowne grono pozwoli mi i koledze Rivaldinho w związku ze zwrotami podac w drodze wyjątku po 3 typy na męską sztafetę?

Do góry
#456838 - 10/12/2005 19:57 Re: Konkurs biathlonowy - regulamin, reklamacje, uwagi, pytania
pixies Offline


Meldunek: 16/05/2003
Postów: 3062
Quote:

Typy z udziałem Tcherezova do powtórki.

Jakieś fatum chyba nade mną zawisło. Po zwrotach za Bułgarki i teraz za Tcherezova nie wyrobię się z typami...

Czy sznaowne grono pozwoli mi i koledze Rivaldinho w związku ze zwrotami podac w drodze wyjątku po 3 typy na męską sztafetę?




No faktycznie, tego jakoś nie przewidzieliśmy. Choć nie wiem dlaczego grałeś Tcherezova, skoro nie było go na liście startowej ?

Według mnie grać trzeci typ, bo inaczej byłoby chyba trochę nie fair.

pozd

ps. tomo , jestem juz w finale MŚ Kibiców 4 miejsce w grupie, ale wygrałem sprint.

Do góry
Strona 1 z 5 1 2 3 4 5 >

Moderator:  Ojro 



Kto jest online
11 zarejestrowanych użytkowników (pacyfista, Lukasz111, burbon, 11kera11, Sensei, latajaca_holenderka, wHiTe_StAr, Fantômas 44, alfa, VVega, Akhu), 3253 gości oraz 14 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45059 Tematów
5585068 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07