Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#477214 - 06/01/2006 14:07 GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
znowu sesja wzorstowa, poki co na 15.00 WIG 20 0.33 w gore, mimo ze rano byla lekka konsolidacja po korekcie, nawet KGH spadal a teraz juz na plusie , podobnie jak PKN ale najlepsza jest Tps po bylo 25.70, zadziwiaja mnie media tvn od debiutu juz na prawie 89 zł!!! ale ta spolka podrosnie bo niewykorzystany jest rynek mediow w 30 prockach, kto jak kto ale to pojdzie, podobnie jak CCC po ekspansji w rosji ( mysle ze do 45 w tym roku lekko), reszta to spekulacja ale stx czy strzelec maja za mocne wybicie zeby tylko na to stawiac, stc juz ponad 1.01 i 3 sesja z obrotami na poziomie 10 mln i wiecej, przy lekkiej konsolidaji rano i realizacji zyskow przez drobnice systematcznie do gory, przed info a nie bedzie zle... Lotosik systematycznie idzie i juz na 47, solidnie eurocash, widac ze laduja go fundusze inwest , podobnie jak Hydrobudowe przed nowa emisja i przjeciem przez PBG, poki co polecam te spolki, w przyszlym tygodniu rekordy Midwigu na 100 proc i prawdopodobne 3000 pkt na wig20 a wtedy rynek przy silnym zlotym (3.80 i mniej) zrobi co zechce, GPW rullez 2006, bedzie dobry rok do marca, potem odreagowanie i koncowka od wrzesnia lepsza niz teraz (wyzsze PKB i wzrost), pzdr makler_79, zachecam do opinii o spolkach i trendzie

Do góry
Bonus: Unibet
#477215 - 06/01/2006 14:33 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
wig 20 oczywiscie na 15.00- 1.33 w gore -:) a nie 0.33, pierwszy raz na tym forum pisze... , teraz juz 15.30 i 1.46, rynek sie dmucha...

Do góry
#477216 - 06/01/2006 14:49 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
co sadzicie o inwestowaniu w gazownictwo i budownictwo (drogi, mosty) ?

Do góry
#477217 - 06/01/2006 19:50 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
Budownictwo jak najbardziej, przy wzroscie gospodarczym i nizszym euro sprzyja to inwestycjom i nie popsuje tego likwidacja detalistow czyi ulgi budowlanej, polecam PBG - prezna spolka w posiadaniu Wisniewskich, Hydrobudowe slask ktora niedawno miala kurs 80 a teraz po 2 falach wzrostowych ok 41 zł i ma byc w lutym przejeta przez PBG co podciagnie kurs przez fundusze inwest ktore m.in obejma nowa emisje, dalej polecam w dluuuuugim terminie PGNIG i Capital ktory w spolce zaleznej ma koncesje na handel gazem, podobnie jak Alchemia ale jej nie polecam bo to wydmuszka, raczej pojda inne spolki karkosika w gore, to bezpieczne branze, gdyby wypalil gazoport to mozna sie niezle oblowic... pzdr

Do góry
#477218 - 06/01/2006 21:10 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
dardaw Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 14/03/2003
Postów: 2252
Skąd: Zagłębie Dąbrowskie
A moze póki co to po prostu "efekt stycznia" ?

Przypomnę popularne japońskie giełdowe powiedzenie :"drzewo do nieba rosnąć nie będzie"
A skoro juz jestem przy Japonii to po trzech pieknych swiecach pojawil się a`la młoteczek a i dzisiejsza wskazuje na prawdopodobne wyhamowanie wzrostów.Wstęga Bolingera też coraz szersza wskazywałaby na coraz większe ryzyko wchodzenia w rynek.
Dopóki jednak jesteśmy daleko od średniej arytmetycznej(20) nic groźnego nie powinno sie wydarzyć choć myślę że wig zwolni swój marsz przy psychologicznej barierze 40 tys i w tych okolicach wskaze nam dalszy kierunek.

Mam cichą nadzieję ze będa to jakies mocniejsze ruchy w dól bo jestem teraz poza rynkiem i mam nielada dylemat.W długie nie wejdę bo ile to moze rosnąc , shorty tez odpadają bo jak tu grac przeciwko rynkowi.
I tak sobie czekam spogladając z boku.

Do góry
#477219 - 07/01/2006 13:33 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
olejajo Offline
addict

Meldunek: 29/12/2005
Postów: 510
Skąd: prudnik
Witajcie!
Jak sadzicie o calym zamieszaniu wokol elektrimu warto w niego zainwestowac?? Czy ten spor moze sie ciagnac jeszcze kilka lat czy jest szansa ze rozwiazanie zobaczymy juz niedlugo, chodzi o spor z PTC. Ostatnio pojawila sie wiadomosc:
Elektrim S.A. informuje, że w spółce zależnej Mega Investments Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu został podwyższony kapitał zakładowy pokryty wkładem niepieniężnym w postaci udziałów Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o. Elektrim S.A. ustanowił zastaw rejestrowy na udziałach spółki Mega Investments Sp. z o.o. na rzecz spółki PAI Media S.A. z siedzibą w Warszawie, co umożliwiło zamknięcie finansowania inwestycji Pątnów II.

Jak ja interpretowac jak wplynie na kurs

Do góry
#477220 - 08/01/2006 11:20 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

podobnie jak Alchemia ale jej nie polecam bo to wydmuszka, raczej pojda inne spolki karkosika




Twoim zdaniem to napompowany balon ?, bo dla mnie ostatnie wzrosty maja odpowiednik w ruchach firmy. A nawet jakby to była pompka to po co PP, po to, że łatwiej napompować z 30 na 90 :-) niż ze 150 na 450. Ja bym się bardziej obawiał wymienianego przez Ciebie CPA który śmierdzi mi typową spekółą i boję się wsiadać do takich pociagów.

Do góry
#477221 - 08/01/2006 12:53 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
CCC to nie CPA
kolego

Do góry
#477222 - 08/01/2006 13:27 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

CCC to nie CPA
kolego




Wiem kolego, chodzi mi o to co pisałeś tu:

...dalej polecam w dluuuuugim terminie PGNIG i Capital ktory w spolce zaleznej ma koncesje na handel gazem...

Do góry
#477223 - 08/01/2006 13:39 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

Quote:

CCC to nie CPA
kolego




Wiem kolego, chodzi mi o to co pisałeś tu:

...dalej polecam w dluuuuugim terminie PGNIG i Capital ktory w spolce zaleznej ma koncesje na handel gazem...




Abyś znowu mnie żle nie zrozumiał dodam, że PGNIG-e moim zdaniem jak najbardziej i w moim portfelu zajmuje sporą część, ale nie zgadzam się z CPA jeżeli chodzi o długoterminowe inwestycje, bo dla mnie to właśnie typowy nadmuchany balon z którego jak zacznie uchodzić powietrze to wszyscy będą spierdzielać.

Do góry
#477224 - 08/01/2006 16:50 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
tu sie zgodze gdyz cena na chwile obecna dla cpa w granicach 40-45 zl jest za wysoka bez nastepnych info o spolce zaleznej ale w dluzszej perspektywie i przy malych korektach mozna to kupic, np za 33 zł, tu jest czesto hustawka i rownowazenie rynku takze mozna na dobra cene trafic, osobiscie nie mam tego w portfelu, jak juz bawic sie w spekulacje to wybralbym strzelca albo stx a z reszty dobry wig20 lub midwig

Do góry
#477225 - 09/01/2006 11:08 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Quote:

podobnie jak Alchemia ale jej nie polecam bo to wydmuszka, raczej pojda inne spolki karkosika




Twoim zdaniem to napompowany balon ?




Można było zarobić wielkie pieniądze na Alchemi ostatnio, dziś balon pękł.

Ciekawe czy ludzie skakali z okien

Do góry
#477226 - 09/01/2006 11:20 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

Quote:

Quote:

podobnie jak Alchemia ale jej nie polecam bo to wydmuszka, raczej pojda inne spolki karkosika




Twoim zdaniem to napompowany balon ?




Można było zarobić wielkie pieniądze na Alchemi ostatnio, dziś balon pękł.

Ciekawe czy ludzie skakali z okien






Hehehhehe, jak pękł? Chyba nie wiesz, że własnie dziś był podział akcji ALchemi?
I dopiero się pompuje balon, tylko dziś na chwilę obecną wzrost 50% !!!!!!! i ludzie bija się dalej o Alchemię !!! wowowo, oby tak dalej.

Do góry
#477227 - 09/01/2006 11:34 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Chyba nie wiesz, że własnie dziś był podział akcji ALchemi?




Ok, nie wiedziałem.

Co do bicia się o akcje to widziałem tak : ofery sprzedaży nawet do 5000 PKC, a na początku ofert kupna było BARDZO mało.

Teraz jest inaczej

Do góry
#477228 - 09/01/2006 11:39 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Z radości trochę zawyżyłem zysk, nie 50% a około 32% na chwilę obecną (48zł obecne * 4 akcje nowe = 192 zł a w piątek Alchemia była po 146zł) co i tak jak na jeden dzień daje piekny wzrost. :-) A i tak moim zdaniem "balon" się jeszcze trochę bardziej może napompować w najblizszej przyszłości :-)

Do góry
#477229 - 11/01/2006 09:50 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
makler_79 Offline
stranger

Meldunek: 23/12/2005
Postów: 13
Skąd: Katowice
ja nie mam alchemii takze zycze wam zyskow, choc tu jest duzo spekulacji przez rodzine karkosikow bo wartosc firmy nei odzwierciedla kursu ,mysle ze od karkosika pojdzie niedlugo w gore impexmetal (maja sie polaczyc z boryszewem) a ja w portfelu trzymam ccc, eurocash, hydrobudowe od czasu jak byla za 28.70 miesiac temu , tvn (wedlug mnie kto ma czas i kase na zbyciu niech trzyma i kilka lat bo to spolka potega) i spekulacyjnie strzelca (na niego najbardziej licze w srednim okresie) pozdrawiam graczy i sluchaczy

Do góry
#477230 - 11/01/2006 15:49 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

ja nie mam alchemii takze zycze wam zyskow, choc tu jest duzo spekulacji przez rodzine karkosikow bo wartosc firmy nei odzwierciedla kursu ,mysle ze od karkosika pojdzie niedlugo w gore impexmetal (maja sie polaczyc z boryszewem) a ja w portfelu trzymam ccc, eurocash, hydrobudowe od czasu jak byla za 28.70 miesiac temu , tvn (wedlug mnie kto ma czas i kase na zbyciu niech trzyma i kilka lat bo to spolka potega) i spekulacyjnie strzelca (na niego najbardziej licze w srednim okresie) pozdrawiam graczy i sluchaczy





No to dwa pomysły mamy podobne, bo Strzelca niedawno też zakupuiłem i liczę, że lada dzień , tydzień powinien wystrzelić :-) pewnie zresztą kupowalismy pod te samo info jeżeli go brałeś niedawno. TVN mam trochę w portfelu a z dokupieniem poluję już ponad miesiąc :-( , w sumie może powinienm brać wczoraj po małej korekcie. Prędzej czy pózniej w TVN wejdę na pewno mocniej na dłuzszy okres.

Do góry
#477231 - 11/01/2006 16:12 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
saba Offline
veteran

Meldunek: 19/09/2001
Postów: 1232
Skąd: Płock
Quote:

mysle ze od karkosika pojdzie niedlugo w gore impexmetal (maja sie polaczyc z boryszewem)




Mnie strasznie korci STALEXPORT, jakiś grubas to bardzo mądrze skupuje od paru dni - może to Karkosik a jak by to się okazało prawdą to mogła to by się okazać spółka roku.
W tamtym roku dwa razy widziano Romana w Stalexpor-cie, ale ten się zapiera, że go interesuje tylko Walcownia Rur Jedność która jest spółką zależną STALEXPORTU. Ale coś tu się zaczyna dziać i może coś się z tego urodzi niedługo.

Do góry
#477232 - 11/01/2006 18:54 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
arekm Offline
veteran

Meldunek: 22/10/2005
Postów: 1486
Witam Szanownych Maklerów,
Ponieważ na bukmacherce mi nie za bardzo wyszło, postanowiłem spróbować na giełdzie. Dzisiaj spieniężyłem posiadane od długie czasu walory trzech spółek i startuję z kwotą 4.000. Czy możecie doradzić z czym wystarować jutro? Myślę raczej wykorzystać hossę, jaka jeszcze jest, kupić i szybko sprzedać. Dotychczas bawiłem się jedynie w grze onetu, z portfelem 40.000. Kupiłem: Prokom, Alchemia, PKOBP, Softbank i Orlen. Orlen już zbyłem i po niecałym tygodniu jestem bogatszy (wirtualnie niestety) o ok. 3500. Zdaję sobie też sprawę, że to za chwilę może się odwrócić, bo wzrost nie będzie trwał w nieskończoność. Stąd też moje pytanie, bo prawdziwe pieniądze, a wirtualne jednak mają dla mnie większą wartość
Alchemia cały czas pnie się w górę, nie wiem, czy kupowanie teraz ma sens, doradźcie coś.

Pozdrawiam
arekm

Do góry
#477233 - 12/01/2006 19:29 Re: GPW kolejne wzrosty,wybicia spolek na tydzien ,ROK? prognozy rekomendacje..
phantom Offline
old hand

Meldunek: 08/04/2003
Postów: 752
Skąd: kozi gród
Quote:

Witam Szanownych Maklerów,
Ponieważ na bukmacherce mi nie za bardzo wyszło, postanowiłem spróbować na giełdzie.




gralem na gieldzie ale wole zaklady z kilku powodow:

1.jesli na gieldzie jest hossa to nie sztuka zarobic,jesli jest bessa to nawet najzdolniejszym jest trudno zarobic na akcjach choc tu w sukurs moga przyjsc kontrakty.
2.gielda zabiera wiecej czasu niz bukmacherka jak juz akcje pojda duzo to sie zastanawiamy nieustannie czy juz sprzedac czy jeszcze nie i to samo tyczy sie spadkow,notowanie trwaja dobre bite 7 godzin podczas ktorych moze sie wydarzyc wiecej niz by sie zdawalo
3.zarobek graczy uzalezniony jest od innych graczy gieldowych wiec rywalizujemy w mysl zasady wojna wszystkich przeciw wszystkim,w bukmacherce jest pojedynek na linii gracz-bukmacher
4.notowania spolek sa przez 7 godzin przez 5 dni gdzie kurs akcji nieustannie sie zmienia wiec jestesmy "zmuszeni" na biezaco sledzic ich kurs i co sie dookola w nich dzieje,w bukmacherce to my selekcjonujemy zdarzenia na ktore gramy,mecz sie konczy i albo wygrywamy albo nie i nie ma dywagacji czy trzymac akcje jeszcze czy juz sprzedawac a moze lepiej nie,takze zaklady sa bardziej konkretne,rzeczowe i koncza sie wtedy kiedy maja sie zakonczyc np. mecz w sobote o 17 a o 19-tej jest badz nie ma zamierzonego efektu w p[ostaci wygranej lub przegranej.
5. i najwazniejsza rzecz w ktorej zaklady bija na glowe gielde,dobierajac odpowiednia stawke i selekcjonujac odpowiednie zdarzenia o wlasciwym wspolczynniku sami kreujemy sobie zakladana wygrana i nie wazne jest czy w danym dniu trafi to samo milion osob czy tylko ja.
i tak otrzymuje tyle jesli trafie wszystko ile sobie sam stworzylem,wykreowalem puszczajac dany kupon.
na gieldzie takiej mozliwosci nie ma bo kurs akcji kupna i sprzedazy jest wlasnie uzalezniony od innych graczy a przewidziec co zrobi przez jakis czas kilkadziesiat tysiecy graczy jest chyba wrozeniem z fusow wg mnie latwiejsze jest przewidziec kto wygra w wybranych przeze mnie kilku,kilkunastu spotkaniach z oferty ponad tysiaca spotkan,ktorej to selekcji nikt mi nie narzuca a dokonuje jej sam a co zrobia inni uczestnicy zakladow gleboko mnie to wali bo zadaniem moim jest trafnie wytypowanie moich.

reasumujac wiecej zarobic w prostszy sposob i w krotszym czasie mozna na zakladach niz na gieldzie

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
16 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, akagi, Ojro, 11kera11, Akhu, Huberthg, rafal08, alfa, DePito, Sony, ElNinho[mmdea], poozon, Lukasz111, VVega, ANZELMO, igea23), 3101 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24775 Użytkowników
97 For i subfor
45060 Tematów
5585279 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07