Strona 9 z 13 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 12 13 >
Opcje tematu
#630867 - 30/09/2006 09:17 Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Coś jest na rzeczy z tą pogodą bo także inne źródła na chwile obecną przedstawiają bardziej optymistyczne prognozy na jutro niż robił to jesze kilkanaście godzin temu.

Ale nawet jakby jutro było kompletnie sucho to nijak nie pomoże Schumacherowi. Zbyt wiele dzieli ich na starcie by w trakcie wyścigu MSC był w stanie pokonać Ferdiego.
Owszem lepsza pogoda to wyższe miejsce dla Schumachera (2-3 zamiast 5-7) i to w walce o Mistrzostwo Świata może okazać mieć niebagatelne znaczenie, ale jutro zwycięzca może być tylko jeden (o ile oczywiście nie wyeliminuje go wypadek/awaria) bez względu na warunki atmosferyczne.
Jednak kursy nie zachęcają...



Pedro de la Rosa - Ralf Schumacher @1.50 (Bwin)

Pedro wystartuje z P7, Ralf z P16.
Obu panów na starcie dzieli ogromna różnica, która nawet jeśli tuż po zgaśnięciu świateł zostanie nieco zmniejszona to wciąż będzie to na pewno przynajmniej 4-5 miejsc różnicy, a to przy dość porównywalnych samochodach (choć śmiem twierdzić, że lepszy jest właśnie McLaren) jest różnica praktycznie niemożliwa do zniwelowania w trakcie wyścigu. W pierwszym przejeździe Pedro będzie stale zwiększał dzielącą go od Ralfa różnicę czasową, a to nawet przy ewentualnym pełnym baku Schumachera będzie wystarczające by spokojnie pokonać Niemca.
W tej parze tylko wypadek lub awaria bolidu de la Rosy może mu przeszkodzić w dojechaniu na metę przed RSC, w każdej innej sytuacji powinien bez najmniejszych problemów zameldować się na mecie daleko przed Ralfem.
A jeśli będzie padać? Bez komentarza... Deszczówki Bridgestone dzisiaj po raz kolejny pokazały jak bardzo są tragiczne...
I choć kurs nie nie jest z tych, które mam w zwyczaju grywać, to tym razem bez cienia wątpliwości gram na Hiszpania za wysoką stawkę.


Zakład na zwycięstwo /Fernando Alonso/ @1.65 (Bet24)

A jednak... Ten kursik @1.65 zaproponowany przez Bet24 (pod zakładem 'Czy zdobywca Pole Position wygra także wyścig?') w porównianiu z resztą bukmacherów jest naprawdę znośny i warto zainwestować weń trochę gotówki.
Renault jest w Chinach naprawdę szybkie, co pokazały dzisiejsze kwalifikacje i co dobitnie pokazują pomiary prędkości na najdłuższej prostej toru.
W obliczu dzisiejszych rezultatów kwalifikacyjnych Ferdek nie ma tak naprawdę godnych siebie rywali.
Fisichella przecież nie będzie z nim walczył, Honda nie dysponuje jeszcze taką szybkością, Raikkonen choć dobry kierowca w niezłym bolidzie to jednak i ten jego McLaren jest wciąż wolniejszy od Renault i jego pozycja startowa nie jest jakaś szczególnie dobra.
Schumacher? Powalczy... o 2-3 miejsce i to tylko pod warunkiem, że nie będzie mokro. Po prostu już na początku wyścigu Ferdek zdecydowanie odjedzie całej reszcie stawki i choćby nawet Michael dwoił się i troił to nijak nie będzie w stanie zniwelować dzielącej go od Ferdka różnicy, a co tu dopiero mówić o wyprzedzeniu... Dodatkową przeszkodą dla Schumachera mogą być dwaj hamulcowi Hondy, którzy jeśli nie zostaną połknięci na dzień dobry to przez cały pierwszy przejazd będą skutecznie spowalniać Schumiego.
A jeśli będzie mokro? To owszem będziemy świadkami walki ramie w ramię na torze między oboma panami ...ale podczas manewru dublowania.
Po kursie @1.65 typ jest warty zagrania za wysoką stawkę, gdyż naprawdę nie widać jutro godnych rywali dla Ferdka.


Zakład na miejsce 1-3 /Giancarlo Fisichella/ @2.35 (Gamebookers)

Fisico swojego kolegi z zespołu (Fernando Alonso) nie wyprzedzi na pewno - czy mu się to podoba czy nie i czy będzie w stanie czy nie. Obie Hondy (Button i Barichello) nie powinny z kolei jemu zagrozić gdyż na starcie nie są w stanie Fisichelli wyprzedzić (Renault najszybsze na starcie, Honda jedna z najwolniejszych) a na dystansie także są wolniejsze przynajmniej o te 0,5 sec. na okrążeniu.
Pozostają tylko Raikkonen i Schumacher. Obaj mogą Fisichellę wyprzedzić ale szanse każdego z nich z osobna wcale nie są takie duże, a co dopiero jeśli musieliby to uczynić obaj.
Kurs @2.35 uważam za grubą pomyłkę dlatego też gram tą propozycję w GB za średnio-niską stawkę (bo do Fisichelli nie mam w tym sezonie przekonania).
Jeżeli jutro będzie padał deszcz to Schumachera możemy skreślić a na ów zakład sporo dorzucić.
Ale ten kurs jutro przed wyścigiem będzie nieosiągalny...


Rubens Barichello - Ralf Schumacher @1.70 (Bet24)

Skoro de la Rosa z Ralfem po @1.50 jest do grubego grania to co dopiero powiedzieć o tym zakładzie?!
Zamieńmy P7 Pedro na P3 Barichello, a kurs @1.50 na @1.70.
No dobra może Honda jest odrobinę słabsza od McLarena ale jest to różnica do prawdy bardzo niewielka, a w dodatku niwelowana z nawiązką pozycją startową.
Dalszy komentarz zbędny... grubo...

Do góry
Bonus: Unibet
#630868 - 30/09/2006 12:17 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Jeśli ktoś nie czytał jeszcze:

Quote:

Christijan Albers has had his qualifying times from the Chinese Grand Prix deleted by the race Stewards. The Spyker MF1 Toyota driver had set the 19th fastest time in the first phase of qualifying before being eliminated.

Źródło: f1.racing-live.com




Albers zamiast startować z P18 (bo Massa przesunięty za zmianę silnika) wystartuje sobie z samego końca. To oznacza, że na P18 wskakuje kolega z teamu - Monteiro.
W związku z tym postawiłem lekko na Monteiro @1.95 w parze z Albersem. Będą ich oddzielać 3 samochody, w tym 2 Super Aguri. O ile Massa powinien szybko wyrwać się z końcówki i wyprzedzić Monteiro, to mam nadzieję, że Super Aguri stworzą małą strefę buforową między Tiago i Albersem. A nuż widelec jakiś mały wypadeczek się przydarzy Albersowi przy wyprzedzaniu którejś z japońskich mknących strzał?

Hth co prawa na korzyść Albersa, ale wygrywał on przeważnie z Tiago wtedy kiedy miał wyższą pozycję startową niż kolega z teamu. No i Tiago ciut lepiej radził sobie w tym sezonie z dojeżdżaniem do mety niż Albers.

Do góry
#630869 - 30/09/2006 12:44 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Alonso-Massa 1 @1.16 BW

Ta para to jakiś żart buków. 1.15 płacą za Alonso w parze z Fisichellą, 1.37 widziałem za parę z Szumim, 1.25 z Raikonenem...
To wszystko kierowcy którzy startują z czołowych miejsc i będą walczyli o zwycięstwo lub przynajmniej pudło. Tymczasem Massa startuje z przedostatniego miejsca i nie widzę dla niego widoków żadnych na zagrożenie pozycji Alonso.
Mniej więcej podobnie buki płacą za to, że Alonso ukończy wyścig i chyba tylko awaria może sprawić, że przegra on w parze z Massą.

Szkoda, że ten zakładzik akurat w takim buku gdzie zagrać za więszke pieniądze nie da rady. 16% w jeden dzień piechotą nie chodzi.

W GB widziałem tą parę za 1.1, ale to już troche gorzej.


Pozdrawiam

Do góry
#630870 - 30/09/2006 12:57 Re: Formuła 1 - GP Chin
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
IMO kurs 1.16 w F1 jest niewarty ryzyka. Dodatkowo nie wiemy do końca jaka będzie pogoda. Będzie deszcz i będą igrzyska na torze.

Znacznie lepszym zakładem jest pierwszy typ Tomo. Toyota jest żenująco słaba czy na suchej nawierzchni czy na mokrej (co oni robią z tymi pieniędzmi ? zarządza ktoś w tym zespole czy wszyscy robią co chcą ?). Jeśli Pedro nie wypadnie z toru na pewno ukończy wyścig wyżej od Ralfa.

Do góry
#630871 - 30/09/2006 13:14 Re: Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Oczywiście zgadzam się z Jiro.
Kurs @1.16 w F1 to śmiech na sali...

Do góry
#630872 - 30/09/2006 13:17 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
JiroJiro,

Jeśli będzie to deszcz to szanse Alonso rosną jeszcze bardziej, bo wiadomo jak radzą sobie Bridgestony w takich warunkach.
Co do typu Tomo z Rosa to ryzyko jest nieporównywalnie większe moim zdaniem, bo ani Rosa nie jest pewnym kierowcą, ani MacLareny nie są bezawaryjnymi bolidami.
Jeśli de la Rosa ma duże szanse na dojechanie przed Ralfem to szanse Alonso na dojechanie przed Massą są dużo dużo większe (tylko awaria czy wypadek może coś tu zmienić).
Zamiast grać, że Alonso zostanie sklasyfikowany po kursie 1.15, można zagrać po podobym kursie, że będzie lepszy od Massy, któremu też może się coś przydarzyć podczas wyścigu (zwłaszcza na deszczu).

Do góry
#630873 - 30/09/2006 13:28 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Quote:

Oczywiście zgadzam się z Jiro.
Kurs @1.16 w F1 to śmiech na sali...




Dla mnie kurs jest adekwatny do ponoszonego ryzyka i jak pisałem 16% piechotą nie chodzi.
Tomo, grasz Alonso na zwycięsto po kursie 1.6 co oznacza, że dajesz mu conajmniej 63% szans na zajęcie pierwszego miejsca (żeby zakład był opłacalny). Jakie więc szanse dajesz Massie, że wyprzedzi Alonso startując z przedostatniego miejsca?
Oszacujcie więc prawidłowo kurs to chętnie przyjmę wam (Tobie i JiroJiro) Massę w parze z Alonso

Pozdrawiam

Do góry
#630874 - 30/09/2006 13:35 Re: Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Nie rozumiesz na czym rzecz polega...

Nie daję Massie ŻADNYCH szans w parze z Alonso bo normalne jest, że Fernando na mete przyjedzie gruuubo przed Massą.

Ale granie kursu @1.16 w tak losowej i nieprzewidywalnej dyscyplinie jaką jest F1 to czyste samobójstwo.
Chwila nieuwagi i do widzenia, wjedzie na Ciebie jakiś Yamamoto i do widzenia, zawiedzie silnik/elektronika/itp. i do widzenia!
Może nie zrozumiesz tego przy tym konkretnym typie, może nie zrozumiesz tego przy następnym typie po kursie @1.16, ale przy jednym z kolejnych zrozumiesz to na pewno...

Tym bardziej to ryzykowne jeśli spojrzymy na prognozy pogody na jutro.
Czysta abstrakcja...

Do góry
#630875 - 30/09/2006 13:47 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Tomo,
Dziekuję za wykład. Ekspertem od F1 może nie jestem, więc pokornie przyjmuję uwagi.
Dokładnie wiem o co ci chodzi i niecodziennie gram takie kursy w F1. Zgadzasz się ze mną, że na torze nie mają szans i jedyne co może zagrozić pojedynkowi to jakiś nieprzewidziany wypadek (awaria czy cuś). Dla mnie całe ryzyko związane z tym zakładem to takie, że Alonso nie dojedzie do mety, a to buki (i ja) szacują na jakieś 15% (biorąc z małym zapasem). Do tego jeszcze dochodzi ryzyko (na plus), że coś podobnego przydarzy się Massie wcześniej (na przykład na pierwszym okrążeniu przy wyprzedzaniu Super Aguri ).
Także matematycznie wychodzi mi, że grać

Gdyby to Szumacher jechał z końca i było sucho to na pewno po takim kursie nigdy bym nie zagrał.

Pozdrawiam

Do góry
#630876 - 30/09/2006 13:49 Re: Formuła 1 - GP Chin
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Quote:

Jeśli będzie to deszcz to szanse Alonso rosną jeszcze bardziej




Quote:

Massy, któremu też może się coś przydarzyć podczas wyścigu (zwłaszcza na deszczu).




Szanse na wejście zakładu podczas deszczu nie rosną w porównaniu do suchej nawierzchni ponieważ rośnie prawdopodobieństwo zaistnienia na torze przypadkowych sytuacji - np uderzenie oderwanym lusterkiem w nos bolidu lub w kask .

Do góry
#630877 - 30/09/2006 13:52 Re: Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Quote:

Quote:

Jeśli będzie to deszcz to szanse Alonso rosną jeszcze bardziej




Quote:

Massy, któremu też może się coś przydarzyć podczas wyścigu (zwłaszcza na deszczu).




Szanse na wejście zakładu podczas deszczu nie rosną w porównaniu do suchej nawierzchni ponieważ rośnie prawdopodobieństwo zaistnienia na torze przypadkowych sytuacji - np uderzenie oderwanym lusterkiem w nos bolidu lub w kask .



Dobrze że w nos bolidu a nie w nos własny

Miał Guzik sporo szczęścia, że se kuku nie zrobił...

Do góry
#630878 - 30/09/2006 14:19 Re: Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
Nie widzę nic sensownego do zagrania w Expekcie, ale co by się bonus nie zmarnował (gramy za 400 zetów GP Chin i otrzymujemy extra 200 zetów) lecimy z zakładem bez ryzyka za 400 zików:

Czy obaj kierowcy BMW Sauber znajdą się na podium? /Nie/ @1.01


Do góry
#630879 - 30/09/2006 14:21 Re: Formuła 1 - GP Chin
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
No ładnie Tomo, najpierw robisz mi wykład o graniu niskich kursów, a sam grasz takie ogryzki

Do góry
#630880 - 30/09/2006 14:26 Re: Formuła 1 - GP Chin
tomo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/12/2004
Postów: 8416
W życiu bym tego nie zagrał w normalnych okolicznościach, ale połasiłem się na 200 zików bonusa.

A zresztą spójrzmy na to z innej strony - jeżeli typ mi wejdzie to inwestując 400 zł. zgarne na czysto 200 zł. (jak nie wejdzie to stracę tylko połowe 400 zetów).
Co to daje? Ano daje mi to tyle, że niemając żadnych promocji gram zakład Czy obaj kierowcy BMW Sauber znajdą się na podium? /Nie/ po kursie @1.50!


Do góry
#630881 - 30/09/2006 14:58 Re: Formuła 1 - GP Chin
JiroJiro Offline
1

Meldunek: 21/05/2003
Postów: 5189
Skąd: niestety jeszcze EU
Przypomniałem sobie śmieszną sytuację Bergera związaną z lusterkiem w bolidzie i teraz dopiero skojarzyłem to z lusterkiem Kimiego. Oj chyba łapki za bardzo swędziały Kimiego przed wyjazdem na tor a jak wiadomo "mirrors don't move".

link

Do góry
#630882 - 30/09/2006 16:38 Re: Formuła 1 - GP Chin
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Witam, korzystając z promocji w Expekcie postawiłem, że oba samochody Renault (Fisichella i Alonso) znajdą się na podium. Zakład postawiłem niestety przed kwalifikacjami nie spodziewając się tego, że będę mógł to zrobić po nich. W związku z tym mam do Was pytanie. Czy w przypadku dobrej pogody (a taka jest zapowiadana) jest szansa, że Fisicho wypadnie z miejsc 2-3 (zakładam, że Alonso dowiezie swoje miejsce)? Kto mu może poważnie zagrozić? Czy raczej powinienem ten zakład skontrować?

Do góry
#630883 - 30/09/2006 17:00 Re: Formuła 1 - GP Chin
Wojtas Offline
newbie

Meldunek: 26/11/2004
Postów: 46
Promocja w expekcie jest naprawde boska hehe, ale szkoda ze tylko za 400 PLN mozna dac... Ten dubelek ze oba BMW beda poza podium grac i to szybko poki expekt nie zdejmie tak glupawego zakladu. Eurobet ma np. obaj na podium @357 wiec easy money...

Do góry
#630884 - 30/09/2006 19:32 Re: Formuła 1 - GP Chin
GBocian Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 29/02/2004
Postów: 2199
Skąd: Wrocław
Gdzie to jest w Eurobecie?

Do góry
#630885 - 30/09/2006 20:52 Re: Formuła 1 - GP Chin
Randall Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/02/2004
Postów: 12017
Skąd: nIcEzCzS
Czy obaj kierowcy BMW Sauber znajdą się na podium? /Nie/ po kursie @1.50!

Czy oni są nienormalni ???? promocyjne kursy rozdają na zakład, który ma praktycznie 90% szans na wejście, a może nawet i więcej!!!

Do góry
#630886 - 30/09/2006 20:58 Re: Formuła 1 - GP Chin
LEWY Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/01/2005
Postów: 3033
Skąd: Bydgoszcz
Quote:

Czy obaj kierowcy BMW Sauber znajdą się na podium? /Nie/ po kursie @1.50!

Czy oni są nienormalni ???? promocyjne kursy rozdają na zakład, który ma praktycznie 90% szans na wejście, a może nawet i więcej!!!




90% to jest 99.99999 % chyba , że reszta stawki zostanie otruta albo nastąpi jakiś atak terrorystyczny.


Do góry
Strona 9 z 13 < 1 2 ... 7 8 9 10 11 12 13 >

Moderator:  Green Arrow, rafal08 



Kto jest online
12 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, 11kera11, igea23, pacyfista, wHiTe_StAr, ANZELMO, latajaca_holenderka, Akhu, alfa, Zaixi, Irek, Sony), 3402 gości oraz 12 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45049 Tematów
5583690 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07