Strona 10 z 14 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 13 14 >
Opcje tematu
#6121306 - 06/01/2014 22:10 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: lupus]
majner Offline
2fast 2furious

Meldunek: 06/11/2001
Postów: 6024
Skąd: Jaworzno
Originally Posted By: lupus
Ja dzis zjadlem 8 smile

Jajek czy BigMac`ów ? grin

Panowie, jaką zieloną herbatę polecacie ? smile

Do góry
Bonus: Unibet
#6121334 - 06/01/2014 22:28 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: majner]
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Z racji, że piję jej naprawdę dużo, to nie kupuję wysokogatunkowych herbat, gdzie ceny wahają się w granicach 10-20zł za 50g bo po prostu nie kalkuluje mi się to, gdyż 50g starcza mi na ok. 3-4 dni. Inna sprawa to, że wysokogatunkowe herbaty wcale nie robią wielkiej różnicy, a nie raz są gorsze od tych standardowych. Jak pić green tea to oczywiście nie aromatyzowaną, bo to chemiczny syf.

Moje ulubione: Lu Cha Yunnan, Chun Mee, Green Monkey, Green Spiral Tea i chyba jedna z najbardziej popularnych (zaraz obok Senchy), czyli Gunpowder Temple of Yunan, która z wyżej wymienionych jest najtańsza ~5zł za 50g.

Dodam, że lubię mocne herbaty o wyrazistym smaku. Najlepsze jest drugie zaparzenie toast trzeci raz nie parzę, bo jak wspomniałem lubię mocny smak.

Jak ktoś jest zainteresowany to mogę podać namiary na sprawdzony sklep-allegro, gdzie zaopatruję się już od 2 lat. Nie podam linka tutaj, bo nie chcę nikomu robić reklamy tongue Do paczek sprzedawca zawsze dorzuca jakieś gratisy do wypróbowania.

Do góry
#6121465 - 07/01/2014 01:39 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Gaske]
TriumfWoli Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 05/08/2009
Postów: 19625
Originally Posted By: Gaske
Ludzie wpierdalają dzień w dzień McDonaldy, a straszą, że 2.5kg kury na tydzien to za dużo. Jak powiesz, że jesz 14 BigMaców tygodniowo to pewnie poklepią po plecach, bo masa pójdzie w górę.

Sory.


Kiedys po trzydniowym,ostrym imprezowaniu,skacowani niemilosiernie,w przerwie pomiedzy jedna a druga paczka papierosow,popijajac piwem zajadamy w lokalnej knajpie hamburgery z ociekajacymi tluszczem frytkami.Jeden z nas popija to woda ,na co drugi : - gdzies czytalem ze nie powinno sie pic wody w trakcie jedzenia,a dopiero kilka minut po.... laugh

Tyle sa warte te rady,gdzie kotly przygarniaja garnkom.
Kurczakow w plynie to ja jem 10 ale dziennie smile

Do góry
#6121580 - 07/01/2014 04:29 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: TriumfWoli]
Gaske Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/08/2006
Postów: 22997
Skąd: Miami, FL
Originally Posted By: TriumfWoli
Originally Posted By: Gaske
Ludzie wpierdalają dzień w dzień McDonaldy, a straszą, że 2.5kg kury na tydzien to za dużo. Jak powiesz, że jesz 14 BigMaców tygodniowo to pewnie poklepią po plecach, bo masa pójdzie w górę.

Sory.


Kiedys po trzydniowym,ostrym imprezowaniu,skacowani niemilosiernie,w przerwie pomiedzy jedna a druga paczka papierosow,popijajac piwem zajadamy w lokalnej knajpie hamburgery z ociekajacymi tluszczem frytkami.Jeden z nas popija to woda ,na co drugi : - gdzies czytalem ze nie powinno sie pic wody w trakcie jedzenia,a dopiero kilka minut po.... laugh

Tyle sa warte te rady,gdzie kotly przygarniaja garnkom.
Kurczakow w plynie to ja jem 10 ale dziennie smile


laugh grin

Do góry
#6121966 - 08/01/2014 02:19 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Gaske]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
Warzywa trzeba jesc.


Do góry
#6122521 - 09/01/2014 02:25 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: majner]
eroll Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 5106
Skąd: Warszawa
Ja mam zawsze bekę jak ktoś wpierdziela hamburgera z frytami i popija colą zero bo mówi że ma mniej kalorii laugh laugh

Do góry
#6129383 - 17/01/2014 00:17 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
dewoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/12/2005
Postów: 4446
Skąd: Birmingham
co jest lepsze do smażenia cooking spray czy olej kokosowy?

Do góry
#6129448 - 17/01/2014 02:14 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
lupus Offline
antimadrista

Meldunek: 06/01/2005
Postów: 26258
Skąd: Fenway Park, Boston, MA
oba sa ok.

Do góry
#6132829 - 20/01/2014 01:13 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: lupus]
obuszek Offline
member

Meldunek: 21/08/2010
Postów: 108
Panowie, prośba o poradę odnośnie odżywki białkowej.
Ćwiczę na siłce od 1.5 roku (wcześniej przerwa ok. 1.5 roku, przed którą ćwiczyłem pewnie też ok. 1.5 - 2 lata).
Stwierdziłem, że nadszedł czas wspomóc się jakąś odżywką, bo mam wrażenie, że za mało białka dostarczam i trening idzie na marne. Chodzi mi o białko, które mógłbym brać np. po treningu (ewentualnie na noc, względnie rano). Im więcej czytam specjalistycznych forów - tym większy mam mętlik w głowie.
Może doradzicie coś zdroworozsądkowo smile
Jaką odżywkę wybrać, w jakim sklepie najkorzystniej jest się zaopatrywać?
Acha, ważne: obecnie muszę ograniczać nabiał (we względu na konieczność ograniczenia wapnia i magnezu), zatem wydaje mi się, że odpadają odżywki serwatkowe.

Do góry
#6132904 - 20/01/2014 02:26 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
hbr Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/05/2005
Postów: 4417
Skąd: EŁK
obuszek ja polecam sklep http://www.sfd.pl/sklep/ zawsze jakiegoś gratisa dostaje, wysylka bardzo szybka. mozna poczytac opinie i wybrać coś co najbardziej Ci pasuje.

Do góry
#6132995 - 20/01/2014 04:04 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
tronk Offline
you'll never walk alone

Meldunek: 01/06/2011
Postów: 45539
Skąd: PL
Siema, ja mam takie pytanko odnosnie zielonej herbaty, ona zawiera kofeinę, czyli działa jak kawa i podwyzsza cisnienie?! bo zalezy mi na tym by nie podwyzszało, ale chce jej uzyc w ramach redukcji fatu wink

Do góry
#6133038 - 20/01/2014 04:38 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: tronk]
tronk Offline
you'll never walk alone

Meldunek: 01/06/2011
Postów: 45539
Skąd: PL
Originally Posted By: tronk
Siema, ja mam takie pytanko odnosnie zielonej herbaty, ona zawiera kofeinę, czyli działa jak kawa i podwyzsza cisnienie?! bo zalezy mi na tym by nie podwyzszało, ale chce jej uzyc w ramach redukcji fatu wink


smile

Do góry
#6133065 - 20/01/2014 04:59 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
pacyfista Online   content
Sherlock Holmes

Meldunek: 17/08/2005
Postów: 82236
Skąd: jawor/bremen
tronk zbilansowana dieta ,aeroby,trening silowy

2 szklanki zielonej herbaty nie zaszkodzi smialo pij

Do góry
#6133116 - 20/01/2014 05:39 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: hbr]
obuszek Offline
member

Meldunek: 21/08/2010
Postów: 108
Dzięki hbr. Na razie najbliżej mi do zakupu: sfd, bo teoretycznie nie zawiera magnezu i wapnia.
Gdzieś jeszcze mi się rzuciło w oczy białko, które w opisie miało, że nadaje się na potreningowe, na noc i poranek po treningu smile ale nie mogę go drugi raz znaleźć - jeszcze jutro poszukam.

Do góry
#6133143 - 20/01/2014 06:05 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: obuszek]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Originally Posted By: obuszek
Dzięki hbr. Na razie najbliżej mi do zakupu: sfd, bo teoretycznie nie zawiera magnezu i wapnia.
Gdzieś jeszcze mi się rzuciło w oczy białko, które w opisie miało, że nadaje się na potreningowe, na noc i poranek po treningu smile ale nie mogę go drugi raz znaleźć - jeszcze jutro poszukam.



Podstawy podstaw (bez urazy). Skoro napisałeś, że trenujesz (trenowałeś) 1m5 roku (sic!) na siłowni, to powinieneś "cośkolwiek" wiedzieć na temat odżywiania.

Białko, które podałeś jest białkiem dobry, jak każde które zawiera te 20, 20 kilka gr białka na 30 gr produkty, plys rozgałęzione aminokwasy z trójki l Izoleucyna, L-Leucyna , L-Lizyna plus glutamina, argnina (zazwyczaj w niewielkich ilościach, choć nie zawsze).

Równie dobrym będzie najpopularniejsze białko z Ostrovii, a cena za 1800 gr około 90 zł - rachunek masz prosty co jest bardziej ekonomiczne. Zakładając, że minimum to 30 gr białka dziennie z "proszku", przy ciaglym zazywaniu masz prosty rachunek.

I dalej białko nie jest żadnym "super suplementem", ot ładne opakowanie i czasami ciekawy smak (ciastkowy, tiramisu etc.), równie dobrze możesz zjeść twaróg (czy chudy, czy półtlusty), a koszt będzie duzo nizszy. Białko ma byc tylko uzupelnieniem diety, czasami moze byc stosowane jako antykatabolik przy aerobach po tren. siłowym na redukcji czy rzeźbie (w takim przypadku - teoretycznie - idze na energie ale nie "zbuduje" mięśnia).

Białko które podałeś też jest białkiem serwatkowym. Jeśli aż tak nie możesz spożywać wszytskiego co nabiałowe znajdź inne żródła białka (a tych jesy bardzi wiele), nie wliczaj w bilans białek warzywnych, te przelatują przez układ trawienny.


I dalej, nie ma czegoś takiego jak białko do celów porannych, przedtreningowych, potreningowych, białko do celów wieczornych (sic!). Skoro tolerujesz białko w proszku, to ma czegoś takiego jak białko specjalnie do celów porannych. Przecież to już w samej konstrukcji jest totalną bzdurą!

Białko proszkowe spożywasz jako uzupelnienie "miski", a nie jako posiłek samoistny. Liczy się bilans dzienny, a i ten moze i jest uzupelniany nastepnego dnia. Ciało to nie komputer ktory wlaczasz 10 stycznia a wylaczasz 11 stycznia, cialo dziala caly czas, jesli ma zapasy z dnia poprzedniego to jesli nastepnego zjesz mniej bialka, bez obawy "mieśień nie spadnie". Wbrew pozorom karabolizm nie jest takim łatwym procesem (choć oczywiscie przy duzym obciazeniu treningowym w przypadku braku miski zdarzyć sie moze).

Proszek z bialkiem mozesz jesc tak rano, jak i wieczorem jak i przed treningiem jak i po treningu.

Jesli odzywiasz sie chociaz w miare ok, to jesz sobie te dodatkowe makro z bialka z godzine po posilku potreningowym, chyba ze nie jesz posilku potreningowego, wtedy nie ma sensu w ogole pisac dalej. Jesli po treningu silowym robisz jakies aeroby w minutach co najmniej 30, to wskazanym (w zaleznosci od stopnia redukcji i twojego body fatu) jest wypicie tych 20-30 gram bialka w proszku przed aerobami. Jesli nie masz czasu zjesc bialka do platkow czy do innych wegli rano, mozesz wypic ww. bialko. Jesli wieczorem nie masz nic do zjedzenia na noc (zadnego twarogu, serka etc.) mozesz wypic bialko (w gramach takich jakie sa Ci potrzebne do uzupelnienia michy).

Białko nie jest zadnym super suplementme, jest po prostu substytutem jedzenia i tyle. Winno być stosowane jako uzupelnienie diety. A nie kupowane "bo inni piją", "bo juz troche trenuje". Równie dobrze mozesz je zakupic na poczatku treningu, bo nie jestes w stanie spozyc tyle bialka ile potrzbujesz z konwencjonalnego pozywania, a rownie dobrze nawet po tym 1,5 roku mozesz go w ogole nie kupowac, bo masz tyle $$$ na wolowine, że bialka dostarczasz az nadto.

To tyle na szybko.

ps. o tym wszystkim są setki (o ile nie miliony) artykułow na necie, wystaczy wpisac kilka słów w wyszukiwarce, badź przeczytać podstawy s sfd.


Pzdr. toast

Do góry
#6133590 - 20/01/2014 19:09 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: pacyfista]
tronk Offline
you'll never walk alone

Meldunek: 01/06/2011
Postów: 45539
Skąd: PL
Originally Posted By: pacyfista
tronk zbilansowana dieta ,aeroby,trening silowy

2 szklanki zielonej herbaty nie zaszkodzi smialo pij


pacyfek, podziękował piwo

Do góry
#6133736 - 20/01/2014 23:54 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Master.com back]
obuszek Offline
member

Meldunek: 21/08/2010
Postów: 108
Dzięki Master za obszerny wpis smile

Tak jak pisałem odżywka białkowa ma być dla mnie uzupełnieniem diety. Mieszkam sam, nie zawsze mam czas/chęci na zrobienie odpowiednich zakupów i gotowanie.
Posiłek potreningowy oczywiście jem - ok. 1.5h po treningu przeważnie kurczak + makaron/ryż + warzywa.
Ze względu na konieczność ograniczenia wapnia i magnezu muszę odstawić nabiał - dotychczas praktycznie codziennie na śniadanie było jajko, na noc po treningu często twaróg z warzywani polany olejem rzepakowym. Nie bardzo mam pomysł, czym (najlepiej gotowym od razu do zjedzenia po przyniesieniu ze sklepu) to zastąpić, stąd pomysł na odżywkę.
Myślę, że odżywka mimo, że serwatkowa mogłaby być, to w składzie nie widać wapnia.

A tak na marginesie co byś nazwał "super suplemetem", skoro nie jest nim odżywka białkowa? wink

Do góry
#6133752 - 21/01/2014 00:43 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Master.com back]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: Master.com back


I dalej, nie ma czegoś takiego jak białko do celów porannych, przedtreningowych, potreningowych, białko do celów wieczornych (sic!). Skoro tolerujesz białko w proszku, to ma czegoś takiego jak białko specjalnie do celów porannych. Przecież to już w samej konstrukcji jest totalną bzdurą!



akurat tutaj nie masz racji bo białko potreningowe to zdecydowanie powinno być inne białko niż w pozostałych częściach dnia wink

Do góry
#6133787 - 21/01/2014 01:28 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: AGASSI]
Master.com back Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/08/2004
Postów: 48493
Originally Posted By: AGASSI
Originally Posted By: Master.com back


I dalej, nie ma czegoś takiego jak białko do celów porannych, przedtreningowych, potreningowych, białko do celów wieczornych (sic!). Skoro tolerujesz białko w proszku, to ma czegoś takiego jak białko specjalnie do celów porannych. Przecież to już w samej konstrukcji jest totalną bzdurą!



akurat tutaj nie masz racji bo białko potreningowe to zdecydowanie powinno być inne białko niż w pozostałych częściach dnia wink



Cały czas mowa o źródle białka - proszku. Inaczej pisząc białko w proszku jak chociażby to wskazywane wyżej może być spozywane tak rano, jak i w kazdej innej czesci dnia, w zaleznosci od zapotrzebowania i celu treningowego.

O niekoniecznie potrzebnym bialku w proszku chociazby tutaj:
http://www.medonet.pl/eksperci,porada-eksperta,1586867,1,zrodla-bialka-dla-cwiczacych-w-silowni,index.html

A o zrodlach b.:
http://potreningu.pl/diety/artykuly/981/najlepsze-zrodla-bialka-i-jego-ceny

A odnosnie bialka po tren.:
http://befit.pl/najlepsze-zrodla-bialka-po-treningu/

toast

Do góry
#6133793 - 21/01/2014 01:37 Re: Odchudzanie i Masowanie [7] [Re: Platini]
mirasPL Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 10/03/2007
Postów: 2153
widzę mamy spec-opsów od diet;)

jak powinna wyglądać dieta piłkarza amatora..wg 2 takich planów dnia:
6rano bieg,praca,bieg,basen[zamienne z siłownią] ,sauna,spanie
bieg,praca,trening,spanie

kiedy i co jeść?
jaka suplementacja,chce zgubić 6kg.
mam na stanie kretke jalbczan,bcaa,fatburner.
jak to wszystko poskladac?
dzieki z gory

Do góry
Strona 10 z 14 < 1 2 ... 8 9 10 11 12 13 14 >

Moderator:  Biszop, rafal08 



Kto jest online
14 zarejestrowanych użytkowników (wHiTe_StAr, Akhu, latajaca_holenderka, Zaixi, burbon, Ojro, VVega, armado1, Sensei, DePito, Kretol, Warren, pacyfista, forty), 3283 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45050 Tematów
5584808 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07