Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#450226 - 20/11/2005 19:54 Manipulacja kursami na Betfair
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Jakis czas gram juz na betfair glownie oferujac zaklady innym, czyli po stronie lay. Zauwazylem, ze kursy zmieniaja sie w pewnych przypadkach zupelnie tak samo. Np. w przypadku gdy gra zdecydowany faworyt z zdecydowanym slabeuszem. Mecz ligi regionalnej niemieckiej w ostatni piatek: TuS Koblenz (czolowka, 3 miejsce) - Eschborn (ostatnie miejsce). Zdecydowany faworyt - wiadomo. Ale obstawiac mozna takze slabeusza, ale tutaj kursy w ciagu kilku godzin mocno rosna, od 11 - 12 do ponad 15. Podobnie dzisiaj Hamburg - Duisburg, kursy w przeciagu godzin przed meczem rosna na Duisburg podobnie do 15 - 16. Prawie zawsze sie tak dzieje, gdy gra zdecydowany slabeusz - najpierw kursy sa podobne jak u innych bukow, by przed meczem osiagnac duzo wiekszy pulap. Moje pytanie brzmi wiec: Jak na tym zarobic bez ryzyka? Na pierwszy rzut oka mozna robic tak: Oferuje zwyciestwo Eschborn za kurs 11, ktos zawiera zaklad i po kilku godzinach na zalozmy 10 minut przed meczem sam obstawiam zwyciestwo gosci za kurs 15 za kwote 9,5 EUR. I tak wychodzi, ze przy zwyciestwie gosci zarabiam 32,5 EUR, w przypadku remisu lub zwyciestwa gospodarzy nic nie trace, nic nie zarabiam (wezma 5% prowizji od wystawienia 10 EUR, ale potem sam postawie tylko 9,5 EUR, wiec sie zrowna). Na pierwszy rzut oka mozna na tym zarabiac, ale moze ktos ma jakis ulepszony i wyprobowany sposob, bo jak wiadomo czekac na zwyciestwa slabeuszy u faworytow mozna bardzo dlugo... Sprawa wydaje mi sie warta uwagi, bo pewnie niejeden spekulant gieldowy oddal by wszystko zeby wiedziec, ze jakis kurs na pewno urosnie o 30% w ciagu kilku godzin

Do góry
Bonus: Unibet
#450227 - 20/11/2005 20:20 Re: Manipulacja kursami na Betfair
Kylo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/09/2005
Postów: 14202
Skąd: Lublin
No, no nie głupie

Do góry
#450228 - 20/11/2005 20:36 Re: Manipulacja kursami na Betfair
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Jest tylko jeden problem. Czasami zmieniają się w drugą stronę

Do góry
#450229 - 20/11/2005 20:58 Re: Manipulacja kursami na Betfair
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
@staller,
W takim wypadku, gdy kurs np. na Duisburg jest 11 mżesz go na początku sprzedać ( obst. Lay za ok 12). Gdy kurs na gości wzrosnie przed meczem do 15 kupujesz go (Back) i jestes do przodu niezależnie od wyniku meczu. Tylko tak jak pisał zoRro kurs może się zmienić w drugą stronę. Ale generalnie to dobry sposób, trzeba tylko wyselekcjonować odpowiednie mecze i przewidywać.

Pozdrawiam
arvid

Do góry
#450230 - 21/11/2005 20:33 Re: Manipulacja kursami na Betfair
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Drodzy Panstwo, musze powiedziec, ze to dziala

Ci, ktorzy znaja sie na betfair wiedza, ze te zielone cyferki oznaczaja, ze w kazdym rozstrzygnieciu odniose korzysci...
Dwa spotkania, ktore sa dopiero w polowie:



i



teraz przy piwku przed DSF bede sobie spokojnie meczyk Hansa - Cottbus ogladal, naturalnie moglby w sumie wygrac Cottbus

Do góry
#450231 - 21/11/2005 21:33 Re: Manipulacja kursami na Betfair
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
tylko pogratulowac
bycie "all green" to sytuacja bardzo komfortowa; jezeli moge cos doradzic... ja przynajmniej staram sie, aby zawsze byc "rowno zielony", dlatego na twoim miejscu postawilbym - przy widocznych kursach - jeszcze jakies 7 euro na remis i 10 euro na na Hanse tak by osiagnac mniej wiecej zysk na poziomie 11 euro, niezalzenie od koncowego rozstrzygniecia

pozdrawiam
grey

Do góry
#450232 - 21/11/2005 22:06 Re: Manipulacja kursami na Betfair
GumoL Offline
old hand

Meldunek: 22/01/2003
Postów: 971
Skąd: Tarnów
Dzieje sie tak, dlatego, ze im blizej do rozpoczecia spotkania, tym zwiekszaja sie kursy we wszystkie strony, innymi slowy spada "marza bukmachera" (oczywiscie uzywajac terminologii dot. zwyklych bukow), a sam sposob niezly przyznam, jeszcze nie bawilem sie w to, ale sprobuje..

A w ten sposob, zerujemy na frajerach, ktorzy kupuja bardzo nieoplacalne kursy, ostatnio ktos wzial mi kurs 1.44 na Polki z Japonkami w siatkowke, gdzie u normalnych bukow kursy na Polske byly 1.75.. Szkoda, ze nie weszlo.. Takich przypadkow jest mnostwo, trzeba miec po prostu nosa, gdzie takich frajerow bedzie najwiecej, a gdzie nie zostanie przebity Twoj, nieoplacalny do wziecia, kurs..

PS. Mam nadzieje, ze nie obrazilem zadnego z forumowiczow, ale taka jest prawda, juz ja ktos poruszyl wczesniej, w bF zyje sie z naiwnosci innych..

PS2. Temat postu troszke nie pasujacy, spodziewalem sie czegos ciekawego w stylu, stawianie grubych pieniedzy na jedna opcje, a potem odbijanie w druga strone

Do góry
#450233 - 27/11/2005 02:30 Re: Manipulacja kursami na Betfair
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Quote:

Jest tylko jeden problem. Czasami zmieniają się w drugą stronę




W ciagu kilku ostatnich dni gralem moim sposobem nastepne mecze i tylko w jednym z nich kupiony przeze mnie kurs zmalal zamiast isc do gory, co oznacza, ze i takie rzeczy sie zdarzaja. Jednak znalazlem wyjscie z takiej sytuacji - po prostu pozostawienie zakladu bez kontry na "niech sie dzieje" poniewaz i tak zawsze gram na kursach przeciwko slabeuszom. Paradoksalnie ten wlasnie nieskontrowany zaklad dal mi najwiekszy zysk
Ale faktycznie jak ktos tutaj napisal trzeba przewidywac i dodam od siebie, ze jednak znac sie na pilce (tylko pilke obstawiam), bo rzadko sie dzieje cos bez przyczyny - np. dzisiaj przed meczem wzrosl dosyc mocno kurs na Werder, bo ludzie zaczeli czytac tu i ówdzie, ze a ataku nie zagra oprocz Klasnica kontuzjowany Klose.
Pozdrawiam wszystkich, ktorzy zabrali glos w temacie.

Do góry
#450234 - 27/11/2005 07:51 Re: Manipulacja kursami na Betfair
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

tylko pogratulowac
bycie "all green" to sytuacja bardzo komfortowa; jezeli moge cos doradzic... ja przynajmniej staram sie, aby zawsze byc "rowno zielony", dlatego na twoim miejscu postawilbym - przy widocznych kursach - jeszcze jakies 7 euro na remis i 10 euro na na Hanse tak by osiagnac mniej wiecej zysk na poziomie 11 euro, niezalzenie od koncowego rozstrzygniecia

pozdrawiam
grey



Coś chyba źle policzyłeś nie wiem czy 5 udałoby się wyciągnąć w tej sytuacji. Czasami warto zostawić asymtrię w postaci wyskokiego P przy wysokim kursie. Bo zresztą tylko przy wysokim kursie to się opłaca.

Do góry
#450235 - 27/11/2005 11:48 Re: Manipulacja kursami na Betfair
grey Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 4496
Quote:

Quote:

tylko pogratulowac
bycie "all green" to sytuacja bardzo komfortowa; jezeli moge cos doradzic... ja przynajmniej staram sie, aby zawsze byc "rowno zielony", dlatego na twoim miejscu postawilbym - przy widocznych kursach - jeszcze jakies 7 euro na remis i 10 euro na na Hanse tak by osiagnac mniej wiecej zysk na poziomie 11 euro, niezalzenie od koncowego rozstrzygniecia

pozdrawiam
grey



Coś chyba źle policzyłeś nie wiem czy 5 udałoby się wyciągnąć w tej sytuacji. Czasami warto zostawić asymtrię w postaci wyskokiego P przy wysokim kursie. Bo zresztą tylko przy wysokim kursie to się opłaca.




faktycznie, zle policzylem; mea culpa...

co do asymetrii, kwestia gustu; dla mnie - jako etap przejsciowy - jak najbardziej; jako koncowy - nieszczegolnie; po zawarciu mojego ostatniego zakladu w meczu, lubie miec rowny (lub przynajmniej podobny) zysk na obie (obsawiam glownie zdarzenia dwudrogowe) strony;

pozdrawiam
grey

Do góry
#450236 - 15/12/2005 21:37 Re: Manipulacja kursami na Betfair
Neoplus Offline
enthusiast

Meldunek: 05/04/2005
Postów: 299
Witam. Jak tam system się sprawuje ? Próbowaliście go udoskonalić, przynosi wciąż zyski ? Według jakich kryteriów wybieracie mecz do tego systemu ?
Pozdrawiam

Do góry
#450237 - 16/12/2005 10:52 Re: Manipulacja kursami na Betfair
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Nie nazwałbym tego systemem. "System" kojarzy mi się z progresją, ze stawianiem na overy w parzyste dni miesiąca a na undery w nieparzyste. Kojarzy mi się też z graczami oczekującymi na stały zysk przy absolutnej minimalizacji wysiłku, z ich marzeniami o łatwych pieniądzach, a takich - spójrzmy prawdzie w oczy - nawet w bukmacherce nie ma. Nazwijmy to może sposobem gry. Jeżeli ktoś ma wiedzę i doświadczenie to zawsze będzie miał z tego zyski (notabene właśnie kosztem graczy, którzy preferują "systemy"). Kryteria mogą być różne, każdy mecz jest inny. Może jedno generalne - granie przeciwko tłumom.

Do góry
#450238 - 17/12/2005 01:09 Re: Manipulacja kursami na Betfair
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Powiem tak. Z moich coraz wiekszych doswiadczen moge powiedziec, ze "system" działa i to bardzo dobrze. Ale musze tez powiedziec, ze nie jest on taki latwy jak to sie z pozoru wydawalo. Dodatkowe zagrozenia:

1. Manipulatorzy z wyzszych polek. Czyli tacy jak my , tylko obracajacy np. 50.000 EUR na jeden zaklad moga pomieszac wszystkie szyki w meczach nizszej polki. Ustawi sobie taki np. ze w UEFA Dnipropietrowsk nie wygra meczu po kursie 7 i mimo iz kurs teoretycznie powinien wzrosnac stoi w miejscu, bo taki gosc doklada co rusz to jakas kase do kursu 7 (To i tak dobrze, gorzej jak zdecyduje sie obnizyc kurs, ktory tak naprawde jest w jego rekach...)
A moze... to jest jeszcze kwestia z innej, wyzszej polki - czyli ustawiane mecze?

2. Mala popularnosc niektorych lig. Mozesz wcisnac bardzo atrakcyjny kurs za wieksza kase komus, a potem nie mozesz "skontrowac", bo obroty na ten mecz sa strasznie mizerne i tak "skubia" od Ciebie po te 3-4 EUR i nie wiesz w koncu, czy uda sie to zbilansowac, przed meczem czy nie.

Ogolnie widze, ze to przynosi zyski, wiec przykladam sie bardziej, robie sobie notatki, screenshoty z wykresow i takie tam. Wada jest, ze duzo czasu na to schodzi, a czasem w efekcie zyskujesz tylko kilka euro na meczu. Ale sama statysfakcja z bycia "all green" jest naprawde mila

Do góry
#450239 - 17/12/2005 11:23 Re: Manipulacja kursami na Betfair
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Do tego, zeby byc all green wiele wysilku nie trzeba. sprzedajesz kurs 2,0, potem po tyle samo obstawiasz i juz jestes "ALL GREEN"

A powaznie to dziwie sie, ze poswiecajac tyle wysilku na znalezienie sensownego sposobu grania dzielisz sie tym z innymi. Pewnie to jest bardzo OK w stosunku do innych ale Tobie odbiera to zarobek.

Wojtek

Do góry
#450240 - 17/12/2005 11:54 Re: Manipulacja kursami na Betfair
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Bo nie kazdy jest chujem i ciagnie tylko w swoja strone... dziwne ale tacy ludzie tez sie zdarzaja

oraz

pewnie chcial sie podzielic informacja bo moze ktos mu cos podpowie albo juz gral takim systemem i byl to nie wypal, mysle ze zawsze lepiej sie podzielic informacja bo moze ktos wyszuka jakies bledy i dopracuje i kazdy bedzie mial zysk

Do góry
#450241 - 17/12/2005 12:02 Re: Manipulacja kursami na Betfair
Logan Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/12/2003
Postów: 14507
Skąd: Lublin
nowy WK- jaki jest cel i sens istnienia forum?

Do góry
#450242 - 17/12/2005 12:35 Re: Manipulacja kursami na Betfair
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:


1. Manipulatorzy z wyzszych polek. Czyli tacy jak my , tylko obracajacy np. 50.000 EUR na jeden zaklad moga pomieszac wszystkie szyki w meczach nizszej polki. Ustawi sobie taki np. ze w UEFA Dnipropietrowsk nie wygra meczu po kursie 7 i mimo iz kurs teoretycznie powinien wzrosnac stoi w miejscu, bo taki gosc doklada co rusz to jakas kase do kursu 7 (To i tak dobrze, gorzej jak zdecyduje sie obnizyc kurs, ktory tak naprawde jest w jego rekach...)
A moze... to jest jeszcze kwestia z innej, wyzszej polki - czyli ustawiane mecze?




Kursy na mecze piłki nożnej nie są ustalane w betfair. To co się u nich dzieje to tylko pochodna innych rynków. Gracz który dysponuje małym kapitałem nie ma praktycznie żadnego wpływu na kursy. Może tylko przewidywać. O kursach decydują jak słusznie zauważyłeś gracze z dużym kapitałem. Drobny gracz jest jak płotka, która płynie z prądem ale nie wie czy nie wprost do paszczy wieloryba. Jednak przy odrobinie sprytu może zarabiać.

Co do dzielenia się wiedzą to im grubszą ktoś jest rybą tym niechętniej to robi To kwestia skali. Do pewnego momentu czujesz, że masz pomysł i że "wystarczy dla wszystkich", potem zaś coraz bardziej zaczynasz odczuwać konkurencję i coraz niechętniej dzielisz się wiedzą z innymi. Tym bardziej jeśli chodzi o giełdę zakładów gdzie jedni gracze zarabiają na drugich. To naturalne i nie widzę powodu do wyzwisk.

Do góry
#450243 - 17/12/2005 12:37 Re: Manipulacja kursami na Betfair
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Quote:

i kazdy bedzie mial zysk



No i właśnie tu jest pies pogrzebany Każdy nie będzie miał zysku. Nigdy. No może oprócz betfair

Do góry
#450244 - 17/12/2005 13:20 Re: Manipulacja kursami na Betfair
nowy WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/11/2004
Postów: 2012
Quote:

nowy WK- jaki jest cel i sens istnienia forum?




Zalezy jak na to spojrzec. Wg mnie glowny cel istnienia forum to namowienie jak najwiekszej ilosci ludzi do grania u buckow + to co z tego wynika.

Wojtek

Do góry
#450245 - 17/12/2005 13:24 Re: Manipulacja kursami na Betfair
staller Offline
member

Meldunek: 23/06/2005
Postów: 122
Co do dzielenia się tym systemem z innymi, to wbrew pozorom juz przed zalozeniem tego watku myslalem nad tym problemem, ale:
1. Na betfair tak duzo ludzi z calego swiata zajmuje sie manipulowaniem kursami, ze Ci, ktorzy zaczna to robic po przeczytaniu tego watku, nie beda nawet "ulamkiem promila procentu" na betfair
2. Jak slusznie zauwazyl Eska, dzielac sie pomyslem z innymi chce wyszukac bledy, udoskonalac "system", dopracowac pewne kwestie. I szczerze powiem, ze dzieki kilku radom zmienilem troche sposob gry.
3. Nie jest to prosty system, z ktorego kazdy moglby skorzystac. Porzeba czasu to raz, dyscypliny to dwa i mimo wszystko szerokiej - aktualnej wiedzy, oraz doswiadczenia jak moga zachowac sie kursy, ktorego jednak samemu sie nabywa.
4. Zostawilem "cos" dla siebie, moj osobisty pomysl i "podsystem", ktorym niestety nie moge sie z nikim podzielic, bo to akurat przy wykorzystaniu przez wieksza ilosc graczy moze mocno utrudnic jego dzialanie.

Pozdrawiam

P.S wreszcie weekend - zniwa dla manipulatorow

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, igea23, Igor, wHiTe_StAr, 11kera11), 3399 gości oraz 13 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5582922 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07