Opcje tematu
#3342816 - 18/08/2009 17:07 Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Mam pytania do znawców tematu:

Jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja w Polsce z podatkami od wygranych w zakładach wzajemnych w bukach netowych? Przeczytałem ostatnio taki artykuł:

Cytat:
1. Wprowadzenie

Od 1.1.2009 r. wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. Nr 209, poz 1316).

Trzeba podkreślić, iż ustawa o podatku dochodowym została uchwalona w 1991 r. i od tego czasu była wielokrotnie zmieniana. Wprowadzane w ciągu tych lat modyfikacje spowodowały, iż analiza ustawy jest utrudniona i wymaga sięgania do wielu ustaw ją zmieniających.

Niniejsza nowelizacja ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych ma przede wszystkim na celu dostosowanie polskich przepisów do wymogów, które nakłada prawo wspólnotowe.

Nowe przepisy dotyczą równego traktowania i niedyskryminacji podatników w obrębie Unii Europejskiej. Zakres zmian obejmie również obywateli państw należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które nie są członkami UE: Islandii, Norwegii i Lichtensteinu oraz obywateli Konfederacji Szwajcarskiej.

2. Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (PDOFizU)

Zwolnienie od podatku dochodowego - zagraniczne wygrane

Wprowadzona zmiana zapewnia równe traktowanie podatkowe wygranych w loteriach, grach i zakładach wzajemnych, bez względu na to, czy zostały one uzyskane na terenie Polski, czy też w innych państwach członkowskich UE.


W tym samym artykule:

Cytat:
Podatek od wygranych uzyskanych zagranicą

Nowelizacja zmienia art. 30 PDOFizU, który reguluje podatek od wygranych, nieujawnionych dochodów i innych świadczeń. Od 1.1.2008 r. zryczałtowaną stawką podatkową 10% są objęte zarówno wygrane uzyskane na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jak wygrane uzyskane w innych państwach członkowskich UE lub EOG (artykuł 1 pkt 23 nowelizacji). Na mocy artykułu 14 pkt. 1 nowelizacji omawiana zmiana przepisów ma zastosowanie do wygranych od dnia 1 stycznia 2008 r.


Czy ten drugi cytat dotyczy również zakładów wzajemnych?

Jeżeli należy odprowadzić 10% podatku to w jaki sposób się to robi?

Czy jest on naliczany od każdego wygranego 'kuponu' w internetowego buka, czy też jest on liczony od ogólnego dochodu jaki uzyskało się w konkretnych zakładach bukmacherskich np. w okresie miesiąca?

Jeżeli nie trzeba płacić podatku od wygranych w zakładach wzajemnych (zagranicznych) to rozumiem, że i tak trzeba uwzględnić dochody uzyskane z takich gier w rozliczeniu podatkowym rocznym? W jaki sposób się to robi?

Dodatkowo jak wygląda sprawa przelewów wygranych od buków netowych (lub z MB) na konto w Polsce?
Jeżeli założymy że od 1.stycznia 2009roku wygrane w zagranicznych zakładach wzajemnych nie podlegają opodatkowaniu to rozumiem, że takie przelewy są w pełni zgodne z Polskim prawem tak?

Mam nadzieję, że ktoś wtajemniczony w Polskie prawo i ustawy odpowie na powyższe pytania smile

Do góry
Bonus: Unibet
#3342827 - 18/08/2009 17:16 Re: Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL [Re: - c1amak -]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801

jest już temat o tym który z pewnością nieraz czytałeś mając prawie 700 postów na koncie i będąc 4 lata na forum ...

Do góry
#3342830 - 18/08/2009 17:24 Re: Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL [Re: artbledo]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
artbledo:

tematy, w których znalazłem informacje o samych podatkach (a szukałem tylko w Sports Insider) to tematy z lat: 2006-2008. Jeżeli prawo się zmieniło z dniem 1.1.2009r. to można by o tym coś tutaj napisać.

Dodatkowo nie chodzi mi w moim temacie o "zmiany w ustawie o zakładach wzajemych" tylko o same podatki od takiego grania.

Do góry
#3342835 - 18/08/2009 17:38 Re: Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL [Re: - c1amak -]
artbledo Offline
old hand

Meldunek: 08/03/2003
Postów: 801
jest taki temat "Nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych" i odpowiada zagadnieniom jakie poruszasz i tam zadaj swoje pytania. Jeżeli jakaś osoba tak jak ty będzie chciała się czegoś więcej dowiedzieć o podatkach , o aktualnych przepisach prawnych to nie będzie musiała przeszukiwać kilku czy kilkunastu tematów tylko przeczyta jeden od początku do końca i wszystkiego się dowie ...

Do góry
#3342842 - 18/08/2009 17:55 Re: Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL [Re: artbledo]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
eh.... jeżeli temat nazywa się "Nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych" to wg mnie dotyczy tylko tej ustawy a nie samych Podatków, które określa "Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych".

wg mnie w temacie "Nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych" zrobiono zatem mega offtopa

Jeżeli Moderator uzna, że niepotrzebnie założyłem nowy temat, to proszę o przeniesienie moich pytań do tematu "Nowelizacja ustawy o grach i zakładach wzajemnych" i usunięcie tego tematu.

Do góry
#3342846 - 18/08/2009 17:57 Re: Gra przez internet a podatki? Przelewy na konto w PL [Re: - c1amak -]
AGASSI Offline
Knockin' On Heaven's Door

Meldunek: 21/03/2007
Postów: 12041
Originally Posted By: - c1amak -
artbledo:

tematy, w których znalazłem informacje o samych podatkach (a szukałem tylko w Sports Insider) to tematy z lat: 2006-2008. Jeżeli prawo się zmieniło z dniem 1.1.2009r. to można by o tym coś tutaj napisać.

Dodatkowo nie chodzi mi w moim temacie o "zmiany w ustawie o zakładach wzajemych" tylko o same podatki od takiego grania.


dokładnie i tylko o to chodzi Tobie i Nam Wszystkim cool
czytaj : zalegalizowanie w Polsce hazardu on-line a co za tym idzie być może i płacenie przez graczy podatku od tej formy zakładów wzajemnych cool

ps. odpowiedź na Twoje pytanie jest prosta :
cytowany przepis dotyczy wygranych w UE u bukmachera naziemnego
a jak chcesz być prekursorem to rozlicz w PIT wygrane on-line i będziemy wiedzieli jaką dostałes karę i czy warto ryzykować wink

Do góry




Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49