Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 >
Opcje tematu
#143379 - 03/01/2003 18:30 III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Jako, że czas biegnie nieubłaganie, a sprawa utknęła w miejscu to pozwoliłem sobie założyć ten temat.

Niech temat ten posłuży do zapisów oraz do dyskusji na tematy związane z regulaminem.

To skoro już założyłem ten temat to sprowokuję ową dyskusję...

1) Terminarz
a) Początek konkursu
Wg mnie powinniśmy się jeszcze powstrzymać z rozpoczęciem, aby wszystko przedyskutować i ustalić, oraz aby zebrać większą ilość graczy (może jakaś mała akcja promocyjna, coś w stylu działań Adolfa z I Edycji). Poza tym mi osobiście nie podoba się gra w której wszystko nie jest zapięte na ostatni guzik. Myślę, że tydzień powinien wystarczyć na wszystko.
Na początek proponuję przyszły weekend, piątek 10 stycznia lub sobota?
b) Koniec konkursu.
Proponuję grać jak w zeszłym roku do końca sezonu zasadniczego nhl (o ile się nie mylę to 6 kwiecień). Pozwoli to w miarę ograniczyć passy.

2) Wpłaty
Nie mam nic przeciwko aby pozostały jak dotąd na poziomie 30 zł.

3) Regulamin
I tu miałbym jedną propozycję (nieco rewolucyjną), która mogłaby odmienić i nieco uatrakcyjnić (tak mi się wydaję) nasz konkurs. Mianowicie proponuję zmianę systemu liczenia punktów. Zamiast liczyć mecz trafiony-mecz nietrafiony proponuje takie rozwiązanie:
Mecz nie trafiony - 0 punktów.
Mecz trafiony - gracz zdobywa tyle punktów, ile wynosił kurs zagranego przez niego meczu.
Myślę, że główną zaletą tego rozwiązania, jest to, że teraz gracz będzie starał się wytypować najbardziej wartościowy mecz, a nie najbardziej wartościowy z kursem około 1.5. Będzie większe przełożenie na grę u buka, myślę, że naprawdę pozwoli to wytypować jakiś niezły kursik i trafić go też w realu.
Poza tym konkurs stanie się bardziej dynamiczny. Niemal przez całą edycję mieliśmy po kilku graczy na jednym miejscu, teraz to by się zmieniło.
Kolejna zaleta - gracz któremu nie idzie, ma ciągle duże szanse na odrobienie strat, niezależnie od tego czy lider trafia czy nie. Musi porostu trafiać bardzie wartościowe typy. Zaraz pewnie podniosą się głosy sprzeciwu, że jak komuś nie idzie, to zacznie grać same remisy. A proszę bardzo, jak będzie dobrze je typował, to chyba należy mu się wysokie miejsce w konkursie. Poza tym dużo osób gra remisy w realu i nie widzę w tym nic złego.
Da to też większe pole popisu jeśli chodzi o taktykę. Można będzie grać na wyższe kursy, się wiąże z dużą szansą na pudło, ale i nagroda za trafienie będzie większa. Będzie wreszcie można grać spokojnie i powoli kolekcjonować punkty - czyli podobnie jak dotąd. Można też być elastycznym i dopasować taktykę do aktualnej sytuacji.

Widzę jedną wadę takiego systemu - nieco większe komplikacje przy liczeniu bilansu. Jednak nie będzie to aż taka duża komplikacja, wystarczy przecież prosty arkusz w excellu (mogę go zrobić) z zanotowanym kursem i czy mecz wszedł. Nie wiem jak dotąd to chłopaki robili, ale pewnie korzystali z excella. Tu właśnie najbardziej liczę na opinie Kuby i Thoma.

Jeśli gra by się tak potoczyła to można by zrezygnować z kursu minimalnego (choć niekoniecznie).

4) Proponuję pozostawić dotychczasowy system passów gdy w ofercie brak 6 meczy.

5) Proponuję dopuścić do gry handicapy. Chodzi mi szczególnie o te z GB (+0.5), które można traktować jak nasze typy 1X czy X2 (choć nie do końca, bo tam liczy się to z dogrywką). Czasem w unibecie pojawi się też handicap +- 1.5 i też proponuję je włączyć ( w końcu to typy hokejowe).

6) Także proponuję włączyć totale (choć tu z mniejszą stanowczością niż przy handicapach). Właściwie nie ma powodów, dla których je ignorujemy, skoro gramy kursy z unibetu i GB.

Każdy z proponowanych przeze mnie punktów można przyjąć czy odrzucić niezależnie.

Liczę na konstruktywną dyskusję (szczególnie nad 3 pkt ) i wypowiedzenie się wszystkich chętnych. A może Wy macie jeszcze jakieś propozycję, watro podyskutować nad wszystkim.

To do dzieła...

Do góry
Bonus: Unibet
#143380 - 03/01/2003 18:36 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
A WIEC JESTE DRUGIM UCZESTNIKIEM KTORY SIE ZGLASZA PO ZWYCIEZCY POPRZEDNIEJ EDYCJI! iwo: PROPONUJE OGRANICZENIE TYPOW DO MAX 5....ABY WYELIMINOWAC PODAWANIE TYPOW PRZEZ 3/4 UCZESTNIKOW.

Jesli chodzi o tabele to robilem je po staroswiecku A wiec dlugopisik,karteczka i + lub tez - przy kazdym nicku

Pozdrawiam

Do góry
#143381 - 03/01/2003 18:43 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Jesli chodzi o nowy regulamin....Nie kumam Klopsikus czy chodzi tobie o to iz przykladowo trafiajac kurs 1.8 mam 1.8 pkt a przy wtopie mam 0 tak?Hmm mysle ze propozycja bardzo ciekawa ,nie widze problemu bym ilosc punktow tez liczyl po staroswiecku (sa kalkulatory ,nie mozna byc za wygodnym iwo: Jestem natomiast przeciwny handicapom..Bedzie to juz zbyt duza rewolucja a skutki moga byc oplakane nie ma co zbyt kombinowac bo czesto mozna przekombinowac....Ale pomysl z kursami mi sie bardzo podoba.Klops czy twoi podopieczni z Anglii tobie ten pomysl podsuneli?

Jeszcze jedna sprawa..Adolf bedziesz dalej skarbnikiem czy ktos inny?Co do wplaty 30 zl zgadzam sie w pelni co do terminu rowniez.

Do góry
#143382 - 03/01/2003 19:06 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
SEFE Offline
old hand

Meldunek: 03/11/2001
Postów: 1001
Skąd: Wałbrzych
Pomysł z kursami to wg. mnie rewelacja . Sam myslałem nad czymś takim już wcześniej i pewnie dlatego podchodzę do niego bezkrytycznie Co zaś się tyczy totali i handicapów to nie mam jeszcze wyrobionego zdania . Jak już wspomniał Kuba zmiany należałoby wprowadzać stopniowo aby ograniczyć ryzyko szoku u graczy Wiec może teraz liczenie kursów a w następnej edycji dołożyć jeszcze totale lub handi ??? Pozostawienie wpisowego na dotychczasowym poziomie uważam za rozsądne.

Do góry
#143383 - 03/01/2003 19:08 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
belja Offline
enthusiast

Meldunek: 06/06/2002
Postów: 205
Skąd: KATOWICE
Hello,

Nie brałem udziału w poprzednich edycjach konkursu ale teraz wchodzę w to na 100%.
Myślę, że pomysł punktowania jest bardzo trafiony, zdecydowanie uatrakcyjni to konkurs.
Jeszcze ciekawszym czynnikiem, który pozwoli na to, aby konkurs stał się bardzo atrakcyjny będzie moim zdaniem wprowadzenie średniej trafionych punktów (Adolf, Ty będziesz wiedział o co chodzi
Ale cóż, to są tylko propozycje. Zapraszam do dyskusji.

Do góry
#143384 - 03/01/2003 19:22 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
cichy Offline
old hand

Meldunek: 10/07/2002
Postów: 908
Skąd: lublin
ja rowniez chcialbym sie zapisac, jesli mozna

Do góry
#143385 - 03/01/2003 20:36 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]Jesli chodzi o nowy regulamin....Nie kumam Klopsikus czy chodzi tobie o to iz przykladowo trafiajac kurs 1.8 mam 1.8 pkt a przy wtopie mam 0 tak?.[/qb][/QUOTE]Dokładnie tak Kuba.
[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]
Nie widze problemu bym ilosc punktow tez liczyl po staroswiecku (sa kalkulatory ,nie mozna byc za wygodnym iwo: .[/qb][/QUOTE]Jak Kuba pisałem mogę stworzyć arkusz w Excellu i Ci go wysłać jeśli będziesz dalej tworzył tabelę (taka mała tradycja ), która uprości tę czynność do wpisania kursu i określenia czy wszedł czy nie.

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]
Ale pomysl z kursami mi sie bardzo podoba.Klops czy twoi podopieczni z Anglii tobie ten pomysl podsuneli? .[/qb][/QUOTE]Nie, to wynik mych świątecznych jeszcze przemyśleń, a dziś poprostu zebrałem się aby to przelać na papier (tzn na kompa ).

[QUOTE]Oryginalnie wysłał kuba81:
[qb]
Jeszcze jedna sprawa..Adolf bedziesz dalej skarbnikiem czy ktos inny?Co do wplaty 30 zl zgadzam sie w pelni co do terminu rowniez.[/qb][/QUOTE]Jak się zgodzi to nie ma problemu, choć narazie ciężko z nim złapać kontakt, ale pewnie pojawi się do niedzieli (podejrzewam, że jeszcze baluje )

Pozdrawiam

Do góry
#143386 - 03/01/2003 21:54 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
[QUOTE]Oryginalnie wysłał Belja:
[qb]
Jeszcze ciekawszym czynnikiem, który pozwoli na to, aby konkurs stał się bardzo atrakcyjny będzie moim zdaniem wprowadzenie średniej trafionych punktów (Adolf, Ty będziesz wiedział o co chodzi
[/qb][/QUOTE]Jeśli dobrze Belja to rozumiem, to chodzi Ci o liczenie średnich tylko z trafionych typów. To nie jest dobry pomysł, bo wtedy wystarczy raz trafić kurs 8 i mieć same pudła, żeby średnia z trafionych była 8, co da pewnie zwycięstwo. A jeśli chcesz liczyć średnią ze wszystkich typów, suma trafionych kursów/ ilość typów, to wynik będzie dokładnie taki sam jak w przypadku sumowania, a tabele będą przejrzyste gdy będziemy sumować, bo będzie wiadomo, kto ile do kogo traci. Czy chodzi o coś jeszcze innego??
JA jednak wolę sumować.

[QUOTE]Oryginalnie wysłał cichy6:
[qb]
ja rowniez chcialbym sie zapisac, jesli mozna
[/qb][/QUOTE]Oczywiście, że można. Każdy może się zapisać, jednak przypominam o wpisowym!!
Im nas więcej, tym ciekwaiej!

Apropo jeszcze handicapów i totali. Ja jestem za (przynajmnie handicapami), ale upierać się nie będę. Proponuję, żeby każdy kto się zapisuje napisał coś takiego:

pkt 1
pkt 2
pkt 3
pkt 4
pkt 5
pkt 6
-----------------
pkt 7

... i obok każdego pkt napisał TAK lub NIE i ew. swoją propozycję.
Będzie łatwo policzyć i problem z głowy
Co oznacza każdy punkt jest w 1 poście (poza 7).

Pkt 7 dotyczy propozycji Kuby co do ograniczenia typów do max 5. Myślę, że to ciekawa propozycja i godna przedyskutowania. Ja jestem za.

Jeśli ktoś ma jeszcze inne postulaty, to można je podciągnąć do kolejnych punktów (wtedy wyedytuje tego posta żeby i dodam, żeby wszystko było w jednym miejscu).

Pozdrawiam

Do góry
#143387 - 03/01/2003 22:08 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
savio Offline
old hand

Meldunek: 07/07/2001
Postów: 1043
Skąd: Oświęcim
Jak dla mnie to połowa pomysłow albo nawet większosc nie ma najmniejszego sensu i zmierza w bardzo złą strone.

1'
przeliczanie kursów moze sprawic ze ludzie zeby kogos dogonic beda ryzykowac i grac duze kursy , co nie pójdzie raczej w dobra strone i mniej bedzie ludzi korzystajacych z tych typów.
2'
granie tylko i wyłącznie na 1x2 tez jak dla mnie nie ma sensu zawęża to pole manewru a co za tym idzie także jakosc typów .Sa ludzie którzy lubia grac totale i idzie im to całkiem całkiem , są tez tacy którzy graja 1 tercje i także przynosi to profity.Wiec po raz kolejny straca na tym tylko korzystajacy z naszych typów a tym samym my sami.Pozwólmy grac wszystko totale handicapy 1 tercje a takze zawodników których w ofercie ma totomix i gamebookers.
3'
Nie ma sensu takze według mnie zmieniac ilosci typów na 5 i tak czasem wychodzi pass wiec niech zostanie 7 tak jak było, a kalendarz sam nam pozwoli grac 7 lub 5 tygoidniowo.

To jest tylko moja opinia wiec nie kazdy moze sie z nia zgodzic.

Do góry
#143388 - 03/01/2003 22:31 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
THOM Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/11/2001
Postów: 3496
Skąd: Poznań
savio - nie zrozumiałeś Kuby - chodzi mu o to, żeby uczestnicy nie powielali typów - inaczej, żeby nie spisywali od innych czyli np. na Ottawę max. może dać typ 5 uczestników konkursu.

Pozdro

Do góry
#143389 - 03/01/2003 23:11 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Heheh Oj Savio Savio Dzieki Thom za wytlumaczenie iwo: Savio dokladnie chodzi o to co Thom napisal a wiec by wyeliminowac to iz przykladowo 10 osob gra ten sam mecz .Aby ustalic limit przykladowo 5 osob(kto pierwszy ten lepszy)Wtedy przynajmniej cos sie ebdzie dzialo i nie bedzie powielania typow i kazdy bedzie myslal nad swoim...A co do srednich to faktycznie Savvio ma racje w pewnym sensie...Hmmmm no coz w takim razie ja sie podporzadkuje.Nie ejstem wybredny mi pasuje wszystko
Klops jesli chodzi o excella to jesli dasz rade to oki ale mi nie przeszkadza jesli robie sobie na karteczkach(na kartki mnie jeszcze na szczescie stac iwo: jeszcze mnie buki nie wykonczyly i nie wykoncza iwo:

Do góry
#143390 - 03/01/2003 23:22 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
el_macho Offline
old hand

Meldunek: 28/10/2001
Postów: 954
Skąd: Mińsk
Hola Amigos!!

A więc i ja przedstawię swoją opinię:

pkt. 1 - jestem za!

2 - za!

3 - za! (myślę, że jeśli mamy sumować kursy nie ma sensu ich ograniczać).

4 - za! (wszyscy się do takiego systemu przyzwyczailiśmy, więc nie ma co mieszać)

5 - szczerze mówiąc jeśli chodzi o handicapy to ani nie mówię, że jestem za ani, że przeciw. Na stronę GB nie zaglądam, więc i pewnie nie będę ich dawał. Dlatego tu po prostu wstrzymuję się od głosu.

6 - zdecydowanie za! (bo lubię totale)

7 - przeciw! (tylko to skomplikuje typowanie. Zanim wyslę posta z typem to będę musiał sprawdzić czy czasem nie daję go jako szósta osoba. Jeśli tak to poźniej trzeba znowu sobie typ wymyslać i rezygnować powiedzmy z wcześniej upatrzonego. Poza tym uważam, że sytuacja ta nie będzie pojawiać się w systemie "kursowym" z tak dużą częstotliwością jak w poprzedniej edycji konkursu. Wtedy liczył się trafiony strzał i nic dziwnego, że większość stawiała na najbardziej pewny typ. Teraz sytuacja będzie inna. Tu będzie liczył się kurs i sądzę, że taktyka obrana przez uczestników będzie różna. Albo chociażby wyobraźmy sobie taką sytuację... Załóżmy, że mamy w oferie 6 spotkań i ok. 30 uczestników. Taka sytuacja może spowodować, że przy ograniczeniu do 5 takich samych typów na jeden mecz w pewnym sesie pozbawimy osoby typujące najpoźniej w danym dniu równych szans, bo tym samym ograniczymy im ofertę. I dlatego jestem przeciw.

To tyle

Pozdrawiam.

iwo:

Do góry
#143391 - 04/01/2003 00:39 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
Hmm el-macho musze sie nie zgodzic...Moze i to skomplikuje jednakze na pewno konkurs wtedy bedzie stal na wyzszym poziomie!Kazdy bedzie staral sie analizowac typ a nie ze wejdzie ktos na neta nie bedzie mal czasu to poda to co poprzednik....w ten sposob kazdy mogl by grac i nie mialoby to sensu zadnego.Szczegolne znaczenie moze miec to na finiszu gdy przykladowo osoby beda mialy taki sam bilans lub ktos bedzie mial o 1 pkt wiecej..(zalezy jakim systemem bedziemy grali)Naparwde denerwujace bylo patrzenie jak wszyscy podaja ten sam typ...

Pozdrawiam iwo:

Do góry
#143392 - 04/01/2003 00:54 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
raf Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 1828
Skąd: Warszawa
Ja nie bede zabieral glosu w dyskusji na temat regulaminu, gdyz po raz pierwszy mam zamiar wziac udzial w konkursie hokejowym. Tak wiec mi jest wszystko jedno, byle gra byla ciekawa. Ustalcie wszystko, a ja tylko powiem, ze wchodze do gry z wpisowym i czekam na szczegoly!

Do góry
#143393 - 04/01/2003 02:02 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Marcelo Offline
addict

Meldunek: 18/07/2002
Postów: 517
Skąd: Katowice
Ja też chciałbym wziąć udział , gdzie mam wysłać wpisowe?
pkt1-tak
pkt2-tak
pkt3-tak
pkt4-tak
pkt5-tak
pkt6-tak
pkt7-tak

Do góry
#143394 - 04/01/2003 02:25 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
vonseb Offline


Meldunek: 17/04/2002
Postów: 8948
Skąd: Kraków
1. Tak - licznik terminarz bije szybko
2. Tak - oczywscie 30 jest kwota b. dobra
3. Tak
4. Tak
5. Nie - podzielma zdanie SEFE o stopniowym zmienianiu zasad
6. Nie - jw
7. Tak - ale sadze ze przy tym dynamicznym sposobie grania rzadko bedzie sie to zdarzalo ze wiecej niz 5 osob poda ten sam typ
Ps.
Male pytanka:
a) a co z minimalnym kursem ? -to chyba zostaloby zniesione bo juz nie mialoby wiekszego znaczenia
b) kwestia bukow - najpierw trzeba uscislic skad bedziemy grac i czy Polskie buki zabieraja podatek ?

Do góry
#143395 - 04/01/2003 02:31 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
knopsi Offline
addict

Meldunek: 25/11/2002
Postów: 667
Skąd: Backnang/Niemcy
Witam wszystkich,

co prawda nie mieszkam w Polsce, ale taz chetnie wzialbym udzial. Co do wpisowego, to to nie jest problemem ( z SEFE znamy sie osobiscie... iwo: ).
Co do zmian, to jako "nowy" wstrzymuje sie z glosem.

Pozdrawiam wszystkich i zycze dobrego roku
Knopsi

Do góry
#143396 - 04/01/2003 04:37 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
belja Offline
enthusiast

Meldunek: 06/06/2002
Postów: 205
Skąd: KATOWICE
Przepraszam, źle się wyraziłem. Chodzi mi o to, żeby liczyć średnią ze wszystkich typów w ten sposób jaki napisałeś (suma trafionych kursów/ ilość typów). Wydaje mi się, że operowanie na mniejszych liczbach będzie bardziej ciekawe niż sumowanie. Kto ile do kogo traci będzie znakomicie widoczne.
Razem z Adolfem bierzemy udział w jednym konkursie dotyczącym NHL, gdzie jest to znakomicie rozwiązane. Z tym, że tam typujemy jeszcze dokładny wynik i liczbę strzałów, co zdaję sobie sprawę byłoby na potrzeby tego konkursu zupełnie niepotrzebne i skomplikowane.

Przykładowo w tym konkursie widziałbym to tak:
trafiam rozstrzygnięcia meczów o kursach:
1,8;2,5;2,3;1,6 i nie trafiam dwóch meczów (czyli 0 pkt).
Razem osiągam wynik 1.367 (8.2/6).
Naprawdę gorąco zachęcam was do tego sposobu punktowania. To naprawdę pozwala wyłonić dobrego typera. Średnią zaokrąglamy do trzech miejsc po przecinku. A co do obaw do grania wysokich kursów-czy ktos komuś broni grania remisów czy stawiania na outsiderów? Konkurs także polega na odpowiednim wyważaniu ryzyka i dobieraniu kursów. Czyż nie tak?
Zdaję sobie sprawę, ze skoro mam brac udział w konkursie po raz pierwszy to nie mam zbyt wiele do gadania ale skoro zapytaliście o propozycje to je przedstawiam.
Mam nadzieje, że do Adolfa macie większe zaufanie i że być może jego spostrzeżenia ze sposobu punktowania naszego konkursu NHL okażą się podobne do moich.

pozdrawiam
belja

Do góry
#143397 - 04/01/2003 04:40 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
Adolf 88 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/11/2001
Postów: 2921
Skąd: Stolyca
Spokojnie już wróciłem, dopiero wracam do formy i jutro wszystkie te innowacje konkursowe przestudiuję. Skontaktuję się też ze zwycięzcami iwo:

Do góry
#143398 - 04/01/2003 06:38 Re: III Edycja Konkursu: Zapisy + Dyskusja
klopsikus Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 12/12/2001
Postów: 1674
Skąd: Minsk Maz
Pozwólcie, że jeszcze raz się ustosunkuję:

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Savio:
[qb]
1'
przeliczanie kursów moze sprawic ze ludzie zeby kogos dogonic beda ryzykowac i grac duze kursy , co nie pójdzie raczej w dobra strone i mniej bedzie ludzi korzystajacych z tych typów.
2'
granie tylko i wyłącznie na 1x2 tez jak dla mnie nie ma sensu zawęża to pole manewru a co za tym idzie także jakosc typów .Sa ludzie którzy lubia grac totale i idzie im to całkiem całkiem , są tez tacy którzy graja 1 tercje i także przynosi to profity.Wiec po raz kolejny straca na tym tylko korzystajacy z naszych typów a tym samym my sami.Pozwólmy grac wszystko totale handicapy 1 tercje a takze zawodników których w ofercie ma totomix i gamebookers.
3'
Nie ma sensu takze według mnie zmieniac ilosci typów na 5 i tak czasem wychodzi pass wiec niech zostanie 7 tak jak było, a kalendarz sam nam pozwoli grac 7 lub 5 tygoidniowo.
.[/qb][/QUOTE]Ad. 1.
Tu Savio się z Tobą nie zgodzę. Wiem o co Ci chodzi, ale myślę, że to podejście się tu nie sprawdzi. Jeśli ludzie będą ryzykować, ale bez głowy, to skończy to się dla nich źle i każdy będzie to widział. Jeśli natomiast będą potrafili wyważyć ryzyko i grać na wysokie kursy, ale na te które uważają (i słusznie) za wartościowe to tylko z korzyścią dla wszytskich. Ogólnie cały zamysł nowej koncepcji sprowadza się do tego, aby grać to co jest najbardziej wartościowe. A jeśli ktoś będzie w stanie trafić np. 3-4 mecze tygodniowo z kursem 3, to tylko pozazdrościć, a nie mnieć pretensjie, że ryzykuje i ma farta.

Ad. 2.
Tu się z tobą zgadzam w 100% i moje propozycje idą właśnie w tym kierunku.

Ad. 3.
Thom już to wyjaśnił, myślę, że poprostu źle zrozumiałeś, bo faktycznie, to nie było jasno napisane.

[QUOTE]Oryginalnie wysłał Vonseb:
[qb]
Male pytanka:
a) a co z minimalnym kursem ? -to chyba zostaloby zniesione bo juz nie mialoby wiekszego znaczenia
b) kwestia bukow - najpierw trzeba uscislic skad bedziemy grac i czy Polskie buki zabieraja podatek ? [/qb][/QUOTE]Ciekawe pytania, przyznam, że po napisaniu posta dopiera zaczołem się nad tym zastanawiać (jeśli chodzi o b).

a) Też wydaje mi się, że kurs minimalny staje się w tej sytuacji zbędny.
b) Dobrze chyba będzie, jeśli zostaniemy przy starych bukach, a jeśli chodzi o podatek, to myślę, że dla uproszczenia można z niego zrezygnować. Wtedy będzie po staremu, czyli większość typów będzie z profa i sts'u (chyba, że dopuścimy totale czy handicapy).

I już bez cytatu, ale apropo propozycji Belja.
Liczenie średniej w ten sposó który proponujesz da, jak już pisałem, ten sam rezultat, co sumowanie punktów. Nie widzę problemu, aby wyniki były prezentowane w podwójny sposób, tzn. suma punktów i średnia. Wtedy i wilk syty i owca cała .

Kuba, arkusz stwożę około czwartku jak będzie mniej więcej znana ilość uczestników. Obiecuję, że dostosuję go do regulaminu. I nie jest to dla mnie problem, bo lubię takie zabawy z excellem .

Pozdrawiam wszystkich

Do góry
Strona 1 z 7 1 2 3 4 5 6 7 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
6 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, latajaca_holenderka, Igor, igea23, wHiTe_StAr, 11kera11), 3266 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583161 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07