Opcje tematu
#53781 - 24/02/2004 00:47 Multibank, a buki
ygryy Offline
member

Meldunek: 08/01/2004
Postów: 183
Skąd: Pomorze Środkowe / Warszawa
Posiadam konto w multibanku. Wplacajac kase do expekta za pomoca przelewu wszystko idzie pieknie.

Teraz natomiast zastanawiam sie nad zalozenie konta w Betandwin, ale tu mam kilka pytan. Po pierwsze nie wiem czy standardowo wydawana d o archunku Visa Electron mozna placic w internecie, ale nawet jakby to ze wzgledow bezpieczenstwa i tak bym jej nie uzywal w tym celu. Przelew do banku zagranicznego jest platny i bedzie szedl cale wieki.

Jest jednak taki sposob. Multibank oferuje netkarte - jest to takie urzadzenie, ktore telefonicznie laduje do okreslonej kwoty, i pozniej placac ja w internecie, po dokonaniu transakcji - karta oproznia sie automatycznie. Nawet gdy ktos przechwyci jej nr to nic mu z tego nie przyjdzie.
Problem jest taki, ze ta karta mozna placic jedynie w PLN. Panienka z czata Multibanku powiedziala mi, ze moge placic za granica w PLN, a dana firma przewalutuje to sobie po swoim kursie i wszystko bedzie gralo. Tak samo bedzie w odwrotna strone: przelewam na swoj rachunek w euro, a Multibank mi to przewalutowuje i ksieguje transakcje w PLN.

Pytania:
1) Czy Betandwin i inni faktycznie przyjma mi kwote w PLN i przewalotuja na euro?
2) Czy wspomnianym produktem Multibanku bede mogl dokonywac wplat do bukow?
3) Czy na tych przewalutowywaniach w obie strony bede duzo stratny? Czy moze zalozyc sobie dodatkowe konto w jakims "pzryjaznym" dla bukow banku?

Pzdr!

Do góry
Bonus: Unibet
#53782 - 24/02/2004 05:02 Re: Multibank, a buki
skottie Offline
veteran

Meldunek: 28/09/2001
Postów: 1490
Skąd: Polska
Jeśli Viza Electron jest kartą debitową to wydaje mi się że wiele z nią nie zdziałasz u buków.

Jeśli masz konto w Multibanku to załóż sobie tez w Mbanku. Ta sama firma/bank tylko inna nazwa i trochę inny poziom obsługi (co się z tym wiąże kosztów pewnie też).
Jeśli to o czym piszesz działa tak jak Ekarta w Mabanku to nie ma sprawy. Mechanizm działania podobny. Jeśli jeszcze nazywa się to Visa to nie powinno być problemu z wpłatą.
Na zmiany waluty nic nie poradzisz. Chybaże założysz sobie konto walutowe czy cuś takiego.

A bank przyjazny bukom to wcześniej wspomniany Mbank.

pozdro
scottie

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
1 zarejestrowanych użytkowników (igea23), 2980 gości oraz 8 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45047 Tematów
5583054 Postów

Najwięcej online: 4506 @ 14/05/2024 20:07