Strona 1 z 15 1 2 3 ... 14 15 >
Opcje tematu
#2684739 - 27/10/2008 19:24 Moneybookers [14]
Conrad Offline
"I'll slip an extra shrimp on the barbie for you"

Meldunek: 14/11/2000
Postów: 27048
Skąd: Surfers Paradise, QLD

Do góry
Bonus: Unibet
#2685204 - 27/10/2008 23:22 Re: Moneybookers [14] [Re: Conrad]
DoQ Offline
enthusiast

Meldunek: 27/07/2005
Postów: 256
witam,
panowie, jedna uwaga, nie zakladajcie z gory ze wlasciciel maila mb na ktory poszly wasze pieniadze to akurat zlodziej. jedno z moich kont zostalo uzyte tylko jako posrednik skradzionej kasy, i juz mialem maile od ludzi okradzionych.
sprawa druga, czy w KAZDYM przypadku chodzi tylko i wylacznie o interie? czy w gre wchodza tez inne poczty?
i ostatnia kwestia, ktora mnie ciagle zastanawia, na przykladzie wlaman do mnie, czy rzeczywiscie jest to zwykle odgadniecie odpowiedzi na pytanie na interii czy moze kwestia wyzszej techniki.

Do góry
#2685217 - 27/10/2008 23:29 Re: Moneybookers [14] [Re: DoQ]
markii Offline
old hand

Meldunek: 30/04/2001
Postów: 770
Skąd: Szczecin
Originally Posted By: DoQ
witam,
panowie, jedna uwaga, nie zakladajcie z gory ze wlasciciel maila mb na ktory poszly wasze pieniadze to akurat zlodziej. jedno z moich kont zostalo uzyte tylko jako posrednik skradzionej kasy, i juz mialem maile od ludzi okradzionych.
sprawa druga, czy w KAZDYM przypadku chodzi tylko i wylacznie o interie? czy w gre wchodza tez inne poczty?
i ostatnia kwestia, ktora mnie ciagle zastanawia, na przykladzie wlaman do mnie, czy rzeczywiscie jest to zwykle odgadniecie odpowiedzi na pytanie na interii czy moze kwestia wyzszej techniki.



Do wszystkich: Na powaznie pomyslcie nad zmiana hasel, na jakies silne z generatora. Haslo z generatora o dlugosci 12-16 znakow praktycznie uniemozliwia jego zlamanie.
Oczywiscie u kazdego buka, MB, Netteler itd inne tego typu haslo.
Z pamietaniem hasel nie ma problemu. Sprawe zalatwia manager hasel wbudowany w przegladarke oraz baza hasel w stylu KeePass (program bezplatny, na licencji GNU).

Do góry
#2685270 - 28/10/2008 00:03 Re: Moneybookers [14] [Re: DoQ]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Originally Posted By: DoQ
nie zakladajcie z gory ze wlasciciel maila mb na ktory poszly wasze pieniadze to akurat zlodziej. jedno z moich kont zostalo uzyte tylko jako posrednik skradzionej kasy, i juz mialem maile od ludzi okradzionych.
sprawa druga, czy w KAZDYM przypadku chodzi tylko i wylacznie o interie? czy w gre wchodza tez inne poczty?

Chetny jestem zeby ktos nas oswiecil na czym polega schemat 'posrednictwa' - ze niby srodki z kont oskubanych ida na mb 'posrednika' a potem niby gdzie?
1. jesli w ostatecznosci na konto mb kanalii to kwestia dojscia jak po sznurku przez mb
2. jesli poza konto mb to gdzie? O ile mi wiadomo zaden bukmacher no moze jakies pseuda nie wyplaci np na netellera czy konto bankowe czy na karte - gdzie bym ie patrzyl jest w regulaminia 'wplacales mb -wyplacisz tylko na mb' no ale moze ktos wiekszy spec sie wypowie tutaj

Inna poczta niz interia nie wchodzi w gre co sugeruje ze w interii moze byc kret ktory ma dostep do hasel i wysylal sobie pzypomnienia sprawdzajac uprzednie czy konto zwiazane jest z moneybookers
Pytanie tutaj skad mieliby dane adresowe - w mb zeby wyslac sobie przypomnienie trzeba podac adres prawdziwy domowy a na interii rzadko kto wpisuje prawde zakladajac email podejrzewam ze wiekkszosc przy zakladaniu kont mailowych wpisala byle co
W tym swietle interia na taki numer tez jest za krotka i dane musialyby wycieknac z moneybookers i kto wie czy za kilka tygodni taka niespodzianka nie czeka posiadaczy maili na innych serwerach - jesli to ktos zrobil to musial miec czlowieka i w interii i w mb albo znalazl jakas dziure gdziekolwiek tam
Tu zmiana hasla nic nie da moim zdaniem tak dlugo az kret wie jak sie dobierac do kont i nie zostal zlapany i wsadzony a dziura zlikwidowana
Ostatnia rzecza jaka bym zrobil jest zapamietanie hasla na dysku (w przegladarce) - tylko najlepiej na kartke, wykuc na blache i spalic papier czy splukac w WC zeby nie wpadl w niepowolane rece. Nikt i nic nie przekona mnie ze haslo przechowywane w pamieci komputerowej jest bezpieczne bo tak nie jest i tu nie ma nad czym dyskutowac.

Do góry
#2685334 - 28/10/2008 00:26 Re: Moneybookers [14] [Re: Conrad]
rozmus Offline
addict

Meldunek: 12/11/2006
Postów: 631
Quote:
2. jesli poza konto mb to gdzie? O ile mi wiadomo zaden bukmacher no moze jakies pseuda nie wyplaci np na netellera czy konto bankowe czy na karte - gdzie bym ie patrzyl jest w regulaminia 'wplacales mb -wyplacisz tylko na mb' no ale moze ktos wiekszy spec sie wypowie tutaj


bzdura, wyplacaja bez problemu.
wplata na mb - wyplata na konto.
wiele znanych i remonowanych bukmacherow tak robi.

Do góry
#2685374 - 28/10/2008 00:43 Re: Moneybookers [14] [Re: rozmus]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
w takim razie odpowiedz na to kto jest prawdziwym beneficjentem lezy u bukmacherow - przypadkowej osobie na konto przelew nie idzie - i tam mamy prawdziwych sprawcow
to jest luka
Wezmy Expekt
We are currently experiencing intermittent technical problems with this withdrawal option. You may wish to try again or you may wish to use the bank withdrawal option. If you opt for bank withdrawal, the costs will be covered by expekt.com during this time. If you need help with this service, please contact support@expekt.com

Withdrawal to credit card is only available for VISA cards previously used for deposits in the last 6 months.


Dla wyplat na konto
If possible Expekt.com will transfer part of or the complete amount by crediting one or several of your previous credit cards used.

Bet365 - wyplata ta sama droga jak wplata - zanim nie wyplaci sie salda na mb nie mozna zmienic sposobu wyplaty - support tak twierdzi

Nie wiem czy tak bez problemu wyplacaja zatem

Do góry
#2685399 - 28/10/2008 00:52 Re: Moneybookers [14] [Re: Lord Devastator]
Hajzel Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/03/2006
Postów: 6402
Skąd: Final Table
wypłaca bardzo wielu u niektórych też jest zasada że wypłacają tym sposobem którym była ostatnia wpłata np betsson

Do góry
#2685448 - 28/10/2008 01:07 Re: Moneybookers [14] [Re: Hajzel]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
O to mamy lancuszek
ofiara --> posrednik(jego konto mb) -->bukmacher sprawcy (ew jescze konto mb sprawcy po drodze) -->rachunek bankowy sprawcy badz jego karta
Pozostaje przesledzenie drogi pieniazkow przez wszystkie te instytucje dokad prowadzi droga a jaka instytucja do tego jest uprawniona nie musze przypominac
No i ciagle pozostaje pytanie jak ale na to najlepsza odpowiedz zna wlasciciel konta wspomianego na koncu lancuszka

Do góry
#2685461 - 28/10/2008 01:10 Re: Moneybookers [14] [Re: Hajzel]
DoQ Offline
enthusiast

Meldunek: 27/07/2005
Postów: 256
Lord Devastator
chodzi mi tylko i wylacznie o to, na moim przykladzie mowie, ze ludzie zaraz mysla ze mail na jaki poszla ich kasa nalezy do zlodzieja.

ale widze ze jednego nie obcziles jeszcze, skad dane adresowe? juz mowie, zlodziej wchodzi na maila i widzi z jakich bukow korzystasz, buki przysylaja newsleter a w nim na dzien dobry "panie janie kowalski" "login : kowalskixxx". zlodziej bierze login idzie na strone buka i robi opcje zapmnialem hasla, wpisuje login i maila, buk bez zadnych przeszkod wysyla nowe haslo na maila ( sprobuj sam, a zobaczysz, dziecinnie proste ). a jak wszyscy juz wiemy na koncie buka sa nasze dane adresowe.

Do góry
#2685467 - 28/10/2008 01:12 Re: Moneybookers [14] [Re: Lord Devastator]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110935
Skąd: Las Vegas
Ja bym powiedzial,ze poczta onetu to tez gowno ,ostatnio nawet mi to ktos pokazał .na szczescie w bardzo dobrych zamiarach

Do góry
#2685475 - 28/10/2008 01:14 Re: Moneybookers [14] [Re: DoQ]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
wszystko sie zgadza - pozostaje zatem jeszcze tylko pytanie jak wchodzi na maila

Do góry
#2685484 - 28/10/2008 01:16 Re: Moneybookers [14] [Re: Lord Devastator]
rafal08 Offline
Zbanowany

Meldunek: 01/03/2005
Postów: 110935
Skąd: Las Vegas
Originally Posted By: Lord Devastator
wszystko sie zgadza - pozostaje zatem jeszcze tylko pytanie jak wchodzi na maila


mam wrazenie,ze to musi byc bardzo proste

Do góry
#2685498 - 28/10/2008 01:20 Re: Moneybookers [14] [Re: rafal08]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Wlasnie, taka poczta polska to badziewie, wyglada ze to najmniejszy problem.

Do góry
#2685547 - 28/10/2008 01:35 Re: Moneybookers [14] [Re: connor]
DoQ Offline
enthusiast

Meldunek: 27/07/2005
Postów: 256
pytanie, czy inne skrzynki pocztowe ( onet, gmail, o2 ) sa bezpieczne. dwa, czy po wzmocnieniu hasla i odpowiedzi na pytanie na interii, to sie juz nie powtorzy.

Do góry
#2685563 - 28/10/2008 01:44 Re: Moneybookers [14] [Re: DoQ]
arvid Offline
old hand

Meldunek: 03/08/2004
Postów: 916
Doq - ale nie odpowiedziałes na pytanie Lorda dokad poszła ta kasa z Twojego moneybookersa.
A druga sprawa, skoro wiekszość z nas gra u buków i większość wpłaca tam pewnie przez MB to z tego konta MB złodziej nie moze skorzystać. Musi najpierw zmienić adres e-mail. I pytanie czy na tych kontach MB, na które się włamał został zmieniony adres e-mail??

Do góry
#2685578 - 28/10/2008 01:52 Re: Moneybookers [14] [Re: rafal08]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Originally Posted By: rafal08
Originally Posted By: Lord Devastator
wszystko sie zgadza - pozostaje zatem jeszcze tylko pytanie jak wchodzi na maila


mam wrazenie,ze to musi byc bardzo proste


Ten film ktory pokazywal Herkules to nie jest takie hop siup bo zauwazcie ze tam bylo haslo zapisane w tresci maila a podejrzewam ze nikt z okradzionych nie jest na tyle debilem przy calym szacunku - czytajac forum co do niektorych owszem mozna miec powazne watpliwosci ale to na bok

DoQ napisal ze kasa poszla na mb okradzionego posrednika o ile nie zlodzieja a ja osmielilem sie ulozyc lancuszek ktory jakby nie by zaplatany konczy sie na oszuscie inaczej to wszystko byloby bez sensu

Do góry
#2685591 - 28/10/2008 01:55 Re: Moneybookers [14] [Re: Lord Devastator]
yaaho Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/11/2005
Postów: 30870
Skąd: 2909 Taylor Street, Dallas, TX...
Originally Posted By: Lord Devastator


Ten film ktory pokazywal Herkules to nie jest takie hop siup bo zauwazcie ze tam bylo haslo zapisane w tresci maila a podejrzewam ze nikt z okradzionych nie jest na tyle debilem przy calym szacunku - czytajac forum co do niektorych owszem mozna miec powazne watpliwosci ale to na bok



a jaki problem wejsc na strone buka czy tam mb i wyslac prosbe o przypomnienie hasla na maila? \:\)

Do góry
#2685602 - 28/10/2008 02:00 Re: Moneybookers [14] [Re: yaaho]
DoQ Offline
enthusiast

Meldunek: 27/07/2005
Postów: 256
arvid: kasa przeszla przez moje mb ( na tym koncie akurat nic nie bylo kasy ) i poszla na konto znajomego, z ktorym kiedys skladalem sie na serwis jeden.

yaaho: wlasnie z mb jest problem aby haslo sobie przypomniec, bo musisz miec kod miejscowosci i date urodzenia. jesli tego nie ma na mailu np scan dowodu, to wlasnie wlamuja sie na buki, a to juz wiemy ze jest bardzo proste.

Do góry
#2685615 - 28/10/2008 02:10 Re: Moneybookers [14] [Re: yaaho]
Lord Devastator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/03/2006
Postów: 7490
Originally Posted By: yaaho
Originally Posted By: Lord Devastator


Ten film ktory pokazywal Herkules to nie jest takie hop siup bo zauwazcie ze tam bylo haslo zapisane w tresci maila a podejrzewam ze nikt z okradzionych nie jest na tyle debilem przy calym szacunku - czytajac forum co do niektorych owszem mozna miec powazne watpliwosci ale to na bok



a jaki problem wejsc na strone buka czy tam mb i wyslac prosbe o przypomnienie hasla na maila? \:\)

Chodzi o konto do POCZTY ELEKTRONICZNEJ - skad ma je znac mb czy bukmacher \:\)

Do góry
#2685819 - 28/10/2008 03:42 Re: Moneybookers [14] [Re: markii]
Baqu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/09/2004
Postów: 26931
Skąd: ‎Mindfields
Originally Posted By: markii
Originally Posted By: DoQ
witam,
panowie, jedna uwaga, nie zakladajcie z gory ze wlasciciel maila mb na ktory poszly wasze pieniadze to akurat zlodziej. jedno z moich kont zostalo uzyte tylko jako posrednik skradzionej kasy, i juz mialem maile od ludzi okradzionych.
sprawa druga, czy w KAZDYM przypadku chodzi tylko i wylacznie o interie? czy w gre wchodza tez inne poczty?
i ostatnia kwestia, ktora mnie ciagle zastanawia, na przykladzie wlaman do mnie, czy rzeczywiscie jest to zwykle odgadniecie odpowiedzi na pytanie na interii czy moze kwestia wyzszej techniki.



Do wszystkich: Na powaznie pomyslcie nad zmiana hasel, na jakies silne z generatora. Haslo z generatora o dlugosci 12-16 znakow praktycznie uniemozliwia jego zlamanie.
Oczywiscie u kazdego buka, MB, Netteler itd inne tego typu haslo.
Z pamietaniem hasel nie ma problemu. Sprawe zalatwia manager hasel wbudowany w przegladarke oraz baza hasel w stylu KeePass (program bezplatny, na licencji GNU).


manager haseł wbudowany w przeglądarkę ? serio używasz tego do MB, kont bankowych i wszędzie tam gdzie trzymasz pieniądze czy dane osobowe ? moim zdaniem to największe zło jakie może być i nigdy tego nie używam.

poza tym oczywiscie inny email na mecz.pl inny do MB inne hasła na mecz.pl inne do emaila inne do MB inne do konta etc, każde z liczbą i często z przynajmniej jednym znakiem !@#$%^&* i do tego zeszyt gdzie na szczęście to wszystko mam zapisane \:\) ( chociaż mimo pokrętnych haseł już niektóre pamiętam i to jest moment aby znowu je zmienić - najlepiej zmieniać raz do roku ).

i jedyny minus jeżeli ktoś skrobnął by mi ten zeszyt, aczkolwiek o niego się nie boję gdyż zawsze ma się bezpiecznie.

pozdr,

Do góry
Strona 1 z 15 1 2 3 ... 14 15 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
0 zarejestrowanych użytkowników (), 2797 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49