Opcje tematu
#3551367 - 07/12/2009 19:01 STRATEGIE ZAKUPU AKCJI
jaja Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 12/04/2003
Postów: 7813
Skąd: Świdnik
Na forum Eurobankier.pl czytałem sporo wypowiedzi,gdzie wiele osób skarży się,że ponieśli bardzo duże straty na GPW,rzędu 20 - 30 tys zł.Zastanawiam się,jak to możliwe ? Przecież WIG20 od wielu miesięcy idzie do góry ! Gdzie tkwi błąd ? Doszedłem do wniosku,że błąd tkwi najprawdopodobniej w błędnej strategii zakupu akcji ! Jeden z forumowiczów,gdy kurs Centrozpu wynosił 0,72 zł wychwalał się,że kupił go właśnie w tej cenie za 23 tys zł.Był cały w zachwycie i uważał,że zrobił dobry interes.Po prawie 3 miesiącach od tej chwili,kurs Centrozapu wynosi 0,56 zł.Nie wiem,czy ów forumowicz sprzedał te akcje ze stratą,czy trzyma je do dzisiaj.Wiem prawie na pewno,że wpakował 23 tys zł w jeden walor i jedyne co mógł,to modlic się,żeby te akcje poszły do góry.
Ale przecież wielcy Inwestorzy,którzy "siedzą" na tym papierze,musieli zobaczyć jego ruch.I co ? Mieli pompować jego akcje do góry ? NIE, Centrozap jest małą stosunkowo spółką i oczywiście najprawdopodobniej zagrali "na zniżkę " ! On przerażony sprzedaje swoje akcje,żeby ograniczyc straty po np 0,58 zł,a wielcy je przechwytują i mają ubaw po pachy.
Czy dobrze rozumuję ?
Zapraszam do dyskusji nad strategiami zakupu akcji.Jakie stosujecie strategie,żeby nie ponieść takich strat,jak opisany przeze mnie bohater ? Temat jest chyba niezwykle istotny i ciekawy.Pozdrówka./Jaja/

Do góry
Bonus: Unibet
#3551628 - 07/12/2009 22:17 Re: STRATEGIE ZAKUPU AKCJI [Re: jaja]
z o ® r o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/09/2003
Postów: 5812
Skąd: Jaskinia Hazardu
Co do anegdotki to po to jest ten kilkumilionowy dzienny obrót żeby kogoś z 20 tysięcy wyleszczyć? smile Manipulować kursem na pewno się da, ale nie sądzę by "wielcy" schylali się po takie kwoty. To tak jakby ktoś po postawieniu 10$ na Chelsea po kursie 1,35 zaobserwował spadek kursu do 1,45 i wietrzył w tym spisek pozbawienia go owych 10$. Tak mi się wydaje, ale ekspertem nie jestem więc być może się mylę smile

Do góry




Kto jest online
10 zarejestrowanych użytkowników (Akhu, alfa, Sensei, VVega, kemp, akagi, igea23, rafal08, pacyfista, Sony), 3689 gości oraz 11 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581735 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49