Opcje tematu
#1214551 - 12/05/2007 01:03 Premiership - 38 kolejka (13.05)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Program ostatniej kolejki sezonu 2006/2007 angielskiej Premiership:

13 maja, niedziela:
Liverpool FC-Charlton Athletic Londyn godzina 16:00
Middlesbrough FC-Fulham FC Londyn godzina 16:00
Sheffield United-Wigan Athletic godzina 16:00
Tottenham Hotspur Londyn-Manchester City godzina 16:00
Portsmouth FC-Arsenal Londyn godzina 16:00
Blackburn Rovers-Reading FC godzina 16:00
Watford FC-Newcastle United godzina 16:00
Bolton Wanderers-Aston Villa Birmingham godzina 16:00
Manchester United-West Ham United Londyn godzina 16:00
Chelsea Londyn-Everton FC Liverpool godzina 16:00

Niestety sezon 2006/2007 kończy się. Ja osobiście będe bardzo dobrze wspominał tegoroczne rozgrwyki. Wspaniałe mecze, dużo walki a co najważniejsze profit. Chciałem bardzo mocno pogratulować Manchesterowi United za wspaniałą walkę i mistrzostwo Anglii. Niestety jedni cieszą się a inni mają łzy w oczach. Szkoda żegnać Wigan Athletic, Charlton Athletic i Watford, ale te ekipy w przeciągu tego sezonu były najsłabsze w Premiership. W przyszyłym sezonie na boiskach angieslkich zobaczymy Sunderland i Birmingham City. Na pewno będzie ciekawie w końcu Sunderland prowadzi sam Keane. Czas na nasze typy i spostrzeżenie na tą kolejkę. Szkoda, że sezon kończy się \:\(

Do góry
Bonus: Unibet
#1214616 - 12/05/2007 01:32 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Tottenham Hotspur Londyn
VS
Manchester City
Typ: Tottenham Hotspur Londyn

Będzie to praktycznie jedyne spotkanie o stawkę w tej kolejce ligi angielskiej. Tottenham, który myśli o stracie w Pucharze UEFA potrzebuje dosłownie jednego oczka do wywalczenia przepustki i gry w tych europejskich rozgrywkach. Oczywiście część zaraz puści mi tutaj kontrę i powie, że będzie remis w tym spotkaniu. Jednak dla "Spurs" jest to także ostatni mecz, na White Harte Lane. Myślę, że gospodarze będą chcieli godnie pożegnać się ze swoimi fanami efektowną wygraną. Warto wspomnieć, że pokonanie Manchesteru City może znowu zagwarantować, Tottenhamowi piąte miejsce. Tym samym, „Spurs" zajmą po raz drugi z rzędu właśnie tą lokatę w tabeli Premiership. W ostatnich kolejkach podopieczni menedżera Martina Jola są w bardzo dobrej dyspozycji. Ostatni swój mecz przegrali 7 kwietnia na wyjeździe z Chelsea Londyn (0:1). Od tego czasu są niepokonani już w pięciu ligowych grach!. Trzeba przyznać, że końcówka w ich wykonaniu była bardzo dobra. Niestety menedżer Martin Jol przed tym spotkaniem mam problemy kadrowe w swoim zespole. Zabraknie Jermaina Jenasa choć są nikłe szanse na jego występ w tym spotkaniu. Także Richardo Rocha, Mido , Young-Pyo Lee i Steve Malbranque mają problemy zdrowotne. Jednak te braki nie powinny martwić Tottenham ma bardzo wyrównaną kadrę. Na pewno menedżer Jol poradzi sobie z tymi brakami. Gorzej wygląda sytuacja Manchesteru City. Ten klub w tym sezonie zasłynął tylko jednym rekordem i trzeba przyznać, że mocno nie chlubnym. "Citizens" na City of Manchester Stadium potrafili w tym sezonie strzelić tylko dziesięć bramek!. Jest to najniższy rekord ligowy w historii. Warto także wspomnieć, że podopieczni menedżera Stuarta Pearce'a potrafili w całym tegorocznym sezonie strzelić tylko dwadzieścia osiem bramek i jest to podobny wynik do beniaminka Watfordu. To wszystko nam pokazuje jak bardzo nieudany był bieżący sezon dla fanów Manchesteru City. Do tego przecież po mistrzowską koronę sięga Manchester United, który koronował się na stadionu rywala za miedzy. Oj biedne jest życie fana Manchesteru City. Zespół jest całkowicie rozbity, o czym wspominałem już wcześniej. Z powodu konfliktów nie zagra do końca sezonu Joey Barton. Widzieliśmy jak brak tego zawodnika wpływa demobilizująco na „City”. Pewnie w tym meczu w jego miejscu zagra młody Michael Johnson, który pokazał już w meczu z "Czerwonymi Diabłami", że brak mu ogrania. We wspomnianym spotkaniu znalazł się w bardzo dobrej sytuacji jednak nie potrafił skutecznie zagrozić bramce Edwina van der Sara. Myślę, że podobnie będzie w tym meczu. Do tego w nadchodzącej konfrontacji zabraknie podstawowego obrońcy - Michaela Ball'a, który musi pauzować za nadmiar żółtek na koncie a także Micaha Richardsa. Tym samym widzimy, że City jedzie mocno osłabione do Londynu. Myślę, że gospodarze wykorzystają swoją szansę i odniosą efektowną wygraną na White Harte Lane.

Pozdrawiam

Do góry
#1214634 - 12/05/2007 01:42 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Ignorator]
medivall Offline
old hand

Meldunek: 29/12/2004
Postów: 1125


M.City nie strzela goliiiiiiiiiiiii,dobry kurs

Do góry
#1214667 - 12/05/2007 01:54 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Liverpool FC
VS
Charlton Athletic Londyn
Typ: Liverpool FC

Zbliżająca się kolejka będzie pełna sentymentalnych pożegnań. W tym spotkaniu po raz ostatni w barwach "The Reds" zobaczymy żywą legendę tego klubu Robbiego Fowlera. Ten zasłużony napastnik żegna się z Anfield Road. Menedżer Rafa Benitez powiedział, że liczy na bramkę strzeloną przez Fowlera, która będzie pięknym akordem na pożegnanie. Już widzimy, że w moich słowach wstępu napisałem o rezerwowym piłkarzu. Niestety Liverpool najprawdopodobniej postawi właśnie na drugi garnitur w tym meczu. Dobrze wiemy, że przed nimi największa batalia tego sezonu - finał Ligi Mistrzów w Atenach z AC Milan. Jednak moim zdaniem Liverpool wygra także to zbliżające się spotkanie z Charltonem. Po pierwsze tacy zawodnicy jak Fowler będą chcieli udowodnić Benitezowi, że ich miejsce jest na Anfield Road. Po drugie to Charlton jest bardziej załamany. Spadli już z ligi, choć końcówkę sezonu mieli naprawdę dobrą. Myślałem, że menedżerowi Alanowi Pardew uda się utrzymać Premiership dla tego klubu. Niestety sztuka ta nie powiodła się, ale wielu obserwatorów jest zgodny Charlton powróci za rok. Jeśli chodzi o sytuacje kadrową w Liverpoolu to na pewno nie zagra Jose Reina, który ma problemy z kontuzją. Między słupkami menedżer Benitez powinien postawić na Jerzego Dudka lub Daniele Padelli. Wydaje się, że większe szansę ma młody Padelii, bo Jurek ostatnim czasem ma jakiś problem z kontuzją, o czym mówił nawet jego brat Darek. Tak jak widzimy menedżer Benitez szykuje nam na ten mecz kilka niespodzianek w wyjściowym składzie. Myślę jednak, że podstawowi zawodnicy usiądą na ławce rezerwowej i jeśli mniej doświadczeni gracze będą zawodzić to od razu szkoleniowiec "The Reds" dokona odpowiednich zmian, które zagwarantują trzy punkty Liverpoolowi. Warto przecież zauważyć, że nadal "The Reds" walczą o trzecie miejsce w Premiership z Arsenalem Londyn. Goście również zapewne postawią na młodych i utalentowanych graczy. Menedżer Alan Pardew nie będzie mógł skorzystać z najlepszego bramkarza Scotta Carsona, który jest na wypożyczeniu w Charltonie z Liverpoolu. Najprawdopodobniej menedżer Pardew postawi na mało doświadczonego Darrena Randolph'a. Ciekawe czy zawodnik wytrzyma presję w tym meczu. W końcu na Anfield Road jest zawsze wspaniała publiczności, która dopinguje swoich do ostatniej 90 minuty spotkania. Niestety to nie ostatnie osłabienia Charltonu. Zabraknie jeszcze podstawowego obrońcy Talala El Karkouri. Tak jak widzimy Charlton ma duże problemy w strefie obronnej. Nowy bramkarz może wprowadzić duży nie pokój w szeregi gości z Londynu, którzy są już zdegradowani do Championship League. Ostatnie dwa przegrane spotkania z Blackburn (1:4) i Tottenhamem (0:2) pogrążyły tą zasłużoną ekipę. Faworytem tego spotkania będzie Liverpool, który już myślami jest w Atenach. Jednak ten mecz będzie tak naprawdę ostatnim testem dla piłkarzy przed wielkim rewanżem z Milanem za 2005 rok. Myślę, że zawodnicy pokażą się z dobrej strony i odniosą zasłużoną wygraną na pożegnanie sezonu 2006/2007.

Pozdrawiam

Do góry
#1214860 - 12/05/2007 03:04 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Ignorator]
KaPrYs Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/12/2006
Postów: 1756
Skąd: Kościan (Pyrlandia)
Chlopaki czy West Ham ma juz na 100% zapewniny byt w Premier jesli tak to mozna by zagrac MU mimo ze juz jest to mecz o nic nie wyobrazam sobie porazki na zakonczenie stadionu w Manchensterze ...

Do góry
#1214996 - 12/05/2007 03:51 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: KaPrYs]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Nie, West Ham jeszcze walczy o utrzymanie z Wigan. Młotom wystraczy remis do szczęścia, Wigan oprócz wyjazdowej wygranej z Sheffield musi liczyc na porażkę West Ham w meczu z ManU.

Do góry
#1215040 - 12/05/2007 04:01 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: As]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Jezeli Wigan wygra to przeskakuje Sheffield, ale w przypadku porazki West Ham z MU obydwa sie utrzymuja bo decyduja bramki.

Do góry
#1215157 - 12/05/2007 04:37 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: konstruktor1]
adingh Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/07/2004
Postów: 9576
Skąd: Wolbrom
A trener Man United powidzial, że to ostatni mecz przed 76000 publicznością i będą chcieli ładnie zakończyć sezon. Zagra mocnym składem, ale da odpocząć może dwóm zawodnikom podstawowym. Jak dla mnie to MU wygra, bo u siebie grają świetnie w całym sezonie \:\)

Do góry
#1215177 - 12/05/2007 04:46 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: adingh]
konstruktor1 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/08/2004
Postów: 2760
Skąd: Bray
Ja mam taka koncepcje ale bardziej na obstawianie live niz przed meczem, ze jesli MU bedzie wyraznie prowadzic przeciwko WHU to Sheffield najnormalmniej w swiecie pusci mecz Wigan. Wigan i Sheffield wspolnie probuja podjac akcje prawna przeciwko wladzom PremierLeague za to ze nie odebrali punktow West Hamowi za to,ze Tevez gral nieuprawniony de facto. Ale Premier League zagrozila im powaznymi konsekwencjami w przypadku wniesienia sprawy do sadu. Zatem wykorzystaja kazda inna okazje do spuszczenia Mlotow z ligi.
Co ciekawe menedzer Sheffield powiedzial, ze beda miec "goraca linie" z Old Trafford zeby znac wynik na biezaco. Troche to dziwne bo przeciez SU utrzymuje sie jesli nie przegra. Dlatego warto sie temu przygladac bo moze byc ciekawie.

Do góry
#1215620 - 12/05/2007 16:50 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: konstruktor1]
czołg Offline
HT2/FT1

Meldunek: 23/05/2003
Postów: 14120
nie bylbym pewny o to ze beda mieli goraca linie przeciez dostaja kase za pozycje i jesli przegraja z wigan to dostana 1milion funtow mniej a utrzymaja sie w przypadku porazki west ham roznica bramek na dzien dzisiejszy wynosi ona 3 wogole nie wiem co grac wiem ze reading nie chce grac w pucharze uefa wiec tak jak tydzien temu postwie na porazke tottenham powinien wygrac stawka jest puchar uefa choc remis im wystarczy ale mysle ze wygraja bo za 5 miejsce jest 7,700000 \:\) zastanawiam mnie mecz cheksea bez 6 podstawowych graczy moze jakis remisik z evertonem jeszcze mecz arsenalu ktory juz w nasteppnym sezonie rozsypie sie portsmouth gra jeszce o puchar wiec moze przed wlasna publicznoscia cos ugrac

Do góry
#1217855 - 13/05/2007 03:38 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: konstruktor1]
medivall Offline
old hand

Meldunek: 29/12/2004
Postów: 1125


Originally Posted By: konstruktor1
Jezeli Wigan wygra to przeskakuje Sheffield, ale w przypadku porazki West Ham z MU obydwa sie utrzymuja bo decyduja bramki.

Do góry
#1219128 - 13/05/2007 17:44 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Ignorator]
pescar Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2005
Postów: 2742
Skąd: Lublin
Manchester Utd v West Ham X2

Dzisiaj wielkie święto w Manchesterze przynajmniej dla tej czerwonej strony miasta. Udało się Czerwonym Diabłom przegrać passę dwóch triumfów w Premiership Chelsea i co by się dzisiaj nie stało święta nikt nie zepsuje. Gospodarze nie grają już o nic tylko dla własnej przyjemności. Za to West Ham przyjeżdża w jednym celu by wywieźć punkt lub punkty z Old Trafford bo to daje im utrzymanie bez czekania na korzystny rezultat w meczu Sheffield Utd v Wigan.
Ferguson dał odpocząć najlepszym zawodnikom w meczu z Chelsea i wystawił rezerwowy skład i tym razem może takich rezerw nie będzie ale Rooney i Ronaldo mają odpoczywać a chyba nie trzeba mówić ile dla ofensywy znaczy ta dwójka. Dodam tylko, że para Rooney - Ronaldo została wybrana najlepszą parą napastnik+pomocnik. Goście toczą ciężki bój o pozostanie w Premiership i dzisiaj na pewno motywacja i chęci będą po stronie młotów. W świetnej formie jest Tevez, którym już interesują się kolejne i silniejsze kluby niż WHU w tym ManU i będzie to dobra okazja do pokazania się Fergusonowi. Drużynę Fergusona czeka jeszcze ważny i prestiżowy mecz w FA CUP z Chelsea i mogą po ciężkim sezonie dzisiaj nie wkładać 100% by nie złapać głupiej kontuzji przed tym meczem i wakacjami. Kurs na X# jest bardzo kuszący bo aż ponad 2,0 więc ja się na to skurzę i liczę, że mając w podświadomości wielką fetę za 90 minut nie będą podkręcać tempa i chcieć wygrać za wszelką cenę.

Do góry
#1219253 - 13/05/2007 19:01 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: pescar]
kfjatek Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/09/2004
Postów: 23725
Skąd: Poznań
Kadra „Czerwonych Diabłów” na mecz:
Van der Sar, Kuszczak, Brown, O'Shea, Ferdinand, Vidic, Heinze, Evra, Fletcher, Ronaldo, Scholes, Eagles, Carrick, Giggs, Richardson, Rooney, Smith, Solskjaer, Dong.

Do góry
#1219291 - 13/05/2007 19:22 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: pescar]
Boubson Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/04/2006
Postów: 22227
Skąd: Warszawa
Originally Posted By: pescar
Manchester Utd v West Ham X2

Dzisiaj wielkie święto w Manchesterze przynajmniej dla tej czerwonej strony miasta. Udało się Czerwonym Diabłom przegrać passę dwóch triumfów w Premiership Chelsea i co by się dzisiaj nie stało święta nikt nie zepsuje. Gospodarze nie grają już o nic tylko dla własnej przyjemności. Za to West Ham przyjeżdża w jednym celu by wywieźć punkt lub punkty z Old Trafford bo to daje im utrzymanie bez czekania na korzystny rezultat w meczu Sheffield Utd v Wigan.
Ferguson dał odpocząć najlepszym zawodnikom w meczu z Chelsea i wystawił rezerwowy skład i tym razem może takich rezerw nie będzie ale Rooney i Ronaldo mają odpoczywać a chyba nie trzeba mówić ile dla ofensywy znaczy ta dwójka. Dodam tylko, że para Rooney - Ronaldo została wybrana najlepszą parą napastnik+pomocnik. Goście toczą ciężki bój o pozostanie w Premiership i dzisiaj na pewno motywacja i chęci będą po stronie młotów. W świetnej formie jest Tevez, którym już interesują się kolejne i silniejsze kluby niż WHU w tym ManU i będzie to dobra okazja do pokazania się Fergusonowi. Drużynę Fergusona czeka jeszcze ważny i prestiżowy mecz w FA CUP z Chelsea i mogą po ciężkim sezonie dzisiaj nie wkładać 100% by nie złapać głupiej kontuzji przed tym meczem i wakacjami. Kurs na X# jest bardzo kuszący bo aż ponad 2,0 więc ja się na to skurzę i liczę, że mając w podświadomości wielką fetę za 90 minut nie będą podkręcać tempa i chcieć wygrać za wszelką cenę.


zgadzam sie z tym ze moze nie beda podkrecac tempa, ale tez nie wydaje mi sie by chcieli fetowac po porazce... dlatego ja gram w tym spotkaniu remis... mecz bedzie piknikowy, a po meczu i wilk syty i owca cała... remis gosciom daje utrzymanie, a nie powoduje jakiegos niesmaku w czasie fety... wiec jazda po remisik po kursie 3,30...

Do góry
#1219307 - 13/05/2007 19:32 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Boubson]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Kto spadnie z trójki Sheffield, Wigan, West Ham jeśli wygra Man Utd i Wigan?

Do góry
#1219339 - 13/05/2007 19:41 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Giertyszek]
Giertyszek Offline
Inwestor

Meldunek: 07/12/2004
Postów: 7747
Skąd: Warszawa
Rozumiem że wtedy liczy się bilans bramek w lidze jeśli idzie o zainteresowane zespoły który teraz jest następujący:

Sheffield -22
Wigan -23
WH -25

tak?

Do góry
#1219381 - 13/05/2007 19:53 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: Giertyszek]
___On Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 13/01/2005
Postów: 2251
Niewiem po co dorabiacie ideologie do mecu WIGAn...jezeli nie potrafia wygrac od 8 spotkan to dlaczego mieliby wygrac akurat dzis? Jezeli Wigan nie wygra ( a moim zdaniem tak sie stanie ) to oni jako trzecia druzyna odpada z PREMIERSHIP a mecz MU West Ham jest o pietruszke...

Do góry
#1219387 - 13/05/2007 19:57 Re: Premiership - 38 kolejka (13.05) [Re: ___On]
marekm Offline
member

Meldunek: 11/03/2005
Postów: 125
kurs na bolton idzie ostro do gory juz ponad 2 czy ktos wie o co tu chodzi

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (alfa, 11kera11, rafal08, VVega), 3533 gości oraz 4 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581752 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49