Opcje tematu
#1740168 - 03/11/2007 06:41 12 kolejka Premiership (03-05.XI)
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
Sobota 03-11-2007
13:45 Arsenal Londyn- Manchester United
16:00 Wigan Atlethic- Chelsea Londyn
16:00 Newcastle United - Portsmouth FC
16:00 Fulham FC Londyn - Reading FC
16:00 Middlesbrough FC - Tottenham Hotspur Londyn
16:00 Everton FC Liverpool - Birmingham City
16:00 Aston Villa Birmingham - Derby County
18:15 Blackburn Rovers - Liverpool FC

Niedziela 04-11-2007
17:00 West Ham United Londyn - Bolton Wanderers

Poniedziałek 05-11-2007
21:00 Manchester City - Sunderland AFC

Panie, panowie przed nami kolejna już kolejka Premiership. Hitem będzie oczywiście mecz pomiędzy Arsenalem i Manchesterem United. Ciekawe, która drużyna okaże się lepsza, bo obie mają znakomity strat w ty sezonie \:p

Do góry
Bonus: Unibet
#1740177 - 03/11/2007 06:44 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: Ignorator]
Ignorator Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/10/2005
Postów: 3789
Skąd: .::Destination unknown::.
03/11 godzina 16:00
Aston Villa Birmingham VS Derby County

Typ: Aston Villa Birmingham

Na Villa Park dojdzie do spotkania pomiędzy Aston Villą Birmingham a beniaminkiem z Derby.

Wszyscy w Birmingham są zgodni najwyższy już czas na przebudzenie się popularnych "The Villans". Po dwóch poprzednich kolejkach podopieczni menedżera Martina O'Neilla niestety nie mogą zapisać do udanych. Najpierw na własnym stadionie przyszła dość gładka porażka (1:4) z Manchesterem United. Potem w kolejnej serii spotkań zanotowali tylko remis (1:1) na Reebok Stadium w meczu z Boltonem. Lepsze okazji na przebudzenie niż w meczu z Derby County próżno szukać.

Sam menedżer Martin O'Neill oczekuje od swoich podopiecznych wygranej. Mam nadzieję, że jego podopieczni zagrają z taką werwą i zacięciem jak w meczu z Manchesterem United. Wtedy szkoleniowiec będzie spokojny o końcowy rezultat dla "The Villans". Gorzej jeśli tak jak na Reebok Stadium z Bolton Wanderers wtedy o wynik trzeba będzie się bać do samego końca.

Na pewno dobrą wiadomością przed tym meczem będzie powrót bramkarza Scotta Carsona i pomocnika Niger Reo-Cokera. Ta wspomniana przez zemnie dwójka może być brana pod uwagę przy okazji ustalania wyjściowej jedenastki na to spotkanie.

O wiele gorzej wygląda sytuacja kadrowa Derby County. Beniaminek może w tym meczu wystąpić bez swojego najlepszego strzelca - Kenny Millera, który uwaga ma na koncie tylko dwa trafienia!. Do tego jako ostatni strzelił gola dla Derby County w zremisowanym meczu (1:1) z Bolton Wanderers 29 września. Od tamtego spotkania żaden z piłkarzy nie potrafił wpisać się na listę strzelecką. Indolencja strzelecka trwa już 341 minut!.

Prócz problemów z wykorzystywaniem sytuacji strzeleckich warto zwrócić uwagę na fatalną postawę obrony Derby County. Stracili już w sumie, aż 24 bramki i pod tym względem przodują w Premiership.


Niestety tak jak widzimy Derby County będzie miało wielki problem z utrzymaniem się w szeregach najlepszych drużyn w Premiership. Myślę, że podzielą oni los zeszłorocznego beniaminka - Watford FC. Tyle tylko, że eksperci wróżą im szybszy spadek niż popularnym "Szerszeniom".

Faworytem tego spotkania jest Aston Villa Birmigham, która jeśli wygra to ma szansę na awans na ósme miejsce. Wydaje się, że Derby County będzie idealnym przeciwnikiem do przełamania się po dwóch pechowych spotkaniach w poprzednich kolejkach. Niestety jeśli chodzi o Derby County to trudno spodziewać się jakiejś miłej odmiany w ich grze. Pamiętam jak dwie kolejki temu grali na Craven Cottage z Fulham. Mieli już "Wieśniaków" na widelcu, ale pomimo tego nie mogli pokonać Artti Niemiego. Podobny scenariusz widzę w tym spotkaniu. Z tym, że tym razem Derby County przegra.

.::Think Twice::. Ignorator.

Do góry
#1740525 - 03/11/2007 12:19 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: Ignorator]
konradd Offline
old hand

Meldunek: 17/06/2004
Postów: 1120
Skąd: London
Jutro kolejke zaczynaja dwa super teamy Arsenal v Manchester Utd uwazam ze bedzie tu remis, oba teamy mocne i nawet strata gola czy 2 ich nie podlamie, uwazam ze zadna z nich nie pozwoli odskoczyc rywalowi. Drugi ciekawy mecz to Middlesbrough - Tottenham, goscie pod wodza nowego trenera Ramosa (eks coach Sevilli) oraz takze nowego asystenta (eks trener Leeds) -czy uda im sie zmienic zespol Tottenhamu uwazam ze tak bo przyszlo nowe i stare musi odejsc, debiut wymarzony gospodarze bez formy wielkiej, nie zagra Mido. Wg mnie czysta 2.

Do góry
#1740735 - 03/11/2007 17:21 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: Ignorator]
Gedzo Offline
enthusiast

Meldunek: 01/11/2001
Postów: 288
Middlesbrough - Tottenham

Zapowiada nam się mecz o 6pkt!. Obie ekipy graja fatalnie w tym sezonie, co do boro to mozna było się spodziewac takiej postawy ale kogutów? nigdy.

Sytuacja Kadrowa
Gospodarze maja niewielki szpital, nie zagrają: Emanuel Pogatetz, Julio Arca, Robert Huth i były piłkarz Kogutó Mido.

Goście zagraja bez: Anthony Gardner, Ricardo Rocha, Benoit Assou-Ekotto, Gareth Bale i Ledley King.

Na stanowisku trenera w Londynie nastąpiła zmiana, nowy trener Ramos ma duży pracy do wykonania, defensywa i jeszcze raz defensywa. Powiem szczerze że nie widziałem tak tragicznej obrony (nie liczac Derby) ci chłoptasie kompletnie nie wiedza co to znaczy obrona! i taki Dawson gra w RP Anglii. Może brak co niektórym formy ale jak oglądłem te mecze kogutów i widze kontre rywali to już wiem jak to się skonczy. Druga linia to grajki typu run&kick, w dzisiejszych czasach od całego zespołu wymaga się obrony, niestety tego w tottenhami ja nie widze.


Nie oglądałem meczu z Blackpool z tego co czytałem to dopisało szczecie ( którego koguty nie maja w tym sezonie) obrona zagrała na zero. Trener po meczu powiedział że druzynia wymaga poprawy w każdym elemencie gry. Na pewno takie 2-0 dało lekkiego kopa motywacyjnego na dzisiejszy mecz ale nie zapominajmy że Boro też bedzie walczyło o 3 pkt! tak wiec ja bym na kogutów dzis jeszcze nie stawiał. Niech chłopaki zagraja dobry mecz i wtedy powiem: "widze poprawe w grze" - pora zarobic na kogutach \:\)

Martwi mnie też kadra tottenhamu oni praktycznie graja ta sama 11stka a przed nimi ciezkie czasy, graja co 3 dni.

Pozdr.

Do góry
#1740867 - 03/11/2007 18:07 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: Gedzo]
Eriksson Offline
veteran

Meldunek: 22/08/2007
Postów: 1512
Skąd: Mysłowice
Dzisaj w Premiership kilka naprawde ciekawych spotkań i można zrobić fajne AKO nawet na dwóch kuponach.

Po pierwsze to ładnie prezentują się nam kursy na spotkania Aston Villa - Derby i Newcastle z Porsmouth. Do zespołu Aston Villa wraca kilku zawodników i nie powinni oni mieć problemów z zespołem, który w tak wczesnej fazie sezonu skazywany jest na 100% spadek. Tak więc pierwszy kupon zaczynamy od Aston Villa 1 za 1.42. Drugi kupon zaczynamy od Newcastle 1X po 1.26 oby dwa zespoły sasiądują w tabeli ale atut własnego boiksa dla Newcastle jest bez cenny w tej sytuacji. W tym sezonie sroki jeszcze u siebie nie przegrały a z Porsmouth na własnym stadionie regularnie wygrywają od trzech spotkań.

Wiara w Manchester United!

Na oby dwóch kuponach zamieszcze typ sugerujący że w spotkaniu na szczycie dwunastej kolejki faworyzuje Czerwonych diabłow. I tak kolejno 1 kupon: Manchester Utd. to score po 1,40 a na drugim zakładzie X2 za @1,50.

I jeszcze po jednym zakładzie na zdobycie gola. W pierwyszym kuponie gdzie spotkania Aston Villi i Manchesteru Utd. tworzą nam AKO 1,99 dorzucę Everton to score 1,15 i otrzymamy AKO 2,29. Na drugi kupon natomiast dogram troche wyższy kurs na to score a mianowice zaufam kogutom. Generalnie bardzo lubie ten zespół i strasznie żałuje że tak potoczył im się początek sezonu ale mam nadzieje że w koncu zaczną strzelać bramki a co najważniejsze wygrywać mecze w lidze. Dodam tylko że w ostatnich dwóch meczach padały dosyć wysokie wyniki w M'Borough (2-3, 3-3).

1 Kupon:

Aston Villa @1,42 + Manchester @1,40 + Everton @1,15 1, to score, to score @2,29 5/10 GB

2 Kupon:

Newcastle @1,26 + Manchester @1,50 + Tottenham @1,25 1X, X2, to score @2,36 8/10 GB

W swoim temacie w PP dodałem jeszcze jedną kombinacje tak więc serdecznie zapraszam \:\)

Do góry
#1740981 - 03/11/2007 18:36 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: Eriksson]
vindom Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/03/2006
Postów: 24366
Newcastle - Portsmouth

Pojedynek ligowych sąsiadów zapowiada się na ciekawe widowisko. W ligowej tabeli wyżej znajduje się drużna gości, która zgormadziła dwa puntky więcej niż Newcastle, jednakże podopieczni Big Sama rozegrali jedno spotkanie mniej. Popularne Sroki na St. James PArk w obecnym sezonie prezentują się bardzo dobrze na 5 spotkań wygrali 4 i 1 zremisowali przy bilansie bramkowym 10-4. Z drugiej strony The Pompeys w meczach wyjazdowych radzą sobie bardzo przyzwoicie mając bilans 3-1-2 i bilans bramkowy 8-6. Co warte podkreślenia goście wygrali już 3 kolejne mecze wyjazdowe (z Wigan, Fulham oraz Blackburn) toteż będą próbować podtrzymać swoją dobrą passę. Na sym obiekcie The Magpies zdołali odprawić z kwitkiem takie firmy jak Tottenham, West Ham oraz Everton. Wyniki z meczy rozgrywanych na St. James Park są bardzo korzystne dla gospodarzy. Portsmouth nie udało się wywieźć kompletu punktów od 58 lat. Ostani raz wygrali tam 3-1 w 1949 r. Po mimo licznych kłopotów kadrowych Newcastle potrafi grać u siebie bardzo ofensywnie a co za tym idzie strzelać sporo goli. Z kolei goście mogą poszczycić się bardzo dobrą obroną, od 3 kolejnych meczy nie stracili bramki.Harry Rednknapp zapowiadał przed meczem, że jego gracze zrobią wszystko by przełamać niekorzystną passę pojedynków na St. James Park. Poziom obu drużyn wydaje się być zbliżony, trudno jednzonacznie wskazać faworyta, choć u buków jest nim drużyna gospodarzy. Ja także przychylam się ku temu. Szale zwycięstwa na korzyść Newcastle może właśnie przechylić gra na własnym obiekcie, na którym grają zdecydowanie lepiej niż na wyjazdach. W nadchodzącym meczu w szeregach Newcastle po raz kolejny zabraknie Marka Viduki, Stephana Carra oraz Damiena Duffa, wraca natomiast Abdoulaye Faye. Goście będą osłabieni brakiem Sulley'a Muntari'ego oraz Hermanna Hreidarssona.

Typ: Newcastle

Do góry
#1749373 - 05/11/2007 07:14 Re: 12 kolejka Premiership (03-05.XI) [Re: vindom]
True02 Offline
veteran

Meldunek: 05/01/2006
Postów: 1545


Citizens w zeszłym tygodniu dostali ostry łomot od Chelsea(0-6!!), okazja nadarza się znakomita, bo gdzie lepiej odbudować swoje morale niż na własnym boisku? I z kim jeśli nie z przeciętnym przecież Sunderlandem. Ale za M.C przemawia nie tylko chęć rehabilitacji. City w tym sezonie grają naprawdę rewelacyjnie 6-0-0 10-2, "Czarne koty" na wyjazdach grają bardzo kiepsko 0-2-4 5-6.

Myślę, że gospodarze zanotują siódme z rzędu zwycięstwo na swoim boisku, choć nie spodziewałbym się tutaj jakiegoś spacerku. Do grania na M.C. skłaniam się również za sprawą wieści dochodzących z obozu Citizens, Ci bowiem zagrają niemal w najsilniejszym zestawieniu(brak tylko Micah Richards'a), uporał się z problemami zdrowtnymi Petrov i prawdopodobnie wystapi w tym spotkaniu.

Znacznie gorzej przedstawia się sytuacja Sunderlans'u, w którym z pewnością nie wystapią zawieszeni Paul McShane and Greg Halford. Wraca co prawda do składu Kenwyne Jones, ale szanse na grę Dwight Yorke'a oraz Roy O'Donovan'a serwis BBC ocenia 50/50.


Kadry meczowe(nie mylić z wyjściowymi jedenastkami) na ten mecz przedstwiają się następująco(podaje za http://www.anglia.goal.pl):

21:00 Manchester City - Sunderland

Sędzia: Alan Wiley

Man City: Isaksson (B), Hart (B), Corluka, Onuoha, Sun, Dunne, Garrido, Logan, Ball, Ireland, Johnson, Dabo, Hamann, Geovanni, Fernandes, Petrov, Elano, Samaras, Bianchi, Mpenza, Vassell

Sunderland: Gordon (B), Ward (B), Kay, Nosworthy, Higginbotham, Collins, Harte, Etuhu, Yorke, Leadbitter, Miller, Wallace, Kavanagh, Jones, Chopra, Murphy, Stokes, Connolly, O'Donovan


W formie ciekawostki dodam, że trener gospodarzy nie mógł się dziś nachwalić Vasella, który na treningu strzelił 4 bramki. Myślę,że to dobry prognostyk przed jutrzejszym pojedynkiem. Dodatkow zastanawiam się czy oprócz 1(1,55) nie postawić również overa (1,90).

GL.

Do góry

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
8 zarejestrowanych użytkowników (Huberthg, akagi, Sensei, VVega, alfa, kemp, ANZELMO, ElNinho[mmdea]), 3464 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581766 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49