Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#482574 - 13/01/2006 09:18 Australian Open
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa


Australian Open

Miejscowość :Melbourne , Australia
Data: 16-29 Styczeń, 2005
Drabinki : 128M/96Q/64D
Nawierzchnia: Hardcourt/Outdoors
Pula Nagród:
A$19,300,000


INFO:
-----
Oficjalna Strona Turnieju
-----
Losowanie: Drabinki
-----
Plan Gier
-----
Scoreboard: Live Scores
-----

================================


LINKI WTA:
http://www.tenniscorner.net
http://www.wtatour.com
http://home17.inet.tele.dk/wta
http://www.itftennis.com/womens/players
http://www.wtaworld.com
http://www.webpark.sk/vlmark/

Do góry
Bonus: Unibet
#482575 - 14/01/2006 10:02 Re: Australian Open
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Jadymy z 1 rundą

Po pierwsze :

Grzechem by bylo nie zagrac Na Li @ 3.40 w pojedynku z Sereną Williams. Pośladki Amerykanki juz dawno przerosly rozmiarem jej glowe Nadwaga jest bardzo widoczna ale Serena nic sobie z tego nie robi a jej gra systematycznie traci swoje atuty. Na turnieju w Honk Kongu po kompromitujacej porazce z Dementievą wymyslila sobie uraz i wycofala sie z turnieju aby uniknac wiekszych powodow do wstydu. W tym spotkaniu po raz kolejny serwowala "bez nóg", nogi pozostawiala na ziemi, wygladala przy tym troche jak niepelnosprytna ale ten styl serwowania stosuje wtedy gdy cos jej dolega(choc w ostatnim sezonie robila to zawsze ) Ostatni mecz zeszlego sezonu dla Amerykanki to byla porazka z tian tian sun w dwoch setach, teraz spotyka sie z najlepsza obecnie chinska zawodniczka , mocno gracjącą na li, ktora potrafi juz bardzo wiele. Na Serene dzisiaj wystarczy posylac pilki nie na srodek i z dobra mocą a o to u chinki jestem spokojny. Amerykanka ze srodka jeszcze odbije ale gdy trzeba dobiec to albo w ogole nie stratuje a jak juz to robi to odgrywa pilki gotowe do zabicia Niespodzianka , ktorej wszyscy sie spodziewaja moze stac sie faktem

A Bondarenko to beat Sprem @ 1.76

Karolina ma tu do bronienia punkty za 4 rundy ale losowanie nie bylo laskawe W pierwszym pojdynku musi sie zmierzyc z bardzo grozna dla wszystkich Aloną Bondarenko, zawodniczką nie wybitną ale barzo solidną, przde wszystkim duzo walczaca i przebijącą a regularne zawodniczki to to czego chorwatka nie znosi Ktos kto zabija kazda pilke nie radzi sobie czesto z takim stylem gry a jak jeszcze jest w takiej agonii w jakiej od pewnego momentu jest Sprem to kurs biore z pocalowaniem w reke

Amanmuradova to beat Randriantefy @ 2.6

Dwie zawodniczki o dziwnych nazwiskach - stawiam na wyszy kurs
A tak serio to sensacyjna bohaterka zeszlorocznego turnieju w tashkencie gdzie pokonywala Vesnine, Bondarenko czy Camerin spotyka sie z filigranową Randriantefy Dwa zupelne przecwienstwa, mocny serwis(glowna bron) i ostre uderzenia ze strony groznie wygladajacej zawodniczki uzbekistanu kontra delikatny serwis i balony ze strony reprezentantki madagaskaru. Do tej nawierzchni dopasowalbym ten pierwszy styl gry a dodajac do tego fakt , ze Dally w tym sezonie jescze nie grala to typ wydaje mi sie calkiem realny.

poszukuje niespodzianek poki co bo ciezko mi znalezc jakies sensowne typy na faworytki ale moze jeszcze pozniej mnie olsni

Do góry
#482576 - 14/01/2006 17:01 Re: Australian Open
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Witam na pierwszy rzut oka mecze z PROFA:


Llagostera-E.Laine 1 1.5

Zawodniczka zdecydowanie lepsza w ostatnich miesiącach na hardzie zwycięstwo nad Vesnna,Schiavone oraz urwanie seta wracającej do wielkiego tenisa Martinie Hingis powinno wystarczyć na 19-latke z Finlandii, która co jak co ale z wielkim szlemem nie miała za bardzo do czynienia

Li Ting-Vesnina 1 1.5

Ładny kursik na Chinke która przeszła dosyc gładko kwale, naprzeciwko niej średnio spisująca się zawodniczka z Rosji, Chinki w szlemach zawsze groźne

Camerin-Meusburger 2 1.8

H2H 1-0 dla Meusberger.Austriaczka z kwalifikacji, Włoszka nie za dobrze sie czuje na hardzie, pokazuja to ostatnie wyniki (koronna nawierzchnia jej to cegła) Yvonne z meczu na mecz gra coraz lepiej zetkniecie z wielkim szlemem może wpłynąć tylko pozytywnie na jej gre, kursik pyszny

Jackson-Tanasugarn 2 1.88

H2H 1-0 dla Jackson (TRAWA-Surbiton 6-1 7-5). To było jakis czas temu i dużo sie zmieniało od tego czasu.Tak jak juz pisałem kilka dni temu, Tamarine szykowała forme na ten turniej i widać że wychodzi jej to na dobre, gładkie przejście kwalifikacji a naprzeciwko niej stanie czarnoskóra Jamea, której ostatnie wyniki na betonie wołaja o pomstę do nieba w 9 meczach na hardzie wygrała 2 spotkania (Pous-tio , Kutuzova). Tajka ma za sobą wygrany Chalenger na betonie Shenzhen ($50,000) w listopadzie 2005 oraz półfinał w Mount Gambier ($25,000) w Australii. Jak dla mnie jest to jeden z lepszych meczy 1 rundy

Czink-Yuan 2 1.98

Uparłem sie na te kwalifikantki.... . No ale rzeczywiście Yuan po ostatnich występach również przekonuje mnie do siebie. Czink to równiez nie jest zawodniczka wybitnie uzdolniona na dodatek nie grająca na nawierzchni, na której lubi grać.Kurs warty wg mnie ryzyka



to tak na ZIMNO POZDRO

Do góry
#482577 - 14/01/2006 23:46 Re: Australian Open
El_Darro Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 17/06/2003
Postów: 6444
Skąd: Hlef nad Wisłą
Witam!!! Ja naskrobałem coś takiego:

Alona Bondarenko UKR vs. Karolina Sprem CRO @ 1
Bondarenko w tym roku 2-1 i zwycięstwa nad Linetskają 6:1 3:6 6:2, Dellacqua 7:6 6:4, natomiast Karolina 0-2 dwie porażki z takimi zawodniczkami jak Haynes w 3 setach w GoldCoast oraz Peer z Izraela 7:5 6:3. Bondarenko w ubiegłym roku zagrała w jednym finale WTA w Hyderabad i raz osiągnęła ćwierćfinał w Pattaya. Chorwata z Varazdinu w poprzednim roku w AO zagrała bardzo dobrze i dotarła do 4 rundy jednak w innych turniejach w 2005 roku nie grała za dobrze. Tylko wyszedł jej turniej w Kalkucie gdzie przegrała w fianle z Myskiną 6:2 6:2

Evgenia Linetskaya RUS vs. Maria Kirilenko RUS (25) @ 2
Dwie młode rosjanki o rok młodsza ta druga. W tym roku Maria ma lepszy bilans spotkań wygrała 3 w Auckland z Blahotovą 6:4 6:1 w 2 rundzie z Azarenką 6:3 2:6 6:3 i przegrała bardzo wyraźnie z Zvonarevą 6:2 6:0. W Sydney natomiast zwyciężyła Dulko 6:4 3:0w/o i przegrała z Pietrową 6:1 6:2. Jak po ostatnich wynikach widać Kirilenko może nie jest jeszcze zawodniczką nawet dobrą ale myśle że może pokonać Linetskaye. Kirilenko w 2005 roku wygrała w Pekinie była w półfinale w Hyderabad, Tokyo. Evgenia Linetskaya największy skuces w 2005 roku to finały w Pattaya City i Memphis. Obecnie w nienajlepszej formie

Jelena Dokic AUS vs. Virginie Razzano FRA @ 2
Ten mecz uważam za bardzo trudny do wytypowania. Dokić można powiedzieć gra u siebie co powinno jej pomóc. Jednak to jest Dokić charekterek którego ciężko rozgryżć. Ostatnio australijka nic nie gra a czasy świetność prawdopodobnie nie wrócą. Ostatni mecz w Auckland to porażka ze Schruff 5:7 7:6 6:1 mówi że również w 1rundzie nie należy stawiać na nią. Francuska Razzano bilans tego roku 1-2 porażka z Schnyder w Gold Coast 6:3 7:6 oraz osiągnięcie 2 rundy w Canberze i zwycięstwo z Kutuzovą i porażka z Czink z Węgier 5:7 7:5 6:3. Virźinia w ostatnim roku osiągnęła nieco więcej półfinał w Amelia Island.

Hana Sromova CZE vs. Akiko Morigami JPN @ 1
Akiko Morigami w tym roku dwie porażki z Lichovcevą i tydzień później z Sun. Dobry występ japonki to turniej w Cincinnati gdzie pokonała kilka liczących sie zawodniczek jak V.Zvonareva, Sanie Mirze, Hantuchovą i przegrała w finale z Schnyder.Czeszka Sromova już lekko zaawansowana wiekowo myśle, że to jest dobra okazja do zarobienia jeszcze pare groszy.

Dally Randriantefy MAD vs. Akgul Amanmuradova UZB @ 2
Madagaskar vs Uzbekistan, Doświadczona vs Młodzież, tu również zgadzam się z Promilem Akgul finalistka z Tashkentu pokonała tam Bondarenko 7-6 6-4, Voskoboevą 6:4 6:4, Vesine 7:6 3:6 7:6, Camerin 6:3 6:4 jeżeli dobrze pamiętam to była tam jakaś afera z sędziami (ściany pomagają) w dodatku inny klimat ale jednak nazwiska same mówią za siebie.Randriantefy najlesze osiągnięcia to Starasbourg i Acapulco półfinały

Na Li CHN vs. Serena Williams USA (13) @ 1
Co tu dużo pisać za dużo hamburgerów. Li w poprzednim roku dobrze zagrała na Bali pokonując Vives, Zi Yan, Bondarenko przegrała w półfinale z Davenport 6:2 6:2. Równie dobrze poszło jej w Estoril jednak to zupełnie inna nawierzchnia tam dotarła do finału.
Tu myśle że kolega Promil wszystko napisał. Zgadzam się z przedmówcą... Że tak powiem...

Sophie Ferguson AUS vs. Nadia Petrova RUS (6) @ 1
Spotkały się raz właśnie w AO rok temu wygrała Petrova jednak 3 setowym pojedynku. Sophie w 2005 roku doszła do 2 rundy wygrywając wcześniej z Vives w 3 setach by później trafić właśne na Petrovą. W tym roku może być podobnie chociaż ja stawiam na młodziudką Ferguson choicaż jej bilans tegoroczny nie wygląda dobrze. Porażki w pierwszych rundach z Benesovą 7:5 6:2 i tydzień poźniej z Poutchek 6:0 6:2. Petrowa ubiegły rok to sukcesy w Linz, i finał w Bankoku i Berlinie. Asekuracyjnie na 2:1 Petrova.

Shahar Peer ISR vs. Shinobu Asagoe JPN @ 1
18 sto letnia Peer w tym roku na hard 3-2 porażka w Auckland z Cho 7:6 6:4 i wygrane w Canberze z Sprem 7:5 6:3, Daniilidou 7:6 6:2, Nakamura 2:6 6:3 6:0 i porażka z Garrigues w 3 setach. W ubiegłym roku zaliczyła 5 ćwierćfinałów wszystkie? na twardej nawierzchni. To jej pierwszy występ na AO. Asagoe gra w Australii po raz ósmy największe osiągnięcie to 2 runda w tamtym roku. W tym roku Japonka przegrała dwa pojedynki z Sanchez Lorenzo oraz Kuzniecovą oba 2:1.

Anna Chakvetadze RUS vs. Jie Zheng CHN @ 2
Jak narazie w H2H prowadzi rosjanka wygrała w 2005 w New Haven 6:4 6:4. Największe osiągnięcia Chinki to zwycięstwo w Hobart oraz finał turnieju w Rabat. W tym roku jeszcze nie startowała. Anna Chakvetadze przegrała w tym roku w 1 rundzie z Yan Zi 6:3 6:3. W 2005 była półfinalistką New Haven pokonując Jankovic,Kirilenko i Zheng, i osiągała ćwierćfinały w Stambule,Birmingham oraz SanDiego

Tiantian Sun CHN vs. Amelie Mauresmo FRA (3) @ 1
Zawodniczki dzieli dokładnie 100 miejsc w rankingu a w/g mnie ta różnica powinna być nieco mniejsza. Być może już tak będzie po następnym rankingu WTA. Zawodniczki spotykają sie po raz pierwszy. W ubiegłym roku dużym sukcesem Chniki była 2 runda US Open i ćwierćfinały w Hyderabad i Beijing, zupełnie przyzwoicie radziła sobie w deblu w parze z T.Li. Mauresmo w ubeiegłym roku wygrała w Antwerpi, Romie, Philadelphii oraz była finalistką w Paryży oraz New Haven. W tym roku poniosła jedną porażke z Aną Ivanovic w Sydney 6:4 7:5. Porażka Mauresmo była by wielką sensacją jednak warto spróbować.

Emma Laine FIN vs. Nuria Llagostera Vives ESP @ 2
Laine jak narazie sukcesy odnosiła tylko w turiejach ITF na wygrywanie pojedynków WTA chyba ma jeszcze czas. Nuria Llagostera Vives uznawana jest w Hiszpani za zawodniczke numer 3 a w/g mnie 2. Vives w zeszłym roku wygrała jeden turniej WTA w Rabacie i grała również w finale w Guangzhou. W tym roku na nawierzchni twardej 3-2 i porażki z Hingis w 3 setach oraz z Kostanić również w trzech.

Samantha Stosur AUS vs. Severine Bremond FRA @ 1
21 letnia zawodniczka gospodarzy myśle, że przy małym wsparciu pokona Severine. Francuska po zmianie nazwiska przez moment grała dobrze, jednak obecnie nie prezentuje sie najlepiej. W 2005 roku praktycznie nie osiągnęła znaczących sukcesów była finalistką w małym turnieju ITF w Louisville. I jeszcze tylko ćwierćfinał w Portoroz. Młodsza przeciwniczka czyli Stosur w 2005 grała w finale Gold Coast oraz Sydney. Znacznie lepiej spisuje sie w deblowej parze z Raymond albo Stewart w 2005 wygrała 7 turnieji w tym US Open. Myśle że przy odrobinie szczęścia wygra spotkanie 2-0.

Zi Yan CHN vs. Nathalie Dechy FRA (11) @ 1
Dechy to ubiegłoroczna półfinalistka i już dziewięciokrotnie startowała w Australian O. W tym roku starty zaczyna od AO. Chinka Zi Yan w tym roku włącznie z kwalifikacjami na twardej ma bilans 6-2. W 2005 roku wygrała turniej Guangzhou. Spodziewam sie małej niespodzianki w tym spotkaniu. Dobrym rozwiązaniem będzie asekuracyjne zagranie 1-2 dla Dechy.

Laura Pous Tio ESP vs. Anna-Lena Groenefeld GER (22) @ 1
Groenefeld znacznie lepiej wychodzi Jej gra w debla w tym roku Niemka w turniejach WTA przegrała z Safiną 6:2 6:1. W ubiegłym roku zagrała dwa fianły (Hyderabad, Stanford). Laura Pous Tio uznawana jest za wielki talen hiszpańskiego kobiecego tenisa. Laura zagrała w ubiegłym roku w finałach WTA w Pradze i Budapeszcie, wygrała dwa mniejsze turnieje ITF. Niemka nie jest w najwyższej formie i licze na małą niespodziankę.

Marion Bartoli FRA (27) vs. Amy Frazier USA @ 1
Frazier niestety nie kończy kariery zobaczymy czy zarobi coś jeszcze na AO. Amy spotyka sie z Marion Bartoli, która w tym roku wygrała już 5 spotkań w tym finałowe w Auckland. W Auckland pokonała kolejno Emilie Loit,Laura Granville,Julia Schruff,Nadia Petrova,Vera Zvonareva. H2H 1-1 ostatnie spotkanie wygrane przez Frazier na twardej nawierzchni w Stanford. 6-3 7-6. Frazier w tym roku przegrała w Auckland w Azarenką w 3 setach.

Michaella Krajicek NED vs. Kristina Brandi PUR @ 1
Sorki ale już nie mam siły

Pozdrawiam i uważajcie na te typy bo ostanio mam straszne doły. Może ta I runda coś zmieni.

Do góry
#482578 - 15/01/2006 10:12 Re: Australian Open
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Quote:


Li Ting-Vesnina 1 1.5

Ładny kursik na Chinke która przeszła dosyc gładko kwale, naprzeciwko niej średnio spisująca się zawodniczka z Rosji, Chinki w szlemach zawsze groźne






Tu bym sie nie zgodzil

Chinka przeszla kwale ale niczym za bardzo nie imponowała a w 1 rundzie zagra z ekstremalnie utalentowaną rosjanką. Poza warunkami fizycznymi Ting niczym sie nie wyroznia w stosunku co do innych jej rodaczek a Vesnina ma papiery na bardzo dobry tenis Dobry serwis, mocne uderzenia i stale postepy w poszczegolnych elementach(w zeszlym roku skok w rankingu o 15 miejsc). Dla mnie z pewnoscia kurs nie warty ryzyka


Edited by -Piomil- (15/01/2006 10:13)

Do góry
#482579 - 15/01/2006 17:00 Re: Australian Open
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
S.Arvidsson - M.Vento-Kabchi 1 @1,45 Fonbet

Szwedka Arvidsson w tym roku pokazała się jedynie na Hopmanie i z pozytywnych aspektów można zapisać wygraną z Raymond i wyrównaną walkę z Kuznetsovą. W ubiegłym roku na szybszych nawierzchniach zanotowała kilka udanych występów i aktualnie zajmuje 57 miejsce w Rankingu. Typ ten jednak jest bardziej przeciwko Vento-Kabchi niż na nią . 31-letnia Wenezuelka najlepsze lata (o ile takie były) ma już za sobą. W tym roku zanotowała dwie porażki z Hingis (1:6,2:6) i Vinci(4:6,4:6). Widziałem urywki jej spotkania z Hingis i stwierdzam, że panna Vento ma nadwagę i może nie wytrzymać trudów tego spotkania (nie wierzę, że Arvidsson nie ugra nawet seta). Dlatego gram na Szwedkę.

Do góry
#482580 - 16/01/2006 14:51 Re: Australian Open
darros Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/07/2003
Postów: 2885
Skąd: WARSZAWA
Info dla grajacych
Wczoraj w telewizji mówili że Clisters i Szarapowa grają z lekkim kontuzjami(ta ostatnia się nawet wypowiadała "jak lekarz powiedział zę dam radę to zgłosiłam się do tego turnieju")Może ktos będzie chciał skorzystać z tego info.
Tylko z drugiej strony może to być zasłona dymna,poprostu trzeba zobaczyć pierwsze rundy i się zorientować na co stać owe zawodniczki.

Do góry
#482581 - 17/01/2006 08:13 Re: Australian Open
Geremi Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/02/2005
Postów: 10442
Skąd: Ulannbaatar
.M.Hingis -V.Zvonareva typ 1 kurs 1,70 Unibet

Trzykrotna zwyciezczyni Australian Open M.Hingis powraca po wielomiesiecznej przerwie na kort. Póki co powrót naprawde jest dobry. Porazka z Pennetta czy J.Henin ujmy nie przynosi. Licze ,że połknie Rosjanke , która mimo kilku zwyciestw , przegrała już w tym roku z Bartoli i Duszewina ,które napewno byłyby spokojnie w zasięgu Martiny. Martina jeśli chce znów być w czołowce WTA takie spotkanie musi wygrywać.

Do góry
#482582 - 17/01/2006 09:33 Re: Australian Open
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Chyba nikogo nie zaskocze typem:

Pironkova - Granville 1 @ 2.27

Widzialem Tszveti pare miesiecy temu po raz ostatni, zapamietalem ja jako bardzo ostro grającą dziewczyne z potencjałem ale zdecydowanie brakowalo jej regularnosci, cos niczym sprem dzisiaj. Były nadzieje na progres ale rezultaty zdecydowanie wyprzedzily moje oczekiwania. W 1 rundzie zobaczylem zawodniczke, ktora niczym w kosmicznym meczu ukradła kawałki talentu innym koleżankom Super moc sily uderzen jak u Sprem, poruszanie sie po korcie i regularnosc w odbijaniu Peer, dwa solidne serwisy(nie wiem czyje ) Venus pomimo dobrej gry nie dała jej rady, malo kto by dal rade w 1 rundzie Bułgarce a drabinke ma otwartą az do 4 rundy gdzie napotka Henin Granville przebila sie w pierwszym meczu po 3-setowym pojedynku z kwalifkantką Woerle. Wg mnie jesli Pironkova zaprezentuje chociaz 60% tego co pokazala w pierwszym spotkaniu to wygra to bez wiekszych problemow z typową zawodniczką klasy średniej jaką jest moim zdaniem amerykanka. Buki wciąż stawiają ją jako underdoga zapewne dlatego, ze sa przyzwyczajeni do rzeczy takich jak wyeliminowania faworyta w 1 rundzie a potem szybka porazka w nastepnym spotkaniu ale tutaj dla mnie mamy do czynienia z talentem czystej wody i mozna sie spodizewac kolejnych zwyciest

Mecz sesji wieczornej Ashley vs Masha
Spotkanie niczym z mokrych snów Piomila Maria w 1 rundzie wyraznie sie oszczedzala i ciezko cos powiedziec o jej rzeczywistej formie ale Harkleroad z jej małą gierką szukającą kątów moze narobic klopotow rosjance

Spróbuje tez Camerin @ 2.20 w spotkaniu z Bychkovą, ktora w pierwszej rundzie dostawala miliony prezentów od koukalovej i pomimo nienajlepszej gry przeszla dalej. Camerin z gra podobną do Harkleroad, a na pewno lepszą techniką niz u Bychkovej jest wg mnie w stanie spokojnie odprawic do domu mlodza kolezanke

Do góry
#482583 - 17/01/2006 11:38 Re: Australian Open
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Witam na dzisiaj tylko te mecze:

Millenium


Ani,Vanc-Chuang.,Fujiw. 2 1.80

Krótko i rzeczowo.Ani z Vanc nie graja na codzien ze sobą w parze po drugie nie jest to para na beton, ale nie do tego zmierzam. Para Tajpejsko-japońska w profie za 1.50, ale to tez nie ważne Fujiwara pokazała sie wczoraj z niezlej strony w singlu przegrywając po walce z Benesovą, dodatkowo Chuang ograna na swojej ziemi w ostatnich miesiącach. Kurs wart



Domach.,Vinci-Hsieh,Tanas. 1 1.30

Tutaj komentarz zbędny.Tanasugarn pokazała wczoraj jaką jest zawodniczką, Hsieh totalny kataklizm tenisowy (Tajka ograła Hsieh w FEDCUPIE w 2003 6-0 6-0) Polka z Włoszką to juz jest nieżły debel, na tyle mocny aby pokonać słabsze o niebo rywalki




Do góry
#482584 - 17/01/2006 12:47 Re: Australian Open
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
S.Stosur (+4,5 gema) - A.Ivanovic 1 @1,85 Fonbet

Nie wiem jaką linie wystawi reszta buków ale pewnie tą samą . Stosur gra na swoim terenie więc motywacje dziewczyna napewno ma. Obie zawodniczki bez problemów przeszły pierwszą rundę. Ania Ivanovic powoli puka do światowej czołówki jednak z regularnością ma w dalszym ciągu problemy i wspaniałe spotkania przeplata z gorszymi występami. Stosur łatwo skury nie sprzeda i może ugrać z Serbką seta i pokryć handi lub chociaż dociągnąć do TB, w jednym z setów.

Do góry
#482585 - 17/01/2006 15:00 Re: Australian Open
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
) Savchuk-Jankovic

1 (+5)

Ukrainka z latwoscia przeszla kwale, w 1r pokonala faworyzowana(przez buki ) Obziler. Serbka od konca pazdziernika nic nie grala, w 1r 3sety z "babcia" .

Jelena nigdy w Melbourne nic wielkiego nie grala, najlepszy wynik: 2R i w tym roku rowniez moze na tym sie skonczyc...

Handi 5-gemowe biore 6/10

Jankovic nie nalezy do "demolujacych" rywalki zawodniczek



Sharapova-Harkleroad


Masha (-6.5) 5/10

Masha w 1r grajac "na pol gwizdka" oddala zaledwie 3 gemy Kloesel. Amerykanke nie cenie wyzej od niemki, a i Maria powinna rozkrecac sie z rundy na runde.

Melbourne's Rebound Ace bardzo pasuje Marii, rok temu polfinal, po drodze do ktorego ogrywala miazdzaco wieksze tuzy niz Ashleyke .


P.S.Piomil jest jednak "panem i władcą" kobiecego tenisa. Jak widzisz rowiez Serene -hcp(6). Pin nie ma czym jej sie postawic...

Pozdro!
Pokój
Maciek

Do góry
#482586 - 18/01/2006 10:11 Re: Australian Open
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Oszukałem sie strasznie na Pironkovej
Oddala Camerin co zabrala bulgarka ale zawiodlem sie

Stosur - Ivanovic 1 3.78

Goget gra handi na Sam, ja gram czystą bo kursy na nia to jakies szalenstwo Porownalbym te kursy do meczu nadal-blake z us open gdzie rowniez mloda strzelba jest przeciwko gospodarzowi zdecydowanie za bardzo faworyzowana. Obydiwe w pierwszych rundach swoje mecze wygraly w dwoch setach przy bardzo podobnych wynikachale mecze wyglądaly bardzo roznie. Stosur przelamywala i pilnowala jedynie swojego podania grajac bardzo luzno i pewnie, przy swoim serwisie oddala w calym spotkaniu 7 punktow rywalce nie zezwalajac jej nawet do ani jednej okazji do break pointa.Mecz Ivanovic-Perry byl natomiast bardzo bliski, wiele gemow grano na przewagi a najwiecej problemow anie sprawialy czeste wizyty przy siatce amerykanki a mozemy byc pewni, ze ze strony Sam taka gra bedzie jeszcze czesciej stosowana.Ana nie zaczela sezonu w perfekcyjnej formie, zdarzyla juz 2 razy przegrac z rowniez mocno serwujaca kuznetsova. Czeste akcje serve-volley, mocne podanie i ta magia gry na wlasnym terenie bardzo istotna dla stosur to cznniki ktore moim zdaniem zadecyduja o zwyciestwie jedynej nadzieji gospodarzy na dobry wynik.

Do góry
#482587 - 18/01/2006 17:15 Re: Australian Open
Ojro Offline
Na pełnejjj kurrr...

Meldunek: 02/04/2004
Postów: 29748
D.Safina - S. Arvidsson @ 5,41 Pinnacle
Hmm..nie za bardzo orientuję się w tenisie, ale czy czasem kurs na Szwedkę nie jest zawyżony. Wydaje mi się , że obie zawodniczki grają obecnie na jednakowym poziomie a kurs powyżej 5,0 to chyba przesada na Aussie Open. Za Safiną napewno idzie większe doświadczenie na kortach na Wielkich Szlemach. Rok temu skończyła właśnie na 2 rundzie.

Arvidsson [praworeczna]:
Wysokość (1.76 m)
Waga (69 kg)

Safina [praworęczna]:
Wys. (1.82 m)
Waga (70 kg)

W pojedynkach H2H na razie 0-0 [jeszcze ze sobą nie grały]. Warunki fizyczne nadal faworyzują Rosjankę.
Niestety brak jakichkolwiek aktualnych informacji na temat obu zawodniczek.

Co panowie sądzicie o tym spotkaniu ?!

pozdrawiam,
Ojro

Do góry
#482588 - 18/01/2006 21:46 Re: Australian Open
Stich Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 06/04/2003
Postów: 5640
Skąd: Gdańsk
Ojro zgadzam sie zdecydowanie, obie latwo przeszly 1 runde, wiadomo kto jest faworytka, jednak kursy napewno powinny byc bardziej wyrownane, i za taki kurs warto brac Szwedke, tez tak zagralem, wiec zobaczymy

Do góry
#482589 - 19/01/2006 05:01 Re: Australian Open
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Gratulacje za Szwedke, ktora w nastepnej R trafia na Myskine i po tym co pokazala dzis, zagram napewno +handi.


P.S.A nieco ponad polroku temu meczyla sie z Karo Kosinska...

Do góry
#482590 - 19/01/2006 09:14 Re: Australian Open
Koziuch Offline
addict

Meldunek: 01/10/2005
Postów: 624
Witam chciałbym zaproponować na dzisiejszą noc dwa typy.

S. Williams - D. Hantuchova 2 @ 3.00 sTs
Liczę wkońcu na wpadke Sereny. Wiele osób stawiało na jej przegraną już w 1 rundzie, myśle ze Daniela (pomimo tego że nie lubie stawiać na tenisistki które darze wielką synmpatią) powinna ograć Serene choc napewno nie przyjdzie jej to łatwo. Jak dla mnie warto zagrać 2 za małą stawkę.

E.Vesnina - O.Savchuk 1 @ 1.75 sTs
Drugim meczem jest mecz pomiędzy dwoma szczerze mówiąc niezbyt znaczącymi dla mnie nazwiskami w tenisie kobiecym. Vesnina ograla w poprzedniej rundzie Schruff a Savchuk wygrała z Jankovic. Trudno przeiwdziec wynik tego meczu jednak intuicja podppowiada mi aby zagrać na Vesninę i tym samym dorzucic ten mecz do kuponu z Hantuchovą.

Prosze o opinie na temat tych meczy.Z gory dzieki.

Hantuchova 2
Vesnina 1
AKO: 5.25
stawka: 5/10

Do góry
#482591 - 19/01/2006 14:37 Re: Australian Open
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
N.Vaidisova - F.Pennetta 1 @1.424 Pinnacle
Czeszkę będę stawiał konsekwetnie conajmniej do półfinału więc z Włoszką naturalnie też gram na nią. Włoszka Pennetta poprawiła się w ciągu ostatniego roku w grze na hardzie, jednak dalej jest dla mnie zawodniczką, która preferuje bieganie po cegle. Po finale w Gold Coast gdzie przegrała z inną utalentowaną Czeszką Saforową w kolejnym tygodniu w Sydney łatwo uległa Na Li. Vaidisova w Sydney doszła do półfinału i tam przegrała z niezwykle dobrze grającą Schiavone, która potem napędziła strachu mojej głównej faworytce do wygranej AO czyli Justine Henin. W AO Vaidisova spacerkiem ograła Yakimovą i Chekwatadze. Pennetta w I rundzie potrzebowała 3 setów żeby wygrać z przeciętną Carą Black, w II już ze słabą Suchą pojechała łątwo 6:3, 6:0. Myślę, jednak że umiejętności i talent Vaidisovej wezmą górę i dla mnie ma napewno więcej atutów na tej nawierzchni.

S.Stosur - S.Bammer 1 @1,394 Pinnacle
Najniższy kurs jaki w tym roku proponuje. Stosur w Melbourne w bardzo dobrej formie. Wczoraj mnie i Piomila i wiele innych osób nie zawiodła wygrywając w 2 setach z Aną Ivanovic. Bardzo dobrze zaprezentowała się też na Hopman Cup. Tutaj może liczyć na doping jako reprezentantka gospodarzy. Bammer występ w III rundzie zawdzięcza łatwym rywalkom Birnerovej i Zi Yan. Bezpośrednio przed AO nie pokazała się z najlepszej strony przegrywając z Golovin i Castano w dwóch krótkich setach. W poprzednim sezonie więcej grała w Chalengerach niż w oficjalnych turniejach mimo, że ma już 26 lat. Jak tylko GB wystawi handi na Stosur napewno wezmę .

Do góry
#482592 - 19/01/2006 18:09 Re: Australian Open
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
WILLIAMS - HANTUCHOVA 2 @3.0

w tej parze warto sobie przypomniec wczorajszy mecz a wlasciweie dzisiejszy szwedki arvidsson. w tamtym przypadku 1 tez byla za bardzo przereklamowana co sie oplacilo . na dzsiiaj uwazam ten typ za powtorke z dzisiejszej nocy. mysle ze mloda slowaczka am duze szanse na pokonanie bardziej rozreklamowanej amerykanki . serena nie maial zbyt wymagajach rywalek w dojsicu do 3 rundy, a le teraz stanie jej na przeszkodzie powazniejsza rywalka i mysle ze ten test USA obleje. duzo niewymuszonych bledow amerykanki i znaczna nadwaga (przynajmniej tak to wyglada ) sprawaiaja ze szanse hantuchovej wzrastaja.
jak bedzie zweryfikuje kort ale dla mnie @ 3.0 4/10

Do góry
#482593 - 19/01/2006 18:41 Re: Australian Open
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
A ja powiem, ze po 1. Daniela juz nie taka mloda:P o 3 lata starsza od mnie;]

a po 2. i najwazniejsze to Slowaczka nie potrafi grac z Serena, h2h 3-0 po bardzo gladkich zwyciestwach... wszyscy narzekaja na nadwage Sereny, ale dla mnie jest to bardzo dobrze przepracowana zima na silownii... Kim 2-3 lata temu wygladala duzo gorzej...

I ja Serene widze przynajmniej w cwiartce... a i jest moim czarnym koniem tego turnieju:) Ale oczywiscie chcialbym zeby to Masha wygrala;]

Serena 6/10
Serena-3.5 3/10


Pozdro!
Pokój
Maciek

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, alfa), 3402 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581797 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49