Strona 1 z 3 1 2 3 >
Opcje tematu
#590743 - 27/05/2006 19:00 Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Roland Garros

Place: Paryż, Francja
Draw: 128/64
Surface: Clay
Prize:
6,370,980 E


INFO:
-----
Oficjalna strona turnieju
-----
Draws: Draws

-----
Plan gier: Order of Play
-----
Scoreboard : FLASH

================================


LINKI WTA:
http://www.tenniscorner.net
http://www.wtatour.com
http://home17.inet.tele.dk/wta
http://www.itftennis.com/womens/players
http://www.wtaworld.com
http://www.webpark.sk/vlmark/

Do góry
Bonus: Unibet
#590744 - 28/05/2006 10:03 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
kardynal20 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 20/12/2004
Postów: 23868
Skąd: ze szpadlem w terenie
Koukal.-Garbin 1.57 2.11

2.11 na włoszke jak dla mnie promocja nie do ominiecia. koukalova przegrywa ostatnio prawie wszystko. włoszka w zdecydowanie lepsza forma w dodatku nawierzchnia jest dodatkowym plusem dla tathiany.

tylko czemu aż za 2,11 dla mnie 9/10

Do góry
#590745 - 29/05/2006 08:36 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Gajdosova - Cohen Aloro (2) 1.95

Mimo iż formą nie zachwyca Stephanie to myśle że jest w stanie pokonać Gajdzinke, która co jak co ale w takim turnieju nie ma prawa zagrać dłuzej, Francuzka pamięta napewno świetne swoje mecze nacegle m.in z Henin gdzie pamiętam przegrała dopiero 5-7 prowadzać cały czas w secie, ma dziewczyna w swoim repertuarze zagrań kilka ciekawych pozycji i mysle że jak zagra od początku solidnie z tyłu to wygra gładko

Do góry
#590746 - 29/05/2006 09:22 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
T3NnIs Chi3F Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/08/2003
Postów: 13609
Skąd: tu i tam...
Laine E.-Fedossova (2) 2.25

Kolejna młoda utalentowana zawodniczka gospodarzy, staje przed życiową szansą wystepu z dzika karta w turnieju RG. Fedka pogrywała sobie z róznym skutkiem raz lepiej raz gorzej, jednakże nie wynikami bym się sugerował lecz talentem jaki drzemie w tej gwiazdeczce, swoja droga Laine totalna kapa

Do góry
#590747 - 29/05/2006 22:41 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Pironkova-Sanchez Lorenzo
Ostro grająca młoda Bułgarka spotyka się ze słabo ostatnio dysponowaną Hiszpanką. Wlasciwie nawet nie ostatnio bo ta slaba forma prezentowana jest przez Marie od jakiś paru dobrych miesięcy. Wlasciwie Hiszpanka wygrywa tylko wtedy gdy jej przeciwniczka zalozy sobie przed meczem, ze popelni wiecej bledow od sanchez lorenzo i bedzie konsekwentnie do konca spotkania realizowac plan. Hiszpanka nie ma mocnego uderzenia, nie ma też potężnego serwisu, wlasciwie to nie ma zadnej wyrozniającej jej cechy - typowa klasa średnia z syndromem opadania coraz niżej a porażki z ledwo sie po korcie poruszającą Suarez czy ugranie 4 gemów w Rzymie na cegle z nieregularną Azarenką mówią sporo jak obecnie wygląda jej dyspozycja, z reszta ogladajac relacje eurosportu z turnieju w rzymie moglismy sie przekonac jek bardzo nieregularna w tym momencie jest hiszpanka. Tzvieti natomiast wciaz pnie sie do gory, na pewno nie bedzie duzo psula, jej gra jest agresywna, pewna i regularna. Poki co brak w jej tenisie urozmaiceń ale na nizej notowane rywalki starcza, Pironkova dominuje nad tego typu przeciwniczkami przede wszystkim pod wzgledem silowym wymuszając ich bledy sila uderzen, a po drugie strasznie ciezko sie bronic gdy bułgarka raz po raz strzela potężne bobmy wzdłuż linii. Maria w starciu z hardhiterami w tym sezonie ulegała za kazdym razem, chociazby wspomniany już rzym i dwukrotna porażka z ofensywnie grającymi zawodniczkami. Tym razem również nie mozna sie spodziewac aby Lorenzo sobie poradzila, najzwyczajniej brak jej argumentów a bez amunicji nie można wygrac zadnej bitwy w ktorej walą najcięższymi działami

Do góry
#590748 - 30/05/2006 06:18 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
host Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 14/04/2004
Postów: 2696
Sanchez Lorenzo - Pironkova
Piomil nie wiem czy Ty te swoje typy na farta tutaj zarzucasz czy coś wiesz o czymś, ale powiem Tobie, że Sanchez jest pod każdym względem lepsza od Pironkovej i to wszystko zweryfikuje kort Lorenzo Win...

Pozdro

Do góry
#590749 - 30/05/2006 06:44 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
Co do pironkovej to zauwazylem ze czesto na nia gra Piomil moze to jego ulubiona zawodniczka ale jak dla mnie no bet
Golovin-Zheng 2 1,7 baw
Tatiana wraca po kontuzji i tak naprawde nie wiadomo czego sie sodziewac ale bez ogrania meczowego nie bedzie jej latwo z najlepiej grajaca chinka teraz Jie radzi sobie bardzo dobrze na poczatku miesiaca wygrywaja turniej w estoril pokonala takze dechy nasza domachosie m.in. a wiec spodziewam sie 2 setow dla chinki
Loit-Fernandez 1 1,32 BAW
Loitowa to solidna zawodniczka gospodarzy ktora ma zmierzyc sie z zawodniczka ktora w tym sezonie procz kwali nie wystepowala w kwalach nie pokonala nikogo solidnego a wiec jak dla mnie gladziutkie zwyciestwo emili

Do góry
#590750 - 30/05/2006 07:17 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Svart_Ulv Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 27/01/2006
Postów: 4112
Jest dzisiaj jedno spotkanie na które czekam, a co ciekawe kursy zamiast maleć to idą w górę na moją faworytkę. Mianowicie chodzi o mecz

ZI YAN - JAMEA JACKSON
1.70 - 1.90

typ 1

panna Jackson upatrywana na wielką nadzieję amerykańskiego tenisa jak narazie stanęła w miejscu i nic nie wskazuje na to żeby miała się ruszyć. zrobiła ostatnio numer przegrywając z panią Cipkową na turnieju w Maroku. Jamea w tym roku przegała 4 z 6 spotkań na kleju. Jest typowym dzieckiem amerykańskiej szkoły tenisowej przeznaczonym na szybkie nawierzchnie. Yan natomiast bardziej doświadczona, wyśmienita deblistka, ostatnie kilka występów całkiem całkiem. Kurs bardzo zachęcający dlatego typuję Chinkę.

Do góry
#590751 - 31/05/2006 05:32 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
Safina-Sromova 1
Rosjanka jest w formie i bez problemu wygra ten mecz.

Srebotnik-Harkleroad 1
Srebotnik jest dośc niezłą na cegle a rywalka to zawodniczka słaba na cegle.

Pennetta-Flipkens 1
Zdecydowana faworytka meczu.Dla Belgijki to że znalazła się w tym turnieju to sukces.

Co sądzicie o tym?

Do góry
#590752 - 31/05/2006 06:46 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
Chaky-Na Li 2 1,92 prof
Uwazam ze anna ma juz szczyt formy za soba i ulegnie bardzo dobrze dysponowanej chince ktora sieje troche spustoszenia na kortach gra dobrze z glebi kortu serwis takze jej nie szwankuje w profie kurs 1,92 a w BAW 1,62 troche duza roznica jak dla mnie kurs do przyjecia to 1,8 chinka niedawno pokonala schnyder i kilka takze niezlych zawodniczek wiec uwazam ze w tym turnieju bedzie grala niezle
Sugiuama-Rezai 1 1,46
Japonka gra dzis z utalentowana mloda zawodniczka gospodarzy moze nie jest japonka w bardzo wysokiej formie ale na ta mlodzianke starczy pokazala w meczu z danilidou ze jest mocna psychicznie po przegranym pierwszym secie podniaosla sie i wygrala mecz dla mnie kurs zachecajacy
Jankovic-Bartoli 1 1,76
Jelena odzyskala wysoka forme co pozwala jej myslec o dalikim zajsciu w tym turniej tego samego nie mozna powiedziec o marion ktora w tym sezonie jak dochodzi do 2 rundy turnieju jest dobrze a i zazwyczaj odpadala w pierwszych rundach w strasburgu odpadla z vesnina i to w jakim stylu 16 16 a jak wiemy vesnina nie zalicza sie do czolowki swiatowej
pozdro

Do góry
#590753 - 31/05/2006 07:18 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
kobo Offline
enthusiast

Meldunek: 31/10/2004
Postów: 390
Skąd: jawor
Sharapova M. - Benesova I.

Sharapova zamiast grac zajela sie reklama i to odbija sie na grze tej zawodniczki. W pierwszej rundzie obronila 4 meczbole i cudem uniknela porazki. Dzisiaj na przeciw niej stanie solidniejsza zawodniczka. Przy takiej formie jaka prezentuje rosjanka granie jej po kursie 1.1 to czyste samobojstwo, dlatego mysle, ze mozna grac zwyciestwo przeciwniczki a kursy oscyluja ponad 4.

Do góry
#590754 - 31/05/2006 07:53 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
nalewkaOGN Offline
stranger

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 22
Ja dzisiaj gram zabawowo. Psikusa sprawij mi Vliegen nie wykorzytal 7 pilek meczowych a juz sie z kaska witałem i to niemała.

SZARAPOWA-BENESOVA 2 5.0
Forma szarapowej jest katastrofalna nie zagrac 2 zabawowo to naprawde czysta głupota.


SUGIYAMA-REZAI 2 2.9
Licze na niespodzianke młoda francuzka gra rewelacyjnie i ze slkabo dysponowana Sugijamą jest pewna szansa ze Rezai wygra ten mecz

VAKULENKO-ARVIDSSON 1 1.6
Słaba forma Arvidson od 3 miesięcy zadnego dobrego meczu. A vokulenko gromi kolejne rywalki juz pokonała 4 w tym Oprandi w eliminacjach

JANKOVIC-BARTOLI 1 1.7
Ostatnie 2 turnieje Swietna forma Jankovic. Bartoli nic nie pokazuje powinna przegrać ten mecz


Powodzenia

Do góry
#590755 - 31/05/2006 08:17 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
ds Offline
enthusiast

Meldunek: 07/01/2006
Postów: 338
Skąd: back to back RG champion
Nauczony doświadczeniem poprzednich 2 dni - czyt. Vliegen, Simon, Petrova, nie dotykam pewniaków. Znacznie lepsze okazuje się granie +handi. RG w tym roku zaczyna coraz bardziej przypominać mi edycje z 2004, gdzie faworyci płynęli jeden po drugim i wśród kobiet wygrała ta sobie Myskina. Na dzisiaj na dobry początek :

Sharapova M. vs. Benesova I.
typ 2 handi +6 gemów
kurs 1,76
5dimes

Sharapova ma ogromne kłopoty w poruszniu się po korcie, z takim kuśtykaniem to daleko nie zajedzie. Można już dzisiaj śmiało rozpocząć progresję na jej wylot. Ja osobiście optuje za +handi na oponenta. Najwięcej problemów sprawiały jej mocne piłki Washington ze strony forehandowej. Dopóki Amerykanka to grała to Marysia nie miała nic do powiedzenia. Na Rosjankę jest prosta recepta - rozrzucić ją po korcie a u/e same się znajdą.

Do góry
#590756 - 31/05/2006 08:41 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Tak , tylko ze ten handicap nie jest znowu az tak wysoki, 6-3 , 6-3 i zwrot, a trzeba dodac ze ten sezon dla Ivety to narazie katastrofa. No moze poza Hobart i AO, ale to było pół roku temu i na hardzie. Ostatnio przegrywa wszystko co sie da , a Parmentier to III klasy niżej niz Rosjanka. Nie mówie ze typ nie wejdzie, ale Sharapova jest w stanie wygrac 62 62, choc napewno brak jej ogrania i tu upatrywałbym szansy Ivety

Mnie kusi inny hc, a mianowiecie +7,5 na Sromovą . Widziałem w tym roku mecz Czeszki z Henin na AO , ale za cholere nie moge sobie przypomniec jej gry , ale pamietam ze w I secie napsuła Belgijce sporo krwi, a tutaj pokonała w miare gładko Vinci. Safina miewa przestoje w grze i wierzę ze te 5 gemów Sromova ugra. ( 4/10 )

Poza tym mocno gram dubelek

Husarova/Mirza - Castano/Mart.Granados 1
Pironkova/Yuan - Poutchek/Yakimova 2
ako: 2.03 w GB
stake : 10/10

moze w Dimes bedą jeszcze lepsze kursy

Husarova swietna deblistka, a Mirza w tym sezonie tez niezle w grze podwójnej, odpadła wczoraj z Myszą w singlu więc moze sie skupic na debelku . Castano debla nie grywa za czesto, a jezeli juz to z marnym skutkiem, Granados troche lepiej , ale to bardzo przecietna zawodniczka

W drugim deblu Pironkova , która przy siatce gra słabiutko , a w karierze debla praktycznie nie grała, bo co to jest 5 meczy, z czego jeden wygrany z deblem Kaasik/ Poljakova z Estoni rok temu . Tzveti raczej potraktuje to jako trening , a jesli udałoby sie przejsc runde lub dwie to super , ale z parą Yakimova/Poutczek raczej nie jest to mozliwe.

Do góry
#590757 - 01/06/2006 08:12 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
czuczu1910 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/12/2005
Postów: 3734
Kobitki
MEDINA-KANEPI 1 1,3
Medinka dobrze radzi sobie na ziemi choc nie pokazala tego w pierwszym meczu choc uwazamze to byl wypadekprzy pracy idzis slaba kanepi rozniesie w 2 gladkichsetach
GROENEFELD-JACKSON 1 1,24
Niemka jest niezla w tymsezonie a jacksontoitaksukces ze przeszla dalej gdyz to typowa zawodniczka na twarde nawierzchnie i tyle bo moim zdaniem to bardzopewny meczyk
ZHENG-LISJAK 1 1,22
Chinka w zqajebistejformie i to kolejnyz meczy specjalistek od ziemi i "specjalistki" od hardu Jie wostatnichtygodnichjechala bardzo dobre zawodniczki ipokazala ze paryzuczuje sie dobrzepokonujac golovin w dwoch setach
pozdrawiam

Do góry
#590758 - 02/06/2006 17:26 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
Gisela Dulko - Shenay Perry @ 2.52 (BaW)


dwa łyki statystyki:

DULKO

1 runda: Dulko - Beygelzimer (6-3 2-6 11-9)

1st Serve % 63 of 120 = 53 %
Unforced Errors/ Winners 57 / 44
Winning % on 1st Serve 33 of 63 = 52 %

2 runda: Dulko - Fedak (6-2 6-4)

1st Serve % 38 of 66 = 58 %
Unforced Errors / Winners 46 / 39
Winning % on 1st Serve 23 of 38 = 61 %


Mamy więc Argentynkę o której na podstawie statystyk można powiedzieć, że: dużo ryzykuje w grze, jednocześnie ma słaby procent wygranych z 1 serwisu - czyli pewnie często męczyła okrutnie przy swoim serwisie. Jednocześnie ma dobry procent z gry przy siatce. Zastraszająca ilość błędów.



PERRY

1 runda: Perry - Asagoe (6-3 6-1)

1st Serve % 24 of 40 = 60 %
Unforced Errors / Winners 17 / 23
Winning % on 1st Serve 22 of 24 = 92 %


2 runda: Perry - Morigami (6-3 6-0)

1st Serve % 27 of 55 = 49 %
Unforced Errors / Winners 13 / 17
Winning % on 1st Serve 21 of 27 = 78 %


Wnioskuję z tego, że ta zawodniczka przede wszystkim bardzo dobrze trzyma swoje podania (wysoki procent wygranych piłek). Co może wskazywać na ogólnie dobrą grę w głębi kortu (często przełamywała rywalki wygrywając wysoko). Mało błędów.


Przyznaję, że nie widziałem jak gra Perry, Dulko widziałem. Ale jak patrzę na te statystyki, to wychodzi jak byk, że Dulko wcale nie jest tak pewna do zwycięstwa, jak to widzą buki.

Moim zdaniem kursik wart ryzyka, a co o tym sądzą specjaliści od żeńskiego tenisa?

Do góry
#590759 - 02/06/2006 20:33 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Bzyku Offline
Blade Runner

Meldunek: 04/05/2004
Postów: 27145
Skąd: Szczecin
i jeszcze inny mecz:

Elena Dementieva - Shahar Peer @ 2.20 (Bet-at-home)


Jeśli oceniać po urodzie, to mecz powinien zakończyć się rowerkiem dla Dementiewej, ale to nie uroda będzie tu decydować.

Dementiewą od zawsze pamiętam jako chimeryczną zawodniczkę, która potrafi zepsuć wiele łatwych piłek, a do tego ma bardzo słaby serwis. No i jak patrzę na wyniki i statystyki z poprzednich 2 rund, to te twierdzenia chyba niewiele straciły na aktualności:

W 1 rundzie Dementiewa pokonała Martinę Suchą, która ani żadnym gigantem umiejętności nie jest, specjalistą od cegły raczej też nie. A w 2 rundzie przegrany set z niewiele znaną Viktorią Kutuzową najlepszego świadectwa rosjance nie wystawia.

Do tego przerażająca ilość podwójnych błędów serwisowych (15 z Kutuzową) - średnia prędkość serwisu około 140 km/h. Nie chcę być złośliwy, ale chyba juniorki potrafią mocniej serwować.


A Shahar Peer? Zawodniczka z Izraela wydaje się być w bardzo dobrej formie. Przed RG wygrała turniej w Stambule, bez żadnych problemów przechodząc kolejne rywalki (w tym Ulę Radwańską), dopiero w finale trafiając na powazniejszy opór ze strony Anastasii Myskiny (3 sety).

Pierwsze dwie rundy RG to pojedynki z niezbyt dobrymi zawodniczkami, ale przynajmniej kończone szybko i bez żadnych kłopotów. 2 gemy oddane Oldze Savchuk i 5 gemów oddanych Swietłanie Pironkowej.

Peer popełnia mało błędów (w odróżnieniu od Dementiewej). a przyzwoity procent wygranych podań przy 1 serwisie (około 75%). Do tego dodajmy mocniejszy od rosjanki serwis (156 km/h). Peer pokazuje, że jest zawodniczką która nie traci własnych podań z byle kim - i z pewnością będzie jej łatwiej utrzymać swoje podanie niż Dementiewej - i to moim zdaniem przesądzi sprawę w tym meczu.

Dementiewa swoimi błędami sama szybko ukręci na siebie bicz w tym meczu, a kurs na to całkiem ładny.

Do góry
#590760 - 02/06/2006 21:14 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
grzesol Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 19/08/2005
Postów: 7541
Ja powiem tylko tyle nie przykładajcie aż takiej dużej uwagi do statystyk bo są one naprawdę często bardzo mylące.Nasuwa się tu powiedzenie "mecz meczowi nierówny".Przypominam już sobie kiedyś jak patrzyłem się w statystyki i przeciwnik prawdopodobnie Ferrera(tego słynniejszego) nie miał chyba żadnego break-pointa.Pomyślałem sobie wtedy,że jeżeli on tak dobrze serwuje to w następnym meczu nie powinien mieć żadnego problemu z pokonaniem przeciwnika.Jakie było moje zdziwienie kiedy w następnym meczu Ferrero był kilka razy przełamywany,a przeciwnik miał na to mnóstwo okaaji.Ten przykład dobitnie pokazuje,że czasami o formie decyduje dzień,a nie to w jaki sposób zawodnik uporał się w poprzedniej rundzie z przeciwnkiem.Dam chociażby przykład Marii Sharapowej,której tak naprawdę już nie powinno być w turnieju bo Mashona Washington powinna ten mecz wygrać,a tu patrzcie jak Maria sobie dobrze radzi,przechodzi do kolejnych rund bez większych problemów.Tu jednak mogło decydować również to o czym wspominali dzisiejsi komentatorzy eurosportu czyli to,że Sharapowa nie chciała grać w niedzielę i nie miała odpowiedniej motywacji do gry.

Zgadzam się jednak z moimi poprzednikami,że możemy być jutro świadkami jakiejś niespodzianki.Na pewno swoje mecze wygrają Hingis,Clisjsters,Henin Hardenne i zapewne wspomniana przeze mnie Sharapowa.Przychodzi mi oczywiście na myśl zagranie na Safinę w meczu z Sharapową ale obawiam się,że i tak "suma sumarum" wygra Sharapowa.Na jutro niespodzianek doszukiwałbym się w meczach Dementiewej,Dulko i Hantuchowej.Wydaje mi się,że niespodzianki mogą paść w 2 z wcześniej wymienionych meczach.Najbardziej stawiałbym na porażkę Dementiewej bo naprawdę jest dziwna zawodniczka gdy jej nie idzie piłki latają metr na aut ale gdy jej idzie potrafi wygrać z każdym,no i ten nieszczęsny serwis bez komentarza.Nie znam dobrze Peer ale myślę,że jest wstanie sprawić niespodziankę.Drugą faworytką,która jutro może pożegnać się z turniejem myślę,że będzie Hantuchowa.To jak w przypadku Dementiewej bardzo chimeryczna zawodniczka,z reguły zaczyna słabo,żeby wygrać w 3 setach.Wiem,że Dechy męczyła się z 2 poprzednimi tenisitkami,które nie były z najwyższej półki ale nie kieruje się tu tym bo to o czym wcześniej napisałem okazuje się często zgubne.Francuzka bardzo dobrze gra na ziemi,a z Hantuchową różnie to bywa.Z tego wynika,że na jutro stawiam na:
Dementiewa-S.Peer 2
Hantuchowa-Dechy 2
Dulko-Perry 1

Do góry
#590761 - 02/06/2006 21:19 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
oli Offline
sottocapo

Meldunek: 02/11/2001
Postów: 37765
Skąd: POland
Ja sie przechylam do teori Bzyka kurs 2.20 na Perry jest do wziecia.Dulko to żadna rewelacja pozatym w tym turnieju nie takie cuda miały miejsce

Do góry
#590762 - 03/06/2006 00:21 Re: Roland Garros 2006 - 28.05 - 11.06
Aslan Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 04/04/2004
Postów: 1865
Skąd: standardowo Warszawa / czasem ...
Dementeva - Peer

Tak się jakoś składa, że chociaż na tenisie jakoś się tam znam i interesuję się nim dośc mocno, to jednak nie mam możliwości oglądać go zbyt często. Jednak ostatnio ilekroć mi się to udawało, to akurat trafiałem na mecz Jeleny... Oglądałem kilka z Jej ostatnich spotkań i były to zarówno mecze wygrane gładko, jak i te przegrane czy wygrane po ciężkiej walce. Najbardziej wryły mi się w pamięć spotkania z Groenefeld i Safiną. Cóż mogę powiedzieć... Nic dobrego... Dementeva to z pewnością zawodniczka światowego formatu, jednak ostatnio zdecydowanie lepsze wrażenie pozostawia obserwacja na korcie jej samej (urodziwa dziewucha jest, co by nie mówić), niż Jej gry. Fatalny, ale to zdecydowanie fatalny serwis, zdarzają się gemy, gdzie nie potrafi nic zaserwować czysto, a podwójnych błędów robi tyle, że i tak dziw bierze, że potrafi cokolwiek wygrać. Co więcej, zdarzają Jej się całe gemy przestojów, a nie daj Boże, żeby przegrała jakąś ważną albo śmieszną piłkę. Jest beznadziejna psychicznie, nie radzi sobie z obciążeniami, irytuje się własną bezradnością na korcie i zdaje się być często dla siebie przeciwnikiem conajmniej tak groźnym, jak rywalka z drugiej strony siatki. Na Rolandzie nie pokazała póki co nic wielkiego. Mecz z Kutuzovą wygrany naprawdę szczęśliwie, zresztą gdyby nie został przerwany to kto wie jak by się to skończyło. Jestem przekonany, że Jelena wróci jeszcze do wielkiej formy bo ma naprawdę wielki potencjał, ale paryski turniej musi chyba spisać na straty. I myślę, że już od jutra będzie miała więcej czasu na odpoczynek. A stanie się tak dlatego, że naprzeciw Niej stanie zawodniczka z Izraela. Shahar to zawodniczka bardzo ambitna, waleczna i posiadająca naprawdę spore umiejętności. Zadziwia mnie ostatnio swoją regularnością i konsekwencją w grze. Nie jest i pewnie nie będzie megagwiazdą tenisa, ale szanse na zadomowienie się w czołówce ma spore. A ta regularność to coś, co jutro naprawdę może wystarczyć na Dementevą. I sądzę, że wystarczy, a ja postaram się coś na tym zarobić, ponieważ kursy atrakcyjne.

Słowem:
Jelena Dementeva - Shahar Peer 2 2,20


Jeśli chodzi o pozostałe mecze z kursami, które można grać to kuszą mnie następujące rezultaty:

Groenefeld - Kirilenko 1
Widziałem Niemkę ostatnio 2 razy i zrobiła na mnie duże wrażenie. Naprawdę solidna zawodniczka obdarzona mocnym i dokładnym oburęcznym backhandem. Co więcej, naprawdę szybko się uczy i to widać na korcie. Nie można już z nią wygrywać grając tylko na mniej lubianą przez nią stronę, bo tam również potrafi ładnie skończyć piłkę. Wydaje mi się, że woli grać z głębi kortu i Kirilenko będzie próbować zmusić Ją do biegania, ale o kondycję Groenefeld się nie obawiam, a jest na tyle energiczna, że nie wierzę, aby dała narzucić sobie styl gry Marii. Kirilenko bardzo lubię i to chyba nie tylko dlatego, że jest jedną z najładniejszych zawodniczek w tourze, ale obawiam się, że może nie dać rady Niemce. Groenefeld czuje, że jest mocnai wie też, że druga taka okazja może Jej się nie przytrafić. Na pewno będzie chciała wykorzystać szansę i pokazać, że jest w gazie, a Jej forma to już nie tylko przebłyski geniuszu, ale stabilizacja na wysokim poziomie.

Hantuchova - Dechy 2
Znowu przeciwko tej ładniejszej (chyba jakiś chory jestem). Tutaj nie mam specjalnych argumentów. Daniela gra jak dla mnienierówno i chociaż Dechy też nie zachwyca to gra u siebie i chyba nie będzie już dla niej w tym roku ważniejszego występu niż ten w Paryżu...

Ivanovic - Myskina 1
Ten typ troszkę "na czuja". Myskina mnie nie przekonuje. Po krótkich obserwacjach grałem ostatnio przeciwko Niej w meczu z Krajicek, który wygrała w męczarniach (a przeciwniczka nie prezentowała się nadzwyczajnie), a potem już pewien swego przyłożyłem dość mocno przeciwko Nastji w meczu z wspomnianą już wcześniej Peer. Nie zawiodłem się. Ivanovic bywała już w lepszej formie, ale myślę, że po kilkunastu minutach znajdzie sposób na Myskinę i jest spora szansa, że kosztem Rosjanki znajdzie się w kolejnej rundzie.

Pozdrawiam

Do góry
Strona 1 z 3 1 2 3 >

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Sensei, Szuman, Irek), 3954 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582113 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49