Opcje tematu
#3144108 - 19/05/2009 06:19 WTA - French Open - 24.05-7.06
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy

Roland Garros



Miejsce : Paryż, Francja
Ranga turnieju : Wielki Szlem
Data : 24.05-7.06 2009 r.
Nawierzchnia : ceglana
Pula nagród : 6'947'960 €
Uczestniczki : 128 zawodniczek w singlu / 64 pary w deblu
Oficjalna strona : www.rolandgarros.com
Drabinki : Singiel || Debel || Kwalifikacje
Plan Dnia : Zobacz
Wyniki na żywo : Oficjalny Livescore

Przydatne linki :

www.atdhe.net - live video
www.myp2p.eu - linki do streamów
www.tennis.matchstat.com - wyniki i statystyki zawodników
www.tenisinfo.pl - wyniki i statystyki zawodników
www.atptennis.com - strona ATP
www.itftennis.com/mens - strona ITF


Do góry
Bonus: Unibet
#3159595 - 26/05/2009 07:34 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: Goget]
decentrum Offline
member

Meldunek: 18/01/2006
Postów: 135
Reszta meczy 1 rundy odbędzie się jutro .Przeanalizowalem wszystkie.
panie:
Galina Woskobiewa-Sania Mirza typ1 1.83

Co prawda Rosjanka stoi niżej w rankingu, lecz zdecydowanie lepiej radzi sobie na mączce, niż hinduska przeciwniczka,która w sej historii dość szybko kończy swą przygodę na kortach Rolland Garros.W dodatku unika raczej tego rodzaju powierzchni .W końcu wypada chociaż zaliczyć występ w Grand Slamie.Kurs całkiem niezly

M.Niculescu -A.Woźniak typ.2 1.50
Nie będzie to latwe spotkanie i podejrzewam że dość zacięte.Górę weźmie jednak doświadczenie nautralizowanej Kanadyjki.Rumunka z biegiem czasu będzie coraz trudniejszą przeciwniczką do pokonania ,lecz nie teraz jeszcze choćby dla tegorocznej finalistki Ponte Vedra.

V.Ruano Pascual- N.Vaidisova typ.2 1.33

Czeszka ostanio prechodzi przynajmniej pierwszą rundę w najwaznieszych imprezac na clay-u obecnego roku,a we French Open zawsze przyzwoicie występowała.Jej umiejętności wystarcza więc na weterankę kortów,która z pewnościa większą wagę przyków rywalizacji deblowej.

V.Razzano- D.Hantuchova typ. 2 1.60

Slowaczki forma rośnie w górę co pokazał warszawski występ bedący ostanim etapem przed paryskim szlemem.Gospodyni turnieju nie zachwyca wynikami przed wlasna publicznością, a szczególnie na korcie ziemnym,ktory jest bardziej powiedzmy przyswajalny Hantuchowej.Piękna Danka powinna rozmontować silnie serwującą Razzano.

J.Wickimayer-U.Radwańska typ.1 1.33

Serce się kroji ,lecz rozum podpowiada pewniak na Belgijkę, która osiągnęła już w tym roku dwa finały na clay-u.Natomiast Ula zdecydowanie gra poniżej swoich umiejętności i wątpię aby zaskoczyła nas jak i bukmacherow wygraną w pierwszej rundzie.

Do góry
#3161407 - 27/05/2009 02:39 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: decentrum]
buldog Offline
Sparta Wrocław

Meldunek: 01/05/2005
Postów: 17991
Skąd: Wrocław To Ja Stary Karabin !
Hlavackova A./Hradec - Williams S./Williams V. 1 8.00

Na kurs 8.00 skusze się bez żadnego namawiania. Widziałem Serene po meczu z Klarą i wyglądała jak by brała udział w maratonie na 50 km. Myśle że zmęczenie może bardzo wpłynąć na jakoś gry. Do tego Hlavackova A./Hradec to nie jest zlepka turniejowa to doświadczony debel. Więc atakuje.

Do góry
#3162352 - 27/05/2009 14:11 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: buldog]
Sturmwind Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/05/2007
Postów: 11822
Skąd: Talvisota
Pojawily się nowe fakty odnosnie kompromitacji Radwańskich w Warszawie. Dyrektor Makarczyk ujawnił maila od managera z agencji która bezpośrednio organizowała pobyt Szarapowej w Warszawie.

Manager Szarapowej na ten turniej pisze w nim, że organizatorzy płacą tylko za jej przelot na trasie Nowy Jork - Warszawa - Paryż oraz za pokoje i ochroniarza - czyli w praktyce standardowe hospitality - o żadnym startowym nie ma tam mowy. Nawet za jedzenie delkarują płacić sami smile czekamy na Hantuchową ale wątpię żeby cokolwiek brała jak jest totalnie bez formy więc jeszcze by sie musiał ktoś znaleźć kto jej zapłaci "startowe".

A jeśli będzie tak jak myślę, to wyjdzie na to że jedynie Klan Radwańskich we własnym państwie zażądał startowe w wysokości blisko 200.000zł symulując kontuzje laugh

tak jak wczoraj panna Ula przegrała mecz bo "kibice belgijscy zachowywali się jak chamy i ona nie wytrzymała psychicznie". A myślałem że Pan Trener Robert Piotr Radwański nie potrzebuje psychologów, tudzież psychiatrów bo to jest przypadek raczej dla tego drugiego gdy pohukiwania kibiców sprawiają że przegrywa się sety do zera z bardzo przeciętną Janiną z Belgii. Czekamy na dalsze części Sagi o Radwańskich. Jest to swoisty polski folklor.

Do góry
#3162493 - 27/05/2009 16:42 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: Sturmwind]
umarex Offline
enthusiast

Meldunek: 11/03/2009
Postów: 214
mecz dnia jak zapowiada ten pojedynek oficjalna strona RG

SZARAPOWA-PETROWA

jak ogladalem marie z pierwszego seta pojedynku 1.rundy bez zastanowienia rzucilbym na petrowa zawartosc sakiewki. ale pozniej metamorfoza maszy, podparta kontuzja bialorusinki, lecz to szarapowa wreszcie zaczela trafiac w korty, robiac dziury swoimi bezwzglednymi serwisami i forehandami. forma nie jest tak slaba jak sie wydawalo po turnieju w warszawie. musi tylko utrzymac swoj poziom 2 podania i powinna polknac petrowa ktora ma fatalny bilans h2h z masza. nigdy co prawda na cegle sie nie zmierzyly,lecz sklaniam sie mimo wszystko do picku na szarapowa.

Do góry
#3162517 - 27/05/2009 17:09 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: umarex]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
...na dziś oferta z tak niskim kursami, ze mnie powala dlatego biorę debla !!

1. Chuang/Mirza-Senoglu/Wickmayer 1....dla mnie sto procent...Sania już nie gra w deblu , więc o walkę jestem spokojny.. grali razem i wygląda to dobrze , przeciwniczki jak dla mnie pomylka..
2. Cirstea/Wozniacki-Kirilenko/Penneta 2.....druga PARA BO PIERWSZA TO RACZEJ MIESZANKA a do tego wożniacki
3. Dushevina/Rodionova-Dechy/Santangelo 2..Santa dobrze serwuje a Dechy też wiele lat gry w debla...
4.Dekmeijere/Wozniak-Hsieh/Peng 2 ...kolejna pewka

Do góry
#3162519 - 27/05/2009 17:09 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: mirekinter]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
..poprawka Sana juz nie gra w singlu..

Do góry
#3164976 - 28/05/2009 08:16 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: mirekinter]
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
WTA nie moja działka, ale jak widzę takie kursy to nie mogę przejść obok nich obojętnie.

Venus Williams-Lucie Safarova (2) 2,3 2/10 5Dimes
Lucie wygrała 1 seta w tym meczu 7-6(5), więc do sukcesu brakuje wygranego jeszcze tylko jednego seta. Po takim kursie trzeba spróbować.

I poczekam, aż jeszcze podskoczą kursy na Dominguez Lino smile Glatch gładkie zwycięstwo z Pennettą, ale okoliczności tak wysokiego zwycięstwa nad nią wskazują na kłopoty zdrowotne Włoszki.

Do góry
#3165099 - 28/05/2009 16:20 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: Fro_Lech]
- c1amak - Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/06/2005
Postów: 2116
Skąd: Polska
Krysiann napisał wczoraj o problemach zdrowotnych Wozniacki, poszukałem trochę o tym i poniżej wpis z innego forum, który znalazłem:

Originally Posted By: inne_forum
Caroline had her ribs put back in place

- They also blocked the air pipe, says a startled Caroline, some however should be ready for her single match

19:34 - 27. maj. 2009 | Troels Christensen

PARIS (Ekstrabladet.dk): Caroline Wozniacki Wednesday night got her top two ribs pulled into place. They had risen, so they both pulled the shoulder muscle and blocked her windpipe.

- Yes, it is a bit wild. It was pretty bad, said a startled Caroline after the painful therapy, which after all quite surprised her.

From outside the court, it didn’t look quite so dramatic, although she twice during Wednesday's double match was treated by the physiotherapist for something that resembled an acute, minor shoulder injury.

And she completed despite everything the match with full force in her ground strokes, even though she had difficulty lifting his arm to smash

- It helped with the treatment on the court and it did not hurt when I did my basic strokes, so I was a little surprised when I afterwards was examined a little more thoroughly.

- It turned out that my two upper ribs on the right side, were pulled up during a wrong move and they pulled the shoulder muscle. They also blocked some of the air pipe, so I could not breathe completley freely.

The physiotherapist set the two ribs in place, put a supportive plaster on and ordered the Danish patient to remain at rest last night.

- But she also thought that I probably would be ready for my single, so I hope to be, "says Caroline Wozniacki.


chyba spróbuję CRAYBAS po kursie 10 smile za 1/10

Do góry
#3165155 - 28/05/2009 17:01 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: - c1amak -]
mirekinter Offline
old hand

Meldunek: 10/06/2005
Postów: 721
..Yan/Zheng - Jans/Rosolska 2 ...obserwuje nasze panie od dawna i Je cenie bo nie pękają przed uznanymi zawodnicza kim a takimi na pewną są Chinki albo przynajmniej były.. coś jednak u Chinek ostatnio nie gra , jeden znajomy mi pisał , ze coś się kłócą i nie tworzą już tak zgranej pary..co innego Nasze dziewczynki które ten sezon mają naprawdę dobry i na rozkładzie kilka znanych nazwisk ..po kursie około 2,5 zagram.

Sto sur - Wickymayer 1 ..bardziej cenie Samanthe a belgijka choć odnosi sukcesy to raczej jest nieprzewidywalna , Radwanka ugrała z nią seta co przy formie Uli nie ejst dobrą prognozą.

Do góry
#3172930 - 31/05/2009 07:28 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: mirekinter]
zerodwadwa Offline
old hand

Meldunek: 24/01/2009
Postów: 1018
Skąd: szukaj mnie na projektach
Stosur - Razzano
nie będę się rozpisywał, bo Stosur wygląda mi lepiej w tym turnieju i to nie tylko za sprawą wygranej z Demi. Razzano dziś męki z Garbin, na dobrą sprawę mogło by jej nie być w turnieju, gdyby przeciwniczka zagrała na jakimś poziomie. Zapadła mi w pamięci ostania akcja meczu, wymiana dnia.
Piękna Australijka gra pewniej, jej serwis jest naprawde dobry, jest bardziej doświadczona. Myślę, że w tym meczu ściany Razzano już nie pomoga

Do góry
#3173234 - 31/05/2009 17:31 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: zerodwadwa]
umarex Offline
enthusiast

Meldunek: 11/03/2009
Postów: 214
Dzis perla,perelka

Ivanovic-Azarenka 1

Bialorusinka doznala bodajze w Rzymie jakiejs kontuzji,faktycznie nie przypomina ostatnio swoja gra starej dobrej Azarenki, przecieralem oczy jak ogladalem ja z Suarez, serwis do luftu, praktycznie zadnych winnerow, przebijanie pileczki. Z Ana nie bedzie mozliwosci na sukces z taka gra. Tutaj widze 2 sety.

Do góry
#3181361 - 03/06/2009 16:56 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: mirekinter]
anakin24 Offline
journeyman

Meldunek: 17/09/2004
Postów: 98
Skąd: lublin
Serena Williams (USA) - Svetlana Kuznetsova (RUS) - 2,14 Bwin

Rozpoczęła się decydująca faza turnieju. Na pierwszy ogień kobiety. Na przeciwko siebie staną olbrzymia Serena i troszke mniejsza Sveta. Amerykanka zaczęła ten turniej średnio i nieprzekonywująco wygrała z Zakopalovą. Kiedy zwykły widz jaki jak ja patrzy na nią na korcie to ma wrażenie że ona zaraz padnie i już nie powstanie. Niewątpliwym atutem amerykanki jest siła uderzenia i serwis. Natomiast to co doprowadza do furii jej kibiców są niewytłumaczalne przestoje i dziecinne błędy. Na tym etapie nie można sobie na to pozwolić.
Rosjanka dobrze prezentuje się w tym turnieju. Prawdą jest że mocnych rywalek to nie miała do momentu kiedy na kort weszla Agnieszka która naprawdę była dobrze tutaj dysponowana. Dziwny to był mecz. Pokazał jednak że psychicznie Kuzi jest mocna.
Podsumowanie
Serena Williams - Svetlana Kuznetsova
siła 1 0
precyzja 0 1
serwis 1 1
psychika 0 1
technika 0 1
waga ciala:-p 0 1

wynik 2-1 Kuznetsova

Do góry
#3185113 - 05/06/2009 06:27 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: anakin24]
anakin24 Offline
journeyman

Meldunek: 17/09/2004
Postów: 98
Skąd: lublin
Dinara Safina (RUS) - Svetlana Kuznetsova (RUS) - 2,99 Bwin

Dzisiaj poznaliśmy finałową parę kobiecego turnieju FO. Jak większość się spodziewała przed półfinałowymi spotkaniami zobaczymy dwie rosjanki.
Zdecydowałem się obstawić to spotkanie już dzisiaj. Kiedy zobaczyłem kurs na Svetlanę jaki zaproponował Bwin nie mogłem nie zareagować. Pytam siebie dlaczego tak wysoko i nie mogę znaleźć na to pytanie sensownej odpowiedzi.
Dinara Safina zaczęła ten turniej porażająco. pierwszych 4 spotkaniach straciła tylko 5 gemów. To musi robić wrażenie więc ani słowa na temat tamtych spotkań bo i przeciwniczki za bardzo oporu nie stawiały. Zobaczmy co działo się później. Wracająca po kontuzji Azarenka sprawiła nie lada kłopot liderce światowego rankingu. Pierwszy set tego spotkania to kompromitacja rosjanki. 8 niewymuszonych błędów (1 azarenka), tylko 5 wygranych piłek po swoim serwise (10 azarenka), totalna walka ze sobą. Drugi set zaczął sie podobnie ale niestety białorusinka tego nie wykorzystała i poległa. W meczu z Cibulkovą Safina zaczęła podobnie od straty swojego podania. Umówmy się jednak, że słowaczka nie jest jakimś wirtuozem tenisa. Gbyby na miejscu tych tenisistek stały bardziej doświadczone to Safiny nie powinno tutaj być. Rosjanka bo za bardzo mocnym uderzeniem nie posiada nic. Potrafi jednak to wykorzystać. Konsekwentne długie i mocne crossy niszczą przeciwniczki. Najciekawsze jest to że kiedy nie idzie w meczu ona nic nie zmienia poza siłą swojego uderzenia oraz intensywności wrzasków.
Niestety finał Rolanda Garrosa to nie mecz na podwórkua z drugiej strony siatki stanie doświadczona przebiegła i co najważniejsze lepiej wyszkolona technicznie Svetlana Kuznetsova. Napewno posiada ona większy wachlarz rozwiązań na korcie. Kuzi pokonała już tutaj Serenę, Radwańską w dobrej formie i Stosur. Na każym etapie turnieju miał trudniejsze rywalki.
Jedyną rzeczą która mnie niepokoi to lekki uraz stopy Svety ale myślę że lekarze doprowadzą ją do 100% zdrowia na ten mecz.

Do góry
#3188329 - 07/06/2009 01:02 Re: WTA - French Open - 24.05-7.06 [Re: anakin24]
Mr. Federer Offline
a.k.a. "coolbet"

Meldunek: 28/05/2009
Postów: 7829
Gratulacje Swieta zabieraj ten klosz i koniec tego cyrku. To byl najslabszy RG od dobrych paru lat. Odkad Henin zakonczyla kariere cale WTA mocno obnizylo lot co bylo tu przez ostatnie dwa tygodnie pokazane. To wlasnie Justyna wyznaczala rytm w calym turze Jesli ktoras chciala cos ugrac to musiala ciagnac do Jej poziomu. Obecnie to wszystko to jest jakas wielka pomylka. Ivanovic zamiast trenowac to czesciej przeglada czasopisma ze swoimi zdjeciami Jankovic no ta akurat to w horrorach moze grac bez charakteryzacji ale nie o tym mowa Jak w turze byla jeszcze Henin to Jance nie zdarzaly sie takie mecze jak obecne co drugi Obie czarne tez jedna wielka klapa choc jeszcze je jako tako mozna zrozumiec Mlode pseudo gwiazdy dno Bez obrazy ale jesli pani o takich umiejetnisciach jak Wozniacki jest dziesiata rakieta na swiecie to ja dziekuje. Nawet przezywajaca orgazmy na korcie Brito nie byla wstanie przycmic slabego poziomu tego turnieju. Podsumowywujac na koniec ten caly RG to byla jedna wielka nedza.

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
13 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, pacyfista, 11kera11, Ojro, DePito, Sony, rafal08, VVega, igea23, ElNinho[mmdea], alfa, rymoholik, Zaixi), 3816 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582166 Postów

Najwięcej online: 4029 @ Dzisiaj o 14:25