Opcje tematu
#380395 - 31/07/2005 18:48 WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Rusty Offline
aka Schranzer

Meldunek: 16/01/2005
Postów: 8082
Skąd: .ılı..ılı.
Acura Classic

Place : San Diego CA, USA
Date : Sierpień 01-07, 2005
Prize Money : $1,300,000
Surface : Hardcourt/Outdoors
Oficjalna strona turnieju
Draws : Single


Pomocne linki:

http://www.wtatour.com
http://www.wtaworld.com
http://www.itftennis.com/womens/players/
http://home17.inet.tele.dk/wta/

--------------------------------------------------------------------------------
Prosimy zapoznać się z Regulaminem KT. Posty nic nie wnoszące do tematu będa kasowane.

--------------------------------------------------------------------------------

Jeśli chcecie porozmawiać o tenisie, poznać opinię innych, zapytać o aktualny wynik to zapraszamy na nasz czat #tenis.. więcej informacji tutaj


Edited by schranzer (31/07/2005 18:51)

Do góry
Bonus: Unibet
#380396 - 01/08/2005 13:45 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
okan Offline
veteran

Meldunek: 12/02/2002
Postów: 1416
Widze, że od rana wielkie zainteresowanie turniejami pań
Jak dla mnie dzisiaj z pań warto zagrać:

Pennetta - Irvin 1

Pennetta aktualnie znajduje się w bardzo dobrej formie. Ostatnio wystąpiła w dwóch turniejach w swoim kraju gdzie dwukrtonie zakończyła rywalizacje na półfinale (najpierw przegrała ze Smashnovą a następnie z Koukalovą). Wiadomo, że występy przed własną publicznością dodają skrzydeł i zmuszają do pełnej mobilizacji jednak nie należy również zapominać o bardzo udanych występach podczas Rolanda Garosa oraz Wimbledonu. Tak więc nie tylko u siebie Pennetta czuje się dobrze. Warto również zauważyć, że w ostatnim tygodniu odpoczywała co napewno jej sie przyda. Natomiast dzisiaj jej przeciwniczką jest Marissa Irvin. Zapewne osoby, które mają mniejsze pojecie o tenisie nie za wiele o niej wiedzą. Sam do takich należe . Irvin w tym roku prezentuje sie fatalnie. Jedyny w miare udany występ zaliczyła podczas French Open gdzie przeszła dwie perwsze rundy. Od tamtego czasu nie pokazała nic wielkiego. Podczas Wimbledonu pokonała w pierwszej rundzie Obate z Japoni (która ma problemy z przejsciem pierwszych rund w wiekszosci turniejów) aby potem gładko przegraz z Clijsters 6:1 6:1. Następnie wystąpiła w Stanford gdzie gladko przegrała w pierwszej rundzie ze średnią Jankovic.
Podsumowując-uważam, że mimo różnicy wielu kilometrów od domu w San Diego włoszka zaprezentuje dobry tenis i ma duże szanse na zajęcie wysokiego miejsca w całym turnieju, a napewno na przejście pierwszej rundy. Zarówno umięjtności jak i forme jest po jej stronie. Kursy dochodzą nawet do 1.50. Szkoda, że nasz prof dał na to tylko 1.31 ale zawsze jest to cos.

Pozdrawiam.

Do góry
#380397 - 01/08/2005 14:23 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
okan, oczywiscie ze Pennetta ogólnie jest lepszą zawodniczką, ale jest kilka czynników które powodują ze zagrałbym na Irvin

1. Flavia nie gra na hardzie za dobrze, clay to jej ulubiona nawierzchnia, wystarczy popatrzec na bilans. Na początku roku porażki np z Kelly McCain, Petrą Mandulą która non stop boryka sie z kontuzją , i np. z Kutuzovą. Nie są to zawodniczki duzo lepsze od Irvin

2. Czy forma Pennetty jest dobra? Wątpie . Kogo ona pokonała w tych dwóch turniejach we Wloszech i w dodatku w jakich męczarniach. A przegrany set z Koukalovą do zera to kompromitacja , oczywiscie nie ujmując nic Klarze . Zresztą to było na nawierzchni ziemnej.

3. Irvin to Amerykanaka, nalepiej czuje sie własnie w takich turniejach. Tydzien temu wygrała 3 mecze w kwalifikacjach , a porazka 26 46 z Jankovic napewno ujmy nie przynosi. Tutaj takze grała w kwalifikacjach , więc ogranie na korzysć Irvin.

4. Kursy. Na Flavie za małe, choć 1.54 w Pinnacle to juz nieźle , ale swiadczy to raczej o tym ze mało osób gra na Włoszke .


Irvin 2.6 --- 2/10

Do góry
#380398 - 01/08/2005 15:19 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
okan Offline
veteran

Meldunek: 12/02/2002
Postów: 1416
Gregov...

Zgadzam się co do tego, że kwalifikaje i publicznośc są napewno na korzyść Irvin. Ogranie, przyzwyczajenie do kortów to napewno ma już sobą. Co do pozostałych punktów to nie dokońca.

Piszesz, że Penneta nikogo znaczącego nie pokonała. Zgadzam się nie były to największe nazwiska ani też dobre zawodniczki. W tym, że kogo pokonała Irvin ? Irvin, może przechodzi kwalifikacje ale na tym się kończy. A w kwalifikacjach za dobrych zawodniczek raczej nie widujemy. Poza tym, że przejdzie kwalifikacje to kończy swoje udziały w turniejach.

Co do nawierzchni to napewno Clay jest lepszą nawierzchnią dla Włoszki. W tym, że nie powiem żeby na hardzie spisywała sie źle. Bilans Pennetty na hardzie w tym roku wynosi 8-5 natomiast w ubiegłym roku było to aż 8-1. Natomiast bilans Irvin w tym roku wynosi: 2-4 a w ubiegłym 5-10... dwa lata temu nie wspomne bo był 1-7. Tak więc czy Hard można uznać za atut Irvin.

Tak więc napewno masz racje do co kwalifikacji i publiczności bo to pomaga. Z resztą raczej się nie zgadzam. Jednak każdy ma swoją wizje meczu i zobaczymy jak to będzie na korcie wyglądało.
W każdym razie dobrze, że w ogóle ruszylismy z tematem gry kobiet bo cichutko tu było
Pozdrawiam

Do góry
#380399 - 01/08/2005 15:30 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
darros Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/07/2003
Postów: 2885
Skąd: WARSZAWA
Gregor niestety okan ma rację że w dzisiejszym pojedynku górą będzie Pennetta(jest stanowczo lepszą zawodniczką niż Irvin) w ostatnich turniejach Włoszka grała conajmniej w 1/8 zaś jej rywalka mogła tylko pomarzyć o tak wysokiej pozycji w ostatnich turniejach.Gregor stawiając tylko 2 jednostki sam chyba nie wierzysz ze Irvin wygra dzisiejsze spotkanie?

Do góry
#380400 - 01/08/2005 18:23 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Wandzik Offline
old hand

Meldunek: 11/07/2005
Postów: 820
Skąd: Rzeszów
otóż tak. gdy spisywałem sobie ciekawe mecz do zagrania na dziś pennetta wydawała mi sie pewna lecz jak zacząłem sie przyglądac temu meczowi dokładnie to zaczęło sie pojawiac coraz wiecej wątpliwości. irvin to amerykanka która wiekszosc turnieji jakie rozgrywa gra w stanach. może to do nikogo nie przemówi ale mnie do obstawiania tego meczu zniechęcił ostatni wynik irvin z kwalifikacji 6:0 6:0 ten mecz dla mnie jest no bet

Do góry
#380401 - 02/08/2005 12:56 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
darros Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/07/2003
Postów: 2885
Skąd: WARSZAWA
Polecam na dziś
Sprem-Washington-1(1,6)
Amerykanka ma fatalny bilans na hardzie(1-6),to nie jest jej nawierzchnia.Po kilku nieudanych występach na grassie postanowiła się przenieść na hard(zagrała w Stanford ponosząc porażkę w 1r z Bartoli 6:1,6:3)Sprem też nie imponuje na tej nawierzchni w tym roku(5-8),ale patrząc na bilans jej gier na przełomie ostatnich lat(63:27),można wywnioskować ze potrafi grać na owej nawierzchni.

Do góry
#380402 - 02/08/2005 18:16 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
dubelek
Groenefeld - Daniilidou 1 1.645
Chakvetadze - Benesova 1 1.645


WTA, San Diego. Mecze o 22:15 i 4:00 . Gronefeld świetnie zaprezentowała sie w zeszłym tygodniu w Stanford, pokonując Peer, Dechy i kontuzjowaną Davenport. Nawiązała także walkę z Clijsters, ale tylko w pierwszym secie. Widać korty twarde także jej odpowiadają, choć jednak najlepiej spisuje sie na kortach ziemnych. Na początku roku na "hardzie" miała udaną serie meczów, ale w turniejach mniejszej kategorii. Niemka gra mocną piłke z końcowej linii, a także ma dobry serwis. Danillidou ma słaby sezon, ale to głównie przez kontuzje. Właściwie poza udanymi dwoma turniejami na trawie , resztę można śmiało przemilczeć. W zeszłym tygodniu przegrała z Mirzą w pierwszej rundzie w Stanford. ---------- Chakvetadze wczoraj pokonała Golovin 64 64, Benesova natomiast wymęczyła zwycięstwo z Fabiolą Zuluagą , będącą po kontuzji. Benesova od jakiegoś czasu jest w słabszej dyspozycji , i nawet dwa wygrane mecze w Stanford tego nie zmieniają . Oczywiście te mecze same sie nie wygrały , ale jej przeciwniczki (Peng i Schiavone) też są w nienajlepszej formie. Chakvetadze gra mocno zarówno z forhendu jak i bekhendu , raczej nie bawi sie w kombinacyjną grę na korcie , tylko stawia na solidne , regularne przebijanie i kończące mocne piłki po linii. Wczoraj sporo punktów wygrała w taki sposób. Dzis ma duże szanse na pokonanie Benesovej.

4/10 5dimes

Do góry
#380403 - 03/08/2005 08:32 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
darros Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 09/07/2003
Postów: 2885
Skąd: WARSZAWA
Gregov gratuluje trafionych typów(ja za to klapa)
Na dziś taki oto typ
Hantuchova-Sugiyama-1(1,6)STS
Słowaczka po fatalnym ubiegłym sezonie widać że wróciła do gry(przynajmniej na hardzie 18-9)Sugiyama zagrała ostatnio w 2 turniejach na hardzie i za każdym razem odpadała w 2r.Cincinnati ze słabą Peer oraz w Stanford z Clijsters.
Martwi mnie tylko to że bilans pomiędzy owymi zawodniczkami wygląda następująco(3-1) na korzyść Sugiyamy,wszystkie porażki Hantuchovej miały miejsce na hardzie.Tak więc liczę że Słowaczka przełamie zła serię z rywalką i odniesie pierwsze zwycięstwo na tej nawierzchni.

Do góry
#380404 - 04/08/2005 08:04 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Tomasz Frankowski Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/07/2004
Postów: 5378
Skąd: Wielkopolska
SAFINA-PENG TYP 1 STS 1.50

moim zdaniem tutaj safina powinna wygrac z chinka ktora jeszcze wlasciwie raczkuje (no udalo jej sie wygrac z dementewa przekrecik chociaz piekna tlumaczy sie tym ze po kontuzji wrocila ) teraz chyba niepowinno byc problemow

KOLEJNA PARA CIEKAWA TO

19:00 Karatantcheva S.-Washington M. TYP 2 2.40

bulgarka niewierze ze jest taka dobra mimo 16 lat-hm amerykanka powinna ja doswiadczeniem zjechac i ma prawie 2 razy wi ecej bo 30 i czuje ze tu moze byc 2


Edited by schranzer (04/08/2005 09:03)

Do góry
#380405 - 04/08/2005 09:46 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
gremlin Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/11/2004
Postów: 7963
a mnie dzis bardzo interesuje meczyk MORIGAMI-MIRZA kurs 1.7 na MORIGAMI w STS-ie jak dla mnie mocno zawyzony MORIGAMI w formie jak nigdy natomiast MIRZA chyba dzis przegra a ja palam zadza zemsty na tej malej hindusce!!!! mniej gorace glowy prosze o komentaz!!!

Do góry
#380406 - 04/08/2005 15:32 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
dubel

Schnyder - Schiavone 1
Lichovceva/Zvonareva - Dementeva/Golovin 1

Mecze o godz 21:45 i 23:15. Patty Schnyder jest w bardzo dobrej formie. Leworęczna Szwajcarka ma nieprzyjemny styl gry co zresztą już pisałem przy wcześniejszych typach. Schiavone w tym sezonie nie zachwyca , bilans minimalnie dodatni, ale przydarzały jej sie słabsze występy. Będę zaskoczony jeżeli dzis zdoła nawiązać wyrównaną walkę z Patty. W grze podwójnej możnaby powiedzieć że zagrają cztery Rosjanki ( Francuzka Tatiana Golovin urodziła sie w Moskwie ). Dementeva w deblu najczęściej grywała w parze z Sugiyamą i z nią wyniki miała całkiem dobre ( duża w tym zasługa Japonki ), jednak Sugi grywa obecnie z Hantuchovą. Dzis jej partnerką jest Golovin , która ma bardzo słabe wyniki w grze podwójnej. W pierwszej rundzie obie męczyły sie z nieznanym deblem Kaufman/Nelson 36 75 63. Obie odpadły juz z gry pojedyńczej. Natomiast Lichovceva i Zvonareva to bardzo zgrana dwójka, ostatnio finał w Stanford , gre podwójną traktują równie poważnie jak singiel i obie górują nad swoimi rywalkami jeżeli chodzi o umiejętności deblowe.

2.0 --- 3/10 5dimes

Do góry
#380407 - 04/08/2005 15:33 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
nawoj Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2004
Postów: 3824
Skąd: 33-335 Nawojowa
Z całym szacunkiem,Gremlin,ale ta Mirza nie taka zła.Zreszta kurs na morigami np.w expie 1.91.Ale ja nie jestem jakims specem od tenisa.Ja gralbym cygankę,ale na tenisie mam tyly,to moze tobie siadzie.Tylko moze znajdz wyzszy kurs na morigami...

Do góry
#380408 - 04/08/2005 16:27 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Chakvetadze - Lichovceva 1 --- 3/10

Mecz o 19:00. Kolejny typ na Chakvetadze. Po wygraniu z Golovin i Benesovą , sądzę że dziś ma troszke większe szanse niż Lichovceva , przeciwko której grałem wczoraj, jednak Shahar Peer nie potrafiła zdyskontować przewagi po pierwszym secie, który wygrała z Eleną 6-0. W decydującym secie Peer miała jeszcze przełamanie , ale doświadczenie Rosjanki wzieło górę. Tak przegrany set to dla mnie wskazówka ze Lichovceva nie jest jeszcze w rytmie meczowym , a Chakvetadze jest dla mnie zawodniczką ciut lepszą od Izraelki i popełnijącą mniej błędów podczas wymian. Ostatnio było kilka wyników w rozgrywkach , w których zawodnik/zawodniczka wygrywając pierwszy set w takim własnie stosunku, później przegrywa całe spotkanie. Swoją drogą to też jest zachęta do grania spotkań tenisowych na "live" po wysokich kursach.

Rano było z 2.15 , teraz juz 1.95, ja grałem po 2.0

Do góry
#380409 - 05/08/2005 19:31 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Dubelek

Likhovtseva/Zvonareva - Lee/Peng 1 1.377
Hantuchova/Sugiyama - Bartoli/Pierce 1 1.649

godz. 4:00 i 23:30. Lichovceva i Zvonareva w deblu osiągają bardzo dobre wyniki. Umiejetnościami napewno przewyższają Lee/Peng , które zresztą w tym roku pokonały już kilkakrotnie i to w dwusetowych pojedynkach. Dodatkowo Peng będzie po meczu singlowym , choć nie będzie on trwał raczej zbyt długo ( zagra z Clijsters ). W drugim pojedynku wiekszę szanse daje parze Hantuchova/Sugiyama . Daniela ma niezły serwis , a Sugiyama to bardzo doświadczona zwodniczka i Swietna deblistka , która juz dzis rozegrała mecz singlowy z Karatanchevą. Oglądałem spotkanie i Japonka nie nameczyła sie za duzo , wygrywając 61 62. U przeciwniczek Pierce ma w perspektywie dzis mecz ze Schnyder , który powinien byc bardzo zacięty, i możliwe ze Francuzka będzie lekko podmęczona , co powinny wykorzystywać Daniela i Ai.

2.27 --- 4/10

Do góry
#380410 - 06/08/2005 09:19 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Gregov Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 01/02/2004
Postów: 5949
Skąd: Sosnowiec
Black/Stubbs - Hantuchova/Sugiyama 1 1.6

Półfinał gry podwójnej w San Diego, godz 4:30 w nidziele rano. Sugiyama będzie grała wczesniej singla z Morigami i bardzo mozliwe 3 sety, a po tym meczu oczywiscie po odpoczynku , bedzie grała przeciwko Black/Stubss. Wczoraj Stawiałem na Sugiyame i Hantuchovą z tych samych powodów w meczu z Bartoli/Pierce ( Pierce grała ze Schnyder - oczywiscie nalezy dodac ze Sugi tez grała mecz singlowy , ale był on wczesniej i trwał krótko ). Japonce moze poprostu zabraknąc sił , gra w tym turnieju bardzo dużo , a do jeszcze ma obandażowane udo. ( np. Peng także tych sił wczoraj zabrakło w trzecim secie meczu deblowego ) . Ale oczywiscie o tym czy starczy sił czy nie to nie wszystko . Najwazniejsze są wyniki , a te przemawiają na korzyść Black/Stubss . Black w parze z Huber regularnie ogrywaja Hanti/Sugi , a Stubbs to równie dobra deblistka , jeśli nie lepsza. Do tego dodać należy wygrną w ubiegłotygodniowym turnieju w Stanford i bedzimy mieli zdecydowane faworytki do zwycięstwa w tym meczu.

gram w dublu z Fyrst/Matk AKO 2.5 --- 5/10

Do góry
#380411 - 06/08/2005 11:03 Re: WTA - San Diego 01.08 - 07.08
Black Hunter Offline
veteran

Meldunek: 08/11/2003
Postów: 1257
Skąd: Żagań
Na dzis:)

Pirce:Peng 2 2.50

Mecze Peng:

Z Salerni 7:5 6:1
Z Dementieva 7:5 6:4
Z Safina 7:6 6:0
Z Clijsters 6:4 6:4 !!!!

Mecze Pierce:

Z Greonfield 6:1 6:1
Z Dechy 7:5 6:3
Z Schnyder 6:3 6:4

Mecz bardzo interesujacy. Rewelacyjna azjatka idzie przez turniej jak burza:)Bez straty seta pokonala Clisjters!!! i Safinke.Pierce tez dobrze idzie w tym meczu ale zarowno Greonfield jak i Schnyder narzekaly na zmeczenie i chorobe (przezibenie i grypa ). Licze na ciag winow tak jak Ginepri wygral z Rodikkiem i wygral tunirej licze na to i tu.Kurs na Peng narazie spada a na Perce rosnie:)to dobry znak

Gram to w debleku z Mofilsem

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
2 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa), 4063 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582399 Postów

Najwięcej online: 4136 @ 20:01