Opcje tematu
#456532 - 03/12/2005 11:38 Rewolucja w meczach deblowych
Goget Offline
Tenis Trader

Meldunek: 09/02/2003
Postów: 21438
Skąd: Bahamy
To co dzisiaj przeczytałem przyznam trochę mnie zaskoczyło, ciekaw jestem czy faktycznie zasady te wejdą w życie. W każdym razie wiadomość dość ważna dla typujących spotkania tenisowe. O co chodzi :

Quote:

Od nowego roku rywalizacja deblistów będzie się toczyć według nowego regulaminu, który przede wszystkim znosi trzeciego seta, a w jego miejsce będzie rozgrywany mistrzowski tie-break do dziesięciu punktów (z zachowaniem dwupunktowej przewagi). Poza tym w poszczególnych gemach zlikwidowano przewagi, a przy równowadze będzie rozgrywana "złota piłka". Przed nią para returnująca będzie wybierać stronę kortu, na którą mają serwować rywale.




Moim zdaniem takie zasady są bezsensu, nie wiem kto wpadł na tak idiotyczny pomysł i czy rzeczywiście coś takiego wejdzie w życie. Od początków tenisa w wydaniu deblowym panowie grali na zasadach singlistów i wszystko było OK. W tym kończącym się roku w końcówce trochę kombinowano i zamiast do 6 gemów panowie grali do 5 (TB był przy stanie 5:5). Taka forma jeszcze niejako mi odpowiadała. Teraz mecze deblowe staną się loteryjne (złota piłka przy równowadze totalne nieporozumienie). W szlemach mam nadzieję zostanie po staremu.
Czemu wprowadzono tą zmianę ? myślę, że to ukłon w stronę zawodników, którzy występują w turniejach również w singlach. Widzowie wolą pewnie zobaczyć mecz deblowy Roddick/Blake-Federer/Agassi niż Paes/Zimonjic-Bryan/Bryan. Moim zdaniem ułatwianie czegokolwiek singlistom mija się z celem. Single to single, deble to deble zawodnicy sami muszą wybrać na czym się skupić. Zmiana pewnie była podyktowana nadmiernie zapchanym kalendarzem, ale dla mnie to można to porównać do sytuacji kiedy w futbolu zlikwiduje się dogrywkę i po 90 minutach od razu będą karne. Każdy kto grał w tenisa w deblu wie, że nie trzeba włożyć w spotkanie tyle sił co w mecz singlowy i zdarzało się niejednokrotnie, że zawodnik wygrywał turniej zarówno w singlu jak i deblu. Na tych właśnie zasadach, które mają być wprowadze właśnie grają weterani w Londynie...

Pozdrawiam
Mocno ździwiony Goget

Do góry
Bonus: Unibet
#456533 - 03/12/2005 12:03 Re: Rewolucja w meczach deblowych
Macias Offline
veteran

Meldunek: 18/11/2004
Postów: 1436
Skąd: Szczecin
Wprowadzanie zmian w deblach spowodowana jest niezadowoleniem sponsorow. Turnieje deblowe nie sa pokazywane przez telewizje, widzow na trybunack jest o ponad polowe mniej, a pieniadze deblisci dostaja rowniez ogromne. Jesli nie zostanie urozmaicona gra deblowa, to wkrotce moze wogole wypasc z programu wiekszosci turniejow.

W 2007 roku ranking ma byc wspolny dla singla i debla, co spowoduje, ze czolowi singliscie nie beda traktowac debla jako dodatku do singla.Jesli beda chcieli liczyc sie w rankingach, to beda musieli zaczac grac je na powaznie. Z czolowiej TOP20 singlowego rankingu, na palcach 1 reki mozna policzyc zawodnikow, ktorzy wogole graja deble(glownie na Mastersach i Wlk.Szlemowych turniejach).

Zawodnicy deblowi zlozyli pozew przeciwko ATP(w tym m.in. Marcin z Fryta). Jednak watpie, zeby dalo to jakis skutek, jesli wycofaja sie sponsorzy, to tak rozwinieta i wciaz rozwijajaca sie dyscyplina sportu moze przygasnac...


Pozdro!
Pokój
Maciek

Do góry
#456534 - 03/12/2005 12:19 Re: Rewolucja w meczach deblowych
PioKing Offline
MaSha Lover

Meldunek: 24/03/2005
Postów: 5848
Skąd: Warszawa
Ludzie płacą i chcą oglądać gwiazdy, tylko czy te gwiazdy singlowe sa w stanie zrobic taki show i zapewnic taki poziom gry jak rasowi debliści...

Do góry
#456535 - 03/12/2005 19:00 Re: Rewolucja w meczach deblowych
Fro_Lech Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2003
Postów: 15179
Skąd: Poznań
Słyszałem też teorię , że mecze deblowe są zbyt długie i przez to burzą misternie planowane OOP

http://www.savedoubles.com/ - stronka poświęcona ratowaniu debli.

Pzdr.

Do góry
#456536 - 31/01/2006 11:04 Re: Rewolucja w meczach deblowych
[T]-error Offline
I see dead people

Meldunek: 04/08/2001
Postów: 20043
Skąd: Elbląg
W temacie debli
Ma ktoś zgrane mecze deblowe? Może z Australian Open? Może jakiś wcześniejsze turnieje?
Albo może ktoś wie, skąd to zassać? Dostać? Kupić? Pożyczyć? Ukraść ?

Bo transmisje "dostępne" to raczej się nie zdażają

pzdr)

Do góry
#456537 - 31/01/2006 12:14 Re: Rewolucja w meczach deblowych
apage Offline
member

Meldunek: 06/03/2002
Postów: 126
Quote:

W temacie debli
Ma ktoś zgrane mecze deblowe? Może z Australian Open? Może jakiś wcześniejsze turnieje?
Albo może ktoś wie, skąd to zassać? Dostać? Kupić? Pożyczyć? Ukraść ?

Bo transmisje "dostępne" to raczej się nie zdażają

pzdr)



hi najlepsie j to na ON COURT 5

Do góry

Moderator:  rafal08 



Kto jest online
3 zarejestrowanych użytkowników (Sensei, alfa, VVega), 3425 gości oraz 7 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581795 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49