Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1003171 - 01/03/2007 00:36 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec )
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław



Do góry
Bonus: Unibet
#1003288 - 01/03/2007 01:24 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
No i super - wpadłem tu przypadkowo, bo chciałem podać typy na naszą pomarańczę, he, he

Nic jeszcze nie analizowałem, ale kolejka ciężka do typowania, choć ja już sobie jeden typ pobrałem, gdyż obawiam się, że kurs moze spaśc i tak się pewnie stanie

Schalke - Hamburg
Niespodzianki nie wykluczam ( czyli straty punktow przez lidera )

Hertha - Bayern
Tu właśnie pobrałem Bayern po kursie 2.40 w Bwin
Bayern powinien to wygrać
Tylko nie piszcie mi, że Bayern bedzie się oszczędzać przed meczem z Realem, bo to jest kompletna bzdura. Nie będzie!
Przeciwnie - Bayern będzie chcial zbudować formę, która zwyżkuje, i nabrać pewności siebie. Nikt nie potraktuje tego meczu ulgowo, a o wytrzymalość i kondycję na LM jestem spokojny.
Bayernowi dość dobrze gra się w Berlinie no i Bayern to Bayern

Bielefeld - Norymberga
Nie mam pojęcia, wynik w okolicach remisu

Leverkusen - Stuttgart
Bądź tu madry i pisz wiersze. Muszę przeanalizować, choć goscie tego raczej nie wygrają

Wilki powinny wygrać, ale do tego wrócę po analizie

Frankfurt - Hannover tu remis na pierwszy rzut, ale też wrócę

Werder raczej wygra, ale nie będę tego grać po 1.33

Aachem - Mainz 1X

Dortmund - Cottbus
Gospodarze powinni wygrać, ale prawdę powiedziawszy nie mam dobrego zdania ani o jednych, ani o drugich, a kurs taki sobie

Do góry
#1003295 - 01/03/2007 01:35 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
O i Rene juz sie pojawil, powitac

ja przyznam szczerze jeszcze nie analizowalem nawet pobierznie tej kolejki na stadnionach niemieckich, jutro zamieszcze jednak analize pierwszego piatkowego spotkania, raczej powatpiewam aby hamburger wygral kolejny mecz, raczej jest to malo prawdopodobne, zgadam sie z Toba Rene co do typowania Bayernu, po takim kursie wypada ! Ladnie tez na pierwszy rzut oka wyglada granie na Wolfsburg i ... wlasnie Dortmund, ktory moim zdaniem w tym meczu ma duze szanse sie przelamac, ciekawi mnie jak zagra leverkusen, moze bedzie trzeba wziasc poprawki z uwagi na puchar Niemiec, no zobaczymy

pozdrawiam

Do góry
#1003417 - 01/03/2007 06:16 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
szymon0305 Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 23/08/2006
Postów: 2038
Skąd: poznań
witam, dorzuce swoje trzy grosze
dla mnie typem kolejki jest mecz wolfsburga z borussia mochebgladbach
wolfsburg zlapal wiatr w zagle, swietny atak+ ofensywni mercelinho i krzynowek, w pucharze na alemanie aachen to starczylo
w zeszlym sezonie wygrali u siebie z borussia 2-0, mysle ze tym razem bedzie podobnie, borussia to najslabiej grajaca na wyjezdzie druzyna bundesligi, szczesliwei zremisowali ostatnio z brema, nie widze u nich zadnych pozytow, nie zachwycili w tym mecz
wolfsburg wrecz przeciwnie, dobrze zagral z bayernem i gdyby nie kapitalne interwencje kahna na poczatku meczu mogloby sie skonczyc roznie
niespodzianki upatruje w meczu schalke, z coraz lepiej sobie poczynajacym hamburgiem, huub steves to swietny fachowiec, doskonale ustawil druzyne taktycznie i sa tego efekty
schale mocno oslabione, bez najlepszego strzelca lovenkranda, bez motoru napedowego lincolna, bez kristalicja, ktory ma zlamane zebro, nie zagra tez pechowiec varela
po taki kursie mozna smialo zagrac moim zdaniem x2, dla odwanych czysta 2

Do góry
#1003575 - 01/03/2007 09:29 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: szymon0305]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Schalke - Hamburg
Przypuszczalne składy:
Neuer - Rafinha, Bordon, Hoogland, Rodriguez - F. Ernst, Bajramovic, Kobiashvili - Hamit Altintop, Kuranyi, Halil Altintop
F. Rost - Demel, B. Reinhardt, Mathijsen, Atouba - Mahdavikia, Jarolim, Laas, Trochowski - van der Vaart, Olic

Lider bez Vareli, Lincolna, który dostał czerwoną kartkę praktycznie po meczu, Lövenkrandsa, Asamoah, Krstajica i Pandera
jak popatrzeć na ławkę, to Slomka nie za bardzo ma kogo wstawić, choć nie wykluczam, że zagrać może Larsen ( napastnik )
Inaczej mówiąc - spore osłabienie w obronie, ale przede wszystkim brak Lincolna

W Hamburgu tych absencji mniej, te istotne to De Jong, Sorin, Kompany

Mylić może trochę bilans spotkań pomiędzy tymi zespołami 22-6-10, bramki 62:35, bo w ostatnich latach lekką przewagę ma nawet Hamburg. Zwrócić uwagę należy na to, iż ostatnio na Veltins-Arena mecz wyłania zwycięzcę ( nie ma remisów )

Wydawało się, że Schalke pewnie zmierza po tytuł, ale w ostatniej przydarzyła im się wpadka u siebie i to zapewne podniosło ciśnienie w Gelsenkirchen, bo przewaga stopniała do 4 punktów. Schalke na wpadkę pozwolić sobie nie może.
Pytanie jest takie: czy lider pójdzie w ślady Bayernu i Werderu i zacznie czarną serię, czy pokaże, że porażka z aptekarzami była wypadkiem przy pracy.
Z jednej strony porażka była trochę pechowa, z drugiej zaś - co już pisałem - Schalke ma dar do trwonienia przewagi na wiosnę.

Nie wiem, czy Hamburg jest w wyższej formie, bo de facto punktów na wiosnę zdobył mniej niż Schalke ( 11/13 ). Obie drużyny mają identyczny bilans bramek na wiosnę 11-5
Hamburg poprawił trochę swoją sytuację, ale w dalszym ciągu potrzebuje punktów

Trudno tu wskazać rozstrzygnięcie, choć moim zdaniem więcej szans ma Schalke. Jest to zespół zgrany, poukładany no i ma atut własnego boiska. Wygrać z nimi nie jest łatwo. To co martwi kibiców tego zespołu, to brak Lincolna, bo tak patrząc na skład nie widzę tam nikogo, kto byłby w stanie uporządkować grę w II linii i odsłużyć napastników.

Pomimo, że obie drużyny strzelają ostatnio sporo bramek, to myślę, iż najlepszym typem na to spotkanie jest under 2.5 bramki.
Hamburg rasowych napastników nie ma, bo Van der Vaart i Olic do takich się nie zaliczają, gospodarzom zaś też nie będzie łatwo strzelić. Myślę, że obie drużyny zagęszczą grę w środku, skrócą pole gry. Mecz do ładnym widowiskiem raczej nie będzie.
O rozstrzygnięciu może zadecydować jedna akcja, jakiś błąd, staly fragment gry bądź geniusz Van der Vaarta

Smaczkiem tego meczu będzie występ F. Rosta

Choć nie lubię typów under/over ( a w Bundeslidze szczególnie ) to myślę, iż under jest warty spróbowania 9 jeśli już ktos chce zagrać ten mecz )

Do góry
#1003655 - 01/03/2007 10:14 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Hertha - Bayern
Przypuszczalne składy:
Fiedler - A. Friedrich, van Burik, Simunic, Fathi - Dardai, A. Schmidt - Ebert, Gilberto - Pantelic, Gimenez
Kahn - Sagnol, Lucio, van Buyten, Lahm - A. Görlitz, van Bommel, Demichelis, Schweinsteiger - Makaay, Podolski

Absencje ( ważniejsze )
Hertha - Chahed, Bastürk, Dejagah, K. Boateng
Bayern - Hargreaves, Ismael

Bilans spotkań pomiędzy tymi zespołami na stadionie olimpijskim jest wyrównany: 6-11-6, bramki 34:40

Hertha to drużyna własnego boiska 8-2-1 bramki 23-12
Co ciekawe pierwsza wpadka przytrafiła im się dopiero w ostatnim meczu z Mainz 1:2
Wcześniej byli niepokonani
Bayern na wyjazdach spisuje się - delikatnie mówiąc - przeciętnie
Bilans 4-1-6 bramki 17-19

Miałem okazję wczoraj ogladać Herthę w wyjazdowym meczu ze Stuttgartem i muszę powiedzieć, iż wypadła ona bladziutko.
I to przekłada się na wyniki, bo na wiosnę Hertha uzbierała 7 punktów. Szczególnie słabo Hertha prezentuje się w II linii.
Tam nie ma nikogo, kto potrafiłby nie tylko uporządkować grę, ale choćby przetrzymać piłkę, uspokoić grę. Napastnicy nie dostają zbyt wielu piłek, a poza tym są nieskuteczni.
Obrona Herthy też monolitu nie stanowi.
Bayern powoli wychodzi z kryzysu, choć nie znalazło to jeszcze przełożenia na wyniki. Widać jednak poprawę w grze, widać, że idzie to w dobrym kierunku.
O obronie tytułu w Monachium nie wypada już rozmawiać. Cele są dwa: pierwszy to uzyskanie takiej lokaty na koniec, która daje prawo do gry w LM, drugi cel to pokonanie Realu, a więc dopływ gotówki do kasy, która pusta nie jest, ale dodatkowy zastrzyk przyda się, bo Bayern będzie musiał sporo pieniędzy przeznaczyć na transfery zawodników i nowego trenera.
Oba te cele są w zasięgu aktualnego jeszcze mistrza Niemiec.
Oba te cele są spójne, albowiem przed meczem z Realem Bayern potrzebuje jakiegoś spektakularnego sukcesu, który doda wszystkim wiary i podbuduje zespół.
Dlatego uważam, że Bayern przywiezie komplet punktów z Berlina.
To, że Hertha jest drużyną własnego boiska nie zrobi na piłkarzach Bayernu żadnego wrażenia. Bayern jest na fali wznoszącej, w przeciwieństwie do Herthy, ktora ostatnio ma spore kłopoty. Poza tym - po tym co widziałem - nie daję Hercie zbyt wielu szans w tym meczu, bo nie mają oni aktualnie zbyt wielu atutów. Jedynym zawodnikiem, który cos gra jest A. Friedrich, reszta to przeciętność
Mój typ to 2 po kursie 2.40 w Bwin
Mniej odważni mogą spróbować 2 DNB
Bardziej odważni handicap 2(-1), bo wydaje mi się, iz Bayern odniesie przekonujące zwycięstwo

Do góry
#1005457 - 01/03/2007 18:39 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Werder - Bochum
Tu nie będę sie zbytnio rozpisywać. Werder powinien to wygrać, choć pewnie będzie się męczyć, bo goście łatwo nie odpuszczą.
Werderowi leży Bochum. Kurs jednak niski.
Werder bez Klasnica, Borowskiego i Jensena.
Goście bez Misimovica

Do góry
#1005926 - 01/03/2007 19:46 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Tak w zasadzie to na 3 wyżej opisanych przeze mnie meczach kończy się moja mądrość

Frankfurt - Hannover 96
Wiele przemawia za Hannoverem, ale Frankfurt swoje punkty też musi zdobyć. Ten mecz to dla mnie no bet

Bielefeld - Nurnberg
Tu mogłbym zamieścić identyczny komentarz jak wyżej.
Norymberga jakby siadła, braki strzela tylko Sajenko
Myślę, że ten mecz najlepiej odpuścić

Leverkusen - Stuttgart
Tu więcej szans daję gospodarzom, wątpię by Stuttgart mógl wygrać
Odpuszczam

Do góry
#1006008 - 01/03/2007 19:59 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen

Mladen Krstajic (Schalke 04) najprawdopodobnie zagra w jutrzejszym meczu z HSV.
Pomimo zlamanego zebra Krstajic za pomoca pancerza ochronnego z tytanu juz dzis trenowal!
Soeren Larsen po dlugiej kontuzji rowniez trenowal i podobnie jak Krstajic nalezy do kadry na mecz z HSV.

Do góry
#1006065 - 01/03/2007 20:11 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
I zostały 3 mecze
Wolfsburg - Gladbach
Aachen - Mainz
Dortmund - Cottbus
Na pierwszy rzut oka faktycznie wygląda, że Wilki i Dortmund

Wolfsburg jest chwalony, Gladbach - przeciwnie
tymczasem fakty są takie, że obie drużyny na wiosnę zdobyły po 6 punktów i mają identyczny bilans 1-3-2
Wilki lepsze w ataku, Gladbach w defensywie
Jedynka możliwa, ale mnie jakoś nie przekonuje

Dortmund - Cottbus
Nie jestem fanem żadnego z tych zespołów. Co ciekawe, na wiosnę lepiej spisuje się Cottbus
Dortmund na jesień tylko 2 zwyciestwa u siebie. Teraz też juz ma 2 w 3 meczach. Nie za dużo?
Gospodarze nie przekonują mnie swoją grą i nie postawie na nich nawet z Cottbus

Aachen - Mainz
Z tych 3 spotkań moim zdaniem najlepiej jest zagrać jedynkę właśnie tu. Aachen wygrali u siebie z Bayernem, ostatnio przywieźli 2:2 z Bochum, powinni pokonać rozpędzone Mainz
Kurs jest pyszny - warto spróbować

Do góry
#1008542 - 02/03/2007 13:18 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Schalke – Hamburger

W piątkowy wieczór rozpoczynamy kolejną kolejkę na niemieckich stadionach. Zaczynamy i to od razu z wysokiego pułapu. Spotkanie Schalke z Hamburgerem Sv jest moim zdaniem najciekawszym meczem całej kolejki. Schalke po ostatniej świetnej passie, spuściło znacznie z tonu i w dwóch ostatnich meczach straciło punkty. Dwa tygodnie temu zremisowali z Wolfsburgiem, aby w ostatnim meczu na własnym stadionie przegrać z Bayerem Leverkusen. Gościom wyraźnie pomogła zmiana trenera, o czym wspominałem w ostatnim tygodniu. Huub Stevens jest bardzo dobrym taktykiem i widać, że jego praca zaczęła przynosić rezultaty. Hamburg jest niepokonany od trzech ligowych spotkań. Potrafili ograć zarówno Borussie Dortmund, ale również Werder i Entracht Frankfurt. Patrząc na ligowe potyczki, to Hamburger wygrywał w ostatnich meczach, jednak jak często powtarzam, nie ma się co sugerować statystykami head to head, mogą one służyć tylko i wyłącznie jako dodatek albo ciekawostka. Choć przez pierwsza cześć obecnego sezonu, sympatyzowałem z Werderem Brema i właśnie tej drużynie życzyłem wygrania ligi, to teraz nieznacznie się to zmieniło, bo Schalke wydaje się być dużyną kompletną, która ma bardzo duże szanse na pierwsze miejsce i jeśli podopieczni Mirko Slomki będą grali z takim zaangażowaniem, jakie prezentowali we wcześniejszej części sezonu, to będziemy mieli nowego mistrza. Bukmacherzy faworyzuja gospodarzy, wystawiając na ich zwycięstwo kurs w okolicach @1.8, jednak stawianie na zwycięstwo gospodarzy rozmija się z celem, ponieważ w mojej opinii kurs oszacowany jest zbyt nisko. Do tego dochodzi nieciekawa sytuacja kadrowa. Największym osłabieniem wśród podopiecznych Slomki jest nie obecność Lincolna, gracza, który odpowiedzialny jest za dyrygowanie całą środkową linią i jest jej kluczowym ogniwem. Zabraknie również Petera Lovenkrandsa podstawowego napastnika, Gustavo Vareli oraz Pandena, który długo już leczy kontuzję. Dużym wzmocnieniem będzie powrót Kobiashvilego. Również wiele nieobecności jest w składzie gości. Najważniejszymi nieobecnymi są de Jong, Kompany, Sorin, Benjamin oraz Fillinger. Na prawdę trudno wskazać właściwy wynik dzisiejszego spotkania. Schalke niezwykle trudno będzie dziś wygrać, goście natomiast raczej nie wygrają kolejnego już spotkania. Dziś bardzo możliwe jest więc, że oba zespoły podzielą się punktami.

Do góry
#1008617 - 02/03/2007 13:29 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
Schalke - HSV

tak jak napisal Szczypior, Schalke ostatnio znizylo troche loty, natomiast HSV powoli odbija sie od dna po koszmarnej pierwszej czesci sezonu, obie druzyny lubia strzelac bramki, w wiekszosci strzelaja po 2 lub 3 na mecz, martwi to ze nie zagra Lovenkrands, HSV chcac dogonic jeszcze miejsca pucharowe nie moze juz tracic punktow, tak samo jest z Schalke jesli nie chce stracic przewagi nad drugim Stuttgartem ( w tej kolejce trudny wyjazd do Leverkusen). Wiec tak jak Szczypior napisal bardzo mozliwy remis. Jednak ja postanowilem zagrac cos innego a mianowicie...


Moj typ:
over 2.5

Do góry
#1008643 - 02/03/2007 13:39 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam,

Widze, że jak zawsze rene już się rozpisał co do ligi niemieckiej \:p .
Dzisiaj jedno spotkanie i moim zdaniem cholernie trudne do wytypowania!!
Schalke 04 - HSV Hamburg

rene napisał, że smaczkiem będzie występ w tym meczu Franka Rosta, ale moim zdaniem jeszcze bardziej będzie chcial wygrać ten mecz trener drużyny gości Huub Stevens, który pracował z Szelkami w latach 1996-2002 i zdobyl z nimi puchar Uefa. W dwóch poprzednich sezonach w rozgrywanych meczach w Gelsenkirchen to ekipa HSV wychodziła zwycięzko, także ostatnie pojedynki ekipy z Hamburga pokazują, ze kryzys mają juz za sobą. Potrafili pokonac już na Werder w Bremie to czemu i nie mogą wygrać w Gelchenkirchen!!
Ekipa Schalke, zamiast odskoczyć od ostatnio regularnie tracących punkty Werderu i Bayernu sama przegrywa u siebie z Bayerem, a wcześniej wyjazdowy remis. To będzie ważnu dla Schalke pojedynek, bo strata jakichkolwiek punktów może oznajmić, że też Schalke ogarnął jakiś kryzys!!
Do składu wracają, moim zdaniem troszkę na siłę Krstajic i Larsen, a to też moze świadczyć, że ekipa gospodarzy bardzo chce wygrać ten mecz, choć szczerze mówiąc nie wiem czy dobrym wyjściem jest na siłe branie nie w pełni zdrowych piłkarzy do kadry!!

Prawdopodobnie nie zagrają:
Schalke - Varela, Lincoln, Lövenkrands, Asamoah, Pander, Fährmann
HSV - Sorin, Kompany, Fillinger, de Jong, Benjamin

Ja licze na Rafaela i gram typ HSV strzeli a zastanawiam się jeszcze nad X2

Pozdrawiam

Do góry
#1010472 - 02/03/2007 21:15 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: drfocus]
Ulek Offline
stranger

Meldunek: 26/07/2002
Postów: 14
Skąd: Warzsawa
Edit: Ulek napisz dlaczego mamy grać grubo na Bayern. Tu należy podawać analize.


Edited by El_Darro (02/03/2007 21:45)

Do góry
#1010493 - 02/03/2007 21:22 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Ulek]
d1cks0n Offline
old hand

Meldunek: 24/02/2007
Postów: 1005
a co myslicie o meczu Frankfurt-Hannover na 2?
Hannover jest w wysmienitej formie, a zas w odmiennej formie jest druzyna z Frankfurtu!
rok temu Hannover zwyciezyl Frankfurt 0-1
Hannover juz potrafilo zwyciezyc w tej rundzie na wyjezdzie z Leverkusen i Aachen... a to sa silniejsze druzyny na swoich smieciach... a Hannover wlacza sie w walke o europejskie puchary...

wiec kurs 2,55(w toto-mix) zachecajacy \:\) i ja go jutro wezme z wielka ochota \:\)

Do góry
#1011272 - 03/03/2007 07:19 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: d1cks0n]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Hertha – Bayern

Kto myśli, że zeszłoroczny mistrz kraju odpuści spotkanie ligowe przed pojedynkiem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów jest w wielkim błędzie. Gościom po fatalnych meczach na początku rundy potrzeba teraz punktów, aby zapewnić sobie start w rozgrywkach pucharowych LM w kolejnym sezonie. Jak na razie zajmują czwarte miejsce, a do lidera tabeli tracą 3 punkty. W stolicy Niemiec, Bawarczykom zawsze grało się ciężko. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Hitzwelda miało miejsce dość dawno temu bo aż w sezonie 2002/2003. Dziś Bayern ma bardzo dobrą okazję, do tego aby pokonać Herthę będącą w bardzo słabej dyspozycji. Wiele razy w przeciągu tego tygodnia stawialiśmy na Bayern i wiele razy ponosiliśmy porażki, ale teraz wydaje się, że Bayern jest na fali wznoszącej, a wyjazdowe zwycięstwo tchnęło by ducha nadziei w piłkarzy i pozwoliło by na walkę w czołówce europejskiej. Trener Ottmar Hitzweld twierdzi stanowczo, że jego drużynie jeden punkt nic nie da i muszą zgarnąć całą pulę. Myślę, że może im się to udać, a granie Bayernu po tak wysokim kursie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wśród podopiecznych Falko Gotza zabraknie czterech zawodników pierwszej drużyny, natomiast w szeregach gości nie wystąpi tylko Hargreaves, który jest kontuzjowany oraz oczywiście przewlekle chory Ismael, który nie grał w żadnym meczu. Po kontuzji wraca też kilku zawodników, z usług których skorzysta na pewno trener. Tak jak pisałem wcześniej po takim kursie na Bayern grać trzeba, mecz będzie na pewno ciężki dla obu zespołów, ale mam nadzieje że to goście wywiozą komplet punktów.

Werder – Bochum

Choć w zespole Werderu Brema zabraknie kilku ważnych zawodników, to właśnie gospodarze są faworytami dzisiejszego spotkania, co oczywiście nikogo raczej nie zdziwi. Jednak podopieczni Thomasa Schaffa grają ostatnio bardzo kiepsko, a ostatnie zwycięstwo odnieśli aż pięć meczy temu. Dzisiejszego popołudnia mają świetną okazję by w końcu zgarnąć trzy punkty i zwyciężyć, a ponieważ goniący Werder Bayern Monachium jakby zaczął podkręcać obroty, dlatego gospodarze muszą zdobywać punkty, a z kim mają to robić jeśli nie ze słabym zespołem Bochum. Widać jasno, że Werder nie jest w formie, a Bochum może nastawić się na grę obronną i za pewne tak zrobi, dlatego gospodarze będą mieli utrudnione zadanie, ale myślę, że z próby tej wyjdą obronną ręką.


Arminia Bielefeld - 1. FC Nürnberg

Liczbą tego spotkania jest bez wątpienie 11. Dlaczego ? Odpowiedz jest bardzo prosta i jednoznaczna. Zespół Artura Wichniarka nie potrafił wygrać od jedenastu ligowych spotkań, przegrywając pięć ostatnich i osuwając się tym samym do strefy spadkowej. Drużyna Norymbergii natomiast nie przegrała w kolejnych jedenastu meczach, dopiero w ostatniej kolejce przegrali w Mainz. Trener gospodarzy Frank Geideck podkreśla, że w tym momencie dla jego zespołu nie jest ważna dobra gra, ale liczy się przede wszystkim zwycięstwo. Gospodarze znaleźli się w takim położeniu, że po prostu muszą wygrać i nie mają innego wyjścia. Wszystko jednak zweryfikuje boisko, ale myślę, że są dziś w stanie sięgnąć po komplet punktów co przy dobrym układzie spotkań pozwoli im wydostać się ze strefy spadkowej choć na chwilę i podniesie na duchu wszystkich kibiców Arminii. Ponadto goście są w dużo gorszej sytuacji kadrowej co oprócz przewagi własnego boiska może mieć również znaczenie. Wśród internetowych buków na zwycięstwo gospodarzy możemy znaleźć nawet kurs w granicach @3.0, nie muszę więc chyba przekonywać, że po tak wysokim kursie warto zagrać na przełamanie gospodarzy.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart

Mecz ten wydaje się być jednym z ciekawszych wśród sobotnich spotkań. Gospodarze awansowali do kolejnej rundy pucharu pocieszenia, jak zwykło się mówić o Pucharze Uefa. Bayern jest niezwykle himeryczną drużyną, która przegrać może z każdym, z każdym też wygrać o czym przekonaliśmy się w ostatnim meczu. Stuttgart grał w środku tygodnia mecz w Pucharze Niemiec co na pewno w jakimś stopniu wpłynie na postawę piłkarzy. Trener gospodarzy Michael Skibbe twierdzi, że jego drużyna musi zagrać bezpiecznie w tyłach i podkreśla, że nie znaczy to, że zagrają jakimś defensywnym ustawieniem, czy coś w tym stylu. Ważne jest to aby zneutralizować piłkarzy Stuttgartu, zagrać presingiem i nie dać gościom przejąć inscjatywę. Ważną informacją jest iż bodajże wczoraj kluczowy snajper gości Gomes, o którego będą starać się większe kluby Europy złapał kontuzję i dziś nie wystąpi. Nie zagra również podstawowy napastnik Aptekarzy, Sergiej Barbarez, który jest zawieszony. Myślę, że warto zagrać na zwycięstwo gospodarzy, którzy choć grają w kratkę, mają szansę pokrzyżować plany gościom i zgarnąć na własnym terenie komplet punktów.

VfL Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach

Dam głowę, że większość patrzących na ten mecz widzi zwycięstwo gospodarzy. Ja mam jednak wątpliwości czy tak faktycznie się stanie. Borussia Mgladbach poprzez słabą grę znajduje się na ostatnim miejscu. Wilki po mimo, że są na dwunastym miejscu w lidze, mają tylko cztery punkty przewagi nad dzisiejszymi rywalami. Wolfsburg wystąpi bez kapitana Hoflanda, goście wciąż bez lidera zespołu Neuvilla, który nie wyleczył jeszcze kontuzji. Do końca rozgrywek zostało już tylko jedenaście spotkań i goście zrobią na pewno wszystko aby jak najszybciej wydostać się ze strefy spadkowej. Po mimo zwycięstwa w pucharze Niemiec drużyny Wolfsburga, proponuję ospuścić granie na gospodarzy. Myślę, że bardzo prawdopodobny jest dziś remis.


Eintracht Frankfurt - Hannover 96

Po ośmiu meczach bez zwycięstwa Eintracht osunął się na siedemnaste miejsce w lidze. Hannover jest natomiast w nieziemskiej formie, a w ostatnim meczu rozbił Borusię Dortmund. Obie drużyny podejdą do tego meczu ze znacznymi osłabieniami kadrowymi. Trudno w tym meczu wskazać faworyta. Myślę, że nie ma zbyt dużo szans, aby goście znów wygrali. Wydaje mi się, że to właśnie gospodarze sięgną po komplet punktów, jednak remis jest również niewykluczony.

Do góry
#1011279 - 03/03/2007 07:29 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
Cigano Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 26/06/2003
Postów: 3852
Skąd: Milano
Originally Posted By: Szczypior
Hertha – Bayern

Kto myśli, że zeszłoroczny mistrz kraju odpuści spotkanie ligowe przed pojedynkiem z Realem Madryt w Lidze Mistrzów jest w wielkim błędzie. Gościom po fatalnych meczach na początku rundy potrzeba teraz punktów, aby zapewnić sobie start w rozgrywkach pucharowych LM w kolejnym sezonie. Jak na razie zajmują czwarte miejsce, a do lidera tabeli tracą 3 punkty. W stolicy Niemiec, Bawarczykom zawsze grało się ciężko. Ostatnie wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Hitzwelda miało miejsce dość dawno temu bo aż w sezonie 2002/2003. Dziś Bayern ma bardzo dobrą okazję, do tego aby pokonać Herthę będącą w bardzo słabej dyspozycji. Wiele razy w przeciągu tego tygodnia stawialiśmy na Bayern i wiele razy ponosiliśmy porażki, ale teraz wydaje się, że Bayern jest na fali wznoszącej, a wyjazdowe zwycięstwo tchnęło by ducha nadziei w piłkarzy i pozwoliło by na walkę w czołówce europejskiej. Trener Ottmar Hitzweld twierdzi stanowczo, że jego drużynie jeden punkt nic nie da i muszą zgarnąć całą pulę. Myślę, że może im się to udać, a granie Bayernu po tak wysokim kursie, jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Wśród podopiecznych Falko Gotza zabraknie czterech zawodników pierwszej drużyny, natomiast w szeregach gości nie wystąpi tylko Hargreaves, który jest kontuzjowany oraz oczywiście przewlekle chory Ismael, który nie grał w żadnym meczu. Po kontuzji wraca też kilku zawodników, z usług których skorzysta na pewno trener. Tak jak pisałem wcześniej po takim kursie na Bayern grać trzeba, mecz będzie na pewno ciężki dla obu zespołów, ale mam nadzieje że to goście wywiozą komplet punktów.


male sprostowanko (9punktow) \:p ale i tak po raz kolejny swietne analizy bundesligi Szczypior! \:\)

Do góry
#1011312 - 03/03/2007 08:15 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Cigano]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja bym nie przywiązywał zbyt dużej wagi do osłabień Norymbergi, bo ten zespół dysponuje bardzo wyrównanym składem
Prawdopodobnie goście wybiegną w następującym zestawieniu:
R. Schäfer - D. Reinhardt, Nikl, Beauchamp, Gresko - Galasek - Polak, Engelhardt - Vittek, Schroth, Saenko
Ja się tu nie podejmuje typowania

P.S
Poproszę o krótki opis wczorajszego meczu Schalke - Hamburg, bo nie dane mi było oglądać tego meczu

Do góry
#1011408 - 03/03/2007 09:28 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
Platini Offline
Porucznik

Meldunek: 15/04/2005
Postów: 32699
Skąd: Pers Y Siro Sun Camp
@Rene - tak się złożyło ze akurat ten mecz ogladałem ;\)
Poczatkowo kilka groznych ataków Schalke, m.in grozny strzał po dosrodkowaniu z wolnego oddał Rodriguez ,pozniej Rost podbił strzal i pilka wylodowala na slupku, nie pamietam kto strzelal, chyba Rodriguez. Z czasem ataki S 04 były coraz mniej groźne, troche chaotyczne. Do tego w bramce dobrze spisywał sie Rost. Kuranyi miał kilka okazji ale zmarnował je i to w bardzo kiepskim stylu. Nie zaliczy tego meczu do udanego, chyba dzien wczesniej popił \:p
HSV przeprowadziło kilka groźnych kontrataków, mogli strzelić bramke szybciej tylko przez nieporadnosc pomocnikow nic z tego nie wyszło.
Druga połowa na srednim poziomie, S 04 atakowalo ale nie zagrozili bramce Rosta. Mieli szanse na gola, akcja wybroniona kontra, nieporozumienie obrony i van der Vaart staje przed bramkarzem. Nie zastanawiał sie długo kropnal i bramkarz nic nie mogł zrobic.
Druga bramka to zasługa Jarolima, ktory z poswieceniem podal do Olica a ten pewnie uderzył kilkanascie centymetrow od słupka i mógł cieszyc sie ze zdobycia bramki.

Reasumując - wg mnie Schalke zagralo słabo, nie zasłuzyli na zwyciestwo. Mecz bardziej wyrównany i remis byłby sprawiedliwy.

Ot tak po krótce, na szybko cos napisane

Do góry
#1011527 - 03/03/2007 10:20 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Platini]
Piecia Offline
podwórkowy attaché

Meldunek: 23/11/2004
Postów: 17060
Hertha – Bayern

Szczypior wspomniał o wielkim zaangażowanym podejściu do tego meczu ekipy gości i muszę po części się zgodzić , ale tylko po części . Bawarczycy wychodząc na boisko będą na pewno mieli na uwadzę zbliżające się spotkanie z Realem które równie jest ważne jak dzisiejsze , tym bardziej jak spojrzeć na wczorajsze urwane pkt Schalke . Jednak zazwyczaj mecze podobne do tego kończą się na założeniach a rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej . Bayern potrzebuje pkt. by gonić czołówkę ale zwycięstwo na terenie Berlińczyków jak dla mnie to jest nie realne jakoś nie upatruję zwycięstwa a dodatkowo widzę tutaj under2.5 . Podejrzewam iż będzie to ciężki mecz dla obu ekip i zakończy się tylko podziałem pkt 1-1 ;\) .

Do góry
#1011592 - 03/03/2007 11:03 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Piecia]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Witam, w kolejny piłkarski weekend!!
Wczoraj Rafael pięknie poprowadził HSV do zwycięstwa nad liderem.
Wydaje się, że Po Bayernie, Werderze i Schalke postanowiło dołączyć do ekip z czołówki, które są w kryzysie. Naprawdę w tym sezonie Bundesliga robi się coraz ciekawsza, ale to chyba lepiej dla nas. Jeszcze kilka tygodni temu wydawało by się że Bayern nie ma szans na zwycięstwo, a tu inne ekipy wyraźnie pomagają bawarczykom w tym żeby do końca liczyli się w walce o tytuł. I właśnie ten mecz wezmę na tapete!!

Hertha - Bayern Jak już pisałem, po porażkach w styczniu i w lutym wydawało by się, że bawarczycy mogą zapomnieć o tytule, a tu takie prezenty robią Werder i Schalke!! Na pewno znając wynik wczorajszego pjedynku piłkarze i trener Ottmar będą bardziej zmotywowani. W ekipie gości nie zagrają tylko Ismael i Hargreaves, natomiast w Hearthie już jest więcej ubytków: Chahed, Bastürk, Dejagah, K. Boateng, Lakic.
Berlinczycy ostatnio praz pierwszy przegrali w tym sezonie u siebie - z ekipą Mainz. W ogóle ostatnio prezentuję się bardzo przeciętnie, co prawda bezbramkowy remis ze Stutgartem można uważać za sukces, ale w pucharze już wyraźnie przegrali z tą samą ekipą. Niemoc strzelecka ogarneła najlepszego strzelca Pantelica, który w tym roku jeszcze nie zdołał pokonac bramkarza rywali!!
Bawarczycy co prawda ostatnio na wyjeździe przegrywają wszystko co popadnie, ale wydaje się, że powoli wychodzą na prostą i stać ich na pokonanie Herthy. Patrząc na H2H wyraźnie nie leży berlińczykom aktualny mistrz niemiec gdzie od 11 pojedynków nie udało im się wygrać.

Kursy na Bayern troszkę spadły, aledalej można złapać w granicach 2.30. Choć już wiele razy Bayern zabrał mi kaskę, to dam im kolejną szanse.

Mój typ:
2

Do góry
#1012602 - 03/03/2007 16:29 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) *DELETED* [Re: drfocus]
connor Offline
a.k.a. "Experto"
King Of The Hill


Meldunek: 12/08/2002
Postów: 32174
Post deleted by Biszop

Do góry
#1012660 - 03/03/2007 16:40 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) *DELETED* [Re: connor]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Post deleted by Biszop

Do góry
#1013905 - 03/03/2007 20:57 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) *DELETED* [Re: Szczypior]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Post deleted by Biszop

Do góry
#1014761 - 04/03/2007 08:00 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
Bezdomny Offline
AVE LAZIO

Meldunek: 18/05/2006
Postów: 21516
Skąd: Leicester City
GER 1.Bundesliga, Injuries, March 4 - 03.03.2007
Aachen 16 EBBERS Marius SC ** INJURED 18 / 23
Aachen 8 NEMETH Szilárd SC * INJURED 0 / 23
Aachen 13 KRONTIRIS Emanuel FW * BACK from injury 0 / 23

Mainz 15 ANDREASEN Leon D/DMRLC ** SUSPENDED 7 / 23
Mainz 19 SOTO Elkin M ** INJURED 3 / 23
Mainz 20 JOVANOVIC Ranislav FL * BACK from injury 4 / 23
Mainz 34 VRANCIC Mario AMC - BACK from injury 0 / 23

Dortmund 5 KEHL Sebastian DMC *** BACK from injury 1 / 23
Dortmund 17 Dédé D/DML *** SUSPENDED 21 / 23
Dortmund 9 VALDEZ Nelson SC ** SUSPENDED 17 / 23
Dortmund 10 PIENAAR Steven AMRC ** INJURED 13 / 23
Dortmund 23 DEGEN Phillip DR ** SUSPENDED 17 / 23
Dortmund 3 BRZENSKA Markus DC * BACK from suspension 14 / 23
Dortmund 20 MEIER Bernd GK * INJURED 0 / 23
Dortmund 33 VRZOGIC David DL - INJURED 5 / 23

Cottbus 6 DA SILVA Vragel DRC ** BACK from suspension 12 / 23
Cottbus 24 MITRESKI Igor DC ** INJURED 21 / 23
Cottbus 11 SKELA Ervin M * OUT 0 / 23
Cottbus 15 JUNGNICKEL Lars FRL * INJURED 0 / 23
Cottbus 17 ZIEBIG Daniel D/ML * BACK from suspension 15 / 23
Cottbus 19 SCHÖCKEL Benjamin DR * INJURED 1 / 23
Cottbus 27 GUNKEL Daniel D/DMRLC * SUSPENDED 10 / 23

Źródło: http://totalctrl.info/injuries.php?league=1Bundesliga

Do góry
#1014820 - 04/03/2007 09:14 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Bezdomny]
Adam_HKS Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 28/11/2006
Postów: 4649
Skąd: *-* Nowa - Huta *-*
Dortmund - Cottbus 1 ok 1.55
gospodarze graja zle powraca do skladu Ebi (licze ze cos strzeli) u siebie gospodarze 4 5 3ostatnio slabsza forma ale dzis sie otwiera szansa odniesienia zwyciestwa ze slaba druzyna z Cotbusu ktorzy na wyjazdach 2 3 6

Dortmund
1. Roman Weidenfeller, 2. Martin Amedick, 3. Markus Brzenska, 5. Sebastian Kehl, 21. Christoph Metzelder, 6. Florian Kringe, 7. Tinga, 18. Lars Ricken, 25. Nuri Sahin, 13. Alexander Frei, 14. Ebi Smolarek

Cottbus
23. Tomislav Piplica, 4. Kevin McKenna, 5. Mariusz Kukielka, 6. Vragel Da Silva, 14. Zoltan Szelesi, 33. Mario Cvitanovic, 7. Timo Rost, 16. Vlad Munteanu, 20. Jiayi Shao, 9. Francis Kioyo, 29. Sergiu Marian Radu

Do góry
#1015330 - 04/03/2007 13:20 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Adam_HKS]
Szczypior Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/07/2005
Postów: 8998
Skąd: TomaszówLub/Wrocław
Dortmund – Energie

Teoretycznie spotkanie to wydaje się być typowym meczem na przełamanie. Oczywiście myślę, tu o zwycięstwie gospodarzy w której po zmianie trenera wciąż nie dzieje się zbyt dobrze. Pod wodzą Jurgena Robera Borussia Dortmund wygrała zaledwie dwa razy, z Bayernem i Mgladbach ponosząc porażki w czterech spotkaniach. W ostatniej kolejce koledzy Smolarka zostali wręcz zdeklasowani przez Hannover. Przegrywali już 4:0, ale w końcówce spotkania straty zostały zmniejszone między innymi przez naszego kadrowicza, Ebiego Smolarka. Cottbus równiez nie gra zbyt przekonująco, ale wyniki notuje nieco lepsze, jednak w ostatnio totalnie nie radzą sobie w meczach wyjazdowych. W obu zespołach osłabienia kadrowe są bardzo duże. W drużynie gospodarzy zabraknie zawieszonych za kartki Dede, Valdeza oraz Degena. Kontuzjowany jest Pienaar i Vrzogic, nie zagra również Meier, ale jest to gracz którego nie widzieliśmy na boisku w tym sezonie. Do kadry powraca Brzenska oraz Kehl. W Energie Cottbus najważniejszym osłabieniem jest brak kluczowego obrońcy Igora Miterskiego. Z piłkarzy odgrywających na ten czas jakąś rolę w klubie, nie zagrają również Daniel Gunkel oraz Benjamin Schockel. Po zawieszeniu powraca da Silva oraz Ziebig. Bardzo prawdopodobne jest iż od pierwszego gwizdka na stadionie w Dortmundzie zobaczymy Smolarka, któremu partnerować będzie za pewne Frei. Choć papierowym faworytem są gospodarze, a Energie gra fatalnie na wyjazdach i traci sporo goli, do tego trener musi łatać dziury w obronie, to zwycięstwo gospodarzy wcale nie jest tak oczywiste. W mojej opinii bardzo możliwe jest, że drużyny podzielą się punktami.

Alemannia Aachen - FSV Mainz 05

Choć Aachen znajduje się na 16 miejscu w strefie spadkowej, a Mainz na 12 pozycji to zespoły dzieli różnica tylko 3 punktów. Gospodarze są najsłabiej grającą domową ekipą. Mainz natomiast jest w świetnej formie. Nie przegrali w sześciu kolejnych meczach w pięciu z nich odnosząc zwycięstwa. Tak dobra postawa pozwoliła im wydostać się ze strefy spadkowej, którą w zeszłej rundzie okupowali. Nie wydaje mi się, aby Aachen w tym momencie było w stanie przerwać niesamowitą passę gości, a Mainz nie jest zespołem któremu może udać się odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu i to poza własnym stadionem. Także dziś najbardziej prawdopodobnym rezultatem będzie remis.

Do góry
#1016239 - 04/03/2007 15:22 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: Szczypior]
WERDER12 Offline
addict

Meldunek: 24/05/2005
Postów: 552
Skąd: buten un binnen
Originally Posted By: Szczypior


Alemannia Aachen - FSV Mainz 05

Mainz natomiast jest w świetnej formie. Nie przegrali w sześciu kolejnych meczach w pięciu z nich odnosząc zwycięstwa.


Dodajmy tylko,ze ta swietna forma zaczela sie dopiero po kupieniu Zidana (6 bramek),Soto (3 asysty) i wypozyczeniu Andreasena (3 bramki).
Dzis jednak nie zagraja Andreasen i Soto,to oni zaliczali sie w ostatnich meczach do kluczowych zawodnikow.

W/mnie mozna sprobowac typowac na gospodarzy @2.50 1/10 Stan James

Do góry
#1016832 - 04/03/2007 18:00 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: WERDER12]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
4/4 czyli
Schalke - Hamburg under
Hertha - Bayern 2
Brema - Bochum 1
Aachen - Mainz 1
to moje typy

Jeśli do tego dodać 1 w meczu Bielefeld - Norymberga szczypiora ( gratulacje ) oraz kilka przestróg przede wszystkim, by nie grać na Dortmund oraz dobre wskazania w meczach Frankfurt - Hannover oraz Leverkusen - Stuttgart, to myśle, ze wszyscy, którzy korzystają z typów na Bundesligę są zadowoleni i bogatsi

Do góry
#1018096 - 05/03/2007 09:09 Re: 24 kolejka Bundesligi ( 2 - 4 Marzec ) [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
Originally Posted By: rene
4/4 czyli
Schalke - Hamburg under
Hertha - Bayern 2
Brema - Bochum 1
Aachen - Mainz 1
to moje typy

Jeśli do tego dodać 1 w meczu Bielefeld - Norymberga szczypiora ( gratulacje ) oraz kilka przestróg przede wszystkim, by nie grać na Dortmund oraz dobre wskazania w meczach Frankfurt - Hannover oraz Leverkusen - Stuttgart, to myśle, ze wszyscy, którzy korzystają z typów na Bundesligę są zadowoleni i bogatsi



hehehe dobre rene, to ja jeszcze dołoże orprócz trafnego Bayernu, typ HSV strzeli i Szelki X2.
Pozdrawiam i oby zawsze była Budesliga tak dobrze rozpracowana jak w ten weekend \:\)

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop 



Kto jest online
7 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, Akhu, Sensei, VVega, alfa, igea23, ElNinho[mmdea]), 3587 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581675 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49