Opcje tematu
#1042231 - 13/03/2007 13:47 Pytanie o DM
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
Panowie czy korzystał ktoś a Was z DM mBanku, czyli z tzw e Maklera?! Dobre to jest czy dać sobie spokój?! Bo chcę sobie tam założyć eKonto i przy okazji miałbym maklera...i jeszcze mam takie głupie pytanie. Jeżeli zrobię przez internet zlecenie kupna akcji z limitem np 25.00 o 14.00 to o której godzinie moze być ono zrealizowane?? Czy jak np o 14.01 będzie 25.00 to już akcje będą kupione czy muszę np czekać 30 min i dopiero liczy sie zlecenie?! pzdr i proszę o odpowiedz w przystępnym i prostym języku \:\)

Do góry
Bonus: Unibet
#1042295 - 13/03/2007 14:12 Re: Pytanie o DM [Re: Pierniczek]
m-a-r-c Offline
addict

Meldunek: 22/09/2002
Postów: 406
Skąd: Bialystok
Wlasnie mialem zalozyc podobny temat i to akurat dzisiaj ;\) Dolaczam sie do pytania Pierniczka

Do góry
#1042408 - 13/03/2007 15:41 Re: Pytanie o DM [Re: m-a-r-c]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Na oba pytania nie da się odpowiedzieć
1. Wszystko zalezy od tego co komu pasuje. Proponuje Wam przeglądnąć kilka ofert DM i dopiero wtedy wybrać ten, który najlepiej pasuje.
2. Zlecenie trafi do karnetu i tam będzie czekać w kolejce na realizację. Napewno nie będziesz czekać 30 min az się pojawi

Do góry
#1042688 - 13/03/2007 17:16 Re: Pytanie o DM [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
mBank ma najgorsza platforme. Na wszystkich forach co jakichs czas sie pojawiaja posty ludzi, ktorzy bluzgaja z powodu tego DM. Po prostu to jest to dla naprawde poczatkujacych. Znam ludzi, ktorzy maja tam rachunki i jedynie co mowia dobrego to ze jest tani. I nic wiecej. Bardzo uboga oferta, nieraz problemy z dzialaniem. Ja bym tam na pewno nie chcial miec rachunku bo jesli sie gra to powinno miec sie jakas pewnosc, ze to nie siadzie. Mbank naprawde bardzo malo oferuje.
To jak jest wazne dobre dzialanie moglem sie przekonac dzis: wystarczy, ze net mi siadl na 10 minut i juz sie na maxa poddenrwowalem. Stracilem moze 20zeta ale przy nieduzej transakcji. Po prostu gdy skladalem zlecenia siadl net. I dlatego najgorsza rzecza przy grze na gieldzie jest jak siadzie DM. Net tez moze pasc ale to juz nie ma wspolnego nic z DM.Oczywiscie jak siadzie net to mozna skladac zlecenia telefonicznie ale ja nie mam zamiaru sie w cos takiego bawic.

Ja mam w bossa.pl , jest tanio bo prowizja standard (0,39%/5zl), bez oplat. Jedynie dostep bez opoznien do newsow i jedna oferta kosztuje 19 zeta ale jesli ma sie niezly obrot to gratis. W mBanku chyba duzej roznicy nie ma ale jesli chodzi o profesjonalizm i jakosc jest ogromna.

Nie reklamuje tu mojego DM ale radze bardziej sie zastanowic przez wyborem DM. mBank po prostu dal eMaklera jako dodatek i nie jest to dla nich priorytet. natomiast pozostale DM raczej sa profesjonalne, maja swoje siedziby, duzy sztab ludzi i dobra pomoc w razie czego.

mBank moze starczyc na sam poczatek ale to jest takie ciezkie granie - brak wielu funkcji, ktore moga sie przydac.



Pierniczek: najpierw poucz sie, poczytaj a potem wchodz na GPW. Tym bardziej, ze obecnie mamy niepewny okres. Jesli chodzi o edukacje to bossa.pl chyba przebija wszystkich - maja b. duzo pomocnych informacji dot. gieldy.

Do góry
#1043040 - 13/03/2007 18:18 Re: Pytanie o DM [Re: rivex]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
rivex dzięki A co z moim drugim pytaniem o czas realizacji zlecenia?? Jest tak jak napisał Belisariusz?! I jeszcze co do mBanku to co masz na myśli mówiąc, ze brakuje tam jakichś funkcji?! Bo jak na razie to grałem na onecie i wszystko wydaje sie byc proste. Grałem wprawdzie tylko spółki wig20 ale zysk miałem całkiem niezły. Czy w prawdziwym DM gra wygląda chociaż trochę podobnie?! Czy na tej bossa.pl jest jakieś demo jak to wszystko wygląda?! pzdr

Do góry
#1043308 - 13/03/2007 18:55 Re: Pytanie o DM [Re: Pierniczek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Na mBanku malo funkcji typu: dokladne dane o spolkach, wykresy intradayowe. Nie wiem czy to prawda ale gdzies slyszalem, ze tam nie ma stoplossow. To juz byloby dziwne.
Co do zlecenie: Belisariusz dpobrze pisze. Zlecenie jest szybko akceptowane - niemal natychmiast. Staje sie oczekujace i zostanie zrezliwane gdy ktos sie znajdzie chetny sprzedac to po twojej cenie z tym, ze w przypadku mniejszej podazy niz popyt dziala zasada kolejki - czyli wczesniejszze zlecenie maja pierszenstwo zrealizowania.
Nie wiem czy na bossie jest demo. Luknij na strone. Warto.
Jestem troche przemeczony po 3-dniowym balowaniu ale chyba jakos wyjasnilem. Co do rachunku to wazne jest to w jaki spoosb bedziesz korzystal czyli czy tak naprawde amatorsko tak jak to sie dzieje na onecie czy jakos bardziej "profesjonalnie" czyli z wykorzystaniem jakichs narzedzi typu wykresy, newsy papu, stoploss itp.

Troche nieciekawie sie robi bo Stany pikuja w dol :/

Do góry
#1045551 - 14/03/2007 16:05 Re: Pytanie o DM [Re: rivex]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
no rivex dobrze pisze. Mialem na poczatku rachunek w emaklerze nie narzekalem bo mialem wszystko w jedynm miejsu. DObrze oprocentowany emax 3,6 %, fundy bez prowizji i do tego jeszcze mozliwosc grania na gieldzie. Wszystko w jednym miejscu plynnosc ogromna. Bardzo fajnie tyle ze do czasu. Tak jak mowi rivex mbank jest strasznie awaryjny... JAk jest duzo zlecen - typu leszcze sypia bo grubi sprzedaja to wszyscy w mbanku odrazu skladaja zlecenia sprzedazy - nie patrza na nic tylko ze trzeba sprzedac nie waze czy z zyskiem czy nie... Wtedy sie wszystko doslownie blokuje. Nie mozna wykonac zadnej opreacji. A teraz przy niepewnym rynku chyba warto miec niezawodne BM...

Dltatego od jakiegos czasu korzystam rowniez z bossy i jeszcze nie zdarzyla mi sie jakas awaria na rachunku.

emakler w mbanku jest dodatkiem do oferty - jeszcze duzo pracy przed nimi zeby zrobic z niego naprawde dobry rachunek...

Do góry
#1053332 - 17/03/2007 14:15 Re: Pytanie o DM [Re: Eska]
Pierniczek Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 30/10/2005
Postów: 1876
A co powiecie o DM PEKAO?? Słyszałem, że jest droga prowizja...prawda? Ktoś korzystał?

Do góry
#1054123 - 17/03/2007 16:57 Re: Pytanie o DM [Re: Pierniczek]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Polecam zajrzec na ich strone i porownac z innymi. Najprostrzy sposob ...

Do góry




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, VVega, pacyfista, 11kera11), 3454 gości oraz 5 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581804 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49