Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#1123952 - 10/04/2007 17:22 1/2 finału Pucharu Polski
Dziabor Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 11/08/2005
Postów: 14266
Skąd: Civitas Kielcensis
10 kwietnia godz. 18:00
Korona Kielce - Wisla Plock

11 kwietnia godz. 18:00
Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski - Cracovia Krakow

Rewanze odbeda sie 24/25 kwietnia



Uwazalbym na mecz Korony, zawodnicy sa przemeczeniu ostatnie kilka meczy grali co 3 dni, dzis takze, sam trener Wieczorek sie "wkurza" bo ten mecz rownie dobrze moznaby bylo rozegrac w srode. W meczu z Pogonia bylow widac zmeczenie zawodnikow, mnostwo niedokladnosci, brak swiezosci, masa bledow oborony. Wisla Plock natomiast ostatnio nie grala gdyz Arka i Leczna zostaly zawieszony! Wierze w wygrana Korony i w to ze przed rewanzem beda miali zapas chociaz 2 bramek, wazne by dzis zagrac na zero z tylu tak jak to mialo miejsce z Lechem.

Osiemnastka" na mecz z Wisłą Płock:

Bramkarze: Maciej Mielcarz, Radosław Cierzniak.

Obrońcy: Paweł Golański, Marcin Kuś, Maciej Kiciński, Marek Szyndrowski, Hernani, Tomasz Brzyski.

Pomocnicy: Grzegorz Bonin, Paweł Sasin, Hermes Soares, Michał Trzeciakiewicz, Tomasz Nowak, Mariusz Zganiacz.

Napastnicy: Krzysztof Gajtkowski, Marcin Robak, Maciej Kowalczyk, Piotr Bagnicki.

Do góry
Bonus: Unibet
#1124032 - 10/04/2007 17:38 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Dziabor]
pajelo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/11/2001
Postów: 3332
Skąd: Radomiak Radom
Mam pytanie czy wygrana w Pucharze Polski daje prawo gry w pucharach. Jak tak to w których?
Wiadomo że Korona mierzy w tym roku w puchary ale teraz pytanie czy warto meczyc sie w Pucharze Polski, jeżeli w lidze ma sie "szanse" nawet na mistrza kraju.Z góry dzieki za info

Do góry
#1124072 - 10/04/2007 17:48 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: pajelo]
BookerS Offline
addict

Meldunek: 26/07/2006
Postów: 589
Originally Posted By: pajelo
Mam pytanie czy wygrana w Pucharze Polski daje prawo gry w pucharach. Jak tak to w których?
Wiadomo że Korona mierzy w tym roku w puchary ale teraz pytanie czy warto meczyc sie w Pucharze Polski, jeżeli w lidze ma sie "szanse" nawet na mistrza kraju.Z góry dzieki za info

Wygrana w Pucharze Polski daje prawo gry w Pucharze Uefa.

Do góry
#1124120 - 10/04/2007 17:57 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: pajelo]
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
Originally Posted By: pajelo
Mam pytanie czy wygrana w Pucharze Polski daje prawo gry w pucharach. Jak tak to w których?
Wiadomo że Korona mierzy w tym roku w puchary ale teraz pytanie czy warto meczyc sie w Pucharze Polski, jeżeli w lidze ma sie "szanse" nawet na mistrza kraju.Z góry dzieki za info


Odpowiem ci i jest to odpowiedz wiarygodna: dla Kolportera Korony Kielce priorytetet jest zdobycie Pucharu Polski, mówi się zresztą głośno o tym w Kielcach i nie dziwne bo to jest w tej chwili najłatwiejsza droga do Europejskich pucharów. Wszyscy potencjalni faworyci już odpadli a w rywalizacji z Wisłą Płock czy potem ewentualnie w finale z Groclin/Cracovia kielczanie wyglądają chyba mimo wszystko na najsilniejszych. Mnie osobiście dziwi tylko że Korona musi grać już dzisiaj mecz bo to oznacza że grają oni ostatnio co 3 dni. "Żółto-czerwoni" mogą odczuwać zmęczenie a płocczanie pauzowali ostatnio bo zaplanowane mecze z Arką i Górnikiem Łęczna z wiadomych względów nie doszły do skutku. Tak czy inaczej, stawiam że to kielczanie zagrają w FINALE ale czy dzisiaj przesądza awans, nie wiem. Kibicuję im bo taką drużynę jak Korona chętniej zobaczę w europejskich pucharach niż Wisłę Płock czy Cracovię.

Do góry
#1124501 - 10/04/2007 18:46 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: DJ SOSNA]
pajelo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 15/11/2001
Postów: 3332
Skąd: Radomiak Radom
Dzięki Panowie

Do góry
#1125149 - 10/04/2007 21:05 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: DJ SOSNA]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: DJ SOSNA

Odpowiem ci i jest to odpowiedz wiarygodna: dla Kolportera Korony Kielce priorytetet jest zdobycie Pucharu Polski, mówi się zresztą głośno o tym w Kielcach i nie dziwne bo to jest w tej chwili najłatwiejsza droga do Europejskich pucharów. Wszyscy potencjalni faworyci już odpadli a w rywalizacji z Wisłą Płock czy potem ewentualnie w finale z Groclin/Cracovia kielczanie wyglądają chyba mimo wszystko na najsilniejszych. Mnie osobiście dziwi tylko że Korona musi grać już dzisiaj mecz bo to oznacza że grają oni ostatnio co 3 dni. "Żółto-czerwoni" mogą odczuwać zmęczenie a płocczanie pauzowali ostatnio bo zaplanowane mecze z Arką i Górnikiem Łęczna z wiadomych względów nie doszły do skutku. Tak czy inaczej, stawiam że to kielczanie zagrają w FINALE ale czy dzisiaj przesądza awans, nie wiem. Kibicuję im bo taką drużynę jak Korona chętniej zobaczę w europejskich pucharach niż Wisłę Płock czy Cracovię.


Oczywiście, że dla Korony PP jest bardzo ważny i kto wie, czy nie najważniejszy, bo GKS Bełchatów i Lubin póki co zamykają im drogę do europejskich pucharów.

Mam podobne odczucia do DJSosny z tym, że nie tragizowałbym tak z tego powodu, że złocisto-krwiści grali mecz 3 dni temu.
Nauczmy się w końcu wymagać NORMALNOŚCI od naszych kopaczy. Tym bardziej, jeśli Korona ma być naszym eksportowym zespołem, czego i ja im życzę, bo Płock już pokazał na co go "stać" w pucharach.
Ja też wole oglądać Koronę niz Płock, Wisłę Kraków czy Legię

Co do dzisiejszego meczu, to myślę, że akurat to że gospodarze grali, a Płock miał wolne, nie wpłynie na końcowy wynik.
Obawiam się tylko farta Wisły w PP (w ubiegłym sezonie i teraz - walkower z Arką)
Obawiam się też tego, że w H2H Korona dopiero teraz na wiosnę po wygrała z Wisłą, wcześniej nie za bardzo im szło, no ale gnębił ich Jeleń, którego nie ma.
Liczę, że gospodarze zagrają dziś skutecznie, bo sytuacje stwarzają. Jeśli tak się stanie to o wynik jestem spokojny, bo piłkarsko te drużyny dzieli równica klasy

Do góry
#1125513 - 10/04/2007 22:03 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
To ja też naskrobe kilka słów o tym meczu.

Już kiedyś się smialem, Puchar Polski to taki turniej gdzie zawsze wygrywa Wisła Płock \:D . Ale tak na poważnie. Piłkarze z Kiecl narzekają, że grają co 3 dni a Ci z Płocka że ostatnio grali 10 dni temu. Cała Polska mentalnośc i tak źle i tak niedobrze. Co przemawia za Płockiem?? To że to jest drużyna typowo pucharowa co niejednorotnie już pokazała, też chyba to że ostatnimy laty rzadko wygrywała druzyna na którą wiekszość ludzi stawiała przed 1/2 finału. Rok temu to Lech miałbyć z pucharem a nie Wisła Płock, 2 lata temu Wisła K. a nie Groclin, a 3 lata temu Legia była faworytem. Także ekipa z Płocka gra na luzie nie ma takiej presji wyniku jak w Kielcach. Jednak czy już teraz odpadną "złocisto - krwiści"?? Właśnie jeśli opierać się o historie to widać progresją w wynikach kielczan, gdzie z roku na rok osiągają wyższy poziom 2 lata temu odpadli w 1/4 rok temu w 1/2 czyli teraz czas na finał. Martwią troszkę kontuzje w zespole Kieleckim. Można powiedzieć, że jak na złośc wcale nie ma lewej strony!! Kontuzjowani są dwaj lewi pomocnicy (Sobolewski i Kaczmarek) i co gorsza kontuzjowany jest także podstawowy lewy obrońca Bednarek a i jego zmiennik Brzyski ma....... sraczkę ;\) hehe. Jak napisał kolega rene (chyba raczej beticos \:\) ) Korona nie miała szczęścia to Nafciarzy, ale wraz z odejściem Irka Jelenia fatum się skończyło, gdyż bez tego zawodnika Płoczcanie nie zdołali pokonac Maćka Mielcarza. Wydaje mnie się, że Korona powinna pokonac Wisłe Płock, ale kurs nie jest adekwatny do ryzyka a X2 też w życiu bym nie dał. Kowalczyk i Gajtek wydają się pasowac do siebie w ataku i coś czuje, że to właśnie będzie atak, który da awans Kielczanom do finału!!

Do góry
#1125646 - 10/04/2007 22:27 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
Originally Posted By: rene
[quote=DJ SOSNA]
Co do dzisiejszego meczu, to myślę, że akurat to że gospodarze grali, a Płock miał wolne, nie wpłynie na końcowy wynik.

nie bedzie mialo wplywu na koncowy wynik? jaja sobie robisz?
Korona-Wisla
Sam zastanawialem sie czy nie zagrac na Korone... I dalej twierdze iz powinna ona wygrac-choc juz nie jestem tego taki pewien i co chwile zmieniam zdanie grac/nie grac?

Wydaje mi sie jednak iz to ze podczas gdy Korona rozegrala 2 ciezke mecze pilkarze Wisly lezeli sobie do gory brzuchem bedzie mialo ogromne znaczenie na przebieg i wynik meczu... Bo moze i powinnismy wymagac od naszych kopaczy normalnosci.. ale to nie oznacza iz nagle stana sie "normalni" a jak znosza takie natezenie spotkan wiedza w Polsce chyba wszyscy.
Sytuacja w Koronie naprawde moglaby byc lepsza wielu zawodnikow podobno mialo objawy zatrucia pokarmowego do tego dochodza powazne urazy/dolegliwosci: Golanskiego, Szyndrowskiego, Zganiacza, Bonina Sasina i Brzyskiego; Djokovic Sobolewski i Bednarek napewno nie pojawia sie na murawie.
Korona napewno nie wyobraza sobie dzisiaj innego rezultatu niz wygrana dlatego wiec pilkarze napewno bede sie mocno starali strzelic jak najwiecej bramek -potencjal napewno maja wystarczajacy ale wobec:
-poprawiajacej sie sytuacji w Plocku (ostatnie 2 mecze wliczajac walkower to 6pktow)
-swiezosci zawodnikow Nafciarzy
-wielkiej woli walki gdyz jakis sukces w pp moze uratowac sezon
wydaje mi sie iz gospodarzom nie bedzie az tak latwo osiagnac dobry wynik a ryzykowac dla kursu w okolicy 1,4...
Wg mnie Wisla bedzie dzis walczyla o kazdy cm boiska i napewno dluzej wytrzyma trudy spotkania od rywali bo kielczanie nie ma sie co oszukiwac z kazda minuta beda slabli.. Moze sie wiec okazac iz przygotowanie fizyczne tutaj zawazy i kielczanie zostana zabiegani(wtedy na nic moze sie zdac ich ladny dla oka styl gry). Trzeba rowniez dodac iz tabela moze byc troszke mylaca bo i Wisla potrafi wyprowadzic kilka ciekawych akcji...
Podsumowujac
Klasowe zespoly potrafia sobie radzic wlasnie w takich mometach w jakim jest Korona a czy gospodarze wlasnie taki zespolem sa okaze sie dzis. Wg mnie mozna zanalezc cos lepszego niz ten typ po niskim kursie bo ten mecz nie bedzie dla Korony spacerkiem.
Kielczanom juz w sobote brakowalo pary i z kazda minuta wygladalo to coraz gorzej (choc w pewnym stopniu oszczedzali sie przed dzisiejszym meczem)...

PS Co do Jelenia w ostatnim meczu w Kielcach go nie bylo a Wisla i tak nie byla strona gorsza od rywala... wiec prosze tak nie uplycac sprawy
pozdrawiam

Do góry
#1126780 - 11/04/2007 02:13 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Originally Posted By: drfocus

Już kiedyś się smialem, Puchar Polski to taki turniej gdzie zawsze wygrywa Wisła Płock \:D ...

... i co gorsza kontuzjowany jest także podstawowy lewy obrońca Bednarek a i jego zmiennik Brzyski ma....... sraczkę ;\) hehe


... Kowalczyk i Gajtek wydają się pasowac do siebie w ataku i coś czuje, że to właśnie będzie atak, który da awans Kielczanom do finału!!


drfocus - jak do przerwy zobaczyłem 0:2, to chciałem jeszcze raz przypomnieć mają maksymę, ze na końcu wygrywa Wisła Płock \:D
Nawet mocno tego chciałem, no ale jak mawiał Kaziu Górski, dopóki piłka w grze...

W przerwie Ryś chyba mocno dał popalić piłkarzom, no i zdjął tego ze sraczką \:D \:D
Ja to sie cieszę, że są jeszcze tacy jak Ty, co do typowania podchodzą z dystansem i mają poczucie humoru

Kowalczyk i Gajtek moze pasują do siebie, ale bramki strzelili Bagnicki i Robal \:D
Tak to już los piłkarskich jasnowidzów
Gratuluję wygranej
3:2 powinno wystarczyć na finał bo ostatnio Korona coś jakaś taka niepewna

Odpowiadając koledze niżej
Akurat przebieg meczu pokazuje, że Korona mecz wytrzymała kondycyjnie. I nie przesadzaj. Futboliści w Polsce przeciążeni nie są, nie dajmy się zwariować!
Policz sobie ile tych spotkań Korona rozegrala w tym roku i na drugi raz nie mów o zmeczeniu, gdy drużyna zagra 3 mecze w cylku sobota - środa
Co innego, gdyby tak grali przez 4 miesiące non-stop
Wtedy przyznałbym ci rację
Ale nie głaszczmy tak naszych piłkarzy, oni biorą za to kasę i nie umieraja na boisku \:D

Do góry
#1127874 - 11/04/2007 06:01 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
live99 Offline
addict

Meldunek: 07/06/2005
Postów: 526
Skąd: Płock
Originally Posted By: rene
Ale nie głaszczmy tak naszych piłkarzy, oni biorą za to kasę i nie umieraja na boisku \:D

Dokladnie tak dla mnie to jest dramat ze to czym zawsze mielismy nadrabiac do europy- przygotowanie fizyczne jest naszym slabym punktem...
Kiedy zawodnicy z czolowych lig w europie przebiegaja w meczu z 12km u nas przebiega sie 3-4 O_o. Do tego kiedy do Wisly przychodzi Petrescu i wprowadza normalne treningi pilkarze placza ze maja za ciezko... ta... lezaki mogl im przyniesc \:D
w lidze angielskiej niby tacy sami ludzie a graja non-stop co 3dni a u nas kiedy wprowadzi sie dodatkowy puchar to juz go kazdy olewa i krytykuje ze za duze natezenie itd... bo u nas pilkarze na dobra sprawe graja ze 4miesiace w roku.
Chociazby ostatnio Skorza oszczedza pol skladu bo za 4 dni maja pp O_o... zreszta co chwile sie slyszy ze pilkarze sa zmeczni :| ale w przypadku Korony zwaracam jeszcze uwage na liczne kontuzje i choroby dodajac do tego czeste spotkania...

A co do Wisly w PP to rzeczywiscie zawsze byla to nasza silna strona pamietam nawet czasy 2ligi kiedy przynajmniej 1/4 PP musiala byc...
pozdrawiam

Do góry
#1128186 - 11/04/2007 15:42 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: live99]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Groclin - Cracovia
Siły obu zespołów są podobne. Świadczy choćby o tym miejsce w tabeli, czy ostatni ligowy mecz. W lidze żadna z ekip nie odkryła wszystkich kart i nie rzuciła na szalę wszystkich umiejętności. Dziś z całą pewnością będzie inaczej, bo PP to dla obu drużyn jedyna szansa na to, by zagrać w przyszłorocznym pucharze UEFA. Zapowiada się więc bardzo ciekawe i emocjonujace spotkanie, w którym walka będzie od pierwszej do ostatniej minuty.
Ja zdecydowałem się zagrać na gospodarzy, bo grają oni równiej, mają lepszą obronę. W swoich szeregach mają więcej "walczaków".
Grają przed własną widownią. Groclinowi w ostatnich latach dobrze szlo w PP i to też brałem pod uwagę.
Myślę, że jakąś zaliczkę przed rewanżem gospodarze sobie wypracują.
Mój typ: 1

Do góry
#1128930 - 11/04/2007 20:43 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
Oscillo Cocillum Offline
newbie

Meldunek: 11/04/2007
Postów: 29
Originally Posted By: rene
Groclin - Cracovia
Siły obu zespołów są podobne. Świadczy choćby o tym miejsce w tabeli, czy ostatni ligowy mecz. W lidze żadna z ekip nie odkryła wszystkich kart i nie rzuciła na szalę wszystkich umiejętności. Dziś z całą pewnością będzie inaczej, bo PP to dla obu drużyn jedyna szansa na to, by zagrać w przyszłorocznym pucharze UEFA. Zapowiada się więc bardzo ciekawe i emocjonujace spotkanie, w którym walka będzie od pierwszej do ostatniej minuty.
Ja zdecydowałem się zagrać na gospodarzy, bo grają oni równiej, mają lepszą obronę. W swoich szeregach mają więcej "walczaków".
Grają przed własną widownią. Groclinowi w ostatnich latach dobrze szlo w PP i to też brałem pod uwagę.
Myślę, że jakąś zaliczkę przed rewanżem gospodarze sobie wypracują.
Mój typ: 1


Jeżeli sily są podobne, miejsce w tabeli również, to pasuje zagrać na remis ;\) Sam zagrałem po kursie 3.10 :D:D

Do góry
#1129136 - 11/04/2007 21:41 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Oscillo Cocillum]
JP2 Offline
old hand

Meldunek: 18/07/2005
Postów: 1163
Skąd: Watykan
Originally Posted By: Oscillo Cocillum
Originally Posted By: rene
Groclin - Cracovia
Siły obu zespołów są podobne. Świadczy choćby o tym miejsce w tabeli, czy ostatni ligowy mecz. W lidze żadna z ekip nie odkryła wszystkich kart i nie rzuciła na szalę wszystkich umiejętności. Dziś z całą pewnością będzie inaczej, bo PP to dla obu drużyn jedyna szansa na to, by zagrać w przyszłorocznym pucharze UEFA. Zapowiada się więc bardzo ciekawe i emocjonujace spotkanie, w którym walka będzie od pierwszej do ostatniej minuty.
Ja zdecydowałem się zagrać na gospodarzy, bo grają oni równiej, mają lepszą obronę. W swoich szeregach mają więcej "walczaków".
Grają przed własną widownią. Groclinowi w ostatnich latach dobrze szlo w PP i to też brałem pod uwagę.
Myślę, że jakąś zaliczkę przed rewanżem gospodarze sobie wypracują.
Mój typ: 1


Jeżeli sily są podobne, miejsce w tabeli również, to pasuje zagrać na remis ;\) Sam zagrałem po kursie 3.10 :D:D


Drugi Post i juz sie Dopierniczasz ehh
Ja tez zagrałem 1 dlatego ze Groclin jest Gospodarzem spotkania Wszystko \:\)

Do góry
#1129250 - 11/04/2007 22:15 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: JP2]
drfocus Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 29/03/2006
Postów: 4403
rene (beticos) czemu z dystansem \:p jak wszystko pisałem jaknajbardziej poważnie i Rysio pewnie zdjał tylko i wyłącznie daltego brzytwe gdyż ten podobno zaciął się w wychodku \:D . A tak na poważnie to ja przecierałem oczy ze zdumienia z tego co wyprawiał Bagno \:p a emocje jakie przeżyłem na stadionie to szok. Tak jak się spodziewałem obie bramki padłu ze strony gdzie grał Brzyski i Kuś, bo jeśli chodzi o prawą stronę to nie boje się tego powiedzieć ale jest moim zdaniem najlepsza w Polsce (Golański - Bonin). Podobają mi się wypowiedzi piłkarzy po meczu, którzy mówili, że do Płocka pojadą po wygraną!!

Co do meczu Grodzisk - Cracovia to sercem jestem za Craxą \:\) ale obawiam się, że dzisiaj to chłopacy \:D z Grodziska wygrają ten mecz choć pewnie jakieś 1:0. Ja osobiście nie ruszam tego meczu. Cracovia co mnie raduje, a tego się nie spodziewałem gra całkiem mądrze i w dwu meczu szanse uważam na 50:50. I wcale bym się nie zdziwił jakby były np. dwa remisy, albo o awansie zdecydowała by tylko jedna zdobyta bramka.
Jak dla mnie
under 2,5 gola

Do góry
#1129358 - 11/04/2007 22:40 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: drfocus]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Ja myślę, że będzie over, ale w te klocki się nie bawię, bo to loteria. Groclin w PP u siebie wygrywa, w lidze jest z tym już gorzej. Craxa też może coś ustrzelić.
Dla mnie kurs na 1 wart ryzyka, choć nad remisem też główkowałem. Potencjalna wygrana lepsza, na ale jak mawiają mądrzy ludzie, za potencjał piwa nie kupisz
A tej pary Golano - Bonin to bym tak mocno nie reklamowal, bo jeszcze Legia się zainteresuje latem, ha, ha
beticos

Do góry
#1164043 - 24/04/2007 07:12 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Cracovia - Groclin
Pierwszy mecz 1:0 dla Groclinu

Groclin w ostatnim spotkaniu pewnie pokonał ŁKS.
ŁKS-iacy zapowiadali walkę o 3 punkty, ale w praktyce nie mieli nic do powiedzenia w meczu z gospodarzami, którzy zagrali bez Radka Mynara ( kontuzja ), Piotra Świerczewskiego, Adriana Sikory, Igora Kozioła i Takesure Chinyamy, których trener Skorża oszczędzał na pucharowy mecz z Cracovią.
Groclin jak zwykle solidnie zagrał w defensywie.
Gospodarze dość łatwo stwarzali sytuacje strzeleckie i mogli wygrać wyżej.

Cracovia wygrała 3:1 z Górnikiem Zabrze.
Ten wynik trzeba uznać za sukces, bo choć Górnik jest słabiutki, a na domiar złego wystąpił w osłabionym składze, to Cracovia przełamała swoisty kompleks Zabrzan.
Dobre zawody rozegrali Nowak, Wiśniewski i Moskała.
Na wiosnę trochę lepiej prezentuje się Cracovia, przynajmniej jeśli chodzi o zdobycze punktowe.
Cracovia poprawiła grę w obronie, choć defensywy za monolit uznać nie można
W rewelacyjnej formie jest Cabaj i to jemu Krakowianie zawdzięczają, że nie stracili więcej bramek
Trener Majewski gra trójką obrońców, ale to nakłada więcej obowiązków defensywnych na graczy II linii
Z tego powodu w składzie nie łapie się często Piotrek Giza
Cracovia traci mniej bramek, ale też nie strzela ich zbyt wiele

W dzisiejszym meczu faworytem będą gospodarze
Czy uda im się wygrać - trudno powiedzieć, bo Groclin to drużyna remisów
Duży wpływ na przebieg spotkania będzie z pewnością miał wynik pierwszego meczu
1:0 to bardzo dobra zaliczka, która może okazać się bardzo trudna do odrobienia dla gospodarzy
Zwłaszcza jeśli gościom uda się strzelić bramkę
Dlatego uważam, iż gospodarze nie rzucą się do huraganowych ataków, a ich taktyka ustawiona będzie w pierwszej kolejnosci za zero w tyłach
Ja jednak myślę, iż Groclin strzeli bramkę, a tym samym zagra w finale
Mój typ: awans Groclinu
Dodatkowo zagram remis

Do góry
#1164076 - 24/04/2007 08:04 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
rene Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 25/01/2006
Postów: 1711
Skąd: Gdansk
Wisła Płock - Korona
Pierwszy mecz 3:2 dla Korony
Przed Koroną trudne zadanie, bo piłkarze z Kielc jadą do Płocka z symboliczną zaliczką i w zasadzie nie mogą przegrać środowych zawodów
Zespół Korony po rundzie jesiennej uchodził za jednego z kandydatów do mistrzostwa Polski
Pierwsze kolejki na wiosnę zdawały się to potwierdzać, tym bardziej, ze Legia i Wisła Kraków traciły punkty
Ale Korona bardzo skomplikowała sobie sytuację ostatnią porażką 0:3 w Warszawie
Złocisto-krwiści czują na plecach oddech stołecznych
Legia traci 3 punkty, ale ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań
Legia się obudziła i włączyła się do walki, jak nie o mistrzostwo, to o puchar UEFA

A to oznacza, iż PP może być jedyną szansą dla Kielczan, by w przyszłym sezonie pokazać się w Europie
Tym bardziej, że z formą jest słabo, a pokazał to nie tylko ostatni mecz...

Jest jednak wiele argumentów przemawiających na korzyść złocisto-krwistych
Wisła Płock to jeden z najsłabszych zespołów ekstraklasy
Wystarczy zerknąć okiem na tabelę
Nafciarze wygrali w lidze tylko dwa mecze - oba z jeszcze słabszą Pogonią "Santos" Szczecin
Poza tym udało im się jeszcze wygrać 3:1 z chimeryczną Jagiellonią w PP i to wszystko
Do półfinału Nafciarze dostali się kuchennymi drzwiami po walkowerze z Arką
Zespół jest w stanie rozkładu połowicznego/całkowitego
Rafineria niczym Putin zakręciła kurek, tylko ten z kasą
Brak wyników, brak atmosfery...
Na domiar złego zwolniono trenera
W meczu z Koroną drużynę poprowadzi Przemysław Cecherz dotychczasowy trener... bramkarzy, a pomagać mu będzie Mirosław Milewski, który jest też trenerem... 5-ligowego Mazowsza Płock
To chyba wszystko mówi za siebie!

Przed Koroną pomimo wszystko trudne zadanie, bo Wisła powalczy, bo Wisła innego wyjścia po prostu nie ma!
Korona musi pierwsza strzelić bramkę, bo zazwyczaj schodzi pokonana, gdy przychodzi jej gonić wynik
( choć w Kielcach było inaczej )
Wtedy Nafciarze mogą stracić ochotę do gry...
W przeciwnym razie Korona może sprawić swoim kibiców podobny "prezent" jak Legia, która przegrała z III ligowcem, który ciągął się w ogonie tabeli i niczego wcześniej nie wygrał

Jest też jeszcze analogia do spotkania LM, które rozgrywane będzie w tym samym dniu pomiędzy Liverpoolem a Chelsea \:D
Wisłę i Liverpool sięgały juz po trofeum, Chelsea i Korona nie grały jeszcze w finale
Mój typ: X2

Do góry
#1164183 - 24/04/2007 16:55 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: rene]
Bouldermaster Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 21/06/2006
Postów: 3245
Skąd: SG/KGR
granie na Groclin wg mnie to niezbyt dobra inwestycja...
Rozmawiałem z jednym z zawodników Cracovii i ostatecznie przekonał mnie do zainwestowania w nich pieniędzy! oni ten PUCHAR szalenie poważnie traktują, atmosfera jest świetna w zespole i zapowiadają ostre gryzienie trawy w meczu z Groclinem.. Wg mnie Cracovia upora się z Grodziszczanami 3:1 i awansuje do upragnionego finału;)
Cracovia win @2

Do góry
#1164252 - 24/04/2007 17:57 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Bouldermaster]
Motorek Offline
veteran

Meldunek: 22/04/2006
Postów: 1244
"Nie zagrali kontuzjowany Radek Mynar i zawieszony za czerwoną kartkę Sebastian Przyrowski, a tylko rezerwowymi byli oszczędzani na zbliżający się półfinał Pucharu Polski Piotr Świerczewski, Adrian Sikora, Igor Kozioł i Takesure Chinyama."
zrodlo: http://www.dyskobolia.com.pl

Do góry
#1164254 - 24/04/2007 17:58 Re: 1/2 finału Pucharu Polski [Re: Bouldermaster]
Dyniu Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 18/06/2004
Postów: 2940
Skąd: Poland
Originally Posted By: Bouldermaster
granie na Groclin wg mnie to niezbyt dobra inwestycja...
Rozmawiałem z jednym z zawodników Cracovii i ostatecznie przekonał mnie do zainwestowania w nich pieniędzy! oni ten PUCHAR szalenie poważnie traktują, atmosfera jest świetna w zespole i zapowiadają ostre gryzienie trawy w meczu z Groclinem.. Wg mnie Cracovia upora się z Grodziszczanami 3:1 i awansuje do upragnionego finału;)
Cracovia win @2


Groclin podobnie traktuje PP. Nie zapominajmy, że to oni wygrali PP w sezonie 2004/05, co pokazuje, ze traktują te rozgrywki bardzo poważnie. W tym sezonie jest podobnie. PP jest jedyną szansą na dostanie się do Europejskich Pucharów i myślę, że drużyna z Grodziska jej nie przepuści.

Awans Groclin @1.55

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >

Moderator:  Akhu, Biszop, Ojro 



Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (igea23, ANZELMO, Sensei, Szuman, Irek), 3954 gości oraz 10 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5582113 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49