Strona 1 z 2 1 2 >
Opcje tematu
#112447 - 07/03/2002 05:12 Tenis II edycja
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Skoro mamy do dyspozycji takie fajne coś jak sonda to pozwoliłem sobie przeprowadzić ankiete , która być może przyda się w II edycji konkursu .

Proszę oddawać swoje głosy do 27.03.2002 r. .
Co prawda sonda po tej dacie będzie nadal aktywna , ale głosy nie będą przynajmniej przezemnie brane pod uwage .

Dziękuję

Do góry
#112448 - 07/03/2002 05:35 Re: Tenis II edycja
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
W pytaniu 9 i 10 nastapiło moje niedopatrzenie ,mianowice powinny być tam pola wielokrotnego wyboru , a nie są .

Z góry przepraszam

Do góry
#112449 - 07/03/2002 05:52 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Jako że xeo zaczął robić przymiarki do drugiej edycji konkursu to i ja coś napiszę i o coś zapytam- tym razem bez sondy bo tak do końca jakoś nie ufam tej nowince na forum.

1. Czy ma być nowa edycja? - Tu mam nadzieję że odpowiedź będzie - tak

2. Czy zasady mają pozostać bez zmian ? Mi obecne zasady odpowiadają choć przyszedł mi do głowy pomysł aby całkowicie zmodyfikować konkurs ( to w jaki sposób mielibyśmy podawać typy i ich liczenie), lecz po dłuzszym zastanowieniu znalazłem kilka minusów które znowu wywołałyby długą i żmudną dyskusję na forum więc nie będę o tym teraz pisał.
Czasami najprostsza formuła jest najlepsza.

Do góry
#112450 - 07/03/2002 14:54 Re: Tenis II edycja
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Ad 1. TAK

Ad 2. Zasady powinny zostać takie same gdyż sądzę że zmienianie ich mogłoby wprowadzić trochę zamieszania. Zresztą po co zmieniać coś co jest dobre .

SLAV

Do góry
#112451 - 07/03/2002 23:30 Re: Tenis II edycja
kuba81 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 16/11/2001
Postów: 3216
Skąd: Poznan
AD 1 ) Zdecydowanie tak

Ad 2 ) Z jednej strony jest bardzo dobrze bo prosto ale jesli ktos jest w srdoku tabeli to typuj tylko dla siebie (no chyba ze tak jak ja zalozy sie z kims tak jak ja z rafem Wtedy sa emocje ale gdyby nie ten zaklad to bylo by nudno a wiec proponuje jakas lige lub jakas modyfikacje

Do góry
#112452 - 07/03/2002 23:38 Re: Tenis II edycja
raf Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 18/06/2001
Postów: 1828
Skąd: Warszawa
No wiec wlasnie, jak ktos stracil duzo na poczatku to teraz jest nudnawo, ale zaklad z kims moze ta nude rozwiac
Moznaby pomyslec nad modyfikacjami zasad ale faktycznie wywola to spora dyskusje, najlepiej byloby ustalic to w kilka osob (organizatorzy i Ci ktorzy aktywnie biora udzial w zyciu tenisowym na tym forum) i reszta albo sie dostosuje, albo nie..
Moznaby pomyslec nad liga, albo graniem wiekszej ilosci spotkan i zroznicowaniem kursow oraz stawek. Czyli np. grac za wirtualne pieniadze (tak jak jest to w playoffach), albo robic AKO..Coz jakby nie bylo, ja biore z wielka checia udzial w II edycji

Do góry
#112453 - 10/03/2002 05:57 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Witam

Widzę że zdania są podzielone co do zmian. Czasu do końca marca mamy jeszcze trochę więc może razem coś uradzimy

Jak już pisałem wcześniej mam pewien pomysł co do zmian :

Mój pomysł opiera się na czymś podobnym do TT czyli na możliwości grania na Ako . Stawki podawane by były w jednostkach np. od 1-10 . Na każdy tydzień zostałaby ustalona maksymalna liczba "kuponów" . Wyeliminowało to by problem minimalnych kursów i liczby typów - uczestnik podawałby tyle typów na ile ma ochotę i z dowolnymi kursami.
Myśle że w danym Ako maksymalna liczba typów to 3 - jestem przeciwny graniu tasiemców tak żeby za wszelką cenę wygrać.

Przydałby się limit na każdy tydzień wydanej kasy. Każdy otrzymałby jakąs wartość wirtualnych pieniędzy na starcie i po dojściu do 0 zostałby wyeliminowany.

Czy to jest lepsze niż podawanie pojedynczych typów - nie wiem mam nadzieję że ktoś się wypowie na ten temat a może ktoś ma jakiś inny pomysł.

Jeżeli nic się wspólnie nie postanowi pozostaniemy przy starych zasadach

Do góry
#112454 - 10/03/2002 13:31 Re: Tenis II edycja
DJ SOSNA Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 13/03/2001
Postów: 5220
mi,osobiście podobają się obecne zasady.Jest łatwo i "przyjemnie".Nie trzeba bawić się w liczenie jakiś budżetów itp. Po prostu podajemy typy i chyba o to powinno chodziś w takich konkursach.
Inna sprawa że próg kursu 1.45 mi bardzo odpowiada.Takie kursy bowiem są dawane zawodnikom którzy naprawdę "powinni" wygrać dany pojedynekNie jestem jakiś wielkim znawcą tenisa ale gram typy z tego konkursu i już kilka razy przyiosło mi to wiele radości

NIECH ZOSTANĄ obecne,proste i przejrzyste zasady.

Takie jest moje zdanie....

DJ SOSNA

Do góry
#112455 - 10/03/2002 14:29 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Sosna zgadzam się z Tobą . Ja też jestem za tym żeby pozostałe stare zasady. To powyżej to jest tylko propozycja zmiany.

Do góry
#112456 - 11/03/2002 11:23 Re: Tenis II edycja
Anonymous
Unregistered


mimo ze nie bralem udzialu w pierwszej edycji sledzilem typowanie, bo czesto podpieralem sie waszymi prpozycjami przy grze w realu. mysle ze te zasady powinny zostac nie zmienione (moze jedynie zwiekszyc liczbe typow do 7?). przy graniu na ako po 2-3 kolejkach ci ktorzy beda tracic zaczna grac odpaly opierajac sie na zasadzi ze moze sie uda dogonic czolowke. stare zasady promuja grajacych konsekwentnie, a wlasnie taka gra moze przyniesc skutek w realu o czym wszyscy wiemy. dlatego ja nic bym nie zmienial.
pozdrawiam

Do góry
#112457 - 11/03/2002 12:00 Re: Tenis II edycja
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Zgadzam się z Kamikadze , zasady bez zmian , można by jedynie typować w tygodniu 7 razy .

Do góry
#112458 - 11/03/2002 12:48 Re: Tenis II edycja
malami Offline
member

Meldunek: 17/08/2001
Postów: 118
Skąd: Legnica
Witam
Mam tylko małą prośbę - powiedzcie kiedy będzie druga edycja.
Pozdrawiam

Do góry
#112459 - 11/03/2002 15:13 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
malami nowa edycja przewidziana jest na 1 kwietnia

kamikadze cieszę się że wyrazliłeś swoją opinię - ten głos był bardzo ważny i pokazuje że konkurs ma służyć podawaniu trafnych typów z których korzystają nie tylko uczestnicy konkursu ale też pozostali forumowicze. Jeżeli osoby które nie uczestniczą w konkursie uważają że obecne zasady są dobre to coś w tym musi być

xeo - też uważam że być może trzeba będzie zwiększyć liczbę typów do 7 - jak na razie opinie w wynikach Twojej sondy co od tego punktu są podzielone

Do góry
#112460 - 11/03/2002 19:51 Re: Tenis II edycja
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Widzę że odezwało się pare głosów a propos wprowadzenia 7 typów za czym oczywiście osobiście nie jestem gdyż sądzę że może to wywołać niewielkie zamieszanie przy podliczaniu i najlepiej gdy tych typów będzie albo 5 albo 10 bo 7 to taka niesymetryczna liczba .

SLAV

Do góry
#112461 - 15/03/2002 17:39 Re: Tenis II edycja
xeo Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 04/06/2001
Postów: 2786
Skąd: Zabrze
Chyba umiemy liczyć do siedmiu i wielokrotności tej liczby .

Decyzje o ilości typów tygodniowo podejmie organizator , a powinien wziąśc pod uwagelicze oddanych głosów na 5 lub 7 typów (wieszośc ma racje - demokracja ) .

Drugi problem dopuszczenie do gry osób , które nie wpłaciły wpisowego - mi to osobiście nie przeszkadza i moga grać , ale większośc osób głosujących w mojej sądzie jest zdania - jak narazie- , że takie osoby nie powinny brać udziału w grze .

Jeżeli moge coś zasugerować powinniśmy uwzględnić racje większości nawet jeżeli by ta wiekszośc była 51% .

I jeszcze jedno jeżeli będziesz Kura brał pod uwage wyniki sądy to bierz pod uwage tylko głosy oddane do 27.03.2002 (nie założyłem blokady czasowej na sonde )

Pozdrawiam

Do góry
#112462 - 15/03/2002 18:18 Re: Tenis II edycja
WK Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 08/09/2001
Postów: 1732
Skąd: Płock
[QUOTE]Oryginalnie wysłał slav007o:
[qb]Widzę że odezwało się pare głosów a propos wprowadzenia 7 typów za czym oczywiście osobiście nie jestem gdyż sądzę że może to wywołać niewielkie zamieszanie przy podliczaniu i najlepiej gdy tych typów będzie albo 5 albo 10 bo 7 to taka niesymetryczna liczba .

SLAV[/qb][/QUOTE]Uwazam, ze Wasz konkurs jest bardzo potrzebny. Gram od jakiegos czasu Wasze typy z wiadomo jakim skutkiem :-)

Uwazam, ze 7 typow byloby dobre bo nawet przy 2 nietrafionych daje to zysk. Liczac po 1,45 bez podatku. A mysle, ze latwiej trafic 5/7 niz 4/5.

Wojtek

Do góry
#112463 - 18/03/2002 04:38 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Witam jako że pierwsza edycja zbliża się do końca czas pomyśleć o kolejnej . Narazie wyciągnięcie regulaminu potem napiszę jeszcze kilka słow odnośnie moich propozycji co do zmian w regulaminie

Przypominam że jest to regulamin do pierwszej edycji poprawki mogą zostać naniesione - regulamin zostanie przypomniany jeszcze raz przy starcie nowej edycji
Regulamin:

1. Każdy z uczestników ma do dyspozycji 5 typów na tydzień. Podajemy wszystkie możliwe mecze tenisowe ( single, deble męzczyzn oraz kobiet, typy na dokładny wynik meczu itd.)

2. Ranking będzie prowadzony na zasadzie: typ trafiony-typ nietrafiony.

3. Jeżeli uczestnik poda mniej typów niż 5 - zostanie mu to zaliczone jako typ nietrafiony . Jezeli poda więcej niż 5 - jako typ nieważny. Liczy się data wysłania pierwszych 5 typów.

4. Każda propozycja musi mieć kurs przynajmniej 1.45 ( nie mniejszy niż 1.45)

5. Korzystamy z oferty następujących bukmacherów : STS, Profesjonal, Expekt,Unibet

6. Mecz typowany musi zostać podany przed jego rozpoczęciem oraz przed godziną wyznaczoną przez wybranego bukmachera.

7. Nie edytujemy postów w tym temacie ( za wyjątkiem postu z regulaminem). Każdy post edytowany bedzie równoważny z typem nietrafionym.

8. Mecz który rozpoczyna się przed godziną 0.00 (niedziela/poniedziałek) ( i o tej godzinie) zaliczany jest do starego tygodnia a mecz który się rozpoczyna się po 0.00 liczony jest do nowego tygodnia.
W tym przypadku decyduje godzina podana u bukmachera - lecz pomijamy STS i prof patrzymy na godzinę podaną przez Expekt i Unibet. Oczywiście mecz może być podany z kursem z STS czy też profa.

9.W przypadku jeżeli ktoś poda typ z kursem poniżej 1.45 ma możliwość zmiany do momentu rozpoczęcia meczu ( godziny podanej przez bukamchera).Jeżeli tego nie zrobi typ niezależnie od wyniku będzie uważany za nietrafiony

10.Nagrodę (suma wpłat wszystkich osób) otrzyma najwyżej sklasyfikowana osoba która wpłaciła pieniądze

11. Kążdy uczestnik musi podać liczbę typów wymienionych w regulaminie jeżeli z jakiś przyczyn mecz podany się nie odbędzie nie ma takiej możliwości żeby przełożyc go na następny tydzień

Do góry
#112464 - 18/03/2002 04:52 Re: Tenis II edycja
slav007o Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 10/12/2001
Postów: 3640
Skąd: Zielona Góra/Blackburn
Nie czekając na jakiekolwiek zmiany w regulaminie już teraz zgłaszam swoje uczestnictwo w nowej edycji

SLAV

Do góry
#112465 - 18/03/2002 05:20 Re: Tenis II edycja
Kura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 07/08/2001
Postów: 24016
Skąd: Białystok
Ok to ja napiszę o co mi chodziło :

Jak wcześniej pisałem niezbyt ufam sondzie na tym forum , bo jak wiadomo mamy np. dwóch Dj Bronków - i każdy z nich może oddać głos . Uważam że o pewnych sprawach nie powinny decydować osoby, które nie biorą udziału w konkursie - chodzi mi tu np. o kwotę wpisowego czy też sprawę tego czy osoby które nie wpłaciły pieniedzy powinny brać udział

Chciałbym żeby osoby które mają zamiar brać udział napisały swoją opinię do kilku spraw,żeby to wyglądało mniej więcej w taki sposób :

zgłaszam się z wpisowym 20zł
liczba typów : 7
możliwość gry osób które nie wpłaciły
podział nagród : 1 i 2 miejsce

a wtedy ostatecznie zadecydujemy jakie mają być zasady

Do góry
#112466 - 18/03/2002 13:01 Re: Tenis II edycja
juan_carlos Offline
veteran

Meldunek: 08/07/2001
Postów: 1581
Skąd: Warszawa
zgłaszam się z wpisowym, jeśli będzie to 20 zł to zwycięzca bierze wszystko, ale możemy również podnieść kwotę wpisowego i pomyśleć nad innym podziałem nagród, liczba typów w tygodniu: 5, jeśli ktoś chce grać bez wpisowego to może pod warunkiem że nie będzie robił bałaganu
pozdrawiam

Do góry
Strona 1 z 2 1 2 >




Kto jest online
5 zarejestrowanych użytkowników (latajaca_holenderka, Kretol, VVega, Akhu, pacyfista), 3548 gości oraz 9 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581745 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49