Strona 3 z 47 < 1 2 3 4 5 ... 46 47 >
Opcje tematu
#1194939 - 05/05/2007 16:58 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
przesledzilem wykres to wszystkie poprzednie szczyty notowan wigu20 poprzedzone byly otwarciem z luka hossy, tak jak to mialo miejsce w dniu wczorajszym, tak wiec to moze byc zmyla to wczorajsze wybicie ;\)

(szczerze to mam dosc juz czekania na zwale, ale wiem ze sie doczekamy hehe \:\) )

Do góry
Bonus: Unibet
#1196677 - 06/05/2007 00:26 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mjeciu]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
A tam gadasz... ;\)

Po co ci zwala \:\)

Jest dobrze nie ma co narzekac chlopaki

Do góry
#1196694 - 06/05/2007 00:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Zreszta jak tam ostatnio patrze na nasz GPW to cale to myslenie, patrzenie na rozne wskazniki na fundamenty spolek na pierdoly to o kant dupy rozbic \:D

Wywalilem zurawie i caly czas zaluje bo 3cia spolka 2 tym miesiacu heh ;\)

Do góry
#1201821 - 07/05/2007 20:56 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

kupuje ktoś dziś MSZ ??? \:D \:D \:D

Do góry
#1202264 - 07/05/2007 23:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mura]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
hehe ladnie dzisiaj sie tam dzialo... obrot ciekawy \:D

ja nie kupuje ;\)

Do góry
#1202674 - 08/05/2007 02:26 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
Spirit Offline
member

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 161
Skąd: 3M
Witam :-)
Jak widzicie Triton? Ma on szanse wyjscia z mułu? ;-)

Wogole szkoda, ze ten temat jest tak malo popularny...

Do góry
#1202689 - 08/05/2007 02:30 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Spirit]
Eska Offline
Pooh-Bah

Meldunek: 11/02/2005
Postów: 1792
Pewnie dlatego ze jest to forum bukmacherskie a nie gieldowe ;\)

Do góry
#1202735 - 08/05/2007 02:43 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Eska]
andrzejek_84 Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 08/04/2004
Postów: 3942
Skąd: Olsztyn
wejdz lepiej na forum parkietu, tam kazda spolka ma swoj oddzielny temat, fakt ze jak malo popularna to tez sie nic nie dzieje w sumie w temacie

Do góry
#1202953 - 08/05/2007 03:44 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: andrzejek_84]
Spirit Offline
member

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 161
Skąd: 3M
Wiem, wiem... jak sie gra na gieldzie to z czasem kolekcjonuje sie juz spora liste miejsc w internecie gdzie jest debata na temat spolek ;-)
Ale zwykle 90% wypowiadajacych sie tam ludzi to naganiacze na jakies akcje... Ciezko z calego belkotu 'kupujcie, sprzedajcie, kraaach' znalezc cos konkretnego :-)
Eska, wiem, ze to forum bukmacherskie :-) Ale dzial jak najbardziej odpowiedni hehe Przynajmniej nie zasmieciony naganiajaca leszczyną ;-)
Pozdrawiam!

(p.s.) jak na malo popularny temat to jednak szybko dostalem odpowiedz hehehe

do andrzejek_84 : pozdrawiam ziomala i imiennika \:D

Do góry
#1203352 - 08/05/2007 05:14 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Spirit]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Triton
Ogolnie spolka niepowazna. Byly salony, biopaliwa, internet teraz deweloperka. Kto wie co bedzie za rok. Jako spolka to wyniki maja tragiczne. Za rok 2006 przychody ze sprzedazy 800tys - tyle co jedna Biedronka w tydzien \:\)
Zarabiaja na spolce zaleznej Uni-truck.W 2006 bylo tego ok. 5mln ale przy kapitalizacji na poziomie 230mln to nie jest najlepiej.
Weszli w deweloperke: moze i dla kursu to bylo dobre ale nie dla spolki. Rynek jest juz w miare uksztaltowany, grunty bardzo drogie, drogie materialy i ogromne problemy z pracownikami. Do tego miekszania juz tak nie drozeja a nawet sa symptomy malego zatrzymania. Jesli wchodzi sie na rynek zupelnie nieprzygotowanym to ciezko cos zwojowac. Na rynku sa juz naprawde niezli gracze i ciezko jest wywalczyc cos porzadnego. Tak wiec nawet jak zaczna budowac to na poczatku nie bedzie kokosow. Nawet wielki Budimex sobie nie radzi a co dopiero spolka-cudak Triton.
tak wiec z punktu AF to nie jest najlpiej bo takie kombinowanie nie wychodzi najlepiej.

Technicznie - spolka spada mimo rosnacego rynku. Nie ma zainteresowania jej akcjami wiec bez dostarczenia porzadnej ilosci informacji nie bedzie wzrostow. Ponadto inwetorzy juz tak nie glupieja na informacje o deweloperce. Jest wiele firm, ktore w tym sa i sa duzo lepsze.
Ryzyko jest spore ale takze zyski moglyby byc wysokie. Jednak tutaj to watpliwe. Nie lubie takich spolek bo to po prostu smiec.
Jesli ktos lubi ryzyko to mozna ale obecnie mamy bardzo duzo lepszych spolek. Fundamenty tutaj sa fatalne. Technicznie to tez nie najlepiej bo na razie trend spadkowy a z trendem sie nie walczy.

takie jest moje zdanie. Krytykowalem juz kiedys Fon czy Mastersa ale one rosly. No coz, jak jest dobrze na gieldzie to wszystko niemal rosnie. Ale w przypadku jakiejs zlej wiadomosci ze spolki albo mocne korekty to kurs juz spada po 20-30% przy duzych balonach. Tak wiec ja omijam. Niektorzy sie w to bawia ale efekty teraz kiepskie. Moze jak sie trend odwroci ale kto to wie kiedy. Moze wymysla loty na Ksiezyc i znowu kurs poszybuje. Tu ciezko cos przewidziec dlatego nalezy uwazac. Zwlaszcza teraz gdy rynek jest goracy i jestesmy wysoko.
Na S&P500 mamy blisko do podwojnego szczytu, jest podchodzenie pod rekord wszechczasow. Podobnie inne gieldy. To jest troche ryzykowny moment i moze nastapic jakis mocny ruch. Na razie mamy wyniki ale potem kto wie. Dow Jones caly czas w gore. Az sie prosi o korekte. Moze nie taka jak rok temu ale 10% w dol to nie jest niemozliwe w krotkim czasie. A wtedy to spolki smieciowe leca na leb na szyje........

Ja na razie trzymam akcje ale czuwam. Poza tym jesli chodzi o wyniki to juz duzo jest zdyskontowane w cenie akcji.
Aha, dzis mnie zaskoczyl MSZ dobra sesja.
raport jednostkowy nie jest zly ale trzeba pamietac, ze MSZ juz ma spora kapitalizacje. Skonsolidowany bardzo poprawi zysk ale i tak przykladowo do wskaznikow mostostalu Plock bedzie troche brakowac.
Ja licze na MSX bo mam ten papier. Spolka nie jest droga a jesli zaczna madrze dzialac to moze byc naprawde niezle. Dzis slabo w czasie sesji, gorzej od MSZ. Moze dadza jakies info bo na to rynek czeka.
Mam tez STX i dzis naprawde ladne zachowanie papierka. Najwazniejsza bedzie decyzja sadu. Spolka ma swietne perpektywy. Trzymam tez Polimex ale dzis chcialem wywalic i nie dalo rady. Wyniki w czwartek a cudu nie powinno byc i dlatego nie jestem jakos chetny aby to trzymac dluzej. Wolalbym poszukac czego innego.
Najbardziej sie wkurzylem MCI bo mialem to od 12.50 ale sprzedalem w trakcie. Obserwuje uwaznie ale za kazdym razem waham sie wejsc bo uwazam, ze to jeszcze nie to. I tak patrze na to MCi a ono juz ucieklo nad 20zl i teraz sie boje wchodzi. Jakby skorekcilo to wtedy kupie chetnie bo swietna spoleczka. Wczesniej juz w tym watku o tym pisalem.

To tyle. Stany dzis bardzo spokojnie. Jutro chyba w gore ale kto wie. KGHM lepiej niz analitycy ale koszty im rosna i to moze niepokoic. Jednak rynek powinien docenic ta spolke i moze pociagnie wig w gore.

Pozdro

Do góry
#1203378 - 08/05/2007 05:20 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
mjeciu Offline
journeyman

Meldunek: 08/04/2007
Postów: 93
A ja uwazam ze Triton to na chwile obecna super inwestycja, tylko trzeba poczekac na emisje akcji i asymilacje PDA - do tej pory bedzie sie kisil.

Do góry
#1203406 - 08/05/2007 05:25 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
As Offline
old hand

Meldunek: 03/10/2003
Postów: 844
Skąd: WueRO
Ja mam to samo z MCI. Wszedłem w styczniu po 8.10 i wyszedłem przy krótkiej korekcie w lutym po 10.50. A dzis patrze cena MCI przekroczyłą 20 zeta Teraz pozostaje czekać na lekką zwałkę i znowu wejść. Chociaż nie wiem jaki jest horyzont wzrostów dla takiej spóły jak MCI.

Do góry
#1203697 - 08/05/2007 06:45 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: mjeciu]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Originally Posted By: mjeciu
A ja uwazam ze Triton to na chwile obecna super inwestycja, tylko trzeba poczekac na emisje akcji i asymilacje PDA - do tej pory bedzie sie kisil.


I tu jest problem bo jesli jest dobra spolka to i kase dobrze wykorzysta. A Triton wczesniej nic nie zdzialal. Wiec to, ze wyciagaja kase od inwestorow nie powinno byc super newsem. Jednak mamy taka sytuacje na gieldzie, ze kazdy split, pp i pda to okazja do pompowania. No coz troche to chore ale tak jest ... jedno jest pewne: kiedys sie skonczy ...


MCI - bedzie jeszcze pewnie rosnac w tym roku. Wartosc na gieldzie to 800mln a zysk moze byc spory za ten rok. Tak wiec ja kiedys w to wejde na dluzszy okres bo spolka jest swietnie zarzadzana i ich projekty sa bardzo dobre.


Tu jest sporo o MCI:
http://mariosinwestor.blogbank.pl/

Fajne analizy, szkoda, ze gosc juz nie prowadzi tego bloga ....

Do góry
#1203709 - 08/05/2007 06:50 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: As]
Spirit Offline
member

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 161
Skąd: 3M
Dzieki Rivex za bardzo konkretną wypowiedz!

Triton to wlasnie taka spolka - zagadka... Niby zmienia branze, niby atakuje cos nowego... ale jednak ten tritonpark, ten apartamentowiec rozszedl (rozchodzi) sie jak swieze buleczki... Niedlugo PP... Moze podciagnie cene? Slyszalem tez o jakims oszacowaniu ceny akcji na 24pln... I tym sie skusilem... I teraz czekam. Ostatnie 2 tygodnie to trend wzrostowy... Ale czy mozna mowic o odwroceniu trendu glownego? Bardzo watpliwe niestety \:\(

Patrzac na moj portfel to ryzykant jestem :/ Triton - 45%, Instal - 15% i TUP - 25%... Tylko ze tego TUPa jestem wlasnie najbardziej pewny i jednoczesnie najbardziej dołuje :/

Masz racje, jakas korekta glebsza by sie przydala. Polowa graczy gieldowych na to czeka... Trzeba czuwac, predzej czy pozniej przyjdzie... a potem sie zaczną promocje :-)

Pozdrawiam

Do góry
#1203836 - 08/05/2007 07:45 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Spirit]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
Zalezy jakie kto lubi ryzyko. Byc moze Triton ruszy mpocno do gory bo jakies niezle wyniki i PP potrafia ruszyc kurs. Ja nigdy nie interesowalem sie ta spolka ale najczesciej na takich "dziwnych" spolkach zarabia sie najwiecej.
Zauwazylem, ze na forach zaczelo sie mowic o tritonie. To moze byc niewazne ale jesli kurs rusza to leszcze czesto sie dolaczaja i winduja kurs w gore. Jesli ktos juz w tym siedzi to jest OK ale gorzej lapac sie szybko na takie odjezdzajace pociagi bo mozna zostac latwo ubranym w akcje \:\)

Ja jutro czekam na jakas ladna sesje na MSX. Moze tak bedzie bo wreszcie cicho na forach o tej spolce. Ostatnio ostatnio naganiali i konczylo sie spadkami \:\)

Do góry
#1203921 - 08/05/2007 13:35 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: rivex
Originally Posted By: mjeciu
A ja uwazam ze Triton to na chwile obecna super inwestycja, tylko trzeba poczekac na emisje akcji i asymilacje PDA - do tej pory bedzie sie kisil.


I tu jest problem bo jesli jest dobra spolka to i kase dobrze wykorzysta. A Triton wczesniej nic nie zdzialal. Wiec to, ze wyciagaja kase od inwestorow nie powinno byc super newsem. Jednak mamy taka sytuacje na gieldzie, ze kazdy split, pp i pda to okazja do pompowania. No coz troche to chore ale tak jest ... jedno jest pewne: kiedys sie skonczy ...


MCI - bedzie jeszcze pewnie rosnac w tym roku. Wartosc na gieldzie to 800mln a zysk moze byc spory za ten rok. Tak wiec ja kiedys w to wejde na dluzszy okres bo spolka jest swietnie zarzadzana i ich projekty sa bardzo dobre.


Tu jest sporo o MCI:
http://mariosinwestor.blogbank.pl/

Fajne analizy, szkoda, ze gosc juz nie prowadzi tego bloga ....


Czy jawiem czy MCI ma taki dobry portfel? Na przełomie roku mimo dobrych komunikatów stał w miejscu potem jak tylko ktoś powiedział, że zainwestują w biotechnologie to rośnie rośnie i rośnie. W ich przypadku powalił mnie na kolana sklep z mp3 po prawie 4 zł. Na plus tej spólki to zdaje się że ich księgowość w najbliższym czasie ma przeszacować wartość portfela co sposwoduje znaczny wzrost majątku.

Do góry
#1204034 - 08/05/2007 17:14 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Belisariusz]
rivex Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 02/04/2005
Postów: 3232
To niech o biotechnologie raczej chodzi bo o tym juz mowili od dawna. jakis czas temu zarzad sie pochwalil, ze pewnie prognozy pojda w gore. To moze byc powod ostatnich wzrostow.
Ta spolka ma takie przestoje, ktore wydaja sie dosyc dziwne. Wlasnie ten ostatni przestoj sprawil, ze akcje sprzedalem a teraz zaluje ...
Maja kilka fajnych spolek. Dzialaja w sektorze IT a w Polsce sa niezle perpektywy z tym zwiazane.

Do góry
#1204737 - 08/05/2007 21:22 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Spirit Offline
member

Meldunek: 05/07/2001
Postów: 161
Skąd: 3M
Wywalilem Instal na rzecz EnergoPLD ... Ciekawe jak to sie skonczy \:p
Obroty Tritona chyba nie pozostawiaja zludzen... Do emisji PP nic nie zdzialamy...

Do góry
#1205092 - 08/05/2007 23:11 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: Spirit]
mura Offline
Carpal Tunnel

Meldunek: 03/02/2006
Postów: 10252

no dobra przyznaje sie - dziś sypanko i mam 100% wolnej gotówy.

zobaczymy jak to sie potoczy, czekam na obsuwe \:D

Do góry
#1205173 - 08/05/2007 23:31 Re: W co warto dziś inwestować? [2] [Re: rivex]
Belisariusz Offline
old hand

Meldunek: 16/03/2002
Postów: 835
Skąd: Bytom
Originally Posted By: rivex
To niech o biotechnologie raczej chodzi bo o tym juz mowili od dawna. jakis czas temu zarzad sie pochwalil, ze pewnie prognozy pojda w gore. To moze byc powod ostatnich wzrostow.
Ta spolka ma takie przestoje, ktore wydaja sie dosyc dziwne. Wlasnie ten ostatni przestoj sprawil, ze akcje sprzedalem a teraz zaluje ...
Maja kilka fajnych spolek. Dzialaja w sektorze IT a w Polsce sa niezle perpektywy z tym zwiazane.


Nie przejmuj się ja też. Ale nie ma co żałować trzeba iść do przodu

Do góry
Strona 3 z 47 < 1 2 3 4 5 ... 46 47 >




Kto jest online
4 zarejestrowanych użytkowników (rafal08, pacyfista, VVega, ElNinho[mmdea]), 3433 gości oraz 6 wyszukiwarek jest obecnie online.
Key: Admin, Global Mod, Mod
Statystyki forum
24772 Użytkowników
97 For i subfor
45045 Tematów
5581804 Postów

Najwięcej online: 4023 @ 16/03/2024 13:49